Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.03.2011., 21:42   #21
Stranka koja bi mi se svidjela bi iznad svega bila otvorena; za ljude i ideje. Imala bi načelo jedan član-jedan glas.

Bila bi spremna na unutrašnjestranačke i općenarodne referendume.

Širokim raspravama bi generalizirala rasprave i ideje.

Dobiveni program bi bio prezentiran javnosti.

Borila bi se protiv korupcije izjednačavajući one koji zapošljavaju radnike na crno i one koji rade na crno; liječnike koji "uzimaju lovu" i pacijente koji ih "podmazuju".
Borila bi se protiv onih koji traže da im se plati ako zapošljavaju nekoga; i još više protiv onih koji se spuštaju toliko nisko da su spremni platiti radno mjesto.

Mogao bih ovako pisati do ujutro...
__________________
Dalmatinac je na svoju ruku, varljiv ženi a vjeran Hajduku!
trinaest i po is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2011., 22:02   #22
Quote:
voajer kaže: Pogledaj post
Je, a države koje uvoze naše proizvode će samo tiho gledati i ništa ne napraviti u vezi toga. Nema šanse da, recimo, zaštite svoja tržišta od uvoznih proizvoda iz RH i opale nama carinu, namete i poreze.
koji knab pa ionako samo uvozimo otpad a izvozimo prvoklasne proizvode pa neka oni stave poreze ko voli nek izvoli bmk bitno je da su naši ljudi zadovoljni



Quote:
voajer kaže: Pogledaj post
Načitao sam se mnogih gluposti na ovome forumu ali ovo je kruna svega. Što, ako im oduzmeš komad papira, oduzeo si im i svoje znanje koje su stekli? Kao, nisu više VSS ili VŠS jer nemaju papir?
ti vidiš oduzimanje papira ,a ja govorim o njihovoj budućnosti a to što imaju znanje neka im neka računaju pod kojim će kutem i pod koliko stupnjeva im biti najlakše ubacivat materijal u mišalicu sa lopatom
A i nekad triba znat čitat između redaka što tebi predstavlja velik problem vidim
Aquarios is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2011., 22:19   #23
Quote:
derrick kaže: Pogledaj post
Imate li isti (ili bolji) pogled na stranku koja umjesto programa naglašava lica i imena te zauzima puno plaćenog medijskog prostora (TV promidžba, novine, plakati, billboardi, letci) i na stranku koja bi se (hipotetski) promovirala samo putem interneta (službena stranica, blogovi), čestih intervjua i skupova u javnosti?
Naravno da je ovo drugo u pitanju.

A glasovao bih za stranku čiji bi program bio:

1. Progon lopova, povrat barem dijela ukradenog novca,
2. Vlastita proizvodnja sve hrane koju možemo proizvesti. Nema uvoza luka, kupusa, pšenice, paprike, mesa, paradaiza, i koznačegane, - a što možemo (relativno) lako proizvesti.
3. Poluplansko gospodarstvo - osposobljavanje najširih masa za 20-tak 30-tak zanimanja strateški potrebnih Hrvatskoj državi; obrazovanje inžinjera, geologa, geoinžinjera (poradi energetske neovisnosti) - obrazovanje kemičara, biologa, molekularnih biologa, biotehnologa i biokemičara poradi pravljenja vrhunskih dodataka prehrani jer se na tome okreću masne pare u svijetu. (ili proizvodnja specijalne hrane za liječenje teških bolesti / za zaista značajno unaprijeđenje zdravlja onih koji nisu bolesni ali bi rado kupovali tu hranu da bi bili što dugovječniji i zdraviji).
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10

Zadnje uređivanje piskavac : 06.03.2011. at 22:25.
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2011., 22:27   #24
1) EU nije primarni cilj.

2) Progresivni porezni sustav, više imaš više plačaš!

3) Sva davanja -kazne , takse i sl su bazirane na broju dnevnica ( dnevnih osobnih dohodaka pojedinca) npr kazna za prekoračenje brzine 30 km na autocesti 3 dnevnice ,za mene 1200kn, za penzića 300 kn , za Keruma 90.000kn ( to ima Skandinavija)Na isti način bi se plačali vrtići , eventualno školarine za prihod preko 3X prosječni, i sl.

