Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Domovinski rat

Domovinski rat Domovinski rat bez politike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.03.2009., 19:43   #41
Recimo imate tipa ovdje gore koji kaže da je "razlika između Hrvata i Hrvatine ista kao i razlika između seljaka i seljačine" (citira Dežulovića). Takvi isti nikad vam neće odgovoriti na pitanje koja je razlika između Srbijanca i Srbijančine, ili još bolje, koja je razlika između jugoslavena i jugoslavenčine?
A što se tiče Dežulovića, taj je živio u Splitu, pa ga je to ponukalo da napiše "Pjesme iz Lore". Sad se vratio u Beograd, kao što svaki dvopapkar na kraju stigne u svoje prirodno stanište, ali nema ili bar ja nisam čuo, naznaka da sprema "pjesme iz Stajićeva" ili "Pjesme iz Sremske Mitrovice" ili "Pjesme iz Niša" ili "Pjesme iz Begejaca", jer to ionako nije bitno. Tamo su samo ubijani, mučeni i zlostavljani Hrvati, a to se ipak ne uklapa u njegovu političku koncepciju koja je latentno velikosrpska!
marasovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2009., 19:59   #42
Quote:
alenn kaže: Pogledaj post

Imaš sreću pa se ne moraš spuštati.

ti se moraš pokušati dići na tu razinu...tu je tvoj problem.
S obzirom na to koliko je nisko ne može se niti slučajno približiti, a kamoli dostići spomenutu razinu.
PORCUPINE is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2009., 23:28   #43
Nadam se da če netko odgovorati napokon za ovaj zločin, jer je ovo sramota za Bajića i ekipu koji su svu energiju uložili u kažnjavanju Hrvata, a žalosno je da naši mediji imaju kolektivnu amneziju za ove zločine.
DEFENSE is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2009., 23:51   #44
ma samo se ti nadaj i dalje,nasi ce dobivati packe a vesela cetnicka ekipa nista, da se ne zamjerimo evropi.
teta-elza is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2009., 00:24   #45
hvala vam na ovim postevima,ljepo vas je citati
jedna od jako rjetkih tema na forumu gdje imam osjecaj da diskutiraju hrvati na hrvatskom forumu.citajuci ovu diskusiju osjecam se kao svoj medju svojima.
V.Sipak is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2009., 15:49   #46
Quote:
teta-elza kaže: Pogledaj post
ma samo se ti nadaj i dalje,nasi ce dobivati packe a vesela cetnicka ekipa nista, da se ne zamjerimo evropi.
Nada umire zadnja, ne treba misliti da je ovo vječno jer se sve može promijeniti jer ono tko ne riješi ove zločine nad Hrvatima sudit če im povijest i ostat če mrlja, kao netko koje mogao a nije ništa napravio, a samim tim neče biti pamčena kao pozitivna osoba u ovom narodu.
DEFENSE is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2009., 21:04   #47
Evo ga, sastao se omanji vučji čopor u sastavu: Mesić-Pusić-Teršelić-Kruhonja.

http://www.vecernji.hr/newsroom/news...64190/index.do

http://www.jutarnji.hr/vijesti/clana...,24,,157107.jl

I sada imamo priče o tome da:

1. Hrvatski generali u Haagu su odgovorni za ratne zločine/ čime se prejudicira odluka haškog suda odnosno vrši se pritisak na isti.

2. Ono u Hudoj jami, to su kolateralne žrtve vojnog obračuna/ čime se relativizira jedan krajnje svirepi ratni zločin

3. Vrši se pritisak na sud u slučaju Glavaš

4. Kritizira se suca Mrčelu zbog "olakotnih okolnosti" prilikom nepostojećeg zločina u medačkom džepu za generala Norca, i komentira se nepravomoćna presuda, i time se vrši pritisak na vrhovni sud prije donošenja pravomoćne presude

...

