Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Kriptovalute

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.09.2017., 17:58   #8661
Quote:
TheQuill kaže: Pogledaj post
Povijest nas uči da su masovne konfiskacije, nacionalizacije, progoni određenih skupina ljudi (heretika, buržuja, židova...) i slične ekonomsko - društvene katastrofe većih i manjih razmjera moguće.

Što lik brije da bi se to moglo dogoditi s vlasnicima bitcoina, mislim, scenarij se može odigrati i po bilo kojoj drugoj osnovi.
Paničare i paranoike je najbolje ignorirati, čak i ako su u pravu.
da imaš pravo ne znaš ko je čiji disinfo igrač. npr jamie dimon srušio neki dan tečaj a kupuju ko blesavi...

Quote:

you will be well aware of JPMorgan CEO Jamie Dimon's panicked outburst with regard the 'fraud' that Bitcoin's 'tulip-like' bubble is.

...

And guess who has been buying?

JPMorgan Securities was the 4th biggest buyer...
http://www.zerohedge.com/news/2017-0...bitcoin-europe
__________________
ignore lista: bat kol, Biljka112, 7nationarmy, Adama, CelMar, mukotrpak, manchild, miki1988, zecopas, antet, Bjesomar_,danijel0
organiceko258 is offline  
Old 17.09.2017., 18:44   #8662
U slijedećih par tjedana možemo očekivati da se cijena Bitcoina stabilizira..........evo i zašto........

https://cointelegraph.com/news/japan...rs-leave-china
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Old 17.09.2017., 18:58   #8663
i to ce trajat do pred kraj 10mj kad kina sve shut down i opet ce biti ludilo kao negdje prije...
murof7 is offline  
Old 17.09.2017., 23:01   #8664
Kakva vam je preporuka za kratkoročno ulaganje, od tjedan do mjesec dana?

Meni se čini da je litecoin bolji izbor za sljedeći tjedan, a bitcoin za sljedećih mjesec dana.
maril is offline  
Old 18.09.2017., 09:53   #8665
Quote:
maril kaže: Pogledaj post
Kakva vam je preporuka za kratkoročno ulaganje, od tjedan do mjesec dana?

Meni se čini da je litecoin bolji izbor za sljedeći tjedan, a bitcoin za sljedećih mjesec dana.
Oprezno sa Litecoinom - oni su dosta izloženi kineskom tržištu ... Ja se pokušavam malo riješiti LTC trenutno, no dugoročno to mi je glavna valuta.
abusaef is offline  
Old 18.09.2017., 10:46   #8666
kakva su predvidjanja za btc? sjela mi lova sa sepe, a naraslo na 3900.. pa bih probao usicariti neki pad, ako ce biti uskoro )))
karatas_os is offline  
Old 18.09.2017., 10:56   #8667
Kak se plaća porez kod nas za takav bisnis? Dakle bravar napravi neki posao i primi novce u LTC - što piše na računu i kako pravdaju to kad im dođe inspekcija?
abusaef is offline  
Old 18.09.2017., 11:01   #8668
Quote:
abusaef kaže: Pogledaj post
Oprezno sa Litecoinom - oni su dosta izloženi kineskom tržištu ... Ja se pokušavam malo riješiti LTC trenutno, no dugoročno to mi je glavna valuta.
Hvala.

Ovo produženje zabrane u Kini je povoljnije djelovalo na LTC pa sam razmišljao ubacit tamo na tjedan dana i onda prebacvit u bitcoin. Vidjet ćemo kako će ići, sad očekujem i da bitcoin ovaj tjedan padne još malo i onda naraste.
maril is offline  
Old 18.09.2017., 12:40   #8669
Quote:
abusaef kaže: Pogledaj post
Kak se plaća porez kod nas za takav bisnis? Dakle bravar napravi neki posao i primi novce u LTC - što piše na računu i kako pravdaju to kad im dođe inspekcija?
To i mene zanima. Na računima piše način plaćanja. Ima na Cvjetnom pekarna Kroštula i oni navodno primaju btc. Ako je netko blizu neka ode i kupi kiflu pa da vidimo kakav će račun dobiti.
__________________
HR-crypto
chat o bitcoinu i drugim cryptovalutama
Argentinac is offline  
Old 18.09.2017., 12:54   #8670
Quote:
Argentinac kaže: Pogledaj post
To i mene zanima. Na računima piše način plaćanja. Ima na Cvjetnom pekarna Kroštula i oni navodno primaju btc. Ako je netko blizu neka ode i kupi kiflu pa da vidimo kakav će račun dobiti.
Mogao bi ja po kiflu, no čekam da BTC udari u 4000 i padne na 3800 - pa ću onda jesti .
abusaef is offline  
Old 18.09.2017., 13:01   #8671
Quote:
abusaef kaže: Pogledaj post
Mogao bi ja po kiflu, no čekam da BTC udari u 4000 i padne na 3800 - pa ću onda jesti .
Hoće li i fee pojesti jednu kiflu?
__________________
HR-crypto
chat o bitcoinu i drugim cryptovalutama
Argentinac is offline  
Old 18.09.2017., 13:04   #8672
što se nitko nije sjetio btc kupovat sa skrilla i nettelera, nego svi čekate sepe k*ce, palce.
__________________
Ivan 8,44
TheQuill is offline  
Old 18.09.2017., 13:11   #8673
Quote:
Argentinac kaže: Pogledaj post
To i mene zanima. Na računima piše način plaćanja. Ima na Cvjetnom pekarna Kroštula i oni navodno primaju btc. Ako je netko blizu neka ode i kupi kiflu pa da vidimo kakav će račun dobiti.
http://www.rrif.hr/Placanje_bitcoino...misljenje.html

