Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Dionice

Dionice Ne zaboravi na stop-loss

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.02.2011., 13:41   #161
jel mi moze netko reci do kojeg datuma se moze kupovati a da se dobije dividenda..hvala

a sta se tice otvaranja ziro-racuna,ja ga nemam i uredno mi je isplacivana dividenda na tekuci,jel to nesto novo onda on ove godine?
loomi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2011., 14:24   #162
18.4. prema SKDD i da, relativno novo.
__________________
"He's devious and amoral and unreliable and irresponsible and... and definitely not to be trusted."

Q štednja
Kju385 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2011., 22:35   #163
Quote:
loomi kaže: Pogledaj post
jel mi moze netko reci do kojeg datuma se moze kupovati a da se dobije dividenda..hvala

a sta se tice otvaranja ziro-racuna,ja ga nemam i uredno mi je isplacivana dividenda na tekuci,jel to nesto novo onda on ove godine?
Da to je novo, moras otvoriti ziro za fizicke osobe te onda moras dostaviti u
SKDD tj. izjavu sa kopijom osobne i kopijom ugovora sa bankom da si otvorio ziro.
Ako to ne napravis nema dividende za tebe i sve ostale....

Ja
Luckyboss is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2011., 22:43   #164
a do kad treba otvoriti žiro?
nadprosjecni is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2011., 12:30   #165
Pogledaj si malo ovu temu

Izmjene zakona o porezu na dohodak - isplata dividendi na žiro-račun
__________________
It could have been...
lili p. is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2011., 16:20   #166
Bok svima,
Malo sam analizirao i razmisljao te zakljucio.
Ako ht ne uspije kupiti kosovski telecom a pripremili su po analizama cca 350miljona eura tj.2.4milijarde kuna
postoji mogucnost za isplatom izvaredne dividende. U prvom kvartalu Ove godine cemo saznati jer do tada
ce se saznati dali smo prosli dalje u utrci za kupovinom kosovskog telecoma.
Ove godine se smanjuje za 300 zaposlenih koji ce uvecati dobit te se pazi na sve troskove, radi na prodaji,povecanju
Kupaca i jacanju usluge itd.
Kaj vi mislite na to da isplate dodatnu dividendu, ostane love vise nego ovogodisnja
Cijela dobit i nema na vidiku vecih akvizicija a nova dobit se stvara u ovoj godini ?

Zadnje uređivanje Luckyboss : 02.03.2011. at 16:26.
Luckyboss is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2011., 11:03   #167
Quote:
Luckyboss kaže: Pogledaj post
Malo sam analizirao i razmisljao te zakljucio.
...
Nisi dobro zaključio.
nulakuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2011., 13:35   #168
Talking

Quote:
nulakuna kaže: Pogledaj post
Nisi dobro zaključio.
Hvala na tvom komentaru, bas si detaljan i imas ljepo razmisljanje.
Ti vjerovatno imas svoju firmu i 20-ak zaposlenih, blago tebi!

Ja

Zadnje uređivanje Luckyboss : 03.03.2011. at 13:43.
Luckyboss is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2011., 15:00   #169
Quote:
Luckyboss kaže: Pogledaj post
Kaj vi mislite na to da isplate dodatnu dividendu, ostane love vise nego ovogodisnja
Cijela dobit i nema na vidiku vecih akvizicija a nova dobit se stvara u ovoj godini ?
Zašto misliš da će preuzeti kosovski telekom i zašto misliš da im se isplaćuje izvanredna dividenda? Niti su šta spominjali prilikom izvješća, niti u izjavama (bar koliko sam pratio). Realno pitanje je koliko se Njemcima isplati preuzimati kosovski telekom kad ovdje imaju finu kravu muzaru. Ne treba im mlado tele pod svaku cijenu, iako će približavanjem ulaska u EU morati mijenjati neke stvari kako bi ostali konkurentni. Iz istog razloga sumnjam da će ju forsirati za mrvu više mlijeka, ovako nema straha da presuši. Prije bi očekivao lagani oporavak na tržištu telekomunikacijskih usluga iz kojeg će proizaći nešto veća redovna dividenda. Možda i prolaz tužbe tj. pritiska na vladu za harač pa kakve ekstra profite na tu stranu. Ipak su izbori ove godine
__________________
"He's devious and amoral and unreliable and irresponsible and... and definitely not to be trusted."

Q štednja
Kju385 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2011., 17:49   #170
Thumbs up

Quote:
Kju385 kaže: Pogledaj post
Zašto misliš da će preuzeti kosovski telekom i zašto misliš da im se isplaćuje izvanredna dividenda? Niti su šta spominjali prilikom izvješća, niti u izjavama (bar koliko sam pratio). Realno pitanje je koliko se Njemcima isplati preuzimati kosovski telekom kad ovdje imaju finu kravu muzaru. Ne treba im mlado tele pod svaku cijenu, iako će približavanjem ulaska u EU morati mijenjati neke stvari kako bi ostali konkurentni. Iz istog razloga sumnjam da će ju forsirati za mrvu više mlijeka, ovako nema straha da presuši. Prije bi očekivao lagani oporavak na tržištu telekomunikacijskih usluga iz kojeg će proizaći nešto veća redovna dividenda. Možda i prolaz tužbe tj. pritiska na vladu za harač pa kakve ekstra profite na tu stranu. Ipak su izbori ove godine
Interesantno razmisljanje!

