Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.07.2012., 11:44   #121
Eto, danas mi je bila placa! Uplaceno danas, ne znam u koliko sati u USA, pred pola sata (oko 11) vidljivo na PBZ deviznom racunu! Mislim da firma uplacuje po LOKALNOM vremenu, tj uplate prate vremenske zone.
Uglavnom, obracun place s napomenom da je uplaceno danas u BANK OF AMERICA SAN FRANCICSO je bio vidljiv oko 7h. Dakle, lova je putovala oko 4h. Kako i zasto, ne znam, ali tako je svaki mjesec, s tim da se nekad vidi na racunu tek oko 14h. Mozda je uplaceno i negdje u Europi gdje BANK OF AMERICA ima podruznicu, to ne mogu provjeriti.
Inace, imao sam kolegu koji je bio u ZABI, i njemu je placa znala putovati po 7 dana, s tim da su mu naplacivali preko 20Eur
Meni je trosak obrade u PBZ 1 Eur
__________________
***** Maxxy *****
Maxxy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2012., 11:47   #122
Trošak ovisi o tome da li je novac išao direktno ili preko banaka posrednika.
7 sati kod nas je 23 sata u SF tako da mi fakat sad nije jasan taj put novca, no nije ni bitno. Bitno da ti dobiješ novac na vrijeme.
Johny is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2012., 17:17   #123
Quote:
Maxxy kaže: Pogledaj post
Eto, danas mi je bila placa! Uplaceno danas, ne znam u koliko sati u USA, pred pola sata (oko 11) vidljivo na PBZ deviznom racunu! Mislim da firma uplacuje po LOKALNOM vremenu, tj uplate prate vremenske zone.
Uglavnom, obracun place s napomenom da je uplaceno danas u BANK OF AMERICA SAN FRANCICSO je bio vidljiv oko 7h. Dakle, lova je putovala oko 4h. Kako i zasto, ne znam, ali tako je svaki mjesec, s tim da se nekad vidi na racunu tek oko 14h. Mozda je uplaceno i negdje u Europi gdje BANK OF AMERICA ima podruznicu, to ne mogu provjeriti.
Inace, imao sam kolegu koji je bio u ZABI, i njemu je placa znala putovati po 7 dana, s tim da su mu naplacivali preko 20Eur
Meni je trosak obrade u PBZ 1 Eur
I meni je trošak bio 0.99€ , a novci putovali 8 dana. Danas je 9.7. , a druga je uplaćena 21.6 i još nije sjelo. Uopće mi nije jasno kako to putuje. Nešto preko Zagrebačke pa tek onda u PBZ. Ne znam zašto se ne može direktno uplatiti na rn u PBZ-u?

Edit: U pitanju je Commerzbank AG ako je to bitno.
janis2102 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2012., 17:46   #124
Zbilja cudno. Ja sam mislio da svi (ili bar vecina) dobijaju isti dan, a na kraju ispada da sam ja iznimka...
__________________
***** Maxxy *****
Maxxy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2012., 17:46   #125
Blago tebi! Ja sam vec posandrcala

Sent from my HTC Wildfire using Tapatalk
janis2102 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2012., 14:04   #126
Quote:
janis2102 kaže: Pogledaj post
Blago tebi! Ja sam vec posandrcala

Sent from my HTC Wildfire using Tapatalk
Samu sebe kvotam. Novci ni danas nisu sjeli. To se samo meni može dogoditi.
janis2102 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2012., 15:17   #127
Quote:
janis2102 kaže: Pogledaj post
Nešto preko Zagrebačke pa tek onda u PBZ. Ne znam zašto se ne može direktno uplatiti na rn u PBZ-u?
Edit: U pitanju je Commerzbank AG ako je to bitno.
Banka platitelja (ovdje: Commerzbank) samostalno odlučuje kako će proslijediti novce (čak i ne mora uvijek biti istim putem).
STIB is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2012., 13:54   #128
Meni napokon sjeli novci. Od 26.06 "čuče" u Zagrebačkoj banci jer su kao bili nepotpuni podatci. Malo sutra. Na uplatnici se sve jasno vidi. Ždere me to što netko ne odradi dobro svoj posao, a čak neće ni biti kažnjen.
janis2102 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2012., 18:13   #129
Može pomoć? Imam devizni u Erste i dao sam čovjeku broj računa da uplati 50 kuna. Nisam znao da se to po zakonu ne smije, pa me sad zanima gdje će ti novci otići? Uplaćeno je jučer popodne preko opće uplatnice u pošti.
Blagus is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2012., 18:17   #130
Quote:
janis2102 kaže: Pogledaj post
Meni napokon sjeli novci. Od 26.06 "čuče" u Zagrebačkoj banci jer su kao bili nepotpuni podatci. Malo sutra. Na uplatnici se sve jasno vidi. Ždere me to što netko ne odradi dobro svoj posao, a čak neće ni biti kažnjen.
Zašto im ne pošalješ mail i odmah ti oni to u par dana procesuiraju? Bilo kakvu uplatu izvana ili refund preko PayPala prijavim mailom i u roku 2 dana mi bude na računu. Inače bi sigurno čekala duže..
[email protected]
mell256 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2012., 18:23   #131
Quote:
Blagus kaže: Pogledaj post
Može pomoć? Imam devizni u Erste i dao sam čovjeku broj računa da uplati 50 kuna. Nisam znao da se to po zakonu ne smije, pa me sad zanima gdje će ti novci otići? Uplaćeno je jučer popodne preko opće uplatnice u pošti.
I ja sam zabunom dala broj deviznog i bilo mi je uplaćeno. Odi u banku sa svim podacima o uplatitelju, te točnim iznosom koji je uplaćen, oni će napravit reklamaciju i novci će se preusmjerit na tvoj tekući račun u roku 24 sata. Barem su meni tako u Zabi riješili bez ikakvih problema.
mell256 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2012., 16:27   #132
ZABA otvorila poslovnicu u Frankfurtu na Majnu, DE.

