Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Radno, socijalno i obiteljsko pravo

Radno, socijalno i obiteljsko pravo Ugovori o radu i radni odnos, mirovinsko, zdravstveno, alimentacija, brak i razvod, posvojenje, skrbništvo, roditeljska skrb i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.02.2016., 21:09   #701
Sve što je stečeno u braku, i imovina i dugovi, se dijeli.

U ugovoru stoji što potpisnici žele da stoji.
Racine Carree is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2016., 23:02   #702
Quote:
hazmat kaže: Pogledaj post
Sve jasno - hvala na odgovoru.

No, prema gore napisanom, ne bi li bila istina - kredit je stečen u zajednici (dakle, "dug"), ali i pokretnina, znači - osobni automobil? Ukoliko se zajednica nastavi do potpune isplate kredita/vraćanja duga, tada ostaje automobil koji je također stečen kao "proizvod" kredita u prošlom vremenu te se i on gleda kao bračna stečevina?

Je li moguće još uvijek sastaviti i ovjeriti predbračni ugovor? Odnosi li se ugovor na stvari koje su trenutno u posjedu ili je moguće tipa "sva buduća ulaganja, odnosno kupovine jedne ili druge strane neće se smatrati potpisom ovog ugovora bračnom stečevinom,..."?
Ko se gleda? Kredit ili auto? Pa ako se kredit isplati onda ga više nema - računa se da ste zajedno otplatili.

Naravno. Ugovor se može sastaviti i nakon što brak bude sklopljen ili izvanbračna zajednica dobije obilježja bračne zajednice.
__________________
"Da, poreze treba plaćati. Ali, u ovom slučaju ne treba plaćati porez." - poslanje po Kolindi, 30.04.2015.
HDZ počinje tamo di asfalt prestaje https://www.youtube.com/watch?v=jUc5867hNik&ab_channel=PIXIX
kiss me is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2016., 20:32   #703
Da pitam za sestru, znači ona ima svoj privatni bankovni račun na kojem su novci koje je dobivala od mame za vrijeme braka. Ona ima dokaze tih transakcija, ali nije sklapan nikakav darovni ugovor ni ništa slično.
Dali se ti novci dijele kod razvoda ili su njeni pošto su dar od mame?
RobiZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2016., 23:00   #704
S obzirom da može dokazati da su stizali od mame, mama samo treba posvjedočiti da je to njen poklon sestri.
__________________
"Da, poreze treba plaćati. Ali, u ovom slučaju ne treba plaćati porez." - poslanje po Kolindi, 30.04.2015.
HDZ počinje tamo di asfalt prestaje https://www.youtube.com/watch?v=jUc5867hNik&ab_channel=PIXIX
kiss me is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2016., 08:17   #705
Koliko traje da se pozove na rociste? Znaci sve predano u 01. Mjesecu ove godine...rijeseno na centru...nema nikakvih teskoca pa me cisto zanima koliko sad traje da pozovu na sud
senjorita mamita is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2016., 08:53   #706
Quote:
Nicky 1 kaže: Pogledaj post
Molim da mi netko odgovori na sljedeće;
Suprug je prije braka imao kuću koju u braku prodaje i kupuje stan, te navodi mene i sebe kao vlasnike 50/50. Sada smo pred razvodom i traži da mu vratim tu polovicu. Moram li? Napominjem da to nije nekretnina u kojoj živimo.
po zakonu ne moraš,al kako imaš obraza uzimat nešto što je tuđe,mene bi bilo sram!
Otto83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2016., 21:29   #707
dozvolite još jedno pitanje - izvanbračna partnerica učestalo prijeti "da ja neću ni viđati dijete/tražiti ću zabranu" - koliko je to moguće? (inače ona je ta temperamentna i vrlo eksplozivne naravi, bez kontrole, podosta dramatična ličnost)

