Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Domovinski rat

Domovinski rat Domovinski rat bez politike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.10.2017., 01:56   #41
Quote:
The Instruktor kaže: Pogledaj post
Osim npr. u Titinoj komunistickoj Jugoslaviji gdje se trebala dokazati nevinost (po Peri Simicu "Tito fenomen stoljeca" hrvatsko izdanje), u civiliziranom svijetu se optuzenom treba dokazati krivnja.

A ove etikete "lopina i izdajnik"....
Pa zar nije ...pitaj dečke iz posavine ...zašto nije došla smjena, a da je lopina Praljak Slobodan već sam ti napisao i dokazao.
Nisu to etikete nego sirovinski sastav, istina koju ne možeš podnijeti.
Je li bio sposoban Praljak Slobodan za vojsku .... nisi odgovorio
saugaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 11:01   #42
Quote:
The Instruktor kaže: Pogledaj post

Tih sest osoba su ljudska bica koja su branila Hrvate od neprijatelja.
Daj mi reci molim te koga je to branio Jadranko Prlić ?

Lopov prve klase, koji je pokrao milijune maraka pomoći obiteljima poginulih branitelja.
SinnFein is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 13:33   #43
Quote:
SinnFein kaže: Pogledaj post
Daj mi reci molim te koga je to branio Jadranko Prlić ?

Lopov prve klase, koji je pokrao milijune maraka pomoći obiteljima poginulih branitelja.
Imas dokaze za to ili si cuo?
zulualpha is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 18:26   #44
Osim etiketa, blacenja i klevecenja nitko nije nista dokazao na ovoj temi niti dao suvisao argument.

Haski sud sudi za ratne zlocine, a ne za to da li je netko stogod otudjio na trznici ili negdje drugdje ili da li je bio sposoban za vojni rok.

Ta sestorka branila je Bosnu i Hercegovinu, a samim time i Republiku Hrvatsku, posebno Dalmaciju. I sada ih se izdaje na nacin da se ovako odnosi prema njima.
__________________
Smrt fašizmu sloboda narodu
The Instruktor is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 20:29   #45
Quote:
The Instruktor kaže: Pogledaj post
Osim etiketa, blacenja i klevecenja nitko nije nista dokazao na ovoj temi niti dao suvisao argument.

Haski sud sudi za ratne zlocine, a ne za to da li je netko stogod otudjio na trznici ili negdje drugdje ili da li je bio sposoban za vojni rok.

Ta sestorka branila je Bosnu i Hercegovinu, a samim time i Republiku Hrvatsku, posebno Dalmaciju. I sada ih se izdaje na nacin da se ovako odnosi prema njima.
iz koje knjige je ovo ?
__________________
“A revolution is not a bed of roses. A revolution is a struggle between the future and the past.
The Worm is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 20:51   #46
Quote:
The Worm kaže: Pogledaj post
iz koje knjige je ovo ?
Je li Vam je poznata vjezba 'Romania'?

Je li Vam poznat 'Ratni plan S-2'?

Sto bi za Dalmaciju znacio pad jugozapadnog dijela Bosne i Hercegovine, odnosno podrucje od Livna do Mostara odnosno pad Sarajeva?

Sto Dalmacija znaci za Hrvatsku?

Kako bi se oslobodila 'Krajina' u Oluji bez Dalmacije?
__________________
Smrt fašizmu sloboda narodu
The Instruktor is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 23:13   #47
Quote:
The Instruktor kaže: Pogledaj post
Je li Vam je poznata vjezba 'Romania'?

Je li Vam poznat 'Ratni plan S-2'?

Sto bi za Dalmaciju znacio pad jugozapadnog dijela Bosne i Hercegovine, odnosno podrucje od Livna do Mostara odnosno pad Sarajeva?

Sto Dalmacija znaci za Hrvatsku?

Kako bi se oslobodila 'Krajina' u Oluji bez Dalmacije?
sve si ti to lijepo napisao , ali da nije HV bilo u bosni , kurac moj bi HVO obranio nešto , pogotovo ovih 6 kriminalaca kojima sude u Hagu . BTW , nikad nisam čuo niti me zanimaju ti planovi s2 , romanija... A ti meni napiši ime samo jednog zaseoka , ne grada kojeg je uzeo HVO na čelu sa ovim hoštaplerima u haguu..jedino mi je žao što uz njih nijsu Jelić i Šiljeg
__________________
“A revolution is not a bed of roses. A revolution is a struggle between the future and the past.
The Worm is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 00:32   #48
Quote:
The Instruktor kaže: Pogledaj post
Je li Vam je poznata vjezba 'Romania'?

