Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.08.2013., 10:58   #21
Quote:
cafelate kaže: Pogledaj post
Potaknuta nečijim postom o obveznom "volim te" za početak i kraja dana...
Ti si to doživjela kao obvezu, ali samo zato što se nešto ponavlja svakodnevno ne znači da je i nekom drugom obveza, nego može biti itekako želja, potreba, gušt, ljepota...
darkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2013., 11:03   #22
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Ne vidim takav post.

Vidim post žene koja kaže da joj rijetko dan počne ili završi bez "volim te" - a to je nešto sasvim drugo.
A ima i ovo, uz ono da i kad je okružena ljudima mora zakamuflirati volidbu pa kaže:
" U ovom odnosu već godinama traje to da mu ne mogu dovoljno puta reći kroz dan da ga volim..."

A može i ovaj:
"Svakodnevno iskazujemo ljubav i riječima i djelima. Ne prođe dan da mu ne kažem da ga volim. Želim da to zna. Svaki dan, svaki tren."

Potaknuta tim postom, prokomentirala sam svakodnevne izjave...nigdje ne rekavši da je dotična izjavila baš to o čemu sam ja pisala.

Potaknuta njezinim postom. I bilo bi lijepo da vidiš post -cjelovit, u kojem je netko nečim potaknut da ispiše svoje viđenje izljeva.

Zadnje uređivanje cafelate : 10.08.2013. at 11:12.
cafelate is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2013., 12:11   #23
Quote:
cafelate kaže: Pogledaj post
A ima i ovo...
Ubij me, ne vidim riječ "obveza" ni ijednu sličnu, ni u jednom od citata. Možeš ti biti "potaknuta" pvim ili onim postom pa pisati o problemima uzbekistanskih vinogradara, nije to problem...

Vidim želju. Vidim potrebu. Vidim uživanje.

BTW, zašto lažeš kad se sve vidi?
Quote:
Potaknuta tim postom, prokomentirala sam svakodnevne izjave...nigdje ne rekavši da je dotična izjavila baš to o čemu sam ja pisala.
Naime, itekako si "izjavila da je dotična blablabla...:
Quote:
Potaknuta nečijim postom o obveznom "volim te" za početak i kraja dan
Dakle, postoji nečiji post o obveznom "volim te". Ili trebam citirati HJP za značenje riječi "obvezno"?
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2013., 12:35   #24
Meni se čini da cafelate želi reći da učestalo razbacivanje volimtea dovodi do njihove devalvacije i ja ju razumijem više nego Byron/darkić struju :kamen:

Ali ono što ona možda, a ja sigurno, ne uzimamo u obzir, je da kod nekih to nisu prazne izjave nego konstantna istinska potreba takvog iskazivanja ljubavi.

Zato bi kvaliteti veze najviše doprinijelo da se uvežu dvoje sličnoosjećajućih po tom pitanju, tak nekak

edit; evo Lord je bolje objasnio.
__________________
--------------------------------
Peek-a-Boo! is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2013., 12:39   #25
Quote:
Peek-a-Boo! kaže: Pogledaj post
Meni se čini da cafelate želi reći da učestalo razbacivanje volimtea dovodi do njihove devalvacije
"Razbacivanje" je nešto sasvim drugo - da ne govorim o tome da se ne radi samo o volim te-ima.

Ali, učestalo "odašiljanje" onoga što i kako jesmo, što i kako si jesmo, učestala potreba prijavka one topline tamo negdje unutra (ne, nije crijevna viroza ) samo zbog toga što netko postoji, nije nikakvo razbacivanje i nije podložno devalvaciji.
Quote:
:kamen:
A hvala ti lijepa .

Edit: fali ti "opet" u editu .
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2013., 12:54   #26
Quote:
cafelate kaže: Pogledaj post
Pa to onda može biti bilo koja riječ ili rečenica koja se izgovara rutinski. Po navici ili obavezi .

Za mene takvo što nema ni vrijednost ni čar.



Zašto?
Nije vam dovoljno da osjećate ljubav , nego morate to svakodnevno ponavljati? Ili to nećete znati bez svakodnevnog opetovanja?

Znat ćemo mi da volimo jedno drugo i bez da to ponavljamo svaki dan. Ali ja naše 'volim te' ne doživljavam kao ponavljanje, jer to svaki put kažem drugačijim tonom, na drugačiji način. Nije isto kao što kažem 'dobar dan' nekim random ljudima. Njemu i 'dobro jutro' kažem nježno jer to zaista mislim i želim.