4) Dotacije poljoprivredi prema urodu, a ne po površini zemljišta u vlasništvu.

5)Određvanje zona stranih ulaganja isključivo na osnovi koncesija.Nemožeš biti vlasnik zemljišta ako nisi Hrvatski državljan.To ima Rusija i Velika Britanija. Možeš kupiti hotel, tvornicu, golf igralište , al nisi vlasnik zemljišta , što god misliš graditi moraš pitati državu.

4) Porez na prodaju večinskog vlasništva diničkog društva.( primjer prodaje LURE ili Plive bez jedne lipe poreza)

5) Carinicima plače minimum 2000e , uz obvezu da imaju po zaposlenom učinak 100.000eura carine mjesečno, tko dva mjeseca podbaci ide na posao referenta za 3000 kuna.Tko primi mito doživotna zabrana rada u državnoj službi, plus drakonske zatvorske kazne.

6) Masovno otvaranje industrijskih zona ( isključivo proizvodnja ) na zemljištu u državnom vlasništvu uz 0% naknade , ugovor koncesijski 30 godina( komunalna , vodoprivredna 0%) uz uvijet da je barem 50% proizvodnje namjenjeno izvozu i da izgradnju objekata rade domaće tvrtke.

7) Zapošljavanje timova mladih stručnih ljudi na izradi programa za korištenje predpristupnih fondova EU namjenjenih razvoju ( pravnici , ekonomisti ,,odgovarauće tehničke struke sa znanjem 2 strana jezika) za proučavanje regulative i izradu programa -plača 2000 e + bonus za odobena sredstva od EU.

8)Stavljanje van snage Zakona o golfu i Zakona o povratu društvenih stanova izbjeglim građanima iz RH, a odnosi se na one koji nisu stekli Hrvatsko državljanstvo do 07.kolovoza 1995.(Oluja)

10) Zabrana izručivanja Hrvatskih građana stranim državama i sudovima

11)Zaustavljanje novih sudskih procesa Hrvatskim braniteljima- abolicija za one za koji su osuđeni zbog odgovornosti po pitanju ratnog zločina ako su odslužili 50% kazne

12)Procesuiranje suradnika stranih država za vrijeme Hrvatskog domovinskog rata

13)Revizija pretvorbe

14).................................

Zadnje uređivanje franjo thahi : 06.03.2011. at 22:47.
franjo thahi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2011., 22:27   #25
1. Poštenost
2. Rad
3. Red
freelancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2011., 22:29   #26
Quote:
Peća kaže: Pogledaj post
Da postoji interes da politika postane karijerno djelo,gdje ne zarađuješ velik novac i veze,već mjesto uspostave javnih interesa.Ako se zasitiš toga,napusti poziciju i daj mandat na raspolaganje i vrati se raditi što si radio prije..
Huh, malo tko bi onda radio u politici.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2011., 22:35   #27
1. Rešetke na vrata i prozore Sabora
2. Šibu u ruke i naučiti Hrvate radnim navikama
anni_st is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2011., 22:42   #28
Quote:
voajer kaže: Pogledaj post
Načitao sam se mnogih gluposti na ovome forumu ali ovo je kruna svega. Što, ako im oduzmeš komad papira, oduzeo si im i svoje znanje koje su stekli? Kao, nisu više VSS ili VŠS jer nemaju papir?
Aquarios zacijelo nije htio reći da bi im se time oduzelo njihovo znanje, nego da nebi mogli raditi na dobro plaćenim poslovima zbog sklonosti prema korupciji.

Hebeš kvalificiranog carinika kojeg se može kupiti za tisuću-dvije ojra i on onda "ne vidi" da mu je šleper cigareta prošao ispred nosa.

Nije sve u znanju nego je mnogo toga i u karakteru.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2011., 22:45   #29
Quote:
franjo thahi kaže: Pogledaj post
12)Procesuiranje suradnika stranih država za vrijeme Hrvatskog domovinskog rata
12a)Procesuiranje svih tajnih suradnika koji rade za strane države.

