Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.03.2011., 10:44   #61
Quote:
FileExplorer kaže: Pogledaj post
Vidim ti i dalje bjezis od svoje vlastite teme.

Sto se tvojeg pitanja tice, ne znam traze li uopce ti koje si naveo mogucnost da otkupe stanarsko pravo ili ikakve druge nekretnine po cijeni od 700tinjak Eura po metru. Ne znam puno o toj temi, mozda su oni vec obesteceni, ali znam da to nema puno veze sa otkupom stanraskog prava koje je nudjeno nasim gradjanima (Hrvatima po nizoj cijeni, Srbima po nekoliko puta visoj) tako da bi bilo lijepo da se drzis vlastite teme.

Svim hrvatskim gradanima je nudeno po istoj bez obzira na etnicku pripadnost.

Isto tako sigurno ne podrzavas da netko tko bi eventualno danas stekao pravo otkupiti takav stan da ga otkupi po istoj cijeni, sigurno bi i povlastenu tarifu racunao prema prosjecnoj placi i slicno.
__________________
You either die a marasovac, or live long enough to become a mod.
=Nadimak is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2011., 11:38   #62
Quote:
=Nadimak kaže: Pogledaj post

Svim hrvatskim gradanima je nudeno po istoj bez obzira na etnicku pripadnost.
U prvom valu otkupljivanja u kojem su sudjelovali uglavnom Hrvati se otkupljivalo po puno nizoj cijeni nego u drugom krugu u kojem bi trebali sudjelovat uglavnom hrvatski gradjani srpske nacionalnost. Jesam li se sada dovoljno politicki korektno izrazio?

Quote:
Isto tako sigurno ne podrzavas da netko tko bi eventualno danas stekao pravo otkupiti takav stan da ga otkupi po istoj cijeni, sigurno bi i povlastenu tarifu racunao prema prosjecnoj placi i slicno.
Ja sam nacelno protiv povlastenih otkupa kao i svih drugih otkupa u kojima se "drustvena" imovina prodaje ispod cijene. Za onaj prvi val otkupa znam da je bio daleko ispod cijene, za ovaj drugi nisam siguran a i trebalo bi izracunat koliki je tocno benefit, jer ako se time pokrene gospodarstvo i otvore radna mjesta te taj novac ostane u RH, onda je jasno da nije bas sve samo kroz novac gledljivo. U onom prvom krugu su se otkupljivali vec davno izgradjeni stanovi.
FileExplorer is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2011., 11:57   #63
Quote:
FileExplorer kaže: Pogledaj post
U prvom valu otkupljivanja u kojem su sudjelovali uglavnom Hrvati se otkupljivalo po puno nizoj cijeni nego u drugom krugu u kojem bi trebali sudjelovat uglavnom hrvatski gradjani srpske nacionalnost. Jesam li se sada dovoljno politicki korektno izrazio?



Ja sam nacelno protiv povlastenih otkupa kao i svih drugih otkupa u kojima se "drustvena" imovina prodaje ispod cijene. Za onaj prvi val otkupa znam da je bio daleko ispod cijene, za ovaj drugi nisam siguran a i trebalo bi izracunat koliki je tocno benefit, jer ako se time pokrene gospodarstvo i otvore radna mjesta te taj novac ostane u RH, onda je jasno da nije bas sve samo kroz novac gledljivo. U onom prvom krugu su se otkupljivali vec davno izgradjeni stanovi.
jbg trudim se ne ulaziti u srz (tko je uopce imao stanove), ali me bas vuces za jezik
Otkupljivali su svi gradani RH, bez obzira na etnicitet, kako Hrvata ima vise logicno da su oni i vise kupovli.
Bilo bi zanimljivo vidjeti postotak otkupljenih stanova po etnicitetu

Kolko sam shvatio ti sad ovaj eventualni val zoves 2. valom, ili je mozda vec bio taj drugi?
__________________
You either die a marasovac, or live long enough to become a mod.
=Nadimak is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2011., 12:19   #64
Quote:
=Nadimak kaže: Pogledaj post
jbg trudim se ne ulaziti u srz (tko je uopce imao stanove), ali me bas vuces za jezik
Otkupljivali su svi gradani RH, bez obzira na etnicitet, kako Hrvata ima vise logicno da su oni i vise kupovli.
Bilo bi zanimljivo vidjeti postotak otkupljenih stanova po etnicitetu
Pa citav nesrazmjer i jeste nastao zbog toga sto je prvi val proveden u vrijeme dok su izbjeglice jos uvijek bile van Hrvatske, oni dakle nisu niti imali realnu mogucnost (teoretski jesu) otkupit te stanove. Isto kao sto niti Hrvati u Banja Luci nisu bili u prilici otkupit stan, a i jedni i drugi mogu rec "pa nitko im nije branio".