Je li Vam poznat 'Ratni plan S-2'?

Sto bi za Dalmaciju znacio pad jugozapadnog dijela Bosne i Hercegovine, odnosno podrucje od Livna do Mostara odnosno pad Sarajeva?

Sto Dalmacija znaci za Hrvatsku?

Kako bi se oslobodila 'Krajina' u Oluji bez Dalmacije?
Bez Hrvata iz BiH bi bilo tesko, gotovo nemoguce braniti RH. To je dobronamjernim ljudima jasno. Price kako nista ne bi bilo bez HV-a ne drze vodu. Sto bi HV radio u Bosni da tamo nisu zivjeli Hrvati koji su branili svoje domove?
zulualpha is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 12:59   #49
Quote:
zulualpha kaže: Pogledaj post
Bez Hrvata iz BiH bi bilo tesko, gotovo nemoguce braniti RH. To je dobronamjernim ljudima jasno. Price kako nista ne bi bilo bez HV-a ne drze vodu. Sto bi HV radio u Bosni da tamo nisu zivjeli Hrvati koji su branili svoje domove?
pa baš me zanima kako bi se sve to završilo da HV nije došao u Bosnu . Hrvati iz bosne su u velikom broju došli u hv , dok rata u bosni nije bilo ... i ti bosanski hrvati su dali veliki doprinos. a Hvo , kao vojna formacija je bio smiješan i beskoristan . Nije ni čdo što najviše ovih iz HVO -a visi po Hagu .Kriminalci , kao što je netko već napisao ...
__________________
“A revolution is not a bed of roses. A revolution is a struggle between the future and the past.
The Worm is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2017., 10:46   #50
Slobodan Praljak je nosio težak bremen svog oca Mirka Praljka koji je bio viđeniji i suroviji udbaš u Hercegovini iza onog rata. Mnogi ga Hrvati u samoj Hercegovini radi toga nikad nisu prihvatili.

Nije bio školovani vojnik ali je bio inteligentan , marljiv ( tri fakulteta završio) i hrabar.

Dobio je vojsku iza koje nije stajala država osim Hrvatske koja je i sama imala problema i s ustrojem i sa mobilizacijom jer je Hrvatsku u presudnim trenucima 1991-ve branilo nekoliko desetaka tisuća dragovoljaca od kojih dobar dio iz Bih. Dezerterstvo u Hrvatskoj je bilo normalno i u vojsku je išao samo tko je htio ( a to su bili pretežno Dinarci, dakle Bih, dalmatinska zagora, posebno Imotski gdje je baš ovih dana obilježeno gdje su u presudnim momentima obrane Zadra živote na Dračevcu dalo 5 Imoćana i dva Hercegovca).

Dakle dobio je "oštećen kadar" jer su najborbeniji momci već bili u HV-eu da nadomjeste dezerterstvo i nevoljnost Hrvata iz Hrvatske da brane Hrvatsku.

S tim se nosio kako tako. Najmalobrojniji narod u Bih sa 17% udjela u stanovništvu. Rascjepkan teritorij, enklave..no s obzirom na sve..većina se obranila uz pomoć HV-a pogotovo na početku rata u Bih i nešto sitno na kraju rata sa Muslimanima oko G Vakufa gdje je jedno kraće vrijeme bila jedna ojačana bojna Hv-a.

Kako je bilo teško govori podatak da je za samo godina dana rata muslimanskih poginulih vojnika bilo oko 6000 u sukobu sa HVO-om po njihovom informacijsko dokumentacijskom centru Mirsada Tokače..

Toliko je otprilike poginulo srpskih vojnika u cijelom ratu u Hrvatskoj za 4 godine.

Tome treba dodati da je srpskih vojnika u BiH od strane HVO-a i HV-a poginulo po istom IDC-eu oko 7600..vidi se koliko je to bio krvav rat. Hrvati kao najmalobrojniji su bili najviše izloženi..ali suma sumarum kako je moglo bit...

