Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.02.2011., 17:57   #21
Quote:
Graham kaže: Pogledaj post
Ovo si kvalitetno podcrtao.

Ta Indija će za 20g. biti treća zemlja, ako ne i druga po ukupnom GDP-u.
Religija i kultura je među najstarijim na planeti.
Empatija prema životinjama ima dugu povijest u Indiji za razliku od ostalih kultura.
:
I ne samo to, već i zemlja sa 11 milijuna napuštene djece godišnje koje mo'š prodat u Australiju za 20 funti

http://www.guardian.co.uk/world/2008/sep/07/india.humantrafficking
__________________
o_O
Cahit is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2011., 18:01   #22
Quote:
poštar4 kaže: Pogledaj post
Trošiš vrijeme na forumu, a mogao si sad prvom susjedu ne znam, otići u dućan
Da, puno bih mogao pomoći društvu ako se odreknem sporadičnog blicanja po forumu. Eto mogao bih još i raskinuti ugovor s ISP-om i onda s ušteđenih 150 kuna mjesečno spasiti planet.

A tko kaže da ne odlazim nekome po spizu? Ti znaš kako živim pa se osjećaš dužnim kritizirati me?

Quote:
niti volje?
pa tako oni isto nemaju volje baviti se stvarima koje ti predlažeš umjesto skrbiti se za krave

tvoj nedostatak volje je baš super, a njihov nije
A ne ne. Ovdje se radi o sekti/kultu/pokretu/nevermajnd. Crpe svoju samohvalu iz lamentiranja o dobroti, razvijanju uma i čemu sve ne.
Ne radi se o nekoj random skupini ljudi kojima je dosadno, a imaju love.
Ovi imaju cilj (engl. agenda) koji je izravno povezan s empatijom i činjenjem dobra. To ih čini licemjerima.

Puno manje bih se žestio da vidim nekog bogatog idiota koji troši novac na kupovanje kristalnih čaša i zabavlja se njihovim razbijanjem.

Moja kritika prema ovim tukcima je identična u svojoj naravi kao kritika prema Crkvi koja, iako tu i tamo pomaže ljudima, lamentira silna sranja o pomaganju i dobroti, a radi nešto sasvim drugo.

Miješaš kruške i jabuke, to je tvoj problem.




A što se tiče ovih što ližu sveto ime Indije, ne mogu dovoljno dobro opisati svoje specifično gađenje. Država je blatna jama izrabljivanja, ubojstava, mučenja, prostitucije, trgovanja robljem, teškog zagađivanja okoliša i trovanja ljudi. To što piše u nekoj tamo knjizi sa slikama surlastih polipodnih kreatura veze nema ni s pravim stanjem samih ljudi koji tamo žive. Situacija je identična kao s rimokatoličanstvom u našoj državi - ljude boli kurac za njegovu bit.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2011., 18:18   #23
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
Trebalo bi te tukce odvesti na onkologiju da vide što je smrt. Tu plaču nad kravom koju treba eutanazirati da se ne muči od starosti, a ignoriraju terminalno bolesne ljude, bića koja imaju neopisivo veće umne sposobnosti i koja neizmjerno gore pate od krave.

Koji kurac ne odu do doma za umirovljenike i onda se druže sa starijim osobama?
Imaju pravo ovo činiti, ne bih im branio, ali ja bome imam pravo i srati po njima.
ajme koje smijurije, zvučiš ko neki član udruge prijatelja umirovljenika.
što bi trebali visit po bolničkim odjelima i cmizdrit što ljudi umiru, to će im jako pomoći, da druženje s umirovljenicima, nek se druže s njima njihova djeca koja su ih i smjestila tamo ili unuci, a možeš i ti, ne treba ti zato novaca, ako treba ja ću ti dati.

bića koja neusporedivo veće umne sposobnosti koriste kako bi uredili svijet na način prikazan na slikama prije.
kako unutra tako i izvana, sve je povezano.
ganimed is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2011., 18:27   #24
Quote:
Graham kaže: Pogledaj post
Ta Indija će za 20g. biti treća zemlja, ako ne i druga po ukupnom GDP-u.
Mudro si napomenuo ovo ukupno. Indija ima trećinu svjetske sirotinje, 80 % ljudi živi manje od 2 $ na dan. 42 % djece je pothranjeno. Jedva čekam vidit tu 'promjenu' za 20 godina

