Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.11.2015., 20:58   #1
povjerenje

Pozdrav

Imam problem u braku u vezi povjerenja.
Pet godina je brak pun laži sa strane mog muža, trpila sam to,jer je bio dosta mlad kad smo se ozenili.
Svaki puta sam prelazila preko laži.
Razgovarali smo prije par dana jer ja želim razvod i uvjeravao me da me ne laže,da neće više lagati i bla bla ,ostala sranja.
Jučer sam ga nazvala na mobitel dok je bio na poslu jer je ostavio sumnju da me vara. Ne vjerujući u njegovu priču rekla sam mu neka ostavi uključen mobitel u džepu par minuta da čujem jel stvarno istina to što tvrdi,gdje se nalazi.
On je rekao da nema šanse,a prije par dana se kleo da će napraviti sve da mu opet počnem vjerovati.

Jesa li ja luda i da li bi vi napravili tako nešto ako znate da će to bar malo vratiti povjerenje i ako ništa ne skrivate?
točkatočka is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2015., 21:04   #2
Da bi tema dobila na kredibilitetu pokušaj opisati barem još tri situacije gdje si sigurna da je lagao.

--

Možda bih napravio ako želim vratiti povjerenje svoje supruge a možda bi odbio tako nešto u slučaju da se osjećam kontroliranim bez valjanog razloga a ono, imam štajaznam, npr. 35 godina.
__________________
To be so civilized, one must tell civil lies
aljehin is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2015., 21:06   #3
Npr. pitam ga da li poznaje tu i tu osobu ,on totalno negira a za pola sata ju na ulici pozdravlja kao da se znaju sto godina i slične stvari.
točkatočka is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2015., 21:10   #4
Quote:
aljehin kaže: Pogledaj post
Da bi tema dobila na kredibilitetu pokušaj opisati barem još tri situacije gdje si sigurna da je lagao.

--

Možda bih napravio ako želim vratiti povjerenje svoje supruge a možda bi odbio tako nešto u slučaju da se osjećam kontroliranim bez valjanog razloga a ono, imam štajaznam, npr. 35 godina.

Pa naravno da ga kontroliram,pukla sam k'o kokica.
Nisam ga htjela kontrolirati punih pet godina,pokušavala sam mu dati do znanja da kontam kad me laže i ostavila to tako bez daljnje kontrole,nadajući se da će shvatiti da mu laži ne funkcioniraju. Ali sam postala paranoična nakon svega.
On je rekao da će napraviti sve i da je svjestan kako se osjećam zbog laži i ja nadjem način da djelom to pokaže,jer nudi samo riječi koje meni ništa ne znače,i on sjebe.
Znači on priča da će napraviti sve i kad dodje do toga da djelom pokaže-nema šanse.
Kako da lažljivcu vjerujem na riječ?
točkatočka is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2015., 21:16   #5
Quote:
točkatočka kaže: Pogledaj post
Npr. pitam ga da li poznaje tu i tu osobu ,on totalno negira a za pola sata ju na ulici pozdravlja kao da se znaju sto godina i slične stvari.
Moja pretpostavka je da se radi o "ženskoj osobi".

Gle, obične takve muljatore prihvatim ako mi nisu partneri nego drugorazredni prijatelji, ali u tvojem slučaju prekid ili barem fingiranje prekida (ono, skupljanje stvari u kofere) bi moglo pomoći.

Iskrenost je temelj veze ali to ne znači potpuno pružanje svih ikad informacija (što neki muževi u mojem okruženju prakticiraju).

edit na tvoj drugi post:

A kakva vam je situacija, radiš/ne radiš, djeca? Koliko je on doma?
__________________
To be so civilized, one must tell civil lies
aljehin is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2015., 21:19   #6
imaš pun forum usamljenih mladića , ak nemaš djece bježi iz toga, ne kužim zašto se ljudi tak dugo zadržavaju u toxičnim vezama / brakovima tak dugo a samo jednom živiš
TheMartian is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2015., 21:21   #7
Quote:
aljehin kaže: Pogledaj post
Moja pretpostavka je da se radi o "ženskoj osobi".