Quote:
Kolko sam shvatio ti sad ovaj eventualni val zoves 2. valom, ili je mozda vec bio taj drugi?
Pod "2gi val" sam mislio ovo o cemu ovdje govorimo, dakle otkup po cijenama relativno blizu "tvornickim" ali vjerojatno i s namjerom da se pokrene gospodarstvo.
FileExplorer is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2011., 12:55   #65
Quote:
FileExplorer kaže: Pogledaj post
Pa citav nesrazmjer i jeste nastao zbog toga sto je prvi val proveden u vrijeme dok su izbjeglice jos uvijek bile van Hrvatske, oni dakle nisu niti imali realnu mogucnost (teoretski jesu) otkupit te stanove. Isto kao sto niti Hrvati u Banja Luci nisu bili u prilici otkupit stan, a i jedni i drugi mogu rec "pa nitko im nije branio".



Pod "2gi val" sam mislio ovo o cemu ovdje govorimo, dakle otkup po cijenama relativno blizu "tvornickim" ali vjerojatno i s namjerom da se pokrene gospodarstvo.
Zakon se zapravo odnosi na one koji jos uvjek i jesu van Hrvatske

Bas zbog ove terminologije izbjeglice mene u cijeloj prici najvise smeta datum 8.10.1991.g., umjesto 25.6.1991.g. ili raniji.

Vec sam i prije iznio svoj stav, al sad jos samo jedna onako opca primjedba.
Zar ne bi bilo dobro (u svjetlu objave svega i svacega) objaviti postotak etnickih grupa u gradovima i postotak koliko ih je imalo drustvene stanove.
Znaci Split x% Hrvata x% Ceha, y% posto Hrvata zivi(o je) u drustvenim stanovima, y% Ceha zivi(o je) u drustvenim stanovima
__________________
You either die a marasovac, or live long enough to become a mod.
=Nadimak is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2011., 13:33   #66
Quote:
=Nadimak kaže: Pogledaj post
Zar ne bi bilo dobro (u svjetlu objave svega i svacega) objaviti postotak etnickih grupa u gradovima i postotak koliko ih je imalo drustvene stanove.
Znaci Split x% Hrvata x% Ceha, y% posto Hrvata zivi(o je) u drustvenim stanovima, y% Ceha zivi(o je) u drustvenim stanovima
Lako moguce da se oko ishoda jedne takve potencijalne objave ionako slazemo, ali to nije uzrok problema niti vidim da vodi k rjesavanju problema. Problem je taj sto je Hrvatska godinama rasprodavala svoju imovinu u bescjenje.

Ukoliko je ovo sto potpredsjednik vlade kaze tocno, ja u toj samoj racunici ne vidim nuzno nesto lose za RH. Korist za RH u onom prvom valu otkuoljivanja ja nisam vidio ama bas nikakvu. Izgovor je bio da drzavi trebaju novci, ali to je bila laz jer smo svjedocili tome kako je drzava trosila te novce.
U danasnjoj situaciji u kojoj gospodarstvo miruje, gradjevinarci ostaju bez posla... umjesto da se "subvencionira" banke se sa mozda 100-200 Eura (a ne sa 1000 kako je uvodni post sugerirao) subvencioniraju oni koji u prvom krugu nisu otkupili stanove. Ja sam nacelno protiv takvih subvencija (pogotovo onih prvih), ali ako ce to pomoc da gospodarstvo zivne (protivno uvodnom postu, taj novac ne bi bio placen Srbiji vec bi tih 700 Eura po kvadratu zavrsilo u djepovima nasih osoba).
A i nadam se da bi taj cin doveo do toga da i cijene nekretnina konacno padnu (na veliku stetu banaka i developera).
FileExplorer is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2011., 23:53   #67
Quote:
FileExplorer kaže: Pogledaj post
Vidim ti i dalje bjezis od svoje vlastite teme.