Quote:
Empatija prema životinjama ima dugu povijest u Indiji za razliku od ostalih kultura.
India's total chicken consumption has gone from 0.2 million tonnes in 1990 to 2.3 million tonnes today.
Jadni piceki
__________________
o_O
Cahit is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2011., 18:29   #25
bez obzira kakav cilj imali takve nitko, gotovo nitko, neće shvatiti ozbiljno.
ganimed is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2011., 18:29   #26
Quote:
ganimed kaže: Pogledaj post
ajme koje smijurije, zvučiš ko neki član udruge prijatelja umirovljenika.
što bi trebali visit po bolničkim odjelima i cmizdrit što ljudi umiru, to će im jako pomoći, da druženje s umirovljenicima, nek se druže s njima njihova djeca koja su ih i smjestila tamo ili unuci, a možeš i ti, ne treba ti zato novaca, ako treba ja ću ti dati.

bića koja neusporedivo veće umne sposobnosti koriste kako bi uredili svijet na način prikazan na slikama prije.
kako unutra tako i izvana, sve je povezano.
Svakim svojim postom iznova dokazuješ da si jako mlad i o svijetu znaš jako malo. Ja sam daleko od starca, ali ipak znam nešto više.

Da, neka se s jadnim umirovljenicima i umirućima druže njihova djeca i unuci.
A nije ti palo na pamet da vrlo često ti ljudi nemaju nikoga svog? Medicinski tehničari nisu baš neko društvo, a ljudi koji su u istoj gabuli rikavaju na tjednoj bazi. Jučer bace partiju šaha, preksutra ga pokriju plahtom.

A taj komentar o uređenju interijera i eksterijera... Mislim kako se usuđuju? Zar ne znaju da to nije estetski i zdravstveno ispravno?

Jebote, sve što si izvalio je identično onome: "Neka jedu kolače!"




Quote:
Cahit kaže: Pogledaj post
India's total chicken consumption has gone from 0.2 million tonnes in 1990 to 2.3 million tonnes today.
Jadni piceki
Njihovo kravoljupstvo je čisto religijske prirode. Nema tu realne razvijene empatije. Više je empatičan neki domorodac iz Amazone.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2011., 18:31   #27
Quote:
Cahit kaže: Pogledaj post
I ne samo to, već i zemlja sa 11 milijuna napuštene djece godišnje koje mo'š prodat u Australiju za 20 funti
Gle i Grčka je danas zemlja pedera.
Šalim se, ali shvaćaš valjda o čemu pričam?

Ajmo gledat za 20 g., uzmimo i Kinu u cijelu priču.
Ne zaboravi kak je bilo u Jugi prije, il' u Mađarskoj itd.
Što je Indija bila prije 20 g. na području softvera, što je danas?
Jedina zemlja koja se može suprostaviti Kini u budućnosti, ali sa demokratskom tradicijom.

Zamisli pakt te dvije zemlje u razvoju, tipa Francuska - Njemačka unutar EU

Moguće da za 10g. gledamo bolivudske isprdke pod normalno, da vidiš tek onda navalu Indijske kulture..
__________________
Puštanjem sebe ono što jesam, postajem ono što želim biti.
Graham is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2011., 19:01   #28
Slažem se s dosta toga što govori Endimion, i grozno je i porazno da ljudi nemaju odgovarajuću palijativnu skrb...slažem se i s tim da je katastrofa što se u sve mora uplesti "njuejđ" , ali zar nije dobro samo po sebi dobro?

To što netko gaji empatiju prema kravama, a ne prema npr. psima ili starcima - zašto bi to bilo nužno loše? Ok, nek oni pomažu kravama, a psima i starcima nek pomažu neki drugi ljudi i svijet će biti bolje mjesto.