Veseli me iskazivanje ljubavi riječima, srce mi brže zakuca kad mi on kaže da me voli i da sam mu najdraža. Mogla bih ja izdržati tjedan dana bez tih riječi, ali zašto kad je ljepše to čuti?

Vodim se za tim da oni koje voliš to trebaju znati i da im to trebaš pokazivati (pa i riječima) iz dana u dan. Nikad ne znaš što sutra nosi, možda nekom od nas nešto bude, opet je lakše kad znam da sam mu rekla da ga volim najviše.

Na život ne gledam kao na rutinu, tako da moje 'volim te' neće niti može postati rutina
Lace is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2013., 13:17   #27
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Edit: fali ti "opet" u editu .
Upravo o tome pričam.
"opet" se zna i podrazumijeva i ne mislim ga pisati iz posta u post
__________________
--------------------------------
Peek-a-Boo! is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2013., 15:17   #28
Quote:
cafelate kaže: Pogledaj post
Pa to onda može biti bilo koja riječ ili rečenica koja se izgovara rutinski. Po navici ili obavezi .
Ne stavljam jednakost između navike i obaveze...a imam navike koje jako volim i jako uživam u njima i jako me ispunjavaju
Tako da sam i navikla ponavljati mu da ga volim, i ta navika mi svaki put razvuče osmijeh.
Evo i sada se smješkam na sjećanje kako je mirisao iza uha dok sam mu jučer prošaptala u prolazu da ga volim.
I volim naše zajedničke navike koje smo u hodu skupa stekli, gode mi.

Imala sam obje faze i onu gdje to nisam voljela govoriti i ovu sada...obje su mi imale i imaju smisla.
I u tome i jeste smisao, raditi onako kako se najbolje osjećaš i šta ti pričinjava zadovoljstvo.

I pobogu gdje si pročitala da pred drugim ljudima moram zakamuflirati volidbu
Ne moram ništa, radim onako kako mi je lijepo, a lijepo mi je neke stvari njegovati kao našu intimu...a jedna dio naše, moje i njegove, intime mi jeste i način na koji verbalizujemo naše osjećaje.
__________________
Frizurica sređena, pomorandža ceđena, brodski podovi, morski plodovi, podno grijanje, intimno brijanje...
smjeskica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2013., 15:34   #29
Meni su predivne verbalne manifestacije ljubavi i nikad mi ne bi dosadile. Da ih barem imam više u životu i vezi.
To je poticaj, iskra, bogatstvo, ne mogu se izlizati i devalvirati.
BabyLou is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2013., 18:08   #30
Quote:
Peek-a-Boo! kaže: Pogledaj post
Meni se čini da cafelate želi reći da učestalo razbacivanje volimtea dovodi do njihove devalvacije .
Da. Svakodnevne verbalne izjave, pogotovo ako se ponavljaju više puta, više mjeseci, godina...u mom slučaju preko dvadeset...izgubile bi smisao.
Vjerujem da su krasne na nekim počecima, a pogotovo pune dušu onima koji su sami u poznim godinama.

Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Ubij me, ne vidim riječ "obveza" ni ijednu sličnu, ni u jednom od citata. Možeš ti biti "potaknuta" pvim ili onim postom pa pisati o problemima uzbekistanskih vinogradara, nije to problem...

Vidim želju. Vidim potrebu. Vidim uživanje.

BTW, zašto lažeš kad se sve vidi?

Naime, itekako si "izjavila da je dotična blablabla...:

Dakle, postoji nečiji post o obveznom "volim te". Ili trebam citirati HJP za značenje riječi "obvezno"?

Sve i da jeste laž,
to što ja mislim
da je bespotrebno svakodnevno verbalno izricanje svojih osjećaja nekome,
pitanje je što tebe svrbi oko toga?
Ako tebi takvo što pričinjava zadovoljstvo isto onoliko koliko je meni glupo...zašto ti je potreban forumski blagoslov?
Ja, npr. uopće nemam problema s tim što netko želi prešutjeti sve što misli i osjeća. Ili pak uživa trošiti jezik na takve stvari.
Tvoje cjepidlačenje oko mojeg poimanja i izričaja mi je zanimljivo kao izvjeće o vodostaju rijeka u tom tvom Uzbekistanu, no ipak ću se preoblikovati jer sam ljubazna... ali samo još jednom.

