Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.04.2009., 17:40   #101
Quote:
morfin@ kaže: Pogledaj post
Prevenar u natkoljenicu kod naše pedice.
Super, jer u ruku jako loše podnosi. U nogicu ni ne trepne.
__________________
These streets will make you feel brand new,
big lights will inspire you, let`s hear it for New York...
cuba libre is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2009., 10:01   #102
trebam savjet drage mame...
12. 05. ćemo se cijepiti sa Priorixom (malo kasnimo-imat će 15 mjeseci)...e sad, planiram ga cijepiti sa Prevenarom,pa sad ne znam da li odmah isti dan i jedno i drugo ili napraviti malu pauzu??
any5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2009., 10:10   #103
za Prevenar piše da može ići sa drugim cjepivima...naša pdica rekla da bi ona radije pauzu od bar tjedan dana čisto da prvo cjepivo stigne odradit svoje ...
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2009., 11:12   #104
Quote:
mandy kaže: Pogledaj post
za Prevenar piše da može ići sa drugim cjepivima...naša pdica rekla da bi ona radije pauzu od bar tjedan dana čisto da prvo cjepivo stigne odradit svoje ...
hvala ti...ma i ja si tak mislim...mene je tih cijepljenja užasno strah....
any5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2009., 17:53   #105
Nama je isto rekla, sa 12mj priorixom,a onda sa 13mj sa prevenarom. Dobro, mene je pitala jel će ići u jaslice, budući da neće je napravila razmak od mjesec dana.
__________________
These streets will make you feel brand new,
big lights will inspire you, let`s hear it for New York...
cuba libre is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2009., 20:40   #106
Prevenar kod male djece ide u bedro, a kod djece starije od 2 god. može i u ruku. Teoretski se smije kombinirati sa drugim cjepivima, ali može se i odgoditi, čak i već nakon tjedan dana iza prethodnog cijepljenja.
mariela1982 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2009., 08:37   #107
meni je pedijatar rekoa nakon priorixa pričekati mjesec dana

a nakon prve revakcinacije odnosno infanrixa ili ti 5 u 1 tjedan dana
__________________
Valnea 27.09.2007. Lorena 14.07.2010.
valneahana is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2009., 10:22   #108
hvala vam..ništa, prvo ću ga Priorixom, a onda malo kasnije sa Prevenarom
any5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2009., 10:24   #109
Quote:
any5 kaže: Pogledaj post
trebam savjet drage mame...
12. 05. ćemo se cijepiti sa Priorixom (malo kasnimo-imat će 15 mjeseci)...e sad, planiram ga cijepiti sa Prevenarom,pa sad ne znam da li odmah isti dan i jedno i drugo ili napraviti malu pauzu??
Moja je dobila zajedno. Nije bilo nikakvih nuspojava.
Rosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2009., 12:53   #110
Quote:
Rosa kaže: Pogledaj post
Moja je dobila zajedno. Nije bilo nikakvih nuspojava.
super-hvala Bogu!! Hvala ti za inf.

Btw. jel' postoje kakve nus pojave od Prevenara?
any5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2009., 13:31   #111
Nuspojave su kao i kod drugih cjepiva...bol, oteklina, crvenilo, temperatura

evo još nekih:
Side Effects of This Medicine
Along with its needed effects, a medicine may cause some unwanted effects. Although not all of these side effects may occur, if they do occur they may need medical attention.

Get emergency help immediately if any of the following side effects occur:

Symptoms of allergic reaction

Difficulty in breathing or swallowing; hives; itching, especially of feet or hands; reddening of skin, especially around ears; swelling of eyes, face, or inside of nose; unusual tiredness or weakness (sudden and severe)

Check with your doctor as soon as possible if the following side effects occur:

Less common

Fever over 39 °C (102.2 °F)

Rare

Collapse or shock-like state; convulsions

Other side effects may occur that usually do not need medical attention. These side effects may go away during treatment as your body adjusts to the medicine. However, check with your doctor if any of the following side effects continue or are bothersome.