5. O zločinima u Voćinu, i o potrebi pronalaženja počinitelja za ova gnusna zločinstva i potrebi satisfakcije za žrtve Vočinskog masakra, niti jedne jedine riječi
marasovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2009., 21:15   #48
Quote:
marasovac kaže: Pogledaj post
Evo ga, sastao se omanji vučji čopor u sastavu: Mesić-Pusić-Teršelić-Kruhonja.

http://www.vecernji.hr/newsroom/news...64190/index.do

http://www.jutarnji.hr/vijesti/clana...,24,,157107.jl

I sada imamo priče o tome da:

1. Hrvatski generali u Haagu su odgovorni za ratne zločine/ čime se prejudicira odluka haškog suda odnosno vrši se pritisak na isti.

2. Ono u Hudoj jami, to su kolateralne žrtve vojnog obračuna/ čime se relativizira jedan krajnje svirepi ratni zločin

3. Vrši se pritisak na sud u slučaju Glavaš

4. Kritizira se suca Mrčelu zbog "olakotnih okolnosti" prilikom nepostojećeg zločina u medačkom džepu za generala Norca, i komentira se nepravomoćna presuda, i time se vrši pritisak na vrhovni sud prije donošenja pravomoćne presude

...

5. O zločinima u Voćinu, i o potrebi pronalaženja počinitelja za ova gnusna zločinstva i potrebi satisfakcije za žrtve Vočinskog masakra, niti jedne jedine riječi
Od ispostave Save Strpca u Hrvatskoj ocekivati ijednu rijecu u korist Hrvatske ? "Documentu" treba ukinuti i zakonom joj zabranitit rad, a u vremenima za koja se zalaze bi svi oni zavrsili na dugogosnjim robijama za puno manje laprdanja, a ne da ih aktualni predsjednik podrzava i slika se sa onim covjekolikim gadom zvanim Zoran Pusic.
__________________
Ja ne ljubim Hrvatsku zbog glupana, nego zbog sebe i zbog onih koji nisu glupani, a tih jos ima, hvala Bogu.
A.G.Matos
Komunalac is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2009., 21:23   #49
Quote:
Komunalac kaže: Pogledaj post


Od ispostave Save Strpca u Hrvatskoj ocekivati ijednu rijecu u korist Hrvatske ? "Documentu" treba ukinuti i zakonom joj zabranitit rad, a u vremenima za koja se zalaze bi svi oni zavrsili na dugogosnjim robijama za puno manje laprdanja, a ne da ih aktualni predsjednik podrzava i slika se sa onim covjekolikim gadom zvanim Zoran Pusic.
Dakle, za sada se zločinom u Voćinu ne bavi nitko, naravno da od vučjeg čopora to ni ne očekujem, ali državno odvjetništvo RH bi se svakako trebalo pozabaviti time, a ne da jedine podatke koje imamo o tome masakru su zapravo skupili dečki iz HVIDRA-e Orahovica. Strašno!
marasovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2009., 21:25   #50
Quote:
No22 kaže: Pogledaj post
U mjestu Čeralije pored Voćina su četnici u zasjedi dočekali 6 mladića koji su išli po kruh i sve ih ubili, jednome se odsjekli glavu i šutali su ju kao loptu skroz do drugog sela, na mjestu gdje su ubijeni uz cestu postavljeno je 6 križeva.
Evo ja o ovome nemam pojma, ali o dva četnika koji su ubijeni prilikom bijega iz Lore, o tome cijela država zna. Strašno!
marasovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2009., 16:21   #51
Klasično i već tradicionalno za ovaj forum i Hrvatsku. Zločini su to koji nikoga ne zanimaju za razliku od razbijenog stakla na nekoj kući u okolici Knina u kojoj je neki Jovo puštao cajke do daske.
__________________
iš, iš, gamad jedna, ne vraćajte se više
walther-P38 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2009., 17:56   #52
Quote:
marasovac kaže: Pogledaj post
3. Vrši se pritisak na sud u slučaju Glavaš
4. Kritizira se suca Mrčelu zbog "olakotnih okolnosti" prilikom nepostojećeg zločina u medačkom džepu za generala Norca, i komentira se nepravomoćna presuda, i time se vrši pritisak na vrhovni sud prije donošenja pravomoćne presude
Treba nadodat i neviđen pritisak medija u slučaju LORA.
Večer prije izricanja pravomočne presude ne javnoj televiziji je izvršen nevjerovatan pritisak na pravosuđe u jednoj huškačkoj, umjetno stvoreno emisiji samo zbog toga. Ta emisija nakon što je ispunila cilj je ukinuta. Vodio ju je Aleksandar Stanković, te izvršio linč protiv zdrave pameti, te suca Lozine. Da smo u normalnoj državi on i njegov nadređeni mislim Rončević bi završili u zatvor zbog pritiska na svjedoke.
Lozina je donio skroz dobru presudu s obzirom da nije postojao ni jedan materijalni dokaz, a i iskazi svjedoka su bili sumnjivi, naime neki s prepoznali skroz krive ljude, čak je jeda prepozao zaštitara u sudnici koji rata nije vidio. To Stankoviću nije zasmetalo niti mu je bilo sumnjivo.
Pitam se kako je ona sutkinja u Spitu mogla donijet oslobađajuču presudu, vidjevši sve što se Lozini dogodilo.