Sto se tvojeg pitanja tice, ne znam traze li uopce ti koje si naveo mogucnost da otkupe stanarsko pravo ili ikakve druge nekretnine po cijeni od 700tinjak Eura po metru. Ne znam puno o toj temi, mozda su oni vec obesteceni, ali znam da to nema puno veze sa otkupom stanraskog prava koje je nudjeno nasim gradjanima (Hrvatima po nizoj cijeni, Srbima po nekoliko puta visoj) tako da bi bilo lijepo da se drzis vlastite teme.
Oprosti , ali zakon o prodaji društvenih stanova važio je za Državljane Republike Hrvatske a , ne za Hrvate , Madžare , Srbe- znači stanove su mogli po tom zakoni kupiti svi nosioci stanarskog prava , uvjet je bio da su dokazali zakonski akt kojim su stekli stanarsko pravo i da su Hrvatski državljani

Navedeni izbjeglice nisu željeli uzeti Hrvatsko državljanstvo jer su tu državu zvali "Ustaškom" državom i vjerovali su da će ju uništiti. Sada kada su videjli da im je naum propao sada su se odjednom sjetili da i nije loše imati Hrvatsku ( pa makar je to za njih "ustaška država) putovnicu , podizati rodiljske naknade , socijalnu pomoć pa i dobiti stan pod povoljnim uvjetima koji se može najamninom otplačivati sam sebe, zašto ne povoljno kupiti stan u budućoj zemlji EU.
Za takav materijalni probitak danas spremni su imati i Domovnicu sa "ustaškim " grbom, nisu im mrske ni "ustaške " kune , posebno ako su na račun "ustaških" poreznih obveznika.

O tempora o mores
franjo thahi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2011., 00:15   #68
Quote:
franjo thahi kaže: Pogledaj post
Za takav materijalni probitak danas spremni su imati i Domovnicu sa "ustaškim " grbom, nisu im mrske ni "ustaške " kune , posebno ako su na račun "ustaških" poreznih obveznika.
Preplitko gledas. Od svoje mrznje ne vidis da je ovo sto ti zagovoras nista drugo nego ono sto je i Milosevic zagovarao - etnicki ciste drzave, odnosno da se izbjeglice nikad ne vrate na svoja ognjistsa. Ti ovdje govoris o Srbima ali ne kuzis da zapravo istim argumentima i Hrvatima osporavas da se vrate na svoja ognjista u Banja Luku ili Sarajevo. Ovu temu koju si sam otvorio i prilicno zasro, natopio izmisljotinama i teatraliziranjem (zbog toga je i tvoj izvorni topic promjenjen), kad ostanes bez argumenata onda jdnostavno zaboravis sto si prije pricao i prebacis se na nesto sasvim drugo, al pravog problema se jos niti jedom nisi uspio dotaknuti.

U RH ce uvijek biti ljudi koji se ovdje nece osjecat "nelagodno" i koji ovu drzavu ne dozivljavaju svojom. Ima i etnickih hrvata koji bi najradije otisli zivjet negdje drugdje i kojima iz raznih razloga nije stalo da drzava prosperira, naravno da nitko nece osporavat da ima i Srba koji su u ratu bili na drugoj strani koji jos uvijek pate od ispranih mozgova. No to ovdje nije tema a kamo li tek srz problematike.
FileExplorer is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2011., 01:21   #69
Quote:
FileExplorer kaže: Pogledaj post
Preplitko gledas. Od svoje mrznje ne vidis da je ovo sto ti zagovoras nista drugo nego ono sto je i Milosevic zagovarao - etnicki ciste drzave, odnosno da se izbjeglice nikad ne vrate na svoja ognjistsa. Ti ovdje govoris o Srbima ali ne kuzis da zapravo istim argumentima i Hrvatima osporavas da se vrate na svoja ognjista u Banja Luku ili Sarajevo. Ovu temu koju si sam otvorio i prilicno zasro, natopio izmisljotinama i teatraliziranjem (zbog toga je i tvoj izvorni topic promjenjen), kad ostanes bez argumenata onda jdnostavno zaboravis sto si prije pricao i prebacis se na nesto sasvim drugo, al pravog problema se jos niti jedom nisi uspio dotaknuti.