Gle, obične takve muljatore prihvatim ako mi nisu partneri nego drugorazredni prijatelji, ali u tvojem slučaju prekid, ili barem fingiranje prekida (ono, skupljanje stvari kofere) bi moglo pomoći.

Iskrenost je temelj veze ali to ne znači potpuno pružanje svih ikad informacija (što neki muževi u mojem okruženju prakticiraju).

Misliš da me vara? Ili misliš da je "pičkica"?

Ja polazim od sebe, i ako sam svjesna da sam uprskala ,ako mi je stalo, pomoći ću partneru da se ne osjeća paranoično.
Malo me je šokirao taj odgovor : "Nema šanse" ,nakon toliko ispraznih riječi da je bas sad postao iskren.
Ne kužim samo kako mu nije neugodno tako mi vrijeđati inteligenciju
On se grcevito i dalje drži priče da mi ne laže i traži izgovore da ne uradi to što sam tražila od njega. Ne kužim.
točkatočka is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2015., 21:23   #8
Quote:
TheMartian kaže: Pogledaj post
imaš pun forum usamljenih mladića , ak nemaš djece bježi iz toga, ne kužim zašto se ljudi tak dugo zadržavaju u toxičnim vezama / brakovima tak dugo a samo jednom živiš
Imamo dijete,da.
Zato mu i dajem šanse, ali uzalud.. izgleda da je patološki lažov.
točkatočka is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2015., 21:23   #9
Mi ljudi se emocionalno investiramo, stvaramo navike i ovisnosti o tekućem partnerskom odnosu i nije to tako jednostavno kao što misliš Marsovac.
Djeca kubiciraju taj odnos.

Quote:
točkatočka kaže: Pogledaj post
Misliš da me vara? Ili misliš da je "pičkica"?
Ne.
I ne zaboga. Što to uopće znači u vašem ženskom rječniku?
Quote:
točkatočka kaže: Pogledaj post
Ja polazim od sebe..
Pođi od njega.
Quote:
točkatočka kaže: Pogledaj post
...i ako sam svjesna da sam uprskala ,ako mi je stalo, pomoći ću partneru da se ne osjeća paranoično.
Malo me je šokirao taj odgovor : "Nema šanse" ,nakon toliko ispraznih riječi da je bas sad postao iskren.
Ne kužim samo kako mu nije neugodno tako mi vrijeđati inteligenciju
On se grcevito i dalje drži priče da mi ne laže i traži izgovore da ne uradi to što sam tražila od njega. Ne kužim.
Gle, ne ulazim u krivice, ali obično partneri u sličnim razgovorima pokušavaju zauzeti poziciju moći. Borba i to.
Moguće da patološki laže ali također postoji mogućnost da se ne snalazi u vašem odnosu i uzima najlakše rješenje.

I ja znam lagati (ne u odnosu).
Lakše je i ljudima ugodnije. Tzv. bijele laži.
__________________
To be so civilized, one must tell civil lies
aljehin is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2015., 21:26   #10
Ja ne radim, a on radi i to je jedino što radi
Skroz je nezainteresiran za obitelj,dijete,i sve što to nosi. Neće ni auto da opere
U biti,najviše me iritira to što on sam sebe zavarava da ne radi ništa krivo i uzima mi pravo da budem povrijeđena kad me povrijedi. Kreće s kontranapadima kad ja pokušam iznijeti svoje osjećaje...
Mislim da je to emocionalno zlostavljanje ?
točkatočka is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2015., 21:32   #11
Quote:
TheMartian kaže: Pogledaj post
imaš pun forum usamljenih mladića , ak nemaš djece bježi iz toga, ne kužim zašto se ljudi tak dugo zadržavaju u toxičnim vezama / brakovima tak dugo a samo jednom živiš

Morat ću promijeniti nick. Sad su mladići već skontali koliko sam naivna i samo bi me iskoristili. :P
točkatočka is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2015., 21:34   #12
Quote:
točkatočka kaže: Pogledaj post
Mislim da je to emocionalno zlostavljanje ?
Ne, mislim da je to loša komunikacija sa obe strane.