Pitam se i zašto je Hrvatsko pravosuđe odlučilo pomilovat Maslovaru i Rađena, iako su protiv njih postojali dokazi i pouzdani svjedoci. Zašto o tome nije progovorio nijedan medij osim istrage na novoj tv koja je ubrzo i ukinuta iako je bila najnagrađivanija i najgledanija emisija u posljednje vrijeme. Čini mi se da vlasnicima televizija nije bitna ni gledanost ni kvalitet već samo zadovoljavanje političkih šefova.
__________________
thomo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2009., 20:13   #53
Quote:
thomo kaže: Pogledaj post
Treba nadodat i neviđen pritisak medija u slučaju LORA.
To je samo dokaz da nasi sudci nisu dovoljno hrabri da bi stajali iza svoje presude ili misle kao i ti koji kreiraju hajku protiv optuzenih!
mara99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2009., 23:13   #54
Evo ovako:
ja nemam pristupa medijima, i ne mogu tamo iznositi neke činjenice, ali zato mogu pisati tu na forumu, i što se mene tiče ja ću pustiti sve ostale teme na kojima pišem ako treba, ali ovu neću pustiti! Jednostavno joj neću dati da potone sve dok se izvršitelji ovog strašnog masakra ne privedu pred lice pravde.
Pogotovo zato što po svemu sudeći za ovo nikoga nije briga, a navedeni "zaštitnici ljudskih prava" koji ovo ne spominju već zataškavaju, jer izgleda, po njima, ovi ubijeni, izmasakrirani i spaljeni u Voćinu nisu ljudi, to me još više tjera da ustrajem u ovome.
marasovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2009., 23:15   #55
Quote:
marasovac kaže: Pogledaj post
Evo ovako:
ja nemam pristupa medijima, i ne mogu tamo iznositi neke činjenice, ali zato mogu pisati tu na forumu, i što se mene tiče ja ću pustiti sve ostale teme na kojima pišem ako treba, ali ovu neću pustiti! Jednostavno joj neću dati da potone sve dok se izvršitelji ovog strašnog masakra ne privedu pred lice pravde.
Pogotovo zato što po svemu sudeći za ovo nikoga nije briga, a navedeni "zaštitnici ljudskih prava" koji ovo ne spominju već zataškavaju, jer izgleda, po njima, ovi ubijeni, izmasakrirani i spaljeni u Voćinu nisu ljudi, to me još više tjera da ustrajem u ovome.
mara99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2009., 12:54   #56
Quote:
marasovac kaže: Pogledaj post
Evo ovako:
ja nemam pristupa medijima, i ne mogu tamo iznositi neke činjenice, ali zato mogu pisati tu na forumu, i što se mene tiče ja ću pustiti sve ostale teme na kojima pišem ako treba, ali ovu neću pustiti! Jednostavno joj neću dati da potone sve dok se izvršitelji ovog strašnog masakra ne privedu pred lice pravde.
Pogotovo zato što po svemu sudeći za ovo nikoga nije briga, a navedeni "zaštitnici ljudskih prava" koji ovo ne spominju već zataškavaju, jer izgleda, po njima, ovi ubijeni, izmasakrirani i spaljeni u Voćinu nisu ljudi, to me još više tjera da ustrajem u ovome.
Evo ja te podržavam, ova tema sigurno neče potonit.
__________________
thomo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2009., 13:41   #57
Quote:
marasovac kaže: Pogledaj post
Žrtve četničkog masakra u Voćinu , lager Sekulinci, Hum, Bokane