Nema nas šta itko špijunirat, pa makar to bio njemački BSD ili bilo tko drugi.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2011., 23:20   #30
Quote:
franjo thahi kaže: Pogledaj post

10) Zabrana izručivanja Hrvatskih građana stranim državama i sudovima

11)Zaustavljanje novih sudskih procesa Hrvatskim braniteljima- abolicija za one za koji su osuđeni zbog odgovornosti po pitanju ratnog zločina ako su odslužili 50% kazne

12)Procesuiranje suradnika stranih država za vrijeme Hrvatskog domovinskog rata
10. Ova zabrana se već nalazi u Ustavu RH, niti jedan RH državljanin ne može biti izručen u drugu državu ni pod kojim uvjetima.

11. Ovo je pak protuustavno.

12. Što točno znaći stranih suradnika? Stranih suradnika koga? Naših suradnika sa strancima? Stranaca koji su surađivali s nama? Stranaca koji su surađivali sa strancima? Ako je u pitanju špijunaža, odavanje podataka ili nešto slično, to već je kazneno djelo po KZu i takve svari se sude ukoliko se dokažu, što je najčešće vrlo teško.


Sa ostalim se slažem!
__________________
Anti-denialist - Success: 7 down
Pizvo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2011., 23:29   #31
Quote:
Pizvo kaže: Pogledaj post
10. Ova zabrana se već nalazi u Ustavu RH, niti jedan RH državljanin ne može biti izručen u drugu državu ni pod kojim uvjetima.

11. Ovo je pak protuustavno.

12. Što točno znaći stranih suradnika? Stranih suradnika koga? Naših suradnika sa strancima? Stranaca koji su surađivali s nama? Stranaca koji su surađivali sa strancima? Ako je u pitanju špijunaža, odavanje podataka ili nešto slično, to već je kazneno djelo po KZu i takve svari se sude ukoliko se dokažu, što je najčešće vrlo teško.


Sa ostalim se slažem!
Ha ha ha ha za ovo 10.

11.nije protuustavno

12.Na štetu interesa RH (osnivati komisiju mogući uvijet za članove sudionik DR )
franjo thahi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2011., 23:48   #32
Quote:
Aquarios kaže: Pogledaj post
koji knab pa ionako samo uvozimo otpad a
Dakle, naši domaći proizvodi su toliko jadni da se ne mogu mjeriti ni s tim "otpadom"?

Briljantno. Dakle, umjesto običnog otpada koji sada dobivamo, moći ćemo kupiti još gori otpad koji do tada nije uopće mogao ni prismrditi policama trgovina zbog konkurencije. Već vidim osmjeh na licima ozarenih kupaca!

Quote:
izvozimo prvoklasne proizvode pa neka oni stave poreze ko voli nek izvoli bmk bitno je da su naši ljudi zadovoljni
Je. Oni će izvolit a mi se možemo slikat jer smo u ime idiotizma zatvorili sebi tržišta od nekoliko desetaka i stotina milijuna kako bi zaštitili svoje od 4 milijunčića.

Quote:
ti vidiš oduzimanje papira ,a ja govorim o njihovoj budućnosti a to što imaju znanje neka im neka računaju pod kojim će kutem i pod koliko stupnjeva im biti najlakše ubacivat materijal u mišalicu sa lopatom
A i nekad triba znat čitat između redaka što tebi predstavlja velik problem vidim
Ma naravno. Živjelo bofl znanje i papiri. Evo još bolje ideje - dajmo svim građanima fakultetsku diplomu po njihovom izboru i onda s novostvorenom visoko-obrazovanom radnom snagom pokrenimo Hrvatsku.
voajer is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2011., 23:50   #33
Quote:
franjo thahi kaže: Pogledaj post
Ha ha ha ha za ovo 10.

11.nije protuustavno

12.Na štetu interesa RH (osnivati komisiju mogući uvijet za članove sudionik DR )
Ne kužim čemu smijeh, niti jedan hrvatski državljanin nikada nije izručen u stranu zemlju. Ako misliš na generale, sud u Haagu je corpus separatum hrvatske sudbene vlasti, odnosno dio pravnog poretka RH. To je isto kao da smo ih izručili Županijskom sudu u Zagrebu, pravno je svejedno.