Dakle, ja mislim da:
ako se VERBALNO,
svakodnevno, uz to i višekratno,
ponavlja nekome jedno te isto,

pogotovo ako se radi o višegodišnjem periodu,
za mene je to
ili rutina ili navika ili obaveza.
I to, ne slatka nego bolesna.
Vuče mi na nekakvu mantru.

I priznajem da bih jako željela da mi je takvo što cakano i romantično. Ali eto, nije.
_________________
Ontopik: ponavljate li, verbalno, isto toliko puta i svoj svojoj djeci da ih volite?

Zadnje uređivanje cafelate : 10.08.2013. at 18:33.
cafelate is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2013., 18:20   #31
Quote:
Lace kaže: Pogledaj post
Vodim se za tim da oni koje voliš to trebaju znati i da im to trebaš pokazivati (pa i riječima) iz dana u dan. Nikad ne znaš što sutra nosi, možda nekom od nas nešto bude, opet je lakše kad znam da sam mu rekla da ga volim najviše.
Osobno nemam nekih teškoća koje si trebam olakšavati svakodnevnim opetovanjem svojih emocija nekome. A cijenila bih ako bi druga strana našla neki drugi način za rješenje svojih teškoća oko toga dal će sutra nekom nešto biti....radije bih da mi se ne ponavlja ništa svakodnevno ritmično. Verbalno mislim

Quote:
smjeskica kaže: Pogledaj post
Ne stavljam jednakost između navike i obaveze...a imam navike koje jako volim i jako uživam u njima i jako me ispunjavaju
Tako da sam i navikla ponavljati mu da ga volim, i ta navika mi svaki put razvuče osmijeh.
Znam kako vam je . Ja sam pušač. Meni ta navika razvuče osmijeh, jako ju volim jer me ispunjava i uživam u njoj. I upražnjavam ju svakodnevno, višekratno.
Inače ne volim verbalno ponavljanje... čak ni u pjesmi. Ako refren ide triput, već mi je dosta.

Quote:
smjeskica kaže: Pogledaj post
I pobogu gdje si pročitala da pred drugim ljudima moram zakamuflirati volidbu
Ovdje?
" Kad me preko telefona čuje da na "volim te" promrmljam i j' tbe zna da sam okružena ljudima."

Zašto bi inače mrmljala kad si okružena ljudima?
cafelate is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2013., 18:35   #32
Ima ljudi koji će verbalno svakaj natrkeljati ali neverbalno ne znaju i ne mogu pokazati ljubav.
1.ne osjećaju je iskreno rečeno
2.nemaju potrebu za iskazivanjem
3.metuzalemi su u duši i umu
4.samo gledju korist a njima od ljubljenja i iskazivanja ljubavi, nježnih riječi ...nema koristi
Jadan je čovjek koji ne zna i ne želi iskazati, reći, pokazati ljubav.
Promašen život je svaki život bez prave i strastvene ljubavi....to je samo imitacija života.

Stvarno je to teška nauka...pokazati i izreći ljubav.

Nema šanse da se nađe sreća i radost ako petljate sa emotivnim frižiderima, računđijama, manipulatorima, maminim sinovima, bilo kakvim tipovima "use, nase podase i sve zase", nezrelim budalama i ostalim bezveznjacima.

Žena treba odmah odfikariti sve kaj nije veselo, mazno, energično, toplo, brbljavo, nasmijano, vragolasto, zaigrano.
Uzeti treba sve kaj ne skida ruke sa nje, zna se zezati, zna paziti , ljubiti i maziti nekoga osim sebe...i to 24/7.
I koji zna na stotine načina reći i pokazati ljubav i nježost. A ne da to moraš čupati ili moliti. To ostavite hladnim , proračunatim i u duši starim ženama, pomirenim sa svime i lukavima jer njima ljubav ne treba. Koje ništa ne očekuju od neke pažnje i djetinjarija i...kojima je važnija kupovina u Konzumu, kuhačina, korisnost muflona i njegove pare.
Tak da birajte zaigranu, toplu osobu.... punu ljubavi.
Sa svima ostalima živčenjacima, prostacima i egoistima koji od žena vide samo korisnost za sebe ...šteta gubljenja vremena.
pozitivax is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2013., 18:46   #33
Quote:
pozitivax kaže: Pogledaj post
I koji zna na stotine načina reći i pokazati ljubav i nježost. A ne da to moraš čupati ili moliti.
Zašto iz krajnosti u krajnost?