U globalu mi ide na živce kad se nečija dobra djela poništavaju / kritiziraju kao licemjerna zbog nečeg eventualno još boljeg što nije napravljeno, a moglo je. Zašto ne bi za te pare otvorili rezervat za vukove i medvjede, azil za pse ili mačke, utočište divljih kunića/ptica/bilo čega, kvalitetan dječji dom, neku ustanovu za starce koji nemaju nikog svog itd. Ničeg nema. Ili barem nema dovoljno.

Ako ljudi imaju volje i načina, a žele pomagati kravama - u čemu je problem?
Jel to financira država? Ne čini mi se. Znači, njihova stvar. A pozitivno je što - ako ništa drugo - barem podižu svijest o drugim živim bićima, što je nama na brdovitom Balkanu itekako potrebno.
hard-candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2011., 19:10   #29
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
Da, puno bih mogao pomoći društvu ako se odreknem sporadičnog blicanja po forumu. Eto mogao bih još i raskinuti ugovor s ISP-om i onda s ušteđenih 150 kuna mjesečno spasiti planet.
Posts Per Day: 17.83

da sad odma čim ne radiš grandiozne stvari, nije vrijedno obavljanja, ajd molim te
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
A tko kaže da ne odlazim nekome po spizu? Ti znaš kako živim pa se osjećaš dužnim kritizirati me?
primjer
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
A ne ne. Ovdje se radi o sekti/kultu/pokretu/nevermajnd. Crpe svoju samohvalu iz lamentiranja o dobroti, razvijanju uma i čemu sve ne.
Ne radi se o nekoj random skupini ljudi kojima je dosadno, a imaju love.
Ovi imaju cilj (engl. agenda) koji je izravno povezan s empatijom i činjenjem dobra. To ih čini licemjerima.
to nije definicija licemjerstva uopće
dok podvučeš crtu, oni pomažu starim kravama, a ti kenjaš po njima na forumu
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
Puno manje bih se žestio da vidim nekog bogatog idiota koji troši novac na kupovanje kristalnih čaša i zabavlja se njihovim razbijanjem.
to nije korisno po ničijim standardima, a ovo što oni rade je bar po njihovim, tako da svaka čast
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
Moja kritika prema ovim tukcima je identična u svojoj naravi kao kritika prema Crkvi koja, iako tu i tamo pomaže ljudima, lamentira silna sranja o pomaganju i dobroti, a radi nešto sasvim drugo.

Miješaš kruške i jabuke, to je tvoj problem.
po tvojim uvjerenjima, oni ne rade dobro, po svojim rade

oni podižu svijest kako hard-candy kaže, zato jer su bombastični, pa bi to trebala biti pozitivna stvar dušebrižnicima
__________________
Moje namjere su prozirne, ali moja namjera da mi namjere budu prozirne je skrivena.
poštar4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2011., 20:03   #30
Quote:
Te životinje nisu zahtjevne kad ostare. Nemoćne su pa se kreću usporeno i dnevno mogu prijeći samo nekoliko metara. Ne troše ni mnogo hrane. Pretpostavljam da godišnji trošak za sijeno po kravi iznosi približno 3000 kuna, a još im treba malo vode i nešto lijekova.
Po ovome se vidi da je rijec o vrhunskim poznavatelja prehrambenih navika kopitara/papkara, kao i opcenito veterine. Bas me zanima koliko ce doci ljecenje krava od leukemije, artritisa i svih drugih bolesti koje dolaze s godinama. Isto tako, 20 krava proizvodi pozamasnu dnevnu kolicinu balege i metana, sto ce vidno onecistiti okolis na farmi ako te krave lutaju okolo pa ce im ubrzo zasrati i sumarak gdje misle meditirati(valjda ce to onda vise sliciti na Indiju?!?). Ali who cares, ako je to novac od sponzora, mogu raditi s njim sto god zele dok postuju zakone i pravila sto sto ih nalaze sanitet.
The Whale is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2011., 20:04   #31
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
Da, neka se s jadnim umirovljenicima i umirućima druže njihova djeca i unuci.
A nije ti palo na pamet da vrlo često ti ljudi nemaju nikoga svog? Medicinski tehničari nisu baš neko društvo, a ljudi koji su u istoj gabuli rikavaju na tjednoj bazi. Jučer bace partiju šaha, preksutra ga pokriju plahtom.