Pazi, lova s kojom raspolazu a imaju cca 2.45 milijardi kuna u rezervi,treba nekam tu
lovu dugorocno investirat.
Ako to propadne kaj ce s tom lovom ?
Staviti ju na banku i orociti sa 5% ?
Otvorit banku, ht bank?
Otvorit svoju tvornicu telefona,kablova ?
Otvorit labaratori,istrazivanja ?
Posude kosorici i kompaniji ?
Oni su u bransi telekomunikacija kraljevi pa ulaganje i razvoj u tom smjeru dokazali
su sebi da stvaraju dobit. Imaju Novu tehnologiju znanje iskustvo pa onda nevidim upitnik
od investiranja u telekom bilo koje zemlje koja zaostaje od nase a ima prostora za dobro zaradom. Ako nema takvih prilika i lova stoji, meni se namece isplata koje kunice.

Vlade je prodala svoj udio ali je taj udio vratila sa tim porezom tako da sumljam da ce
prihvatiti ukidanje haraca a isplati im se jer ubiru od svih na trzistu.

Ja
Luckyboss is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2011., 20:47   #171
svaki porez koji je ikad u povjesti donesen, imao je tendenciju da ostane. tako da ja osobno ne bi racunao na ukidanje poreza na telekom usluge. a osim toga telekom dobro zaraduje, moze ga se i jace porezno opteretit a da se ne ugroze radna mjesta. to je filozofija vlade i tako ce bit.

sve sto stvara novac bit ce oporezovano kako bi se izvukli iz ove krize, a nekako mislim da ce duhan i telekom biti najvise na udaru. jer kolko god da ih oporezjes, uvijek ce stvarati profit.
__________________
bok
markotros is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2011., 00:13   #172
Quote:
Luckyboss kaže: Pogledaj post
Pazi, lova s kojom raspolazu a imaju cca 2.45 milijardi kuna u rezervi,treba nekam tu lovu dugorocno investirat.
Ako to propadne kaj ce s tom lovom ?
...
Oni su u bransi telekomunikacija kraljevi pa ulaganje i razvoj u tom smjeru dokazali su sebi da stvaraju dobit. Imaju Novu tehnologiju znanje iskustvo pa onda nevidim upitnik od investiranja u telekom bilo koje zemlje koja zaostaje od nase a ima prostora za dobro zaradom. Ako nema takvih prilika i lova stoji, meni se namece isplata koje kunice.

Vlade je prodala svoj udio ali je taj udio vratila sa tim porezom tako da sumljam da ce prihvatiti ukidanje haraca a isplati im se jer ubiru od svih na trzistu.
Ne vidim razloga zašto bi to uopće trenutno dirali. Propast ne može, ove druge opcije koje navodiš zapravo većinu rade. Istraživanja i razvoj oko uvođenja novih generacija mreža, alternativnih upotreba infrastrukture, nadogradnje i ostale tehnikalije. Sigurno je dio na štednji uz puno veću kamatu s obzirom na količinu, a ako me sjećanje ne vara kupovali su u jednom trenutku i državne obveznice (financiranje jace i ekipe). Koju kunicu ionako isplaćuju iz redovnog poslovanja, prije bi rekao da se to čuva za buduće kapitalne projekte koje realno jedino ht može realizirati. Ostali operateri su mu počeli lagano nagrizati trenutne prihode što je vidljivo iz izvješća. Ako dođe do njihovog spajanja, tada će im vjerojatno trebati nova konkurentska prednost.

Ne znam koliki bi bio povrat na ulaganja u slučaju kosova. Rekao bi da je to presudnije od činjenice da bi osvojili novo tržište. Također je pitanje kolike bi to daljnje investicije zahtijevalo.

Spomenuo sam porez zbog ovog. Na stranu što vlada misli, bitno je što će misliti ustavni sud. Ovo je sve samo moje razmišljanje, trenutno nemam dionice ht-a.
__________________
"He's devious and amoral and unreliable and irresponsible and... and definitely not to be trusted."

Q štednja

Zadnje uređivanje Kju385 : 04.03.2011. at 00:21.
Kju385 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2011., 16:01   #173
Jel ovo mimimum prometa u povjesti.
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2011., 21:25   #174
evo jednog padobranca u ovoj temi
naime, imam 63 dionice ht-a. Trenutno sam u situaciji da mi novci tebaju te razmišljam da li prodati dionice prije isplate dividende.
ne znam kolike budu cijene dionica nakon što se dividenda isplati te da li se nakon isplate dividende dionice odmah mogu prodati ?
koja je realna cijena po dionici koju mogu očekivati u ovome trenutku ?
hvala svima na odgovorima
lawyerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2011., 21:28   #175
Quote:
lawyerica kaže: Pogledaj post
evo jednog padobranca u ovoj temi
naime, imam 63 dionice ht-a. Trenutno sam u situaciji da mi novci tebaju te razmišljam da li prodati dionice prije isplate dividende.
ne znam kolike budu cijene dionica nakon što se dividenda isplati te da li se nakon isplate dividende dionice odmah mogu prodati ?
koja je realna cijena po dionici koju mogu očekivati u ovome trenutku ?
hvala svima na odgovorima

Odgovor padobrancu - od kolege padobranca.

