Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Vojna povijest i tehnologija

Vojna povijest i tehnologija Od praćke do ratova zvijezda.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.05.2010., 00:01   #1021
kopriva a šta ti hoćeš ?

normalno da dečki "seru" po pušci kad ima mana !

idu u afganistan u misiju i normalno da želi sebi što bolju pušku a ne neku neprovjerenu,nepraktičnu i štajaznam kakvu pušku.

čovjeku se tu radi u životu.

da si ti recimo taksist. dali bi ti rađe vozio novu mečku ili trabanta ?

kad sa VHSom sve bude kak spada onda više neće tražit g36
šršlo88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2010., 01:59   #1022
Quote:
Hawk75 kaže: Pogledaj post
A koje su to sve namjene a da ostale puške to nemaju, u biti po čemu je ona to višenamjenska?
Uglavnom ni po čemu, ali se onima koji drže novac za vojsku diže penis na tu riječ.
Netko na svadbu dovede Olivera da mu piva jedbu vrstu glazbe, a netko "višenamjenski" bend. Problem je u cijeni.
Ali nije problem u cijeni Olivera, nego u "višenamjenskom" bendu koji pojede, popije, zapije i na kraju te odere ko da ti je piva Oliver.
Decimus is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2010., 06:55   #1023
Quote:
Decimus kaže: Pogledaj post
Uglavnom ni po čemu, ali se onima koji drže novac za vojsku diže penis na tu riječ.
Znao sam da je tako nešto sofisticirano
__________________
Pesimist je optimist s iskustvom!
“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
Hawk75 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2010., 09:29   #1024
Quote:
kopriva-vk kaže: Pogledaj post
Znači taj test je mjerodavan ma da trebali su otiči na Zrče.
mozda su i trebali
a ne iz brentace pospricati pusku izvana i onda pucati a nakon sto su je u pjesku valjali svu hermeticki zatvorenu jos su je pol sata otprasivali i tek onda isli pucati iz nje
Mustang51 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2010., 11:38   #1025
Quote:
idu u afganistan u misiju i normalno da želi sebi što bolju pušku a ne neku neprovjerenu,nepraktičnu i štajaznam kakvu pušku.

čovjeku se tu radi u životu.
O tome se več sto puta pisalo i više je muka ponavljati ko,kako i zašto ide u taj mitski Afganistan.
Kao drugo znamo što tamo nose od naoružanja.
Prije par dana izglasavali su povečanje misije u Afganistanu,a danas izglasavaju 10% smanjenje mirovina nisam znao da je privilegija biti bolestan da bi otišao u mirovinu.

Quote:
kopriva a šta ti hoćeš ?
Ako misliš na pušku meni više neče trebati,ali kada mi je trebalo nisam birao nosio sam ono što sam dobio(M-70AB1,G3,AK-47)

Quote:
mozda su i trebali
a ne iz brentace pospricati pusku izvana i onda pucati a nakon sto su je u pjesku valjali svu hermeticki zatvorenu jos su je pol sata otprasivali i tek onda isli pucati iz nje
Daj mi reci ko je iskako iz dubine mora i pucao po neprijatelju ja neznam za takav slučaj niti sam čuo.
Možda je to jedino bitno da puška radi i u tim uslovima ali više ima marketinški utjecaj.
kopriva-vk is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2010., 12:59   #1026
Daj mi reci ko je iskako iz dubine mora i pucao po neprijatelju ja neznam za takav slučaj niti sam čuo.
Možda je to jedino bitno da puška radi i u tim uslovima ali više ima marketinški utjecaj.[/QUOTE]

nije iz mora ali vojnik se cesto nađe u gadnoj lokvi vode a nismo bili daleko ni da plivamo po uni s puskama 95 i skakali smo iz camaca do pasa u vodu i odmah pucali i radije bi da sam siguran ako mi puska zaroni da se moze odmah bez straha pucati
Mustang51 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2010., 13:04   #1027
Ako misliš na pušku meni više neče trebati,ali kada mi je trebalo nisam birao nosio sam ono što sam dobio(M-70AB1,G3,AK-47)

e tu se slazem sa tobom i hrvatskoj vojsci je trebalo fino napraviti reviziju skladista i pregledati sve puske tipa ak47 te ih vrlo jeftino modernizirati raznim dodacima i jos 10 godina furati a u tih 10 godina je trebalo razviti strategiju naoruzavanja osrh i pratiti svjetske trendove i pripremati se za uvođenje moderne jurisne puske koju cemo opet moci koristiti sljedecih 25 godina a ne uvoditi poluproizvod koji cim izađe sa linije proizvodnje mozes poceti mjenjati i traziti nesto novo
Mustang51 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2010., 13:21   #1028
Quote:
nije iz mora ali vojnik se cesto nađe u gadnoj lokvi vode a nismo bili daleko ni da plivamo po uni s puskama 95 i skakali smo iz camaca do pasa u vodu i odmah pucali i radije bi da sam siguran ako mi puska zaroni da se moze odmah bez straha pucati
To mi je poznato ali ima i druga strana zašto je to tako bilo (ti to vjerojatno bolje znaš) ,a i nije tema ovdje.