Pobijeni Hrvati civili od 14.08. 1991. Do 13. 12. 1911.
1 .Ilić Branko rođen 1956. -14.08.1991. Lager Sekulinci nestao
2. Galović Željko rođen 1949. - 26.08. 1991. Lisičine zaklan
3. Banovac Franjo, rođen 1938. -28.09. 1991. Lager Gudnoga ubijen
4. Vučeta Mirko rođen 1959. -5. 10. 1991. Lager Sekulinci nestao
5. Volf Antun rođen 1956. -15. 10. 1991. Lager Sekulinci nestao
6. Dorić Drago rođen 1959. -22.10. 1991. Industrija “Gaj”, Voćin nestao
7. Bon Ivica rođen 1954. -3. 12. 1991. Industrija “Gaj” Voćin ubijen
8. Ivanković Drago rođen 1960. -3. 12. 1991. Industrija “Gaj”Voćin ubijen
9. Salač Goran rođen 1972. -3. 12. 1991. Industrija “Gaj”Voćin ubijen
10. Supan Vlado rođen 1939. -3. 12. 1991. Industrija “Gaj”Voćin ubijen
11. Šimić Ivan rođen 1932. -6. 12. 1991. Prevenda Voćin zaklan
12. Šimić Marija rođena 1934. -6.12. 1991. Prevenda Voćin zaklana
13. Ament Veronika rođena 1914. -6.12. 1991. Prevenda Voćin zaklana
14. Đuzel Marijan rođen 1931. -13.12. 1991. Hum ubijen
15. Ridl Roman rođen 1932. -13.12.1991.Hum ubijen motornom pilom pa spaljen
16. Banovac Ivan rođen 1934. -13.12.1991. Hum ubijen motorkom pa spaljen
17. Vuković Marko rođen 1934. .13.12.1991. Hum zaklan pa spaljen
18. Martinović Tomo rođen 1934. -13.12.1991. Bokane odsječena glava
19. Martinović Katica rođena 1936. -13.12.1991. Bokane odsječena glava
20. Jorgić Mile rođen (nema podataka) 13.12.1991. Kometnik ubijen
21. Ojkić Teodor rođen (n.p.) 13.12.1991. Voćin ubijen
22. Majić Stipan rođen 1909. -13.12.1991. Voćin Pašina ulica ubijen
23. Majić Ana rođena 1918. - 13.12. Voćin Pašina ul. ubijena
24. Šimić Jaga rođena 1929. -13.12.1991. Voćin Pašina ul. ubijena
25. Peršić Franika rođena 1928. -13.12.1991 Voćin Pašina ul. ubijena
26. Matanči Marija rođena 1939. -13.12.1991. Voćin Pašina ul. ubijena
27. Medić Branko rođen 1959. -13.12. Voćin Pašina ul. ubijen
28. Matanči Stjepan rođen 1932. -13.12.1991. Voćin Pašina spaljen
29. Jurmanović Stjepan rođen 1933. -13.12.1991. Voćin Pašina zaklan
30. Štimac Stjepan rođen 1959. -13.12.1991. Voćin Pašina zaklan
31. Štimac Mirjana rođena 1959. -13.12.1991. Voćin Pašina zaklana
32. Štimac Jakob rođen 1911. -13.12.1991. Voćin Pašina ubijen
33. Štimac Angela rođena 1915. -13.12.1991 Voćin Pašina ubijena
34. Buljevac Antun rođen 1907. -13.12.1991. Voćina Pašina ubijen
35. Peršić Alojz rođen 1922. -13.12.1991. Vočin Karanova ul. ubijen
36. Tomolo Rozalija rođena 1921. -13.12.1991. Voćin Karanova ubijena
37. Volf Dragutin rođen 1922. -13.12.1991. Voćin Karanova ubijen
38. Matanči Franjo rođen 1926. -13.12.1991. Voćin Prevenda ubijen
39. Matanči Marija rođena 1927. -13.12.1991. Voćin Prevenda ubijena
40. Šimić Julka rođena 1932. -13.12.1991. Voćin Prevenda ubijena
41. Ivanković Mara rođena 1900. -13.12.1991. Voćin Prevenda zaklana
42. Dorić Paulina rođena 1911. -13.12.1991. Voćin Prevenda Spaljena
43. Medved Mirko rođen 1929. –13.12.1991.Voćin Prevenda ubijen
44. Pajtl Josip rođen 1965. -13.12.1991. Voćin Trg Gospe ubijen
45. Laich Željko rođen 1958. -13.12.1991. Voćni Trg Gospe spaljen
46. Nenadović Stojan rođen 1914. 13.12. 1991. Bokane ubijen