A taj komentar o uređenju interijera i eksterijera... Mislim kako se usuđuju? Zar ne znaju da to nije estetski i zdravstveno ispravno?
i ovim postom potvrđuješ stereotip o patetičnosti prijatelja umirovljenika

možda znaš više o svijetu od mene al pogled na svijet ti je kao da si s marsa pao.
kako unutra tako i izvana, kakav je čovjek takav mu je i okoliš, koliko je zdrav okoliš toliko je zdrav i čovjek, sve je povezano.

ako jadnici nemaju nikog svog onda je starački dom pravo mjesto za njih jer to je ustanova koja se brine za takve ljude i takvi
bi trebali biti sretni da su tamo i da imaju s kim igrati šah jer nemaju svi novac za starački dom i ne znaju svi igrati šah.
za takve što rikavaju po bolnicama smrt je blagoslov, okončanje patnje, tijelo je prolazno, pomiri se s tim ili radi na eliksiru
mladosti kad već voliš znanost.
ne nerviraj se.

da ne ispadnem besćutni gad reći ću da imam starije susjede kojima uvijek pomognem što god zatraže i ne ustručavaju se zatražit pomoć.

ta nekolicina ljudi koju neki osuđuju jer pomažu kravama a ne ljudima vjerojatno kao i svi plaća porez kojim se mogu financirati ustanove
za brigu o ljudima, ali se umjesto toga financira neki luzerski nogometni klub.
ali to je ok, prava prijetnja su alternativci, zeleni, prijatelji životinja, ljudi što vode brigu o kravama jer briju na nešto.
ganimed is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2011., 20:12   #32
Quote:
ganimed kaže: Pogledaj post
ako jadnici nemaju nikog svog onda je starački dom pravo mjesto za njih jer to je ustanova koja se brine za takve ljude i takvi
bi trebali biti sretni da su tamo i da imaju s kim igrati šah jer nemaju svi novac za starački dom i ne znaju svi igrati šah.
za takve što rikavaju po bolnicama smrt je blagoslov, okončanje patnje, tijelo je prolazno, pomiri se s tim ili radi na eliksiru
mladosti kad već voliš znanost.
ne nerviraj se.

Ja mislim da je tebi najbolje da se preselis na tu famoznu farmu i pomognes lopatati govna, mozda ti miomirisi malo razbistre glavu. Kuzim ja sto bi ti htio reci, ali nacin na koji ti to sve ispada iz usta (tj. tipkovnice) je strasan.
__________________
The only difference between tattooed and untattooed people is that tattooed people are way cooler and can kick your ass.
LazyFox is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2011., 20:17   #33
^^Strašan? Strašno je prema njemu ono što je Hello Kitty prema Drakuli.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2011., 08:52   #34
Quote:
Graham kaže: Pogledaj post
...:
Kina i Indija su već i danas globalni igrači zbog svoje mnogoljudnosti i sve veće isprepletenosti tržišta, ali jebeš ti to kad prosječni čovjek (po svim statistikama) živi kao crv. Bez obzira na sve, Kina i Indija ni nakon 20 godina neće biti svjetske velesile ispred SAD-a, Zap.Europe, Japana, Rusije i sl. Ali to nije tema, nismo na Politici ...

Indijska 'empatija' prema kravama je produkt njihovih religijskih uvjerenja (vidim i da je Endimion spomenuo). U studenskom domu u Engleskoj dijelio sam kuhinju sa nekoliko Indijaca. Tamanili su piletinu k'o blesavi. Tisućljetna empatija, nema šta

A kako li su tek 'empatični' prema ženskoj djeci, au.....
__________________
o_O
Cahit is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2011., 11:41   #35
Mislim dali je običaj pročitati jedan post i ispucati riječi na ekran.

Ne zanima me kaj je Indija sad (to sam vidio). Vedantizam (hinduizam) i budizam su više filozofije nego religije.
Ostala rasprava je za PDF politika.