O ostalima malo znam, poznatiji je bio samo Jadranko Prlić kao predsjednik vlade HercegBosne, koji je tada bio radikalan a poslije rata se htio umiliti sarajevskoj čaršiji i odricao se svog ratnog djelovanja računajuć da će ga ga to spasit Haga ali naravni ništa od toga nije bilo.

što se tiče konc logora o kojima je naprvaljena propaganda..u svim logorima HVo-a nije bio dvocifreni broj mrtvih..pa kad se uspoređuju sa srpskim gdje je bilo na tisuće pobijenih ili muslimanskim gdje je u onom bugojanskom nestalo 22 hrvatska intelektualca ( a gdje su ostali muslimanski logori) sve profesori, odvjetnici, dakle elita bugojanskih Hrvata..znači to je samo jedan vid specijalnog rata koji se vodi kontra Hrvata a pogotovo onih u BiH i tu se laže sve u šesnes'.
sedan is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 22:01   #51
Quote:
sedan kaže: Pogledaj post
Slobodan Praljak je nosio težak bremen svog oca Mirka Praljka koji je bio viđeniji i suroviji udbaš u Hercegovini iza onog rata. Mnogi ga Hrvati u samoj Hercegovini radi toga nikad nisu prihvatili.

Nije bio školovani vojnik ali je bio inteligentan , marljiv ( tri fakulteta završio) i hrabar.

Dobio je vojsku iza koje nije stajala država osim Hrvatske koja je i sama imala problema i s ustrojem i sa mobilizacijom jer je Hrvatsku u presudnim trenucima 1991-ve branilo nekoliko desetaka tisuća dragovoljaca od kojih dobar dio iz Bih. Dezerterstvo u Hrvatskoj je bilo normalno i u vojsku je išao samo tko je htio ( a to su bili pretežno Dinarci, dakle Bih, dalmatinska zagora, posebno Imotski gdje je baš ovih dana obilježeno gdje su u presudnim momentima obrane Zadra živote na Dračevcu dalo 5 Imoćana i dva Hercegovca).

Dakle dobio je "oštećen kadar" jer su najborbeniji momci već bili u HV-eu da nadomjeste dezerterstvo i nevoljnost Hrvata iz Hrvatske da brane Hrvatsku.

S tim se nosio kako tako. Najmalobrojniji narod u Bih sa 17% udjela u stanovništvu. Rascjepkan teritorij, enklave..no s obzirom na sve..većina se obranila uz pomoć HV-a pogotovo na početku rata u Bih i nešto sitno na kraju rata sa Muslimanima oko G Vakufa gdje je jedno kraće vrijeme bila jedna ojačana bojna Hv-a.

Kako je bilo teško govori podatak da je za samo godina dana rata muslimanskih poginulih vojnika bilo oko 6000 u sukobu sa HVO-om po njihovom informacijsko dokumentacijskom centru Mirsada Tokače..

Toliko je otprilike poginulo srpskih vojnika u cijelom ratu u Hrvatskoj za 4 godine.

Tome treba dodati da je srpskih vojnika u BiH od strane HVO-a i HV-a poginulo po istom IDC-eu oko 7600..vidi se koliko je to bio krvav rat. Hrvati kao najmalobrojniji su bili najviše izloženi..ali suma sumarum kako je moglo bit...

O ostalima malo znam, poznatiji je bio samo Jadranko Prlić kao predsjednik vlade HercegBosne, koji je tada bio radikalan a poslije rata se htio umiliti sarajevskoj čaršiji i odricao se svog ratnog djelovanja računajuć da će ga ga to spasit Haga ali naravni ništa od toga nije bilo.