U RH ce uvijek biti ljudi koji se ovdje nece osjecat "nelagodno" i koji ovu drzavu ne dozivljavaju svojom. Ima i etnickih hrvata koji bi najradije otisli zivjet negdje drugdje i kojima iz raznih razloga nije stalo da drzava prosperira, naravno da nitko nece osporavat da ima i Srba koji su u ratu bili na drugoj strani koji jos uvijek pate od ispranih mozgova. No to ovdje nije tema a kamo li tek srz problematike.
Ti bi bio dobar hrvatski političar , u stvari balkanski.Tipični balkanski mentalitet bez određenih stavova, sve lijepo relativizirano , jer u stvari o ničemu i nemaš stav, a posebno o ovoj temi , što si i sam rekao.
Ali dobro znaš sve o porijeklu Hrvata, atomskoj fizici, političkoj ekonomiji ...itd.
Tipično balkansko laprdanje ispraznog poluškolovanog balkano- sapiensa zbog kojega je južna Europa odavno nazvana otpatcima naroda , žabokrečina sa ljudima bez dostojanstva i osobnog ponosa.

Ali to će se ili promjeniti ili će ljudi iseliti i ostaviti ovu žabokrečinu ostatku beskičmenjaka koji jedino u mutnoj vodi nekako preživljavaju.
franjo thahi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2011., 03:38   #70
Quote:
franjo thahi kaže: Pogledaj post
Vlada Republike Hrvatske donijela je Odluku o stambenom zbrinjavanju povratnika – bivših nositelja stanarskog prava izvan područja posebne državne skrbi. Odlukom se utvrđuju uvjeti za ostvarivanje stambenog zbrinjavanja povratnika bivših nositelja stanarskog prava koji nisu vlasnici kuće ili stana ili iste nisu prodali, darovali ili na bilo koji način otuđili, odnosno nisu stekli pravni položaj zaštićenog najmoprimca, a živjeli su u stanovima u društvenom vlasništvu na području Republike Hrvatske, koje je izvan područja posebne državne skrbi. Stambeno će se zbrinuti povratnici-bivši nositelji stanarskog prava koji se žele vratiti i trajno živjeti u Republici Hrvatskoj, bez obzira da li se nalaze izvan ili u Republici Hrvatskoj, i to pod uvjetom da nemaju u vlasništvu ili suvlasništvu drugu useljivu obiteljsku kuću ili stan na području Republike Hrvatske ili na području država nastalih raspadom bivše SFRJ ili drugih država u kojima borave, ili da iste nisu prodali, darovali ili na bilo koji drugi način otuđili nakon 8. listopada 1991. godine, odnosno da nisu stekli pravni položaj zaštićenog najmoprimca.
http://www.vlada.hr/hr/naslovnica/pr...blike_hrvatske

Drugim riječima NEKOLIKO SATI PRIJE nego što je iz BiH zatvora pušten Hrvatski Branitelj Tihomir Pruda , Vlada Republike Hrvatske popustila je pritisku srpske zajednice prognanika iz RH koja je dan prije na HTV-u objavila da će poslati u EU peticiju sa 45.000 potpisa Srba izbjeglih iz RH za povrat tkz.društvenih stanova ,kako bi blokirala ulazak RH u EU .
Nakon ove sjednice vlade , objavljeno je da se gospodin Purda pušta na slobodu zbog nedostatka dokaza.

Opet smo mi Hrvati pokazali se papci? Platiti toliki novac za neupitnu slobodu Hrvatskog branitelja , na osnovu ucjene, te to proglasiti veličanstvenom pobjedom Vlade i pravosuđa
Svoju nesposobnost platiti 16,65 milijardi kuna novcem presiromašnih poreznih obveznika ravno je nacionalnoj izdaji.
Kako doći do te cifre vrlo jednostavno , 45.000 stanova x 50 m2 x 1000e/m2 x 7,4kn/e= 16.650.000.000.,00kn