druga stvar - zanima me postoji li mogućnost da maloljetno dijete, od 4-5-6-7-,... godina na sudu svjedoči i izjavi da želi doslovno živjeti s ocem? koliko je to moguće?
hazmat is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2016., 22:57   #708
Nema ona šta dozvoliti ili ne dozvoliti - to je očevo pravo.
E sad, ona može izabrati hoće li to na način da se dogovorite ko ljudi ili će centar morati posredovati i petljati se u to, što će biti samo trauma za dijete.
Može dijete izjaviti to, ali vjerovatnost da sud dosudi skrbništvo ocu, a ne majci tako malog djeteta... teško.
__________________
"Da, poreze treba plaćati. Ali, u ovom slučaju ne treba plaćati porez." - poslanje po Kolindi, 30.04.2015.
HDZ počinje tamo di asfalt prestaje https://www.youtube.com/watch?v=jUc5867hNik&ab_channel=PIXIX
kiss me is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2016., 08:34   #709
Pozdrav svima.
Nakon završetka legalizacije ( etažiranje nije napravljeno), sestra i ja smo se odlučili prodati svoj dio obiteljske kuće. Naime,kuća i dvorište su na istom vlasničkom listu,i mislili smo,da bi ubrzali moguću prodaju kuće napraviti ugovor o diobi zemljišta tj.dvorišta (cca.100m2),i tu dolazimo do problema. Suvlasnici drugog dijela nekretnine su i dvoje mldb.djece,a kako sam se već raspitivao o ugovoru te vrste,rečeno mi je da bi se mogle pojaviti komplikacije s obzirom da je dvoje suvlasnika malodobno.
Ima li netko slična iskustva i zna li proceduru jer mislim da bi morali tražiti određena dopuštenja nadležnih socijalnih službi. Hvala
nagotite is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2016., 08:46   #710
Zaboravio sam napisati da su mldb.djeca,njihova majka,i tetak naslijedili po 1/8 kuće nakon smrti vlasnika. Što se tiče njih,nema problema oko potpisivanja ugovora o diobi,ali mislimo da će problem biti to što su djeca malodobna.
nagotite is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2016., 18:53   #711
Pa u ime malodobnika potpisuje staratelj.
__________________
"Da, poreze treba plaćati. Ali, u ovom slučaju ne treba plaćati porez." - poslanje po Kolindi, 30.04.2015.
HDZ počinje tamo di asfalt prestaje https://www.youtube.com/watch?v=jUc5867hNik&ab_channel=PIXIX
kiss me is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2016., 22:38   #712
Molim savjet: sestra i zet pokrecu sporazumni razvod. Zive vani, ali su vjencani u HR. Dali zahtjev moraju podnjeti tamo gdje je brak sklopljen, i gdje ga podnose (sud ili CZSS) obzirom da je ukljuceno i dvoje maloljetne djece (7 i 11 god)? Dali su neophodni pokusaju pomirenja ili se sve zavrsava na prvom rocistu ukoliko su se dogovorili oko svega? Zahvaljujem unaprijed!!!
crnasplicanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2016., 10:17   #713
Quote:
kiss me kaže: Pogledaj post
Pa u ime malodobnika potpisuje staratelj.
Ne,navodno zbog toga da se ne napravi nešto što ne ide u korist djece. Zbog toga moraju soc.službe biti uključene
nagotite is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2016., 17:54   #714
U braku smo bivsa zena i ja kupili stan na kredit. Kredit je na nju, ja sam suduznik, ona je upisana kao vlasnik. U medjuvremenu smo se rastali...
Ja podizem novi kredit da se zatvori ovaj koji ona ima na sebi.
Ona je pristala da ja preuzmem stan i placanje kredita.
Sto trebamo napraviti da se ja osiguram da ona nece imati potrazivanja u buducnosti?
Neka ovjerena izjava o njenom odricanju svega ili nesto drugo?
Sori ako je pitanje vec bilo.
Hvala
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2016., 18:33   #715
moj lik,kako će te sjebat ovde.
Otto83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2016., 19:49   #716
Quote:
flatoos kaže: Pogledaj post
U braku smo bivsa zena i ja kupili stan na kredit. Kredit je na nju, ja sam suduznik, ona je upisana kao vlasnik. U medjuvremenu smo se rastali...
Ja podizem novi kredit da se zatvori ovaj koji ona ima na sebi.
Ona je pristala da ja preuzmem stan i placanje kredita.
Sto trebamo napraviti da se ja osiguram da ona nece imati potrazivanja u buducnosti?
Neka ovjerena izjava o njenom odricanju svega ili nesto drugo?
Sori ako je pitanje vec bilo.
Hvala
Pretpostavljam da si onda već prebacio nekretninu na sebe?
Ništo, najbolje do nekog odvjetnika koji će vam složiti sporazum koji ćete oboje potpisati.
__________________
"Da, poreze treba plaćati. Ali, u ovom slučaju ne treba plaćati porez." - poslanje po Kolindi, 30.04.2015.
HDZ počinje tamo di asfalt prestaje https://www.youtube.com/watch?v=jUc5867hNik&ab_channel=PIXIX
kiss me is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2016., 20:01   #717
Nisam jos prebacio, niti sam potpisao za novi kredit. Banka trazi prijenos vlasnistva, ali prije se ja moram osigurati jer ljudi postanu svasta kad ljubav prodje.

Zasto ce me sjebati?
Sporazum je pretpostavljam obvezujuci i konacan?
Ne mislim poduzeti nista prije nego se ona odrekne svega, a to smo vec dogovorili samo trebamo vidjeti na koji nacin pa zato pitam.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2016., 21:17   #718
Quote:
flatoos kaže: Pogledaj post
Sporazum je pretpostavljam obvezujuci i konacan?
imaj na umu za samo za dvije stvari nema zastare, a to su ratni zločin i podjela bračne imovine

što znači da se može pokušati jednog dana osporiti, ali za osporavanje bi trebalo dokazati da je sporazum potpisan pod prijetnjom ili pod nekim drugim ne normalnim uvjetima

ja sam naš sporazum napisala sama jer nismo imali zajedničke imovine i to smo ovjerili kod javnog bilježnika, ali čim ima neke imovine koja prelazi sa vlašništva jednoga u vlasništvo drugoga nije loše uzeti odvjetnika
__________________
.
Opal Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2016., 06:40   #719
Dogovorio sam susret s odvjetnikom za iduci tjedan pa javim rezultate.
Hvala na odgovorima.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2016., 15:10   #720
Quote:
flatoos kaže: Pogledaj post
Dogovorio sam susret s odvjetnikom za iduci tjedan pa javim rezultate.
Hvala na odgovorima.
Pametno. S obzirom na sve još soma ili dva kuna troška da potpišete sporazum o međusobnom nepotraživanju zbilja nije trošak.
Samo nemoj da ti odvjetnik radi i nekakve ugovore o prebacivanju nekretnine, jer za to bi te mogao dernut - on neka samo složi sporazum o podjeli bračne imovine i ne potraživanju, za ostalo banka ima pravnike
__________________
"Da, poreze treba plaćati. Ali, u ovom slučaju ne treba plaćati porez." - poslanje po Kolindi, 30.04.2015.
HDZ počinje tamo di asfalt prestaje https://www.youtube.com/watch?v=jUc5867hNik&ab_channel=PIXIX
kiss me is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:36.