Je, protuustavno je. Državno odvjetništvo je po zakonu i Ustavu dužno postupati po prikupljenim dokazima za sva kaznena djela opisana u KZu i međunarodnim konvencijama. Nikakav oblik zakona o aboliciji ili oprostu ne vrijedi i ne može vrijediti u slučajevima ratnih zločina, ratni zločin je najgori oblik kršenja zakona u domaćem i međunarodnom pravu, ne zastarijeva i dužni smo procesuirati sve za koje postoji osnovana sumnja da su ratni zločin počinili. Pravo smanjenja ili ukidanja kazne prije zakonskog roka ima samo Predsjednik RH. Pročitati Ustav RH prije bilo kakvog daljnjeg pokušaja polemike.

Ovo djelo (šteta interesima RH) nije opisano kao kazneno djeli i stoga se ne može procesuirati. Bilo kakav zahtjev za izručenjem diplomata ili predstavnika UNa po nemuštim i nedefiniranim optužbama protivnima odrednicama međunarodnog prava i konvencijama UNA bi bio nevaljan, jer sve zemlje imaju u ustavima zabranu izručenja svojih građana, a uzrokovalo bi i neviđeni međunarodni incident i odvelo RH u izolaciju.
__________________
Anti-denialist - Success: 7 down
Pizvo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2011., 23:52   #34
Quote:
Begemotica kaže: Pogledaj post
Proizvodnja potrebne količine energije vlastitim snagama, proizvodnja potrebnih količina hrane vlastitim snagama, maksimalno iskorištavanje otpada i održivi razvoj.
potpis x1000
Strepite is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2011., 00:15   #35
Koji crni razvoj, odrzivi i neodrzivi. Hrvatska ekonomija se smanjuje, treba prvo zaustaviti pad pa tak onda misliti o razvoju.

Idealna stranka u ovom trenutku se zove MMF. Hrvatska prezivljava zaduzujuci se kod komercijalnih banaka po 6.5%, te iste kredite moze dobiti od MMF-a po 3%. Stotine milijuna eura usteda. A i napokon bi dosao netko ko bi pokrenuo promjene i krenuo sa rezovima. U Hrvatskoj poticaj za promjene moze doci jedino izvana. Iluzorno je vjerovati da se iz ove trulezi izrodi politicka snaga koja moze osigurati oporavak i razvoj.

Na kraju krajeva i Rohatinski je priznao da je bila greska sto se nije zvao MMF.
__________________
Dictionary is the only place that success comes before work.
Maped444 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2011., 00:29   #36
Ne treba nam nova stranka, nego ukidanje stranaka, vlade i parlamenta. Te poslove bi obavljali obični, za to osposobljeni činovnici. Ukidanje većine ministarstava i uvođenje visokog povjerenika za vojsku i policiju, za sudstvo i za čistoću. Zadržavanje institucije predsjednika, ali uz smanjivanje ovlasti.
Eliott is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2011., 00:38   #37
Quote:
Pizvo kaže: Pogledaj post
Ne kužim čemu smijeh, niti jedan hrvatski državljanin nikada nije izručen u stranu zemlju. Ako misliš na generale, sud u Haagu je corpus separatum hrvatske sudbene vlasti, odnosno dio pravnog poretka RH. To je isto kao da smo ih izručili Županijskom sudu u Zagrebu, pravno je svejedno.

Zašto ?????

Je, protuustavno je. Državno odvjetništvo je po zakonu i Ustavu dužno postupati po prikupljenim dokazima za sva kaznena djela opisana u KZu i međunarodnim konvencijama. Nikakav oblik zakona o aboliciji ili oprostu ne vrijedi i ne može vrijediti u slučajevima ratnih zločina, ratni zločin je najgori oblik kršenja zakona u domaćem i međunarodnom pravu, ne zastarijeva i dužni smo procesuirati sve za koje postoji osnovana sumnja da su ratni zločin počinili. Pravo smanjenja ili ukidanja kazne prije zakonskog roka ima samo Predsjednik RH. Pročitati Ustav RH prije bilo kakvog daljnjeg pokušaja polemike.

Biljana Plavšić, koja je osuđena za najteže ratne zločine, puštena na slobodu nakon što je izdržala dvije trećine kazne u Švedskoj ???????