Temeljem svega navedenog, uzevši pri tome u obzir i sam cilj i logiku donošenja relevantnih poreznih propisa, pri plaćanju drugim pravnim osobama u bitcoinima, porezni obveznik mora se voditi pažnjom dobrog gospodarstvenika i za sve svoje transakcije voditi uredne poslovne knjige temeljem vjerodostojne dokumentacije. Naime, iako kod plaćanja pravnim osobama nije izrijekom propisana odredba koja bi ograničavala plaćanje bitcoinom, namjera Zakona o fiskalizaciji u prometu gotovinom bila je s jedne strane ograničiti plaćanja koja se obavljaju mimo transakcijskih računa putem kojih se može jednostavnije pratiti trag novca, a s druge strane uvesti elektroničko praćenje naplaćenih transakcija u gotovu novcu u realnom vremenu. Time je omogućeno Poreznoj upravi da jednostavnije i pravodobnije može utvrditi je li porezni obveznik za porezne svrhe prijavio pravo činjenično stanje o kojem ovisi njegova ukupna porezna obveza u pojedinom poreznom razdoblju. U slučaju plaćanja bitcoinom, navedeno se obavlja mimo transakcijiskih računa kod banaka te je porezni obveznik obvezan voditi evidenciju o prometu na svom „virtualnom“ računu i na zahtjev Porezne uprave dati na uvid navedenu evidenciju s pripadajućim dokazima o izvršenim plaćanjima. U protivnom smatrat će se da je plaćanja izvršio gotovim novcem te je u tom slučaju obvezan poštivati sve odredbe iz relevantnih poreznih i računovodstvenih propisa koje se odnose na takav način plaćanja.
__________________
408 Request Time-out 503 service unavailable
wand_1 is offline  
Old 18.09.2017., 13:23   #8674
Gle netko spičkao 56.000.000 eura na jedinice i nule, kako reče jedan kolega...........

Budala ne zna da je to Ponzi shema i da to niš ne vrijedi......

cnLedger‏ @cnLedger

Someone bought over 17,000 bitcoins from OKCoin within an hour
, although they had stopped fiat deposits two days ago
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Old 18.09.2017., 13:34   #8675
Gledam na Krakenu BTC 3999$, pa 3998$ i ranije ujutro je bio na tim vrijednostima. Očito je 4000$ jaki resistance.
abusaef is offline  
Old 18.09.2017., 13:47   #8676
Quote:
KuciloOro kaže: Pogledaj post
Gle netko spičkao 56.000.000 eura na jedinice i nule, kako reče jedan kolega...........

Budala ne zna da je to Ponzi shema i da to niš ne vrijedi......

cnLedger‏ @cnLedger

Someone bought over 17,000 bitcoins from OKCoin within an hour
, although they had stopped fiat deposits two days ago
da nisu Katalonci nakupovali katalonskog zraka?
Julian Assange Supports Bitcoin As Ways to Free Catalonia From Spain’s Dictate
https://cointelegraph.com/news/julia...spains-dictate
__________________
Ivan 8,44
TheQuill is offline  
Old 18.09.2017., 14:12   #8677
Quote:
KuciloOro kaže: Pogledaj post
Gle netko spičkao 56.000.000 eura na jedinice i nule, kako reče jedan kolega...........

Budala ne zna da je to Ponzi shema i da to niš ne vrijedi......

cnLedger‏ @cnLedger

Someone bought over 17,000 bitcoins from OKCoin within an hour
, although they had stopped fiat deposits two days ago
I što sad? Na vrhuncu "tulipomanije" jedna lukovica koštala je kao jedna kuća pa to ne znači da netko tko je dao sto kuća za sto lukovica nije budala.