"Građani i tvrtke koji žive i posluju u Njemačkoj i drugim zemljama eurozone posredstvom poslovnice Zagrebačke banke u Frankfurtu na Majni mogu brzo i povoljno poslati novac na račune koji se vode kod Zagrebačke banke te kod drugih banaka u Hrvatskoj, Srbiji i BiH.
Što god želite uplatiti - štednju ili različite novčane potpore, poreze i doprinose, akontacije za ljetovanje u Hrvatskoj, satelitsku televizijsku pretplatu, oglašavanje u Narodnim novinama i sve druge novčane transfere najbrže i najpovoljnije možete provesti posredstvom inozemne poslovnice Zagrebačke banke u Frankfurtu na Maini.

Poslovnica ne posluje s gotovinom, nego novac transferira sa svojih računa kod inozemnih banaka. Uplate s vašega bankovnog računa za vas su jeftinije i brže se knjiže na račune primatelja nego uplate u gotovini na poštanskom šalteru.
Za usluge transfera novca Zagrebačka banka ima otvoren račun kod Citibanke Deutschldand.
Proizvodi i usluge Zagrebačke banke su vam na dohvat ruke"

Imam u ZABA-i otvoren devizni racun i zadesim se u Frankfurtu jel to znaci da mogu uplatiti devize na svoj racun ili ce mi naplatiti proviziju kao da te devize saljem deviznom doznakom, ?
akcija1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2012., 10:32   #133
Da li se odmah nakon otvaranja deviznog računa (i uplate sredstava na njega) može trgovati preko neta, ili je potrebno čekati da dobiješ karticu jer se (samo) na njoj nalazi onaj CVC broj ?
__________________
Nema glupavih pitanja, samo laganih odgovora!
MatejScorp13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2012., 14:12   #134
Treba čekati karticu.
STIB is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2012., 10:48   #135
Quote:
Lavica02 kaže: Pogledaj post
uplate na devizni račun po kojem nisi vlasnik ili opunomoćenik, bilo u kunama bilo u valuti nije dozvoljeno zakonom o deviznom poslovanju
ok,ja sam vlasnik deviznog računa u pbz i sad bi htio sa tekučeg računa iz druge banke uplatiti na devizni,jel to moguče?
tomo11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2012., 15:47   #136
imam devizni u pbzu
i ako si uplacujem na njega izvana (eu zemlje) da li banka u kojoj uplacujem ima podatke koliko bi mi uzeli za naknadu ili?racun koristim iskljucivo za paypal, pa me zanima da li mogu na licu mjesta saznat koliko ce mi uzet da vidim koliko je uopc eisplativo uplacivat

hvala
__________________
It's you, it's you, it's all for you Everything I do I tell you all the time Heaven is a place on earth with you Tell me all the things you want to do...<3
~StarPrincess~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2012., 20:37   #137
PBZ će naplatiti minimalno (mislim da 7kn), ali će ti banka iz koje šalješ naplatiti puno više.
STIB is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2012., 13:43   #138
Mislim da je u PBZ-u naknada 7.5 kn za bilo koji iznos dolazne doznake.
Johny is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2012., 16:00   #139
Trebam otvoriti devizni racun kako bi mi svaki mjesec dolazio novac na njega, iz inozemstva. Kakvog to ima utjecaja na mene osobno, imam li kakvih obaveza prema drzavi u vidu poreza???? (Ne radim nigdje i nemam nikakvih primanja, izvanredni sam student) Zapravo, to je placa mog oca koja bi trebala sjedati svaki mjesec meni na racun. Hvala na odgovoru
__________________
"Never argue with an idiot, they drag you down to their level and beat you with experience!"
smart ass is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2012., 16:44   #140
Uplata sa deviznog(ZABA) na devizni(ERSTE)? Kako?




Naime, volim tu i tamo igrati poker online, kladiti se, itd. a pošto je Zaba retardirana i njena VISA Electron je neupotrebljiva, odlučio sam otvoriti devizni u ERSTE. Plan je bio uplatim fino preko m-zabe sa deviznog od Zabe na devizni u Erste i s nje uplatim na online site koji već želim(jer je njihova kartica funkcionalna svugdje).

Ali Zaba mi to ne da!! Kažu jedino sa svog tekućeg na devizni unutar banke i obrnuto mogu prebacivati. Ja bi sada trebao ići u poslovnicu od Erste da si uplatim novac na devizni.

Pa tko tu koga je*e? Je li to Zabina praksa ili?

Nevjerojatno.
Grand Funk is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:03.