potpuno je irelevantno 100 ili 200 miliona gora dolje.
To je cijena mosta za Pelješac!
Tko ih je ovlastio za ovu izdaju , to je uvjet EU reći će , uvjet su brodogradilišta -privatizacija, uvjet je privatizcija Tele Coma i tko ga od HRVATSKE DRŽAVE kupi na kraju , radi uvjeta nužne privatizacije kao uvjeta EU ---------Deutche Telecom u 100 % DRŽAVNOM NJEMAČKOM vlasništvu , koga oni lažu , stvarno misle da smo ovce.
Ovo jeftino domoljubanje je razlog za stanje u kome se Hrvatska danas nalazi. Moralno rasulo. Jedno Sarajevo je jednostavno vratilo sve stanove bivsim stanarima. I cijela BiH. Tako je trebala uraditi i Hrvatska. Sa svim nekretninama.
Ako je netko pocinio zlocin neka se procesuira za zlocin. Nema to nikakve veze s imovinom.
Alberto69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2011., 19:44   #71
Eto i današnje novine imaju nekoliko oglasa kojima APN otkupljuje stanove za potrebe zbrinjavanja povratnika bivših korisnika stanarskog prava, pa javite se gospodo prodajte stan ili možda netko od Vaših susjeda proda stan APN koji će vam za susjeda staviti bivšeg oficira JNA ,u slobodno vrijeme vi civilizirani anacionalni globalisti moći ćete sa njima ćaskati o tome kako su 91-96 granatirali Hrvatske gradove ako vam je interesantnije moći će vas uvjeravati da ste vi u stvari Srbi samo toga niste svesni, e klinci , klinci nemate pojima koliko je to promašena politika , to nema veze sa humanošću i civiliziranošću.
franjo thahi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2011., 19:49   #72
Quote:
Alberto69 kaže: Pogledaj post
Ovo jeftino domoljubanje je razlog za stanje u kome se Hrvatska danas nalazi. Moralno rasulo. Jedno Sarajevo je jednostavno vratilo sve stanove bivsim stanarima. I cijela BiH. Tako je trebala uraditi i Hrvatska. Sa svim nekretninama.
Ako je netko pocinio zlocin neka se procesuira za zlocin. Nema to nikakve veze s imovinom.
Nemaš ti poima prijatelju , europski upravitelj BiH dao je nalog samo da se u Sarajevu vrate stanovi nosiocima stanarskog prava što je i izvršeno, tkz.Republika Srpska donjela je nedavno propis kojim to onemogučeno , ako isti nisu podnjeli zahtijev do 1997.

To ti je istina - čitaj malo poima ti nemaš, samo nagađaš.

Zadnje uređivanje franjo thahi : 12.03.2011. at 20:02.
franjo thahi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2011., 20:24   #73
‘Ostali su bez svoje Hrvatske’



“Danas Hrvatsku nemaju oni koji su se za nju borili, nemaju je oni koji su za nju robijali, niti je imaju domoljubi. Nju imaju oni koji je nikada nisu htjeli, a to su moji nalogodavci“, prisjeća se Kovačević Kekićevih riječi pri prvom susretu.


‘Kontejnerska zemlja’



“U Hrvatskoj se još uvijek pričaju priče o antifašizmu, a narod nam sve teže i teže živi. Sve je veća ‘tajkunska’ Hrvatska, a sve teže živi ‘kontejnerska’ Hrvatska. Jaz između siromašnih i bogatih sve je veći, a partizani, udbaši i kosovci stalno nam nameću neke podjele“, smatra Kovačević.

http://www.slobodnadalmacija.hr/Hrva...2/Default.aspx
franjo thahi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2011., 19:07   #74
Purda je ispao budala,što je i dokazao.
Suborci se za njega borili i digli prosvjede,a on se polakomio za smutljivim Đakićem i grli Jadranku..Koja bijedna budala!Trebao je ostati tamo gdje je bio i ne letjeti avionom,jadni seljo!
Peća is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 16.03.2011., 00:06   #75
Quote:
balkanski pastuh kaže: Pogledaj post
Ne želim da se Srbi vrate u Hrvatsku.
Jel baš toliko mrziš Srbe?

Quote:
balkanski pastuh kaže: Pogledaj post
Svatko, ali svatko tko je intimno ili javno podržavao RSK nije dobrodošao u Hrvatskoj. Kraj priče.
Da se '45 proterivao iz Juge svako ko je podržavao ustaše, nebi vas mnogo ostalo danas
Mentooool is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2011., 06:59   #76
Zar još postoji stanarsko pravo?
Kassy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:18.