Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.11.2008., 23:31   #1
Globalni džihad ( global jihad , جهاد عالمي)

Potaknut jucerasnjim stravicnim mudzahedinskim napadom na civile u Mumbaiju,

http://www.jutarnji.hr/svijet/clanak...,27,,142783.jl

odlucio sam otvoriti jednu ozbiljnu temu o Globalnom dzihadu, posasti 21. stoljeca.

1.Slazete te li se i vi da je ovo uistinu globalni dzihad (ili je rijec o nepovezanim incidentima)?

2.Koji su glavni uzroci globalnog dzihada tj. koji su ciljevi istog?

3.Vidi li se kraj ovom zlu?

4.Koliko ce zivota kostati? (iako su prognoze krajnje nezahvalne, ovo pitanje je nesto sto se jednostavno ne moze zaobici!)

ps

Toplo pozivam sve, a prije svega forumske islamiste da se svojim (ontopic) komentarima pridruze ovoj temi.

pps

Za one manje upucene u globalni dzihad preporucam:

http://www.globaljihad.net (ovi su mi zdipili nick ali im halalim)
globalni_dzihad is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2008., 13:23   #2
Fascinantno kako nitko ovo ne komentira. Mislim, na ostalih 9 tema se brane muslimani, ali ovdje, nitko, sutnja

Pa me zanima, kakvo opravdanje imate sada? Mislim, jel Indija sudjeluje u agresiji na Irak ili Afganistan Mozda i oni objavljuju karikature Ma ne, sigurno su i oni krizarali protiv muslimana, i to je uvijek dobar argument
Zanimljivo kako u danasnjem svijetu jedino muslimanski teroristi imaju cilj pobiti sto vise ljudi, najvise Britanaca i Amerikanaca, a ako ubijes Židova, to valjda garantira ulazak u raj sa duplim brojem djevica, tko ce znati vise, ne pratim bas primitivne kulture. Istina, i Europa ima svojih terorista, samo sto jedna ETA ima naviku 12 sati prije javiti gdje je bomba, koja je uvijek postavljena oko policije i drugih drzavnih sluzbi, a nikada cilj nisu civili, ovo govorim samo da preduhitrim forumase koji ce krenuti "nisu oni jedini".
Mislim da je jedina pozitivna stvar sto Indija nema multikultulturalne pizdune poput Europe koji imaju uvijek nesto za reci u obranu ovakvog olosa, pa ce na ovako nesto reagirati ostro i ucinkovito. Na kraju, najvise ce stradati muslimanska manjina u Indiji. Ali eto, tko sije vjetar, zanje oluju.
Breezer Boy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2008., 14:54   #3
Pa sve očitija je tendencija okrupnjavanja terorističkih organizacija, a preko 90% njih nosi islamski predznak, to nije blačenje islama kao vjere već neoboriva činjenica. Očito je da se radi o nekim višim ciljevima ili čak o nekakvoj za nas neprimjetnoj ofanzivi islama na ne islamski svijet.

pokušat ću navesti zemlje u kojima se događaju sliče, ako ne i identične situacije: Irak, Afganistan, Turska, Emirati + čitavi arapski poluotok, Libanon, Sirija, Palestina, Tajland, Pakistan, Čečenija, Ingušetija, Kina, Indija, Filipini, