Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.12.2017., 15:10   #8821
bolji mi je poklon onda bon s kojim oni ponosno odmarsiraju u muller ili kamo vec i "plate" ono sto izaberu.
lovu uvijek po nekakvom difoltu stave u kasicu pa onda to tamo stoji i "skuplja" se pitaj boga do kad i za sto pa poklon za odredjeni rodjendan od odredjene osobe izgubi smisao.
ovak bon drito spreme u dzep od jakne i idemo.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 07:06   #8822
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
ja mislim da bi se moja rasplakala da lovu dobije umjesto poklona
odmatanje joj je najbolji dio
I moja bi ostala razocarana, nist joj novci ne znace.
Sjecam se male od muza, imalaje 8,9 godina i baka uredni novce davala za poklon. Kad ju pitas kaj je dobila od bake, kaze nista! Sam je novce dala
Onda od tih para mama kupi nesto prakticno i mala kaze - to mi je od mame!
Moja bar pamti za svaku igracku od koga je dobila i to je veseli. Pogotovo ko joj je drag, to posebno nosa okolo
Jaya is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 13:43   #8823
Možda nije baš za temu živcira koliko rastužuje, ali već 2 godinu ni jedna moja curica od svojih krsnih kuma nije dobila poklon ma ni sitnicu za Božić ili Sv. Nikolu.

Srećom starijoj sam rekla da sv. Nikola i Djed Božićnjak donose poklone samo tamo gdje živimo a ne u druge kuće. A ako i dobije negdje poklon to je od te osobe samo.

Za svetog Nikolu je pisala Lego Frozen i dobila ga je i to je to. Ni manje ni više od toga. Isto kao i za Božić, ono što napiše ( a naravno mora biti realno ) dobiti će.

Nisam fan prevelike kupovine poklona djeci. Moto manje je više je sasvim prihvatljiv.
__________________
Bogatstvo se ne može kupiti ali se može roditi. 💓💓💓
Ex Wannabe mama is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2017., 16:56   #8824
Zivciraju me bolestina. Vec sam se navikla, al da bas moraju pogodit vrijeme.... ��
Vodene kozice za ljetni godisnji, a upala pluca za blagdane. Jedino pozitivno u svemu je sto je i jedna i druga bolestina bila blaga.
__________________
Škorpija okružena Blizancima. Drugo dijete bit će Škorpija.
Atrama is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2017., 15:58   #8825
Moja beba ima sada 4 i pol.mjeseca i do sada nisam imala nekih zivciranja osim uobicajene prilagodbe na nove uvjete zivota.
Medjutim...u zadnjih par dana ljudi me smorise...znaci beba place kako je plakala od kad se rodila ali sada mi vise ljudi dolazi u posjetu a i mi cesto nekud idemo.
Zaci sacuvaj me boze svakakvih dijagnoza zasto moje dijete place....pa onda savjeti sigurno je gladna nasopaj je krompirom nece ti vise plakati i tako to.....pa joj rastu zubi od 2. Mjeseca....pa sam ja losa mama jer ne zelim da je nosam dok ona place....pa sigurno sam joj nestouradila dok tako place....pa onda kazu sigurno joj je takav karakter ona je hiperaktivna...a niko ne shvata da je to beba i da mora povremeno plakati....
hurmašica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2017., 16:12   #8826
Quote:
charmed84 kaže: Pogledaj post
Meni je to isto kao i zakaj joj ne daš vode? Od prvog dana kad smo došle iz bolnice...i tako svaki mjesec...svekrva naravno...a 1000 puta sam rekla, ne treba, pije moje mlijeko. Je al bude dehidrirala...
A ovo sa sakramentom i vožnjom

Ne kontam kako ljudima ne dojadi da ponavljaju stalno isto....iako im uvijek odgovorim da nesto ne zelim i obrazlozim zasto ili pak kazem da uoravo to i radim...ti ljudi opet i opet ponavljaju isto i isto....pa daj tm djetetu vodu ...tu recenocu cujem umnesto pozdrava svaki put kad vidimavekra....a dajea li kamilicu je pozdrav mog tate....ili trebas dati mlijeko na analizu.....kakvu ba crnu analizu ? Ko radi analize majcina mlijeka?! I svaki put iata prica...ja ne znam jesam li okruzeba moronima!
hurmašica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2017., 18:46   #8827
[QUOTE=hurmašica;67192345ja ne znam jesam li okruzeba moronima![/QUOTE]
Ocito jesi jer ja s dvoje djece nisam slusala takve i sl komentare.?
Cepin40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2017., 21:39   #8828
moja svekrva se s prvim čudila da ne dajem ništa bebi osim svojeg mlijeka.
s drugom bebom sam morala uz dojenje s 5 mjeseci uvesti ad, pa mi je sva prpošna rekla da sad bi trebala dati vode jer uz ad je normano da piju vodu (radilo se o 1-2 bočice dnevno) i onda je samo zašutila kad sam ju pitala da od čeg ona misli da se radi adaptirano mlijeko.
__________________
26111984.27032003.23102004.22092012.29092013.22082016.
M.B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2017., 23:20   #8829
Moja mama je djeci poslala novce "da si nešto kupe" umjesto poklona. Kako nemaju nikakvih posebnih želja, stariji je najprije rekao da će novce čuvati, a sad je počeo govoriti da će ih pokloniti siromašnoj djeci. Što je moju mamu totalno uzrujalo.
__________________
La vida es sueno T. 1.1.2009. M. 25.1. 2013.
Kakadu is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2017., 23:33   #8830
Tak joj i treba
Mogli bi svi jedni drugima ispoklanjat 100 kn i na 0 smo. Rijesili smo problem potrosacke groznice oko blagdana.

Isto me zivcira kad mi daju zadatke da kupim za ovog i onog a oni ce samo novce dat. Super, nek se ja grcim s idejama i guzvama. Zadnjih godina samo svojoj mami to mogu uskocit ostali nek smisljaju.
Jaya is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2017., 10:57   #8831
Quote:
M.B. kaže: Pogledaj post
moja svekrva se s prvim čudila da ne dajem ništa bebi osim svojeg mlijeka.
s drugom bebom sam morala uz dojenje s 5 mjeseci uvesti ad, pa mi je sva prpošna rekla da sad bi trebala dati vode jer uz ad je normano da piju vodu (radilo se o 1-2 bočice dnevno) i onda je samo zašutila kad sam ju pitala da od čeg ona misli da se radi adaptirano mlijeko.
a ovo sa vodom i bebom
isuse, al je to mene uništavalo
nikad nisam dojila
znaš moraš mu dati malo čajeka (čajeka )
ali znaš bebe na adaptiranom moraju OBAVEZNO piti čajeka
ali znaš bebe na adaptiranom moraju obavezno ako ne piju čajek biti bar vodu
tako je rekao pedijatar susjedinoj ujni od kćeri šogorici

i išli na pregled kod gastroenterologa i pitala ja ženu, da li mora vodu ili bilo šta piti
i žena rekla, baš naprotiv, ne, jer zauzima mu mjesto u trbuhu koje bi inače mlijeko trebalo zauzeti. dok se ne počne sa dohranom ne treba voda, čajek još manje

ali vidim da svi imaju to mišljenje da će beba umrijeti od dehidracije ako ne bude od prvog dana pila čajek
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2018., 13:00   #8832
Ne znam jel sam pogodila temu, ali sam jos u soku.
Odvedem stariju curku na trening, na terenu do njenog nogometna utakmica, igraju klinci od od otprilike 11-12 g.
Roditelji gledaju i krece urlanje od njihove strane
Vicu klincima protivnickog tima, "curice kak to pucas", "micite tog malog van da mu ja ne dođem", " jel te to trener naucio igrati".
U jednom trenu bila sam sigurna da ce zapalit lomacu skupa s trenerom.

Jel sam zabrijala ili je meni ovo prestrasno?
Koji pritisak i rijeci za djecu?
Koji vrag je tim roditeljim pa to je samo utakmica?!
__________________
Kome se ne sviđam mora još poraditi na sebi.
Roly is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2018., 13:36   #8833
Meni je to isto prestrasno. Trebalo bi takve roditelje udaljiti iz publike.
Lady Guga is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2018., 14:50   #8834
Kod nas na terenu od hokeja gdje idemo na rolanje piše:
Sudac sudi, trener trenira a vi roditelji se zabavljate i bodrite.

Eh da još roditelji to shvate
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2018., 10:22   #8835
Proseri super majki koje super odgajaju svoju djecu u skladu sa svim zakonima prirode i drustva.
Dode mi iz norveske s klincem od 8g.i pocnr kako se tamo djeca drukcije odgajaju.da budu empaticna prema slabijima,da se posebno pazi na djecu koja se ne znaju izboriti za sebe i njih se stiti.
Cak na autocesti staju da puste patke preko puta.

Moja curka od 5.g se hoce igrati s malim a on ne kuzi hrvatski,uzme mu loptu da pokaze sto hoce na sto ova skaci i otima mojoj loptu jer to nije u skladu s norveskim standardima i mora se dijeliti i stititi djecu koja se ne znaju izboriti kao njen.
Zena je luđakinja.kao prvo ovo je hrvatska a mali ti je pekmezast do bola i jos ti bijes bitke njega koji ima 8g.
Ako on sam ne zna s djecom manjom od sebe onda si ga drek naucila i daj otkaz na mjestu odgajatelja jer nisi sposobna za to.
I svakako ostani u norveskoj jbte.
Ipak smo mi balkanski divljaci koji zive u sojenicama a klinca bi ti neko mogo krivo pogledat pa da ne moras placat psihica.
__________________
Kome se ne sviđam mora još poraditi na sebi.
Roly is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2018., 11:53   #8836
mene zivciraju roditelji koji dovode djecu na kazalisne predstave koje nisu za njihovu dob ili ih uopce ne zanimaju, koji ih ne mogu umiriti, koja trckaraju okolo i stalno nesto komentiraju....
na jednoj predstavi (predvidjenoj za 9+) je mama djetetu objasnjvala radnju
nemam pojma kolko je dijete bilo staro, al em je mala stalno zapitkivala, em je mama (cak i bez djetetova upita) stalno nes komentirala

i roditelji koji vode u kino klince na titlovane crtice/filmove koje im onda citaju....mali broj njih cita zaista tiho, uglavnom govore normalnim glasom, a uglavnom jos moraju nesto i prokomentirati, a posebno me zivicira kada to rade skolskoj djeci.

doduse, trentuno nema predstava...a i ono sto vidim za 9.mj mali je izbor za dob 9+
i jos manje vikendom, uglavnom su za odlaske u vrijeme nastave
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2018., 13:31   #8837
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
mene zivciraju roditelji koji dovode djecu na kazalisne predstave koje nisu za njihovu dob ili ih uopce ne zanimaju, koji ih ne mogu umiriti

.....
Da

Ili kad dovedu 3-4godisnjaka na strucno predavanje
Doduse to sam dozivila samo jednom, al opet..

Bas ce dijete mirno sjedit 1 - 1.5 sat bez da ispusti glas
__________________
Latinska poslovica
Điđe T. is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2018., 14:53   #8838
babe (osobe koje srećemo u šetnji) koje bi nanašale bebu i hvalile se s njom ko da je njihovo unuče
__________________
...pronađi me osmijehom...
mala nemirna is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2018., 20:37   #8839
Mene nerviraju roditelji koji puše u parkovima i onda jos ne pokupe sve te čikove, nego ih bacaju po podu.
I jos me nerviraju dedeki koji odluce cugat pivu bas na djecjem igralistu.
__________________
nema više labavo!
kaduljica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2018., 22:29   #8840
To što ima puno mjesta koja nisu prilagođena dječjim kolicima (a time i invalidskim)
Od 3 dućana u mom mjestu, u jedan mogu ok, osim ako je unutra više od 3 ljudi, jer mogu s kolicima samo u ulazni dio. U drugi dućan mogu samo na pola metra ulaza jer su prolazi takvi da su za ono, dvoje ljudi. A ak stanemo na ulazu nitko više ne može proći uz nas. Treći je najveći, po njemu se mogu kretati s kolicima, ali ulaz je u L i imao je onaj kao vrtuljak. Srećom su to makli pa možemo ući, ali taj mi je dućan najdalje
Radi se o malim dućanima jelte.
Ne mogu s kolicima u lokalnu poštu jer isto ulaz u L, ali tako uski i nezgodan da kolica ne prolaze.

Plus, hrpa rubnika koja nije spuštena, a visoki su. Dio su prije par godina sredili, ali nešto je ostalo
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:26.