Količina stvarnih roba, usluga i prava koje netko zamjeni za brojku u nekakvoj digitalnoj knjizi ne daje vrijednost toj brojki jer ta brojka nema apsolutno nikakvu pravnu snagu, bila ona 0.0000001 ili 500.000. To su samo brojke u računalima i ništa više.

S druge strane, brojka od 500.000 kuna na bankovnom računu daje vlasniku pravo na nečiji stan, kuću, automobil ili zemljište. A to je stoga što banka nije vlasnik depozita nego samo posrednik koji te depozite daje za razliku aktivne i pasivne kamatne stope. Vlasnici depozita su građani ili poduzeća, pa je tako zabilježba banke na nekretninu u zemljišnim knjigama u suštini zabilježba vlasnika depozita na nekretnini. Ako netko ne vrati kredit, banka uzima nekretninu, a pravo na tu nekretninu ustvari imaju deponenti pošto je depozit potraživanje od banke. To ukratko znači da fiat, kao što je nekad bio baziran na zlatu, danas je baziran na nekretninama i pokretninama. Nekad smo imali zlatni standard, a danas imamo standard nekretnina i pokretnina. U suštini se ništa nije promijenilo jer i zlato i nekretnine i pokretnine su stvarne vrijednosti koje donose korist svojim vlasnicima.

Tvoja brojka u digitalnoj knjizi pak je samo to - brojka. Ako je ne uvališ nekome drugome ona vrijedi jednako kao brojka koju ja napišem na papir. Znaš onu izreku: "Neke ljude možeš obmanjivati cijelo vrijeme, sve ljude možeš lagati neko vrijeme, ali ne možeš varati sve ljude cijelo vrijeme". Jednom kad masa shvati da kupuje brojke bez ikakve pravne vrijednosti i nitko ih više ne želi mijenjati za stvarne robe, usluge i prava, onda ćemo vidjeti tko je bio pametan, a tko budala.

Zadnje uređivanje contradiction : 18.09.2017. at 14:25.
contradiction is offline  
Old 18.09.2017., 14:40   #8678
@ contradiction što vi zapravo želite? Dokazati da je sve ovo Ponzi shema i da je pitanje vremena kako ćemo svi spušiti novac? Pa mi to znamo, no u RH BTC i cryptovalute nisu protuzakonite!
Ok ja sam novi i malo jesam provocirao ovdje i dobijao sam neke dobre odgovore - ali ja i dalje vidim BTC kao Ponzi (prava stvar je tehnologija, ali novčići su nešto između dionica i novaca - možete financirati projekt, jer obično 10% ili više novčića imaju vlasnici). No kao što vidite imate već i mišljenja naše porezne kako na BTC plaćati porez i kako voditi knjige ako prodajete kifle u cryptovaluti ... dakle nije protuzakonito za sada.

I na kraju zašto smo toliko ludi i ulažemo u ponzi sheme? Pa isto kao i neki koji ulažu u klađenje, s razlikom što ovdje ljudi imaju i drugu šansu ako pogrešno ulože novac - gubitak danas ne znači grubitak sutra. U crypto valute se ulaže jer se može izgubiti 100% samo, a možete (ne morate i mnogi neće) dobiti i više 1000%.
abusaef is offline  
Old 18.09.2017., 14:41   #8679
Quote:
contradiction kaže: Pogledaj post
...
Kad si tako pametan, zašto je teško odgovoriti na jednostavno pitanje.
Umjesto da se gore ponavljaš po neznam koji put, daj odgovor na pitanje:


Quote:
Da li bi zlato jednako vrijedilo danas da nije svoje mjesto pronašlo kao dobro sredstvo za pohranu i razmjenu vrijednosti?
DA ili NE?

..nećeš valjda opet kukavički zaobići odgovor, nazvavši pitanje irelevantnim. :klap:

Ekšuali svejedno mi je hoćeš li odgovoriti ili ne.... pobjegavši od toga pitanja si mi razbio nedoumicu jel ne razumiješ stvari ili se praviš da ne razumiješ. Očito jesi kapacitet da nešto i shvatiš, bjegom od odgovora si to potvrdio. Ne kužim samo čemu laganje samog sebe, kada imaš priliku gledati i razmišljati o ovako nečemu velikom što se upravo događa. Buš se možda jako kajao jednog dana.