Sumnjam da će itko provesti s nekim i pol godine ako bilo što treba "čupati ili moliti"...
ali i svakodnevno x puta ponavljanje iste stvari godinama, nije ništa manje očajno.
cafelate is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2013., 19:14   #34
Quote:
cafelate kaže: Pogledaj post
Ovdje?
" Kad me preko telefona čuje da na "volim te" promrmljam i j' tbe zna da sam okružena ljudima."

Zašto bi inače mrmljala kad si okružena ljudima?
Jer mi ne pričinjava zadovoljstvo, štaviše neugodno mi je, da mojim izljevima ljubavi prisustvuju drugi ljudi.
As simple as that

O tome bi trebalo da se radi, zar ne...da radimo ono što nam pričinjava zadovoljstvo i kad nam pričinjava zadovoljstvo.
__________________
Frizurica sređena, pomorandža ceđena, brodski podovi, morski plodovi, podno grijanje, intimno brijanje...
smjeskica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2013., 19:27   #35
Quote:
smjeskica kaže: Pogledaj post

O tome bi trebalo da se radi, zar ne...da radimo ono što nam pričinjava zadovoljstvo i kad nam pričinjava zadovoljstvo.
Da

Isto tako, ne raditi nešto sebi ili nekome samo zbog forme.
Količina i snaga ljubavi se ionako ne mjeri riječima.
cafelate is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2013., 19:39   #36
Quote:
cafelate kaže: Pogledaj post
Da

Isto tako, ne raditi nešto sebi ili nekome samo zbog forme.
Količina i snaga ljubavi se ionako ne mjeri riječima.
Ostaje mi misterija zašto ljudi verbalizovanje osjećaja ili vidljive znake pažnje i nježnosti vrlo često podvode pod formu.
Mišljenja sam da je jako lijepo sadržaj uobličiti i formom. Šta je forma bez sadržaja i sadržaj bez forme uostalom.

U porodici imam jako dragog čovjeka koji bi za svoje bližnje poginuo, sigurna sam...ali je pomalo osoran čovjek, grozi se stvari tipa pohvaliti kolač koji mu je supruga napravila, pokloniti bombonjeru, pohvaliti frizuru, haljinu...
Žena ne djeluje da joj smeta, i to mi je uredu.
Ali da je moj partner takav meni bi smetalo, falilo bi mi to zrno "forme". I to je uredu također.
__________________
Frizurica sređena, pomorandža ceđena, brodski podovi, morski plodovi, podno grijanje, intimno brijanje...
smjeskica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2013., 19:43   #37
Quote:
cafelate kaže: Pogledaj post
Da

Isto tako, ne raditi nešto sebi ili nekome samo zbog forme.
Količina i snaga ljubavi se ionako ne mjeri riječima.
OK. Može. Samo, daj molim te sad i napiši formulu čime se mjeri?

Riječi mogu biti samo forma, mogu biti ništa, tek slova jedne boje na podlozi druge boje, tek zvuk kao i svaki drugi. Ali mogu biti i ono što te pomazi iznutra, ono što te zagrli izvana i iznutra, ono što djeluje. Ako već sama nemaš potrebu za tako nečim, ako već sama u tome ne vidiš ništa posebno, ništa lijepo, ništa vrijedno, odakle potreba da i druge uvjeriš da su i njihove riječi jednako prazne i bezvrijedne, jednako nemoćne kao i tvoje? Zar zaista vjeruješ u to?

Što dalje to više zvučiš kao frigidna žena koja svijetu objašnjava kako je seks bezveze ili daltonist koji uvjerava ljude da su boje samo u njihovoj mašti.

edit: moram staviti disklejmer jer ako su ti riječi toliko bezveze vjerojatno nećeš ni vidjeti razliku - ne, ne mislim da si frigidna niti me se to tiče, samo mi je trebala usporedba za tvoj odnos prema riječima.