Napomena: ovaj popis nije konačan, ovo su samo osobe za koje postoje sigurni I pouzdani podaci, nema podataka na koji način su stradli Majdandžić Metod I Majdandžić Marija, Runje Zorica, Bartolović Marko, Scheitl Frane, Gehringer Johan, Hamerbacher Franz, Vogler Franz
Zašto to nije kažnjeno , kakva smo mi onda država (inače sjećam se (bio dijete 13 godina...) vijesti HRT iz toga vremena i tih groznih slika...
Busola29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2009., 14:06   #58
Quote:
Busola29 kaže: Pogledaj post
Zašto to nije kažnjeno , kakva smo mi onda država (inače sjećam se (bio dijete 13 godina...) vijesti HRT iz toga vremena i tih groznih slika...
Šta se uopče čudiš kad Hrvatsko pravosuđe pušta Maslovaru i Rađena za koje postoje i dokaza i svjedoci za nedjela koja su činili.
__________________
thomo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2009., 14:48   #59
Quote:
marasovac kaže: Pogledaj post
Recimo imate tipa ovdje gore koji kaže da je "razlika između Hrvata i Hrvatine ista kao i razlika između seljaka i seljačine" (citira Dežulovića). Takvi isti nikad vam neće odgovoriti na pitanje koja je razlika između Srbijanca i Srbijančine, ili još bolje, koja je razlika između jugoslavena i jugoslavenčine?
A što se tiče Dežulovića, taj je živio u Splitu, pa ga je to ponukalo da napiše "Pjesme iz Lore". Sad se vratio u Beograd, kao što svaki dvopapkar na kraju stigne u svoje prirodno stanište, ali nema ili bar ja nisam čuo, naznaka da sprema "pjesme iz Stajićeva" ili "Pjesme iz Sremske Mitrovice" ili "Pjesme iz Niša" ili "Pjesme iz Begejaca", jer to ionako nije bitno. Tamo su samo ubijani, mučeni i zlostavljani Hrvati, a to se ipak ne uklapa u njegovu političku koncepciju koja je latentno velikosrpska!
netko bi mogao, citajuci ovaj komentarcic o dezulovicu, doci do odredenih zakljucaka u vezi tvog uvodnog posta.
znas, ima ljudi koje zanima istina o svemu i ne treba im ju podebljavati.
ako su svi ti strahotni zlocini napravljeni, a nema sumnje da jesu, suludo je da drzava nije reagirala na to - nit mediji.preskoci price u stilu "takvi smo mi, tako je bilo i onda ..." jer to sigurno nije razlog.
ako imas motiva,snage i pameti probaj istrazit zasto je tako, zasto se suti o svemu, zasto se dokazani krivci secu slobodni i sa svim pravima
probaj ukazat na neki trag
__________________
kako TANJUG javlja - volim te
cabon is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2009., 11:17   #60
Quote:
cabon kaže: Pogledaj post
ako su svi ti strahotni zlocini napravljeni, a nema sumnje da jesu, suludo je da drzava nije reagirala na to - nit mediji.preskoci price u stilu "takvi smo mi, tako je bilo i onda ..." jer to sigurno nije razlog.
Ne preskaču mediji ove zločine jer bi to htjeli nego zato što moraju, jeste li vidjeli što se dogodilo Istrazi koja je godinama upozoravala na ovakve nekažnjene zločine, te je bila jedna od najgledanih emisija?
Ukinuta je. To je poruka svim ostalim da o srbskim zločinima šute ili če dobit otkaz.
Ipak Srbski zločini se ne uklapaju u udruženi zločinački podhvat, i zato ih ni ne treba spominjat.
__________________
thomo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:28.