Ja na to gledam na sljedeći način...
Možda jeste balon prenapuhan, možda nije. Da postoji unutranja vrijednost, zasigurno postoji. To ti pokazuje zlato i hrpa drugih primjera koje svjesno ignoriraš. No i dalje može biti sve prenapuhano, to svakako. Zato tko je pametan nije riskirao iznos zbog kojeg će razbijat glavu. S druge strane da li se isplatilo kockat ...svakako. BTC je kroz povijest već nekoliko puta narastao za 1000 puta i ne postoji vidljivo ograničenje da to ne ponovi opet u budućnosti ako se imalo ozbiljnije ugnjezdi u sustav. A za to postoje opravdane indicije da se može desiti.
Stoga, tko ne razmišlja da je i ta opcija moguća i sada ne zauzme bilo kakvu poziciju za taj slučaj...po meni je "teška budala". Ovo nije nikome uvreda osobno, nego neznam stvarno kako nazvati takav stav. Kad već netko ima te sreće da je na temi, da BTC ne prolazi mimo njega u životu pa da je za to jedva čuo...onda taj isti ima u najmanju ruku dobru priliku se "kockat".
bozoou is offline  
Old 18.09.2017., 14:42   #8680
Quote:
contradiction kaže: Pogledaj post
I što sad? Na vrhuncu "tulipomanije" jedna lukovica koštala je kao jedna kuća pa to ne znači da netko tko je dao sto kuća za sto lukovica nije budala.

Količina stvarnih roba, usluga i prava koje netko zamjeni za brojku u nekakvoj digitalnoj knjizi ne daje vrijednost toj brojki jer ta brojka nema apsolutno nikakvu pravnu snagu, bila ona 0.0000001 ili 500.000. To su samo brojke u računalima i ništa više.

S druge strane, brojka od 500.000 kuna na bankovnom računu daje vlasniku pravo na nečiji stan, kuću, automobil ili zemljište. A to je stoga što banka nije vlasnik depozita nego samo posrednik koji te depozite daje za razliku aktivne i pasivne kamatne stope. Vlasnici depozita su građani ili poduzeća, pa je tako zabilježba banke na nekretninu u zemljišnim knjigama u suštini zabilježba vlasnika depozita na nekretnini. Ako netko ne vrati kredit, banka uzima nekretninu, a pravo na tu nekretninu ustvari imaju deponenti pošto je depozit potraživanje od banke. To ukratko znači da fiat, kao što je nekad bio baziran na zlatu, danas je baziran na nekretninama i pokretninama. Nekad smo imali zlatni standard, a danas imamo standard nekretnina i pokretnina. U suštini se ništa nije promijenilo jer i zlato i nekretnine i pokretnine su stvarne vrijednosti koje donose korist svojim vlasnicima.

Tvoja brojka u digitalnoj knjizi pak je samo to - brojka. Ako je ne uvališ nekome drugome ona vrijedi jednako kao brojka koju ja napišem na papir. Znaš onu izreku: "Neke ljude možeš obmanjivati cijelo vrijeme, sve ljude možeš lagati neko vrijeme, ali ne možeš varati sve ljude cijelo vrijeme". Jednom kad masa shvati da kupuje brojke bez ikakve pravne vrijednosti i nitko ih više ne želi mijenjati za stvarne robe, usluge i prava, onda ćemo vidjeti tko je bio pametan, a tko budala.
Jel vas stvarno na tim prirodoslovnim fakultetima ne uče ništa zdravo logički razmišljati? Pojeo si 10 knjiga od 500 stranica i zatupljeno trabunjaš svoje.

Za bitcoin veliš da je brojka bez pokrića..pa kako jebemu sunce, imaš dokaz da ljudi mogu dići 10% svojih novaca sa bankomata jer je sve samo digitalni zapis i naštampano bezveze i ti veliš da je bitcoin samo brojka u računalu???

Koje pokriće stoji u tim silnim dolarima?? Nemoj mi sad opet počet sa naštrebanim definicijama, dug,kamata, banka i ostala sranja jer znam minimalno 10 poduzetnika koji su završili na prosjačkom štapu zbog banaka i države..

Ako je on imao račune i ti veliš da to sve tako skladno funkcionira.. zašto netko nije stajao iza njega i podmirio te račune koje je on na pošten način napravio? Ako nije dobio novce, zašto nije dobio robu ili nekretninu u zamjenu za to? Zašto je morao propast a neke lopine su se obogatile na njemu.. Ako je to sve pokriveno..

Najveća prevara danas su banke i njihove "samo brojke" u računalima, svi znamo da ovaj sustav funkcionira tko će izvući deblji kraj i svi znamo da će se to prvo srušit kao kula od karata..

Trkeljiš ista sranja mjesece već a ekonomije diljem svijeta se urušavaju.. tko je kriv za to ako ne sustav?

I ova tvoja poslovica što si je citirao, vrijedi, ali ne za bitcoin, vrijedi za usrane banke..dosta su ljude sprejebale
grim15 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:20.