Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.03.2004., 13:46   #1
zahtjev za razvod braka

koji je prvi korak...

sve sporazumno, osim stana - to mu nedam

ako netko može neka pošalje attachment sa zahtjevom
još jedna mudrica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2004., 14:17   #2
jeste imali djece?
nadji odvjetnika. treba ti "prijedlog sporazumnog raskida braka" i papir o podjeli imovine. najbolje je dogovoriti se. sam razvod kosta oko 200 kn pri predaji papira i 200 kn nakon sto je postupak okoncan. traje oko 3-4 tjedna ak nemate djece.
Billi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2004., 14:50   #3
Postupak razvoda braka vodi se neovisno o postupku o podjeli zajedničke imovine. Ako idete sporazumno onda podnosite sporazumni zahtjev za razvod braka, slijedi postupak posredovanja Centra za socijalnu skrb (u slučaju da imate malodobne djece) ako ne sve je vrlo brzo gotovo. Ako imate klince i idete na sporazumni zahtjev morate se dogovoriti i oko skrbništa i alimentacije. Jer je to uvjet za sporazumni raskid, ako se ne možete dogovoriti tada se mora ići na tužbu za rastavu braka i onda sud određuje skrbnika i alimnetaciju.
__________________
Nikad ne reci nikad !
duda is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2004., 14:55   #4
da to su odvojeni postupci ali se jako upotpunjuju pa ih je dobro raditi in one go.
duda je opisala postupak sa djecom, a ako djece nema samo se predaje zahtijev za ravod, vjencani list i uplata 200 kn na urudzbeni u palaci pravde.
Billi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2004., 08:27   #5
imamo djete, i koliko košta
još jedna mudrica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2004., 09:08   #6
Pretpostavljam da je maloljetno. Značći prvo podnijeti zahtjev za posredovanje centru za socijalnu skrb u općini u kojoj živite ili u kojoj živiš ako ne živite više zajedno. U toku posredovanja dogovotiti ćete se oko sporazumnog zahjeva za razvod braka, o skrbništvu nad djetetom, o viđanju djeteta sa drugim roditeljem i o alimentaciji. Kada sve to dogovorite i podnesete zahtjev za sporazumni razvod idete na sud gdje će sudac donijeti rješenje o razvodu braka i rješenje o svemu gore navedenom. Mislim da je nakon tog rješenja pravo vrijeme za početi rješavati materijalna pitanja (to nisam prošla pa ne znam kako to ide)
Mislim da plaćaš samo biljege za zahtjev za posredovanje i sudske troškove oko 200 kn.
__________________
Nikad ne reci nikad !
duda is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2004., 09:32   #7
dali postoji način da ga nemoram susretati na sudu i na centru za socijalni rad?

Jer sve ovo mi teško pada, još uvijek ga jednim djelom volim (makar neznam zašto)
još jedna mudrica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2004., 10:01   #8
...steta..

Nebi nis pisao, vjerovatno nema smisla, ali ovi tvoji zadnji post me u zivac pogdi..
Samim time sto si rekla da ga jednim djelom jos uvijek volis, time sto si si to priznala i sto to osjecas.. prisiljuje me da u ime djeteta pitam koji je problem izglavio ?
__________________
Choose a job. Choose a career. Choose a family. Choose a fucking big television, Choose washing machines, cars, compact disc players, and electrical tin openers. Choose your friends. Choose leisure wear and matching luggage. Choose DIY and wondering who the fuck you are on a Sunday morning. Choose your future. Choose life... But why would I want to do a thing like that? Experience will show...
BananaSkin is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2004., 10:11   #9
Quote:
još jedna mudrica kaže:
dali postoji način da ga nemoram susretati na sudu i na centru za socijalni rad?

Ne postoji način kojim ćeš izbjeći sretanje sa čovjekom koji je otac djeteta kojem si ti majka.

Zato ti je bolje da zastaneš i dobro promisliš što u ovoj situaciji želiš i što u ovoj situaciji realno možeš i očekivati, odnosno na koji način će se vaši životi (dijete, ti, muž) dalje odvijati.

Jer otac tvog djeteta nije tekst koji možeš zacrniti i stisnuti "delite". On je i uvijek će biti prisutan u vašim životima.

Ako je došao kraj vašem braku, sjednite i DOGOVORNO rješite kraj vašeg braka. Naravno da se oko xy stvari možda nećete složiti, ali složite se bar oko toga da je braku kraj i o konturama daljnjeg obostranog roditeljstva.

Koliko god željela stavljati glavu u pijesak ili "žmiriti", kako si odgovorno ušla u brak, tako odgovorno i izađi iz njega.

Možda će ti ove riječi grubo zvučati, jer su bez osjećaja, trijezne, ali samo sa hladnom glavom i posloženim svim činjenicama možeš iz braka izaći na način da vam budući život bude što je moguće bolji, obzirom na trenutačne i buduće okolnosti.