što se tiče konc logora o kojima je naprvaljena propaganda..u svim logorima HVo-a nije bio dvocifreni broj mrtvih..pa kad se uspoređuju sa srpskim gdje je bilo na tisuće pobijenih ili muslimanskim gdje je u onom bugojanskom nestalo 22 hrvatska intelektualca ( a gdje su ostali muslimanski logori) sve profesori, odvjetnici, dakle elita bugojanskih Hrvata..znači to je samo jedan vid specijalnog rata koji se vodi kontra Hrvata a pogotovo onih u BiH i tu se laže sve u šesnes'.
dosta katolika iz bosne je došlo braniti hrvatsku 91 ali taj broj je zanemariv u odnosu na na Hrvate koju su bili u uniformi . problema sa ustrojem je bilo , naravno .. bio je početak i malo tko je znao kako vojska funkcionira . ali to nije niti približno dezerterstvu u HVO-u , i to ne početkomrata u BIH ,nego sredinom 93 god , odaziv na mobilizaciju je bio 5- 10 % . ( tako bar kaže narodni heroj Glasnović )
Nisam znao da su u obrani Zadra samo 5 Imoćana i dva vojnika iz druge države položili život u obrani Zadra..po mojim informacijama navodno je i nekoliko Zadrana stradalo
__________________
“A revolution is not a bed of roses. A revolution is a struggle between the future and the past.
The Worm is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 23:34   #52
Quote:
The Worm kaže: Pogledaj post
dosta katolika iz bosne je došlo braniti hrvatsku 91 ali taj broj je zanemariv u odnosu na na Hrvate koju su bili u uniformi . problema sa ustrojem je bilo , naravno .. bio je početak i malo tko je znao kako vojska funkcionira . ali to nije niti približno dezerterstvu u HVO-u , i to ne početkomrata u BIH ,nego sredinom 93 god , odaziv na mobilizaciju je bio 5- 10 % . ( tako bar kaže narodni heroj Glasnović )
Nisam znao da su u obrani Zadra samo 5 Imoćana i dva vojnika iz druge države položili život u obrani Zadra..po mojim informacijama navodno je i nekoliko Zadrana stradalo
Tu istu terminologiju "katolici iz Bosne" imaju Muslimani iz Bosne.

Dakle prema omjeru "katolika iz Bosne" je bilo više nego domicilnih Hrvata koji su se skrivali i bježali od mobilizacije inače ne bi od potencijalnih 400 000 minimalno vojnika po srednjoj mobilizacijskoj špranci od 10% ukupnog stanovništva bilo tek nekih 50-60 000 vojnika što je jedva iznad 10% potencijala a kad se odbiju "katolici iz Bosne" ispalo bi i ispod 10%. Ti su obranili Hrvatsku 91-ve..oko 10% mobilizacijskog potencijala ili nešto malo više..

Da je odaziv na mobilizaciju u HVO-u bio 5-10% od mobiliozacijskog potencijala obzirom na broj stanovnika od oko 700 000 stalnih Hrvata u BiH 91-ve, znači potencijalnih 70 000 vojnika odaziv od 5-10% bi bio 3 500 do 7 000 vojnika HVO-a ukupno što sumnjam da je Glasnović igdje rekao jer je debilizam samo takav što se jasno demantira po brojci poginulih HVO vojnika u ratu a kojih iznosi 5 500 po IDC-eu ....ukoliko ne razuvjeriš linkom....inače će ispasti da lažeš kao pas što nije nikakva novost jer slažeš čim zineš..

Zadnje uređivanje sedan : 15.10.2017. at 00:09.
sedan is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2017., 01:51   #53
Quote:
sedan kaže: Pogledaj post
Tu istu terminologiju "katolici iz Bosne" imaju Muslimani iz Bosne.

Dakle prema omjeru "katolika iz Bosne" je bilo više nego domicilnih Hrvata koji su se skrivali i bježali od mobilizacije inače ne bi od potencijalnih 400 000 minimalno vojnika po srednjoj mobilizacijskoj špranci od 10% ukupnog stanovništva bilo tek nekih 50-60 000 vojnika što je jedva iznad 10% potencijala a kad se odbiju "katolici iz Bosne" ispalo bi i ispod 10%. Ti su obranili Hrvatsku 91-ve..oko 10% mobilizacijskog potencijala ili nešto malo više..

Da je odaziv na mobilizaciju u HVO-u bio 5-10% od mobiliozacijskog potencijala obzirom na broj stanovnika od oko 700 000 stalnih Hrvata u BiH 91-ve, znači potencijalnih 70 000 vojnika odaziv od 5-10% bi bio 3 500 do 7 000 vojnika HVO-a ukupno što sumnjam da je Glasnović igdje rekao jer je debilizam samo takav što se jasno demantira po brojci poginulih HVO vojnika u ratu a kojih iznosi 5 500 po IDC-eu ....ukoliko ne razuvjeriš linkom....inače će ispasti da lažeš kao pas što nije nikakva novost jer slažeš čim zineš..
nisam zao da muslimani koriste terminologiju kao i mi Hrvati . Da je bilo više pripadnika HV-a iz stranih zemalja nego nas Hrvata je glupost , što ti naravno i sam znaš . Možda te priče mogu proči uz nekakvo čijalo ili gangu..kad se naveća skupite i pričate .Daj taj link gdje piše da da je bilo više stranaca nego nas ...

I sada ti kažeš da je i Glasnović lažov ( on je vaš heroj , ako se ne varam ) ..rekao je da u nekim općinama HZHB mobilizacija je samo 1 % (jedan) da se ratuje ispod 20% kapaciteta , da se rat uglavnom vodi po birtijama ( što ja kažem HVO je bio najjači po birtijamau Neumu ) . Trvrdi da je večina ratno sposobnih po Hrvatskoj , Njemačkoj...Moli hrv vlast da te dezertere pohapsi i vrati nazad..
Profesinalne brigade HVO-a , naziva "profesionalnima samo na papiru" .Streljivo se troši uzalud , plačka se i pale se kuće... Eto to ti je HVO kakvim ga opisuje tzv. "zapovjednik" tzv gardijske br HVO. Smeće od vojske kako sam i prije rekao .

Slijedom toga i te čuvene hrabrosti HVO-a hrpa brigada iz Hr je morala doći očistiti Bosnu .HVO nije zauzeo niti jedan zaseok , a kamol i grad .Kupres je zauzela tj istjerala srbe ABIH .Slobono se javi pa ispričaj nama lažovima još kakvu dogodovštinu ...Da i mi saznamo pravu istinu
__________________
“A revolution is not a bed of roses. A revolution is a struggle between the future and the past.
The Worm is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2017., 08:29   #54
osvrt:

Quote:
sedan kaže: Pogledaj post
Slobodan Praljak je nosio težak bremen svog oca Mirka Praljka koji je bio viđeniji i suroviji udbaš u Hercegovini iza onog rata. Mnogi ga Hrvati u samoj Hercegovini radi toga nikad nisu prihvatili.

Nije bio školovani vojnik ali je bio inteligentan , marljiv ( tri fakulteta završio) i hrabar.
Što je prebacivao skelu sa jednog na drugi kako ih je završavao? Inteligentni dizajn?

Slobodan Praljak završio je tri fakulteta.

Godine 1970. diplomirao je kao inženjer elektrotehnike na Fakultetu elektrotehnike u Zagrebu s prosjekom ocjena 4,5. Napisao je svoju tezu o korekciji kromatske slike električnog signala za televizijski rad.

Godine 1971. diplomirao je na Filozofskom fakultetu u Zagrebu, filozofiju i sociologiju.

Godine 1972. je diplomirao na Akademiji za kazalište, film i televiziju (danas Akademija dramske umjetnosti) u Zagrebu. Predavao je filozofiju i sociologiju.


Naprosto nevjerojatno, inače Walter Bruch je slučajno riješio sve sa burstom i linijom za kašnjenje glede korekcije boja, još 1962 ... a tek fakulteti u samo godinu dana i kako li je samo stizao po kolokvijima ... bit će štela ako nije skela ...

Praljak Slobodan je bio proglašane nesposobnim za vojsku, a to nije jedina nesposobnost tog čiče. No i ja sam blesav što pitam, zna se - pa tuđmanoidi nemaju pojma o brojevima ... samo broje do jedan i to "meni".

https://www.bhdani.ba/portal/arhiva-...2/t25201.shtml

Slobodan Praljak: Pozvan da spasi Tutu i Štelu, režiser, inžinjer i sociolog, dvojicu optuženika još dublje je povukao u glib


jednom riječi panjina koju je Tuđman junior uputio na odlagalište kao što ga je i senior koristio

Praljak, čovjek koji je iz JNA otpušten kao nesposoban za službu poslije tri mjeseca, za samo godinu dana se u HV-u uspeo do čina general-majora. Ne zato što je u Tuđmanovoj vojsci, kako je to Praljak smjelo kazao u unakrsnom ispitivanju, napredovao kao u Napoleonovoj, nego zato što je vrhovniku bio do kraja odan.
saugaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2017., 09:08   #55
Vidim na temi je invazija iz BiH u punom jeku.
Praljak je iskljucivo branio Hrvate iz BiH od genocidnih namjera Srba i Muslimana.