AKo ti novci hitno trebaju - prodaj i

Ali ono, ako je hitno, hitno.

E sad, OBICNO (daklem ne uvijek) cijena dionice raste kako se blizi isplata dividende, da bi onda NAKON sto je dividenda isplacena, cijena sletila na niske grane.

Pa ti vidi.

Dakako, ovo sve od laika koji je svoje T-HT dionice davno prodao
__________________
Carbonmade
elf_dalmatae is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2011., 12:12   #176
Quote:
Luckyboss kaže: Pogledaj post
Bok svima,
Malo sam analizirao i razmisljao te zakljucio.
Ako ht ne uspije kupiti kosovski telecom a pripremili su po analizama cca 350miljona eura tj.2.4milijarde kuna
postoji mogucnost za isplatom izvaredne dividende.
Odakle si isisao tu analizu

Idemo vako

KEŠ NA RAČUNU PRIJE ISPLAĆENE DOBITI (rezerve,zadržana dobit i dobit tekuće godine):

31.12.2008. = 4,25 milijardi

31.12.2009. = 3,80 milijardi

31.12.2010. = 2,87 milijardi
----------------------------

Dividenda je 22 kn,a to će ih koštat 1,8 milijardi,što znači da su nakon isplaćene dividende ostali na 1,07 milijardi keša. Ak je cijena šiptarskog telekoma 2,4 milijarde (nemam pojma je li to točno),Ht neće imat tu lovu osim ak ne digne kredit ili bude plaćao u više tranši,a isto tako čist sumljam da će isplaćivat extra dividendu,vodim se logikom da su lijepo ugrizli keš koji imaju,a ni ovu godinu ne mogu očekivat skok prodaje tj. telefoniranja,prije pad. Chiaro?

P.S. U ovoj računici ne kontam dionički kapital,mislim da je to logično

EIDT: Pretpostavimo da će ovu godinu HT navući između 1,5 i 1,8 milijardi dobiti.Ukoliko u to uglavimo 2,45 milijardi rezerviranja za "Šip-Com" ,od dividende dogodine neće bit ništa ili će bit sitna.
__________________
Vidi Avatar u punoj veličini

Zadnje uređivanje glembaj : 10.03.2011. at 12:18.
glembaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2011., 12:23   #177
Trentno imaju 3,28 milijardi kn keša, ne 2,87.
__________________
"Ovo je mišljenje, a ne savje(s)t" ®Zaf
G. House is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2011., 17:36   #178
Bok ekipo,
Onaj podatak sa uzeo sa ove stranice http://www.t.ht.hr/investitori/
Preuzmite konsolidirani izvjestaj i na stranici br.8 pdf-a nalazi se kapital,rezerve itd.
Luckyboss is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2011., 20:13   #179
FI 4Q 2010 Revidirano - Konsolidirano




P.S. Sorry,gledao sam ovo umjesto u aktivu, "Novac u banci i blagajni".Da,ima novaca 3.28 milijardi.
Haus je u pravu,treba gledati u aktivu, stavka 19., a ne u kapital i rezerve.

3,28 - 1,8 (dividenda) = 1,48 milijardi.

EDIT: No,svejedno, nema ništa od extra dividende ove godine,ak postoji bilo kakva varijanta za kupnju šipaca.
__________________
Vidi Avatar u punoj veličini

Zadnje uređivanje glembaj : 10.03.2011. at 20:22.
glembaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2011., 07:50   #180
Ma dobro, pitanje je što treba gledati ako se raspravlja o mogućoj kupnji drugih telekoma. Ja sam se referirao samo na to da imaju dosta keša na računu, da su dosta likvidni (prelikvidni, nema smisla toliku lovu držati na računu ako ti nije potrebna za tekuće poslovanje). Ali zadržana dobit se dobro istopila s prošlogodišnjom isplatom izvanredne dividende, sada su na tek nešto više od milijarde kuna.

Adris recimo ima 3 puta više zadržane dobiti od HT-a, Adris može sutra isplatiti 3 milijarde kn dioničarima! To bi bilo oko 60% na sadašnju cijenu, a poslovanje bi nastavilo normalno, i dalje bi P/E bio oko 10-11. (majko mila kakvih mi imamo prilika na ZSE, ovo je sramotno na kakvim su razinama pojedine dionice).
__________________
"Ovo je mišljenje, a ne savje(s)t" ®Zaf
G. House is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:50.