Dea
deatwin is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2004., 10:17   #10
Quote:
deatwin kaže:
Ne postoji način kojim ćeš izbjeći sretanje sa čovjekom koji je otac djeteta kojem si ti majka.

Zato ti je bolje da zastaneš i dobro promisliš što u ovoj situaciji želiš i što u ovoj situaciji realno možeš i očekivati, odnosno na koji način će se vaši životi (dijete, ti, muž) dalje odvijati.

Jer otac tvog djeteta nije tekst koji možeš zacrniti i stisnuti "delite". On je i uvijek će biti prisutan u vašim životima.

Ako je došao kraj vašem braku, sjednite i DOGOVORNO rješite kraj vašeg braka. Naravno da se oko xy stvari možda nećete složiti, ali složite se bar oko toga da je braku kraj i o konturama daljnjeg obostranog roditeljstva.

Koliko god željela stavljati glavu u pijesak ili "žmiriti", kako si odgovorno ušla u brak, tako odgovorno i izađi iz njega.

Možda će ti ove riječi grubo zvučati, jer su bez osjećaja, trijezne, ali samo sa hladnom glavom i posloženim svim činjenicama možeš iz braka izaći na način da vam budući život bude što je moguće bolji, obzirom na trenutačne i buduće okolnosti.

Dea
Potpisujem..........svaku rijec..........
__________________
i uvijek su mi moja prava na prvom mjestu. jer su ona temelj za nasa.
oona is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2004., 10:31   #11
kao što kažem još ga volim i mislim da bi mi bilo lakše da ga jedno vrijeme nevidim...

Zamišljam si nas dvoje na sudu... dogovaramo se o neznam čemu sve ne...i sama pomisao na to mi je strašna...


kakav je problem izbio....

Moj muž više nije isti čovjek...promjenio se jako (kliše)

laži, prešućivanje, ljubavnica koja isto ima vjerovatno muža i zato ovaj moj je takav kakav je neodlučan u svemu... lebdi negdje između mene i nje ili života kakvog sada vodi i nje. On tvrdi da nemam razloga za takvo razmišljenje, ostale stvari i događaji govore suprotno. Izgubljeno povjerenje itd itd.

Ima dana kad sam ljuta i bijesna, ima dana kao ovaj kad sam tužna, neželim više takve dane....želim emotivnu stabilnost jer majka sam malom bebaču koji treba tu stabilnost i sigurnost.

Neznam jel postupam dobro....ali iz ove kože nemogu

Pokušavam mjesecima razgovarati s njim, razgovor je nemoguć uvijek se svede na to da nemam razloga, da me voli....a radi suprotno svemu tome.

Kad ga dovedem pred govot čin što se tiće njegovog laganja i prešučivanja ima nevjerovatne izgovore...

eto ukratko
još jedna mudrica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2004., 10:57   #12
Znam da uvijek duboko u sebi svaka ce zena donijeti ispravnu odluku, narocito kada je i dijete u igri......tada se zahtjeva i dvostruko promisljanje........
Ukoliko si toliko ranjena da ti je zajednicki zivot nezamisliv, da ti mir buduceg samostalnog zivota moze povratiti vjeru u sebe i dovoljno osnaziti da krenes i nastavis sama, na dobrom si putu............U ovom trenutku trebas dodatni izvor snage za proci sve te pravne peripetije, da osiguras djetetov mir, a i svoj (koliko si u stanju), pa ti savjetujem da uvijek mislis na ono sutra koje ce ti donijeti podignuto celo i sredjene misli.........a sigurno (osim nas na forumu!) postoje i dragi ljudi oko tebe, na koje se mozes osloniti.........
drzi se i hrabro naprijed.........
__________________
i uvijek su mi moja prava na prvom mjestu. jer su ona temelj za nasa.
oona is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2004., 11:10   #13
nažalost nemam podršku od nikoga, eventualno tu i tamo koje prijateljice bih možda imala.

Moji su dosta konzervativni, imala sam prije par kikseva u životu, nažalost i sada opet jedan.

Roditelji će biti razočarani, njegovi će vjerovatno biti na njegovoj strani...Uglavnom moj suprug je lik čovjeka koji u društvu ostavlja dojam pristojnog i dobro odgojenog dečka i to je ljudima dovoljno da ga dignu u nebesa.

Pretpostavjam da će još i pričati da sam bila ljubomorna itd, interesantno je kako ljudi u tim stvarima zaboravjaju činjenice....

on je taj koji je lagao
on je taj koji ne doprinosi u kuću ništa
on je taj koji ima ljubavnicu (makar okolo priča kako je lažno optužen i izigrava patnika jer ja sam ovakva onakva - i to je došlo odjedom do prije godinu dana bila sam najdivnija osoba na svijetu, dobra žena itd itd...)
on je taj koji ne vodi brigu o ničemu

ali je fin i pristojan....silent killer
još jedna mudrica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2004., 11:15   #14
onda bjez i zanemari okolinu.
Billi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2004., 11:24   #15
pokušavam ali neide...strašno je teško i zanemariti okolinu (moje roditelje), napustiti onoga kojeg voliš, sretati ga na sudu, centru itd.