Zadnje uređivanje darkić : 10.08.2013. at 19:54.
darkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2013., 19:58   #38
Quote:
smjeskica kaže: Pogledaj post
Ostaje mi misterija zašto ljudi verbalizovanje osjećaja ili vidljive znake pažnje i nježnosti vrlo često podvode pod formu.
Mišljenja sam da je jako lijepo sadržaj uobličiti i formom. Šta je forma bez sadržaja i sadržaj bez forme uostalom.
Već sam navela da je nečija želja za dobrim danom ili ugodnom večeri, dobrim djelom izgubila sadržaj. Ostala je forma, i to skraćena.

Slično tako i "volim te" koje se sve češće koristi umjesto pozdrava. Ili kraja telefonskog razgovora. Uzmimo da je ljubav prema nekome konstanta i traje vječno - 24/7...kako bi bilo da se u svakom trenutku izrazi riječima? I to ne samo prema partneru nego prema svima koje volimo.
Mogu razumjeti da navedeni osobni izričaj emocije, x puta dnevno, nekome pričinjava izuzetno zadovoljstvo. Meni, eto ne, kako sam već napisala.

Više me razgale neki neočekivani momenti, trenutak u kojem osjetim neko posebno rasplinuće ...pa se izričaj saplete u to...

Nakon tel. razgovora mogu osjetiti ljubav i kroz obični "baj, baj, eto me za sat" ili "eeej našao sam ti šumske jagode!"

Quote:
darkić kaže: Pogledaj post
Ako već sama nemaš potrebu za tako nečim, ako već sama u tome ne vidiš ništa posebno, ništa lijepo, ništa vrijedno, odakle potreba da i druge uvjeriš da su i njihove riječi jednako prazne i bezvrijedne
Ako nemam potrebu 24/7 kroz 20+ godina, misliš da ju nemam uopće? Ili misliš da kvantiteta znači kvalitetu? Ili se mora izraziti točnim, uvijek istim riječima kao i molitva...ili što?

I zašto doživljavaš moje upise kao uvjeravanje tebe ili nekoga u nešto?
Ti me sve više zbunjuješ...verbalne svakodnevne izjave, frigidnost, sex...

Niđe veze.


Zadnje uređivanje cafelate : 10.08.2013. at 20:12.
cafelate is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2013., 20:11   #39
Quote:
cafelate kaže: Pogledaj post
Ako nemam potrebu 24/7 kroz 20+ godina, misliš da ju nemam uopće? Ili misliš da kvantiteta znači kvalitetu?
Ne mislim da kvantiteta znači kvalitetu, ali ne mislim ni da izostanak kvantitete povećava kvalitetu. Mislim da budući sama to nikad nisi doživjela ni osjetila da nemaš pojma o čemu pričaš. Što ne bi uopće bio neki problem da ne pljuješ po onom o čemu nemaš pojma.

Quote:
I zašto doživljavaš moje upise kao uvjeravanje tebe ili nekoga u nešto?
Ne samo da uvjeravaš ljude da je njihov način bezveze, nego baš pljuješ po stvarima koje ne razumiješ:
Quote:
ali i svakodnevno x puta ponavljanje iste stvari godinama, nije ništa manje očajno.
i to radiš iz posta u post. Čemu? OK, tebi ne paše, tebi ne treba. Ali čemu one kojima paše i koji u tome nalaze ljepotu i užitak pljunuti u facu i zalijepiti etiketu poput očajni ste?
darkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2013., 20:20   #40
Quote:
darkić kaže: Pogledaj post

i to radiš iz posta u post. Čemu? OK, tebi ne paše, tebi ne treba. Ali čemu one kojima paše i koji u tome nalaze ljepotu i užitak pljunuti u facu i zalijepiti etiketu poput očajni ste?
Nisam nigdje pročitala da se na temu smiju odazvati samo onima kojima "to" treba.

Da, meni ne paše i ne treba isto tako kao što nekima paše i treba. Ne znam zašto se time osjećaš popljuvano. Ni zašto neke stvari doživljavaš tako kako doživljavaš. Iskreno, nije me ni briga.

Osjećala bih se očajno u vezi u kojoj moram moliti i kamčiti bilo što, (replika na nečiji post) isto kao i u onoj u kojoj na partnerovo svakodnevno "volim te", koje on ima potrebu izraziti, ja trebam ili se barem očekuje da uzvratim istim.

I tako bezbroj puta.

Zašto tebe smeta ono što bi mene moglo učiniti očajnom?

Iz posta u post se mene quota pa je shodno i da odgovorim. Ili ne bih trebala...ili..što?
cafelate is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:30.