More common

Decreased appetite; diarrhea; drowsiness; fever of less than 39 °C (102.2 °F); irritability; redness, soreness, hard lump, swelling, or pain at injection site ; restless sleep; vomiting

Less common

Skin rash or hives

http://www.drugs.com/cons/prevnar.html
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2009., 14:41   #112
Quote:
any5 kaže: Pogledaj post
super-hvala Bogu!! Hvala ti za inf.

Btw. jel' postoje kakve nus pojave od Prevenara?
Pa postoje nuspojave kod svih cjepiva (evo Mandy napisala), al' htjedoh reći da moja mala nije imala nikakvih.
Rosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2009., 16:02   #113
Prevenar...moja je primila zasad dvije doze...sa 10 i 11 mj. Nikakve nuspojave. Čak ni oteklina na mjestu uboda. A toliko sam strepila jer je prije toga bila na antibioticima pa da se što ne skomplicira.
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2009., 22:42   #114
Znači, dijete sa godinu dana prima dvije doze? Moja će imat 13mj kad će primit prvu dozu. I svaka doza je 500kn? Zašto je to tako skupo?
__________________
These streets will make you feel brand new,
big lights will inspire you, let`s hear it for New York...
cuba libre is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2009., 22:47   #115
Quote:
cuba libre kaže: Pogledaj post
Znači, dijete sa godinu dana prima dvije doze? Moja će imat 13mj kad će primit prvu dozu. I svaka doza je 500kn? Zašto je to tako skupo?
Da , svaka doza 500 kn, zapravo mislim da je 450 ali nisam sigurna više.
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2009., 08:50   #116
Quote:
cuba libre kaže: Pogledaj post
Znači, dijete sa godinu dana prima dvije doze? Moja će imat 13mj kad će primit prvu dozu. I svaka doza je 500kn? Zašto je to tako skupo?
prevenar je 500 kn svaka doza i da djetetu od 13 mjeseci trebaju dvije doze

mi smo se baš jučer cijepili i nikakvih nuspojava za sada nema

btw. moj pedijatar cijepi u guzu dok vidim da neki kažu u bedro ali to nema veze jer cjepivo ide u mišić a u guzi i bedru je mišić u koji se to daje
__________________
Valnea 27.09.2007. Lorena 14.07.2010.
valneahana is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2009., 17:41   #117
cijene cjepiva dosta variraju od ljekarne doljekarne...raspitajte se na više mejsta prije nego kupite...mi smo 5u1 GSk plaćali skoro 50 kn manje nego u većini ljekarni..
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2009., 21:26   #118
mi smo po preporuci pedijatrice napravili pauzu od 4 tjedna izmedju priorixa i prevenara.
logicki kad razmisljam ima logike razdvojiti cijepivo i dati svakom vremena da odradi svoje, a isto tako ne opteretiti organizam odjednom s previse toga.
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2009., 09:23   #119
Nisam pročitala sve stranice...imam samo jedno brzinsko pitanje...jučer nam je pedijatrica rekla da dođemo sa 12,13,14mj (kad hoćemo..sad ima 11mj) na cijepljenje Priorixom.

Pitala je dal panira ići u jaslice i s obzirom da ne ide rekla je da nema potrebe za Prevenarom, znači to nije obavezno cjepivo? Mislim, naravno sa 3 godine će krenuti u vrtić (to sam zaboravila spomenuti pedijatrici) pa dal onda ipak ima potrebe sad cijepiti ili kasnije (vidim da ga neki spominju tek sa 2 godine) ili nikad?
Lea1805 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2009., 10:15   #120
Prevenar nije obavezan. On štiti od 7 sojeva bakterija.
Postoji i cjepivo Pneumo 23 koje štiti od 23 soja (od 7 kao i Prevenar + još 15)...

Prevenar ide od rođenja, Pneumo tek od 2 godine...

ja ću malca cjepit sa jednom dozom Prevenara pa jednom Pneumo23 jer smo napunili 2 godine...a kako smo imali oboljenje od pneumokoka preporučeno je da ga cjepimo jer ako se jednom dogodilo velike su šanse da će opet.

Preporučuje se cjepit rizičnu djecu, al te bakterije su jako česte u vrtićima (doduše i većina ljudi ih ima na sebi al ne uzrokuju ništa).

Odluka je na pojedincu dali želi ili ne želi cjepljenje.
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:21.