Pogledati djetetu u oči i reči mu jednog dana: da ja sam bila ta koja je odlučila o tome da tvoj tata više ne živi s nama.

Možda mi je i taj dio najteži.

Svaki dan molim neku kozmičku silu, boga, prirodu, ravnotežu.... da ona odluči o tome

nemogu nositi više sve te terete na leđima...postalo mi je preteško i počela sam se bojati.

Ali znam sebe, moj unutarnji glas mi govori da sam u pravu i ustrajati ću do kraja ma kako bolno bilo.

Pokušati ću još danas porazgovarati s njime (ali pitam se dali ću mu vjerovati nakon toliko laži) možda, možda se nešto desi u meni i njemu i zaboravimo ovih proteklih godinu dana...a možda i ne.
još jedna mudrica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2004., 11:32   #16
Quote:
još jedna mudrica kaže:
pokušavam ali neide...strašno je teško i zanemariti okolinu (moje roditelje), napustiti onoga kojeg voliš, sretati ga na sudu, centru itd.

Pogledati djetetu u oči i reči mu jednog dana: da ja sam bila ta koja je odlučila o tome da tvoj tata više ne živi s nama.

Možda mi je i taj dio najteži.

Svaki dan molim neku kozmičku silu, boga, prirodu, ravnotežu.... da ona odluči o tome

nemogu nositi više sve te terete na leđima...postalo mi je preteško i počela sam se bojati.

Ali znam sebe, moj unutarnji glas mi govori da sam u pravu i ustrajati ću do kraja ma kako bolno bilo.

Pokušati ću još danas porazgovarati s njime (ali pitam se dali ću mu vjerovati nakon toliko laži) možda, možda se nešto desi u meni i njemu i zaboravimo ovih proteklih godinu dana...a možda i ne.

Iskreno puno uspjeha, jer bude li to samo sreca trenutka kasnije ce bit samo gore.

__________________
Choose a job. Choose a career. Choose a family. Choose a fucking big television, Choose washing machines, cars, compact disc players, and electrical tin openers. Choose your friends. Choose leisure wear and matching luggage. Choose DIY and wondering who the fuck you are on a Sunday morning. Choose your future. Choose life... But why would I want to do a thing like that? Experience will show...
BananaSkin is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2004., 11:36   #17
ako smatras da si u pravu onda odi. ravod ce ga ili trgnuti ili tebi dokazati da si napravila pravu stvar.
Billi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2004., 11:43   #18
da tako si i ja razmišljam...a onda a što ako radim krivo??

Kako ću djetetu pogledati u oči???

Bože me sačuvaj potpuno sam izgubljena. U ovakvim trenucima zavidna sam tipovima ljudi koji su debelokošci, koji idu kroz život bez emocija...htjela bih biti takva, u najmanju ruku glupa, neznati što želim od života i da mi je svejedno...

Možda danas nakon razgovora .... možda nešto se promjeni

kad sam mu prekjučer rekla nakon što me zagrlio "što čemo nas dvoje". rekao mi je: neznam kako ti hočeš...

kako ja hoču....a kao voli me, i želi ostatak života provesti samnom...silent killer

ili dok sama ne shvatim...a očito treba mi

hvala vam svima na odgovorima jer priznajem da su mi potrebni
još jedna mudrica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2004., 13:34   #19
Quote:
još jedna mudrica kaže:
nažalost nemam podršku od nikoga, eventualno tu i tamo koje prijateljice bih možda imala.

Moji su dosta konzervativni, imala sam prije par kikseva u životu, nažalost i sada opet jedan.

Roditelji će biti razočarani, njegovi će vjerovatno biti na njegovoj strani...Uglavnom moj suprug je lik čovjeka koji u društvu ostavlja dojam pristojnog i dobro odgojenog dečka i to je ljudima dovoljno da ga dignu u nebesa.

Mislim da krivo procjenjujes svoje roditelje........nadam se.
Mozda te iznenade svojom podrskom i jos vise ti pomognu....a da li bi jedan otvoreni razgovor s jednim od roditelja (tebi blizim!) urodio plodom? Iskrena konverzacija cini cuda i otvora zahrdjala vrata.............ti si ipak njihovo dijete.
__________________
i uvijek su mi moja prava na prvom mjestu. jer su ona temelj za nasa.
oona is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2004., 13:40   #20
probala sam i naišla na zid

ti si uvijek bila ovakva onakva, svojeglava itd...nažalost eto, pa čak i moj otac što me je iznenadilo
još jedna mudrica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:29.