Ovo djelo (šteta interesima RH) nije opisano kao kazneno djelo Zašto ??????? i stoga se ne može procesuirati. Bilo kakav zahtjev za izručenjem diplomata ili predstavnika UNa po nemuštim i nedefiniranim optužbama protivnima odrednicama međunarodnog prava i konvencijama UNA bi bio nevaljan, jer sve zemlje imaju u ustavima zabranu izručenja svojih građana, a uzrokovalo bi i neviđeni međunarodni incident i odvelo RH u izolaciju.
Ti si sigurno pravnik , i to hrvatski koji poštuje međunarodno pravo više nego samoga sebe, ja sam za sebe mjerilo svih stvari , a nisu stvari mjerilo mene, zašto ??? zato što nisam pravnik!

Znaš li pravniče da ugovori potpisani sa EBRD-om suspendiraju zakon o Javnoj nabavi , je li to ustavno -nije ali se primjenjuje u RH, GUBITNIČKA I ULIZNIČKA POLITIKA !
franjo thahi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2011., 00:41   #38
Quote:
Eliott kaže: Pogledaj post
Ne treba nam nova stranka, nego ukidanje stranaka, vlade i parlamenta. Te poslove bi obavljali obični, za to osposobljeni činovnici. Ukidanje većine ministarstava i uvođenje visokog povjerenika za vojsku i policiju, za sudstvo i za čistoću. Zadržavanje institucije predsjednika, ali uz smanjivanje ovlasti.
Mubarak je trenutno bez posla, a ima dugogodisnje iskustvu u upravljanju vojskom, policijom i raspustanjem paralmenta. Mislim da bi bio spreman prihvatiti posao uz minimalnu naknadu. Mozda i Gadaffi bude uskoro zainteresiran, a i dijeca mu imaju pravo na domovnicu po materi.

Kandidata je svaki dan sve vise.
__________________
Dictionary is the only place that success comes before work.
Maped444 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2011., 01:08   #39
Quote:
voajer kaže: Pogledaj post
Dakle, naši domaći proizvodi su toliko jadni da se ne mogu mjeriti ni s tim "otpadom"?
moj prika nedavno sam gleda emisiju na htvu reporteri o uvozu hrane u Afričke zemlje stare koke nesilice koje se tribaju prerađivat u hranu za kućne ljubimce ekipa iz EUa uvozi u Afriku a njima doli ko bogom dana spiza jer je ne moraju lovit okolo po savani ili kad uredno sa pileta skinu prsa krilca batake i zabatke ostali škart na kojem je jedva gram mesa isto ide uredno doli u Afriku
Naši su kriteriji možda malo veći pa i dobijemo malo mesa na tom škartu .toliko o kvaliteti hrane koju uvozima ,a u ostalom ako znaš nekog vani pitaj ga o kvaliteti tamo a tu istih proizvoda u istom pakiranju pa onda mi pametuj

Quote:
voajer kaže: Pogledaj post
Briljantno. Dakle, umjesto običnog otpada koji sada dobivamo, moći ćemo kupiti još gori otpad koji do tada nije uopće mogao ni prismrditi policama trgovina zbog konkurencije. Već vidim osmjeh na licima ozarenih kupaca!
Zašto bi mi uopće morali uvozit otpad koji nam oni šalju ako tu mozemo proizvest kvalitetnan proizvod i zašto bi ti iša kupit smeće ako imaš naš kvalitetan proizvod



Quote:
voajer kaže: Pogledaj post
Je. Oni će izvolit a mi se možemo slikat jer smo u ime idiotizma zatvorili sebi tržišta od nekoliko desetaka i stotina milijuna kako bi zaštitili svoje od 4 milijunčića.
Misliš da bi takvi debelokožni kapitalisti išli zatvarat izvor kvalitetnih proizvoda uz debele zarade?



Quote:
voajer kaže: Pogledaj post
Ma naravno. Živjelo bofl znanje i papiri. Evo još bolje ideje - dajmo svim građanima fakultetsku diplomu po njihovom izboru i onda s novostvorenom visoko-obrazovanom radnom snagom pokrenimo Hrvatsku.
no coment ne čitaš što pišem
Aquarios is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2011., 05:15   #40
Quote:
franjo thahi kaže: Pogledaj post
Ti si sigurno pravnik , i to hrvatski koji poštuje međunarodno pravo više nego samoga sebe, ja sam za sebe mjerilo svih stvari , a nisu stvari mjerilo mene, zašto ??? zato što nisam pravnik!