Koji mladići?

Trolaš?
__________________
To be so civilized, one must tell civil lies
aljehin is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2015., 21:35   #13
Quote:
točkatočka kaže: Pogledaj post
Morat ću promijeniti nick. Sad su mladići već skontali koliko sam naivna i samo bi me iskoristili. :P
ma ne trebaš, svi su savršeni , dobri al ih nijedna nece obavezno se bave sportom, ne puše , ne piju, govore 5 stranih jezika
TheMartian is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2015., 21:37   #14
Quote:
aljehin kaže: Pogledaj post
Ne, mislim da je to loša komunikacija sa obe strane.

Koji mladići?

Trolaš?
Pa kaže čovjek da je forum pun usamljenih mladića.

On ne želi komunikaciju,izbjegava ju na sve načine.
Totalno je zatvoren i škrt
Ne trolam,pijem pivo.
točkatočka is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2015., 21:39   #15
Quote:
TheMartian kaže: Pogledaj post
ma ne trebaš, svi su savršeni , dobri al ih nijedna nece obavezno se bave sportom, ne puše , ne piju, govore 5 stranih jezika
Šteta.
točkatočka is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2015., 13:40   #16
Imali smo i mi epizodu laganja, odn. presucivanja, doziranja informacija, po njemu u "plemenite svrhe" - jer je znao da ce me te informacije uznemiriti, izbaciti iz normale, navodno u svrhu moje zastite. Po meni bila je to linija manjeg otpora, da si ne komplicira zivot, izbjegne preuzimanje odgovornosti i vjerojatnu "jezikovu juhu", kako kaze aljehin - ljudima je lakse i ugodnije (je, trenutno).
Vrlo brzo sam doznala istinu - i vise od tih presucenih informacija boljela je i uznemiravala cinjenica da laze, odn. da on odlucuje koja je informacija za mene, a koja nije, da mi time oduzima pravo na istinu i pravo na odluku. Povrijedilo me i razocaralo, probudilo preispitivanje "a koliko me je do sada puta lagao, a ja to nisam doznala".
Razgovorom smo to rijesili, rekao je da misli da cini dobro, a nije bio svjestan da ustvari cini lose, ali isto tako sam mu rekla i svjestan je da ce proci jako puno vremena da se povjerenje vrati. Kako bi mi pomogao, gotovo se odrekao privatnosti, imam pravo provjeriti sto god zelim (prvo vrijeme i jesam, ali kad se provjera deset puta slaze s njegovom pricom, onda jedanaesti put i nemas zelju provjeravati).
Konkretno, u ovom tvom slucaju, na trazenje ostavljanja mobitela otvorenim, ne bi to shvatio kao napad na privatnost, nego kao pomoc meni u vracanju povjerenja. I vjerujem da bi to ucinio. Naravno ako nista ne skriva.
Iz ovog zakljucujem da je ipak imao nesto za sakriti pa je to interpretirao kao napad na privatnost i tako reagirao. Vrijeme ce pokazati, jer nema savrsenog lazova, kad-tad iskoci neka kontradiktornost ili se okolnosti na nevjerojatan nacin posloze i istina ispliva...
Katja-RI is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2015., 14:20   #17
Quote:
točkatočka kaže: Pogledaj post
Pozdrav

Imam problem u braku u vezi povjerenja.
Pet godina je brak pun laži sa strane mog muža, trpila sam to,jer je bio dosta mlad kad smo se ozenili.
Svaki puta sam prelazila preko laži.