A nikakvo tumacenje i izvrtanje cinjenica ne mijenja jednu stvar. Samo one opcine koje je drzao HVO 95' su danas etnici mijesane. Samo je tamo bilo dozvoljeno Srbima i Muslimanima vratiti se.
Sto god su drzali bilo Srbi bilo Muslimani je etnicki ocisceno, genocid proveden a tor ogradjen. I danas isto kao i onda se stvaraju preduvjeti za novi rat a ponovno sa namjerom sirenja na hrvatski teritorij tj teritorij HVO-a iz 95'.
__________________
History is the version of past events that people have decided to agree upon."
-Napoleon
Ar-Pharanzor is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2017., 10:53   #56
Quote:
The Worm kaže: Pogledaj post
nisam zao da muslimani koriste terminologiju kao i mi Hrvati . Da je bilo više pripadnika HV-a iz stranih zemalja nego nas Hrvata je glupost , što ti naravno i sam znaš . Možda te priče mogu proči uz nekakvo čijalo ili gangu..kad se naveća skupite i pričate .Daj taj link gdje piše da da je bilo više stranaca nego nas ...

I sada ti kažeš da je i Glasnović lažov ( on je vaš heroj , ako se ne varam ) ..rekao je da u nekim općinama HZHB mobilizacija je samo 1 % (jedan) da se ratuje ispod 20% kapaciteta , da se rat uglavnom vodi po birtijama ( što ja kažem HVO je bio najjači po birtijamau Neumu ) . Trvrdi da je večina ratno sposobnih po Hrvatskoj , Njemačkoj...Moli hrv vlast da te dezertere pohapsi i vrati nazad..
Profesinalne brigade HVO-a , naziva "profesionalnima samo na papiru" .Streljivo se troši uzalud , plačka se i pale se kuće... Eto to ti je HVO kakvim ga opisuje tzv. "zapovjednik" tzv gardijske br HVO. Smeće od vojske kako sam i prije rekao .

Slijedom toga i te čuvene hrabrosti HVO-a hrpa brigada iz Hr je morala doći očistiti Bosnu .HVO nije zauzeo niti jedan zaseok , a kamol i grad .Kupres je zauzela tj istjerala srbe ABIH .Slobono se javi pa ispričaj nama lažovima još kakvu dogodovštinu ...Da i mi saznamo pravu istinu
Naravno da ja nisam rekao da je Glasnović lažov već da si ti lažov. Dokazani.

Naravno i da ja nigdje nisam rekao da je bilo više pripadnika u HV Bh Hrvata nego Hrvata iz Hrvatske. Ti dakle polemiziraš sa svojom laži kao i uvijek ili si priglup da razumiš tekst. Ili oboje. Ja samo kažem i tvrdim da je dezertersvo u Hrvatskoj bila masovna nesankcionirana pojava i da je odsutne 91-ve Hrvatsku branilo par desetaka tisuća ljudi od kojih dobar dio iz BiH i dijaspore. Lako provjerljivo.

50 000 ljudi u odnosu na mobilizacijski potencijal od 400 000 vojnika je jedva preko 10%.

Nisi naveo link niti ikakav dokaz za tu Glasnovićevu tvrdnju. Tvrditi da je u nekim općinama mobilizacija samo 1 % a ne navesti link i koje su to općine, to je razina trolova poput tebe.

Hvo je imao mobilizacijski potencijal od 70 000 vojnika u odnosu na broj stanovništva. Srednja Bosna je imala preko 10 000 vojnika HVo već samim time je prešla brojku od 15% mobilizacijskog potencijala HVO Posavine je imao prije pada sigurno toliko ako ne i više. Dio zapadne Bosne s Bugojnom Kupresom i do Stoca imao je sigurno oko 20 000 vojnika. To je sa još nekim općinama enklavama poput Žepča, Usore, Vareša, cazinske krajine oko 50 000 vojnika koliko su svi strani analitičari procjenjivali da HVO ima vojnika u odnosu na 100 000 Vrs i 150 000 tzv ABiH. To je negdje 75% mobilizacijski potencijal i tome treba dodati još 5-10 000 ljudiu koji su nadomješćivali Hrvate iz hrvatske koji su češali jajca po Splitu, Zagrebu, Rijeci, Puli, i pili piće dok je rat trajao.