Možemo mi ovdje razglabati sto godina,ali povratka nema ustvari ima ali takvu odluku može donjeti onaj koji je i ovo ugovorio ili onaj koji ga nasljedi (druga politika).
Samo raskidanje ugovora ima i svoje posljedice.
kopriva-vk is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2010., 13:53   #1029
Quote:
kopriva-vk kaže: Pogledaj post
To mi je poznato ali ima i druga strana zašto je to tako bilo (ti to vjerojatno bolje znaš) ,a i nije tema ovdje.

Možemo mi ovdje razglabati sto godina,ali povratka nema ustvari ima ali takvu odluku može donjeti onaj koji je i ovo ugovorio ili onaj koji ga nasljedi (druga politika).
Samo raskidanje ugovora ima i svoje posljedice.
cinjenica je da se takve situacije mogu danas dogoditi a i sam sam preko nekoliko puta prelazio rijeke u afghanistanu i lako se moglo dogoditi da nas na pola gaza sasuju paljbom i da moram iskociti u vodu iz vozila i odatle pucati i tada mi opet treba puska koja moze pucati cim je iscupam iz vode
morh je sufinancijer pa moze i raskinuti ugovor puno lakse kad bi bilo pameti i interesa
radije bi jos 10 godina nosao kalas ali imao drugu opremu ok nego nosio vhs koji je u krajnju ruku nedokazan i ne imao cak ni normalnu uniformu na sebi
puska je osrh zadnja na listi prioriteta i ako icega imamo to su onda puske i to odlicne
Mustang51 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2010., 18:43   #1030
Quote:
kopriva-vk kaže: Pogledaj post
Znači taj test je mjerodavan ma da trebali su otiči na Zrče.
Prilikom izrade 416ce jedan od mjerodavnijih a posto znamo da je VHS bolja od navedene netreba je testirat jer to se podrazumjeva.
__________________
Si vis pacem para bellum
chuturasti is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2010., 19:11   #1031
uopče ne kuži čemu pljuvanje po VHSu
za sad je prigovor na regulatoru i na niš drugo
puška se tek treba pokazat i proč nekoliko g. u upotrebi pa onda treba čut povratne informacije kakva je
JoZ@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2010., 19:59   #1032
Quote:
kopriva-vk kaže: Pogledaj post
Ma daj mani se tih pamfleta odmah mi je sve jasno.
Promociju svoje stranke vrši negdje drugdje.
Nije tebi dosta toga jasno. Pokazali pusku i bogu i vragu, dali americkim babama da iz nje pucaju, organizirali "tecaj", narucili 2000 komada a ti vidio neki photoshop na internetu pa se ufas da ce poboljsat prototip koji kosta 10700 Kn.

Tipicno hrvatsko poimanje demokracije. Moze rasprava ali ako je na liniji. Ako ti se necije tvrdnje ne svidjaju i ne mozes ih argumentirano pobiti, onda ti je sugovornik odmah antihrvatski antikrist iz uvoznog lobija.
Ferrando is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2010., 20:01   #1033
Quote:
JoZ@ kaže: Pogledaj post
uopče ne kuži čemu pljuvanje po VHSu
za sad je prigovor na regulatoru i na niš drugo
puška se tek treba pokazat i proč nekoliko g. u upotrebi pa onda treba čut povratne informacije kakva je
Kolega kak ne kužiš živimo u istoj državi u kojoj te prvo dobro ispljuju,a onda za jedno sto godina možda pohvale to nam je tradicija.
Pritom ne mislim da je neko manji ili veči Hrvat ali takvo je stanje stvari.
Tako je i jučer bilo u Otvorenom neko bi kupovao polovne oklopnjake neko nove tako i ovdje neki bi da Hrvat napravi pušku dok bi drugi kupovali od Njemaca gotov proizvod tako da nemoraju puno razmišljati.