Jesa li ja luda i da li bi vi napravili tako nešto ako znate da će to bar malo vratiti povjerenje i ako ništa ne skrivate?
Ja sam jednom napisala na forumu da mm stalno nešto laže, neke gluposti i sitnice, pa su mi drugi forumaši napisali da svi lažu
Naravno da me to nije zadovoljilo jer ako mogu ja govoriti istinu, onda može i on, ali on kao da stvarno nije mogao. Nisu to bile neke bitne stvari, nego gluposti. Baš sam jučer negdje spomenula, kaže nije bilo jogurta light u dućanu, ja dođem i vidim da ima. Lagao je jer je zaboravio.
Dugo sam se ja borila s tim, uzalud. Onda mi je frend rekao- imaš tri opcije, rastati se, svađati se ili otpustiti laži. Prva mi je bila nezamisliva, druga neizdrživa a treća neshvatljiva
Onda sam jednog dana pukla isto na neku glupost i rekla, e sad me baš briga, sve što lažeš, lažeš sebi i nek ti se vrate sve tvoje laži tako da postanu istina
(e da, još mi je u toj svađici dobacio, pa kaj, ja slažem barem pet puta dnevno )
Uglavnom, na ono moje se nekako vragolasto nasmijuljio tipa- e sad ću ti baš namjerno lagati da vidiš da mogu, a ti nećeš znati.
Međutim, desilo se nešto nevjerojatno
Istu večer rekao mi je da treba neka tri dana raditi na nekom projektu pa neće stalno visiti doma, nego u svojoj firmi koja je ispod stana. Rekla sam mu dobro. Nakon tjedan dana, on sav izvan sebe. Priznao mi je da mi je rekao da mora raditi na projektu a zapravo je išao svirati (što mu ja ne bi zamjerila) a projekt je već imao ali kad ga je trebao prezentirati skužio je da nešto ne valja pa je morao sve ispočetka.
I još mi je rekao da sam vještica, što nisam shvatila kao laž nego priznanje da je popušio na vlastitoj laži.
Ukratko, nakon što sam tog dana otpustila u sebi njegove laži, on više ne laže. Ne znam jel mu više nije fora ili se boji, ali to je ionako njegova stvar.
Quote:
aljehin kaže: Pogledaj post
Moguće da patološki laže ali također postoji mogućnost da se ne snalazi u vašem odnosu i uzima najlakše rješenje.

I ja znam lagati (ne u odnosu).
Lakše je i ljudima ugodnije. Tzv. bijele laži.
Eto, bijele laži. To su one divne prekrasne laži kojima se muškarci koriste da nekog ne povrijede.
Jer, "istina boli".
Što reći.
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2015., 15:26   #18
kleo se, aaaaaali ipak nije tako mislio...
terajilitiga goni ga ukurac...
omiljene su mi rasprave oko jednostavnih stvari...pa moguća opravdanja,objašnjenja..
za laž,prjevaru i sve druge bullshitove opravdanja nema.

osim ako ti nije omililo doći do dvoznamenkastog broja godina u takvom braku...ili zato što jednostavno imaš fetiš na sranja...

possible troll?
__________________
https://youtu.be/LOLE1YE_oFQ

Zadnje uređivanje majica_2008 : 12.11.2015. at 15:39.
majica_2008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2015., 15:46   #19
Ja sam totalna suprotnost, brutalno iskrena s njim.

Nisam ni ja na početku obraćala puno pozornosti na te laži ali sam se s vremenom počela osjećati paranoično i jednostavno nemam mir.
Vidi kako mi je teško zbog toga, razmišljam intenzivno o razvodu, i da- vrijeđa me jako da on bira šta smijem znati.
Jednostavno sam se ohladila od njega zbog toga jer mi je bezmudno takvo ponašanje i ne želi s riješiti toga,ili ne umije.
Rekao je masu puta da će ići s nekim razgovarati da riješi problem ali nikad ne ode.
točkatočka is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2015., 15:52   #20
Quote:
majica_2008 kaže: Pogledaj post
za laž,prjevaru i sve druge bullshitove opravdanja nema.

possible troll?
Zašto troll? Pa ima takvih tema ko u priči, a i primjera unutar tuđih tema.
Inače, bila je jedna posebna tema gdje se djetetu tajilo tko mu je otac (i još su tu bili upetljani drugi ljudi, ne sjećam se točno tko sve) a moj je stav bio da ima pravo na istinu, ali bila sam usamljena u tome.
Opravdanja je bilo na tone
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:24.