Toliki mobilizacijski omjer Hrvatska nikad nije dostigla, čak ni Oluji gdje je bilo kažu maksimalno dignuto 200 000 vojnika to je tek 50% mobilizacijskog potencijala.

ja znam da ovi lako provjerljivi podaci trolu poput tebe ne znače ništa ali to je za druge normalne diskutante.

Kupres nije zauzela tzv ABiH ali je istina da su oni došli pred Kupres tj na kupreška vrata i gore su imali velike gubitke i nisu se usudili spuštati na čistinu jer Srbima nisu mogli parirati artiljerijom na otvorenom kupreškom polju. Njihove zasluge za oslobađanje Kupresa neću negirat, bioo sam tamo i pričao s njihovim vojnicima, spuštali su se do nas.

HVo je bio što je bio ali ta tvoja omiljena tzv ABiH nije zauzela nitijedno mjesto a imala je tri puta više vojnika od HVO-a. Mislim od Srba nije zauzela. Do kraja rata i ulaska HV-a u BiH. Čak su ih i tada Srbi tamburali i zamalo im nisu opet uzeli Bihać. Da HV nije udario na Mrkonjić to bi se vjerovatno i dogodilo. Ono što su uzeli od HVO-a to je bilo na prepad iznutra. Po tom kriteriju bi se moglo reč da smo i mi od njih uzeli Stolac, Čapljinu, Prozor; Busovaču, Kiseljak

Kakav god da je bio HVO a bio je kakav je mogao biti u takvim uvjetima opet je na u napadu na njega šehidilo 6 000 boraca tzv ABih. To su njihovi podaci. Više nego Srba u Hrvatskoj za 4 godine rata. Ja znam da ti to ne možeš prihvatiti i da to tebe boli ali tvoj problem..to što si ti čučao iza grma tjedan dana kod G. Vakufa nema nikakvu važnost u diskusiji.

Zadnje uređivanje sedan : 15.10.2017. at 11:11.
sedan is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2017., 11:11   #57
Quote:
sedan kaže: Pogledaj post
Naravno da ja nisam rekao da je Glasnović lažov već da si ti lažov. Dokazani.

Naravno i da ja nigdje nisma rekao da je bilo više pripadnika u HV Bh Hrvata nego Hrvata iz Hrvatske. Ti dakle polemiziraš sa svojom laži kao i uvijek ili si priglup da razumiš tekst. Ili oboje. Ja samo kažem i tvridm da je dezertersvo u Hrvatskoj bila masovna nesankcionirana pojava i da je odsutne 91-ve Hrvatsku branilo par desetaka tisuća ljudi od kojih dobar dio iz BiH i dijaspore. Lako provjerljivo.

50 000 ljudi u odnosu na mobilizacijski potencijal od 400 000 vojnika je jedva preko 10%.

Nisi naveo link niti ikakav dokaz za tu Glasnovićevu tvrdnju. Tvrditi da je u nekim općinama mobilizacija samo 1 % a ne navesti link i koje su to općine, to je razina trolova poput tebe.

Hvo je imao mobilizacijski potencijal od 70 000 vojnika u odnosu na broj stanovništva. Srednja Bosna je imala preko 10 000 vojnika HVo već samim time je prešla brojku od 15% moblizacijskog potencijala HVO Posavine je imao prije pada sigurno toliko ako ne i više. Dio zapadne Bosne s Bugojnom Kupresom i do Stoca imao je sigurno oko 20 000 vojnika. To je sa još nekim općinama enklavama poput Žepča, Usore, Vareša, cazinske krajine oko 50 000 vojnika koliko su svi strani analitičari procjenjivali da HVO ima vojnika u odnosu na 100 000 Vrs i 150 000 tzv ABiH. To je negdje 75% mobilizacijski potencijal i tome treba dodati još 5-10 000 ljudiu koji su nadomješćivali Hrvate iz hrvatske koji su češali jajca po Splitu, Zagrebu, Rijeci, Puli, i pili piće dok je rat trajao.

Toliki mobilizacijski omjer Hrvatska nikad nije dostigla, čak ni Oluji gdje je bilo kažu maksimalno dignuto 200 000 vojnika to je tek 50% mobilizacijskog potencijala.

ja znam da ovi lako provjerljivi podaci trolu poput tebe ne znače ništa ali to je za druge normalne diskutante.