Znaš li pravniče da ugovori potpisani sa EBRD-om suspendiraju zakon o Javnoj nabavi , je li to ustavno -nije ali se primjenjuje u RH, GUBITNIČKA I ULIZNIČKA POLITIKA !
E pa gle, kad bi svi živjeli tako da si samo određujemo prava i zakone, vratili bi se na stupanj razvoja iz kamenog doba. Zakoni su isti za sve i ono u njima zapisano je kao zapisano u kamenu, ne može se zanemariti iz hira i to je tako, koliko god netko plakao zbog toga. Ak ti ne paše, uvijek se možeš odseliti u Iran ili Sjevernu Koreju, jer su to rijetke zemlje na planeti koje nemaju vrlo slične zakone našima vezane za ovu materiju... Ne možeš mijenjati ni Ustav kak ti se svidi, jer time pretvaraš ono što najviše zagovaraš (svoju zemlju) u nestabilnu lakrdiju, slično kako to učestalim izmjenama Ustava radi vladajuća elita.

Samim time što vlast krši takve zakone da bi radila stvari koje nisu u redu govori zapravo o tome da su ti zakoni dobri, zar ne? Zašto mijenjati zakone kad ih vlast krši? Pa promijenimo vlast u neku koja će ih poštivat, zaboga!



Da ti odgovorim na pitanja iz quotea:

1. Zato što je Tuđman potpisao deklaraciju o osnivanju Haaškog suda, RH prihvatila konvenciju UNa o Međunarodnom sudu za ratne zločine, a Sabor izglasao Ustavni zakon o suradnji s Haaškim sudom dvotrećinskom većinom. Dakle maltene sve instance vlasti Republike Hrvatske, za koje je tada je glasalo oko 70% hrvatskih državljana. Tvoje mišljenje je tu krajnje irelevantno, kao što se može primjetiti iz predhodne rečenice.

2. Tako je. Primjeti ovo "dvije trećine izdržane kazne". To je naime minimalan uvjet za puštanje na prijevremenu slobodu i u Republici Hrvatskoj.

3. Kada bi uveli kazneno djelo definirano kao "ugroza nacionalnih interesa", otvorli bi Pandorinu kutiju. Kao prvo, tko je taj tko definira što je nacionalni interes? Što uopće znaći pojam nacionalni interes, ima li on definiciju u Teoriji prava i države? Da li se radi o valjanom terminu u praksi domaćeg i međunarodnog prava? Tko će i kako garantirati da se zakon neće zloupotrebljavati radi preslobodnog tumaćenja pojma "nacionalni interes"? Što ako procjenimo da je strani državljanin svojim izjavama naštetio interesima RH, a u biti je samo koristio svoje temeljno ljudsko pravo na govor i izražavanje mišljenja? Kako točno procjeniti razinu ugroze ili štetu na nacionalnim interesima, kada se ona u nekim sferama može pokazati tek za nekoliko generacija? Što ako nakon 10 godina ispadne da su postupci tog pojedinca zapravo bili u dugoročnom interesu RH? Što ako je taj pojedinac doprinjeo na nekom drugom planu, jednako kako je i odmogao? Što ako dođe nova vlast i potpuno redefinira nacionalne interese, pa krene hapsiti one koji su do tada hapsili za povredu nacionalnog interesa? Da li ćemo omogućiti povredu konvencija UNa o jednakosti i izbjegavanju diskriminacije, jer bi po njima trebali suditi i Hrvatima za povredu nacionalnih interesa?

Lako je bubati nepromišljene bedastoće, malo je frka kad treba uključiti mozak i probati vidjeti zašto je to baš tako kako je i koje su posljedice mijenjanja toga. Neobrazovanim i neupućenim ljudima se često čini da je sustav koncipiran protiv njih, ali je to uglavnom zato jer ga kronično ne razumiju, pa pokušavaju nekakvom svojom "zdravorazumskom logikom" povezati par nasumičnih informacija i onda naglo misle da su popili svu pamet svijeta, pa su riješili probleme koji se provlaće kroz razvoj ljudskog društva u posljednjih 3000 godina. Kak da ne bi...
__________________
Anti-denialist - Success: 7 down
Pizvo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:49.