Zašto se čuditi ljudima koje ta misao i kultura nadahnjuje u njihovim sadašnjim životima i akcijama. Sebično ili ne, ako za posljedicu nema štete za društvo, zašto?

Slažem se da ljudi trebaju biti prioritet u humanitarnoj pomoći, ali kvalitetna višekratna pomoć ljudima je puno kompliciranija nego što je životinjama.
Zašto uopće to stavljati u paralele?
__________________
Puštanjem sebe ono što jesam, postajem ono što želim biti.
Graham is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2011., 11:55   #36
Quote:
Graham kaže: Pogledaj post
Slažem se da ljudi trebaju biti prioritet u humanitarnoj pomoći, ali kvalitetna višekratna pomoć ljudima je puno kompliciranija nego što je životinjama.
Zašto uopće to stavljati u paralele?
Zar stav Prijatelja Životinja i sličnih nije da su ljudski i životinjski život jednako vrijedni?

Uglavnom, ako će netko otvorit hospicij za krave, neka...Nemamm ništa protiv, na mene to nikako ne utječe i ne ugrožava me, tu si u pravu

A vidim da je i neki novac iz inozemstva u pitanju. Idealna prilika za oprat lovu. Do it Croatian style
__________________
o_O
Cahit is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2011., 11:57   #37
Quote:
Graham kaže: Pogledaj post
Slažem se da ljudi trebaju biti prioritet u humanitarnoj pomoći, ali kvalitetna višekratna pomoć ljudima je puno kompliciranija nego što je životinjama.
Mačku pokupiš s ulice, daš joj jesti i piti, mjesto za prespavati, uslikaš, oglasiš, nađeš kvalitetan dom i spasio si jedan mačji život.

Kako pomoći beskućniku? Ili umirućem? Ili djetetu u nekom dječjem domu? Ako si prosječna osoba sa svojim osobnim problemima, nedostatkom vremena, novca, svega?

Ili da ne pomažemo mačkama zato što ne možemo pomoći ljudima (jer je to onda licemjerno)?
hard-candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2011., 12:01   #38
Naše selo je imalo HOSPICIJ ZA OVCE:
http://www.diving.hr/index.php?optio...erka&Itemid=55

Kada ovca ostari i posatne ne-rentabilna završavala bi na ovome otoku. Imala bi što jesti.

Ali tamo se nitko nije bavio sa ovcama. One bi krepale prirodno i dostojanstveno

Zadnje uređivanje krena : 17.02.2011. at 12:06.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2011., 12:25   #39
Iskreno?
Ideja mi je kretensko-simpa
Da hospicij za krave. Sta ja znam. Glupo. Opet s jedne strane simpa.

Al mi je iber kretenarija doc i rec: Tja, to je bacanje novaca, neg naprave nesto za ljude.

Glete, to je njihov prostor, njihov novac, njihovo vrijeme - stoga - njihova stvar sta ce s tim svim napraviti.
Uostalom zasto bi neko otvarao hospicij za ljude a recimo hoce otvoriti hospicij za krave/koze/pse/macke/konje/kornjace?

Na kraju krajeva ako ja hocu dati 200, 500, soma kuna za neku sjebanu kornjacu ja sam glupa jer - hej ima tolko ljudi kojima bi dobro dosli tih 200, 500 ili soma kuna?
Kakvo je to priglupo razmisljanje?
__________________
Dokoni je um, đavolje igralište.
dora is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2011., 12:37   #40
Quote:
Cahit kaže: Pogledaj post
Zar stav Prijatelja Životinja i sličnih nije da su ljudski i životinjski život jednako vrijedni?
Morat' ću te razočarati jer nisam član PŽ-a.

Uostalom zašto bi ovaj slučaj imao bilo kakve povezanosti sa tom udrugom.

Po logici ovog thread-a svaki čovjek koji ima kućnog ljubimca mogao bi kućni budžet namijenjen njima preusmjeriti u dobrotvorne organizacije koje pružaju pomoć ljudima. Izgleda fanatično, al' kao ideja stoji.
__________________
Puštanjem sebe ono što jesam, postajem ono što želim biti.
Graham is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:14.