Kupres nije zauzela tzv ABiH ali je isitna da su oni došli pred Kupres tj na kupreška vrata i gore su imali velike gubitke i nisu se usudili spuštati na čistinu jer Srbima nisu mogli parirati artiljerijom na otvorenom kupreškom polju. Njihove zasluge za oslobađanje Kupresa neću negirat, bioo sam tamo i pričao s njihovim vojnicima, spuštali su se do nas.

HVo je bio što je bio ali ta tvoja omiljena tzv ABiH nije zauzela nitijedno mjesto a imala je tri puta više vojnika od HVO-a. Mislim od Srba nije zauzela. Do kraja rata i ulaska HV-a u BiH. Čak su ih i tada Srbi tamburali i zamalo im nisu opet uzeli Bihać. Da HV nije udario na Mrkonjić to bi se vjerovatno i dogodilo. Ono što su uzeli od HVO-a to je bilo na prepad iznutra. Po tom kriteriju bi se moglo reč da smo i mi od njih uzeli Stolac, Čapljinu, Prozor; Busovaču, Kiseljak

Kakav god da je bio HVO a bio je kakav je mogao biti u takvim uvjetima opet je na u napadu na njega šehidilo 6 000 boraca tzv ABih. To su njihovi podaci. Više nego Srba u Hrvatskoj za 4 godine rata. Ja znam da ti to ne možeš prihvatiti i da to tebe boli ali tvoj problem..to što si ti čučao iza grma tjedan dana kod G. Vakufa nema nikakvu važnost u diskusiji.
Sedan, lijepo te vidjeti opet i da si jos u vrhunskoj formi
hr1u00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2017., 11:18   #58
Quote:
sedan kaže: Pogledaj post
Kupres nije zauzela tzv ABiH ali je istina da su oni došli pred Kupres tj na kupreška vrata i gore su imali velike gubitke i nisu se usudili spuštati na čistinu jer Srbima nisu mogli parirati artiljerijom na otvorenom kupreškom polju. Njihove zasluge za oslobađanje Kupresa neću negirat, bioo sam tamo i pričao s njihovim vojnicima, spuštali su se do nas.
Ovo mu je dobro. Armija BiH zauzela Kupres. Laz treba samo ponoviti dovoljan broj puta pa bi moglo zvucati kao istina.
zulualpha is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2017., 11:32   #59
Quote:
zulualpha kaže: Pogledaj post
Ovo mu je dobro. Armija BiH zauzela Kupres. Laz treba samo ponoviti dovoljan broj puta pa bi moglo zvucati kao istina.
Tzv ABiH nije zauzela Kupres ali ima najviše zasluge za njegov pad. Ja bi bio trol i lažov poput ovog Worma kad bi to negirao. A ne želim biti poput njega, sačuvaj Bože. Oni su sasvim nepredviđeno krenuli prema Kupresu umjesto prema Donjem Vakufu gdje su često pokušali i svaki put imali teške gubitke. Taj put su skrenuli prema Kupresu gdje je bilo mekše i Srbi nisu očekivali napad. Tjerali su s njima po Koprivnici dva tri tjedna, to je velika šumetina s Titovim vilom. I na kraju su ih dotjerali tik do Kupresa na kupreška vrata. Tu su ih Srbi poklopili artiljerijom. i tu su imali najveće gubitke. Nisu se usudili spuštati u sami gradić jer je on na čistini. To ne umanjuje njihovu zaslugu, uradili su za što su bili sposobni. Onda je HVO krenuo od Šujice, sa tenkovima i višecjevnim raketnim bacačima. I ja mislim da HVo ne bi uzeo Kupres da armijaši nisu Srbe dotjerali do Kupresa ali ovi ne bi mogli uć u sami grad bez HVO-a. Ne što ne bi htjeli ili nisu bili hrabri nego zato jer nije isto ganjati se sa Srbima po šumetini i na otvorenom. I to su sami armijaši znali.

Oni su bili dobri u borbi gdje je pješadija bitna..u šumetinama..na otvorenom su uvijek imali problem..taktički su mogli nešto..strateški skoro ništa..što dokazuje i srpski protunapad u 9 i 10-om mjesecu 95-te kad su ih skoro porazili i prijetio im je krah da HV nije pokrenuo Južni potez.
sedan is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2017., 11:33   #60
Quote:
hr1u00 kaže: Pogledaj post
Sedan, lijepo te vidjeti opet i da si jos u vrhunskoj formi

Hvala..
sedan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:04.