Ali dobro život ide dalje ima jedna poslovica ovdje u mom kraju "Znaš kada šokac progleda,kad mu dada umre"
kopriva-vk is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2010., 20:14   #1034
Nakon 8 mjeseci zavrsena je proizvodnja tih 1000 komada i par dana je bila ugasena, nakon nekoliko dana dosla je informacija da se krece proizvoditi novih 2000 komada pa se i krenulo.
Postaje jedino upitno otkuda morhu novca za tih 2000kom * ~10000kn kad se naveliko kruze price da vojska nema novca za wc papir, a kamoli za onih famoznih 20000 komada a troskovi proizvodnje su visestruko veci od cijene puske. skarta se radilo ako ne i pola od ukupne proizvodnje. Sumnjivi interni dogovori celnika HS Produkta i morh-a, pranje novca i slicne malverzacije me uopce nebi cudile.
Ivan_B is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2010., 20:16   #1035
Quote:
kopriva-vk kaže: Pogledaj post
Kolega kak ne kužiš živimo u istoj državi u kojoj te prvo dobro ispljuju,a onda za jedno sto godina možda pohvale to nam je tradicija.
ma naravno
samo kaj su najglasniji oni kaj imaju vojnu naobrazbu kroz COD i slične igre i njima takva puška nikak nepaše

bilo bi ljepo kad bi se na ovom pdfu najaktivniji predstavili da se vidi ko di kaj i kak a ne da mi neki airsofter priča da je G36c najbolja puška
JoZ@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2010., 20:17   #1036
maloprije na dnevniku bio vojnik koji je bio u misijama u Afganistanu i nahvalio je pušku (VHS). Ne vidim razlog da vjerujem kojekakvim jebivjetrima koji su pušku vidli samo na fotografijama, ali znaju da ne valja, a ne njemu. Osim ako i on nije HDZov plačenik.
thomascat is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2010., 20:22   #1037
Quote:
JoZ@ kaže: Pogledaj post
ma naravno
samo kaj su najglasniji oni kaj imaju vojnu naobrazbu kroz COD i slične igre i njima takva puška nikak nepaše

bilo bi ljepo kad bi se na ovom pdfu najaktivniji predstavili da se vidi ko di kaj i kak a ne da mi neki airsofter priča da je G36c najbolja puška
Uopće ne. U Cod MW2 FAMAS je sasvim OK i super mi je.

Airsoft nisam nikad probao. Niti sam igdje rekao da je G36C najbolja puška. Ali reći ću ti tko misli da je G36C najbolja puška - to je MORH jer su već bili kupili oko 1000 komada za potrebe OSRH.

O VHS sam čitao sam postove Mustanga51 i fotke koje je postao, kao i javno dostupne informacije.

Da li sam ja najglasniji, ne znam. A ti meni reci da li je VHS ovakav kakav je za 10700 Kn dobar deal? Ja nisam siguran. Ako ti jesi, reci. Ili nemoj reć, možeš i dalje "kempirat" sa strane. (To ti je isto gejmerski izraz).
Ferrando is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2010., 20:25   #1038
Quote:
thomascat kaže: Pogledaj post
Ne vidim razlog da vjerujem kojekakvim jebivjetrima koji su pušku vidli samo na fotografijama, ali znaju da ne valja,
ma vjeruj im
vidiš da su najglasniji
al možda promjene mišljenje ak izađe mod za COD i ostale igre (ja bi da bude za stalkera ) i još bude bolja od G36
a i da kinezi naprave za airsoft

Quote:
thomascat kaže: Pogledaj post
Osim ako i on nije HDZov plačenik.
obečali mu unaprjeđenje
JoZ@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2010., 20:34   #1039
Ferrando
uopče nekužim zakaj si se našo prozvanim al aj probaču odgovorit na tvoja pitanja

super ti je puška u igri i to preslikavaš na stvaran život
mani se toga

kupili su puške jer je trebalo opremit vojsku za misije i ja nevidim niš čudno u tome

i ja sam čital njegove postove i čitam dostupne informacije a isto se tak informiram i kod bivših kolega koji testiraju VHS pa imam i informacije od tuda

o cjeni neču jer ja gledam VHS sa strane upotrebljivosti za koju je napravljena
nisam puco iz nje al sam ju držo u ruci i isprobal praznu kolko je to got moguče
repetiranje, zamjena spremnika instiktivno ciljanje sisteme nošenja itd
ja nemam zamjerke osim na regulator

ma ja se ubacim kad imam kaj za napisat
nepiše i neraspravlja mi se bezveze
a danas sam bil u KA i isto ko i prošle g pregledo i G36 i VHS
šteta kaj nije bilo VHSa sa bacačem da vidim kak to funkcionira

i još neš
čini mi se da su promjenili plastiku jer mi je nekak drugačija nego prošle g.
JoZ@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2010., 20:34   #1040
Quote:
thomascat kaže: Pogledaj post
Ne vidim razlog da vjerujem kojekakvim jebivjetrima koji su pušku vidli samo na fotografijama, ali znaju da ne valja
Bili tečajevi u HS produktu, bili tečajevi u BSDu (i SSVP), bili tečajevi za instruktore iz Požege, instruktori iz Požege sada osposobljavaju ročnike, imali predstavljanje ostatku smrtnika (tu se od dotičnih instruktora moglo čuti svega i svačega).
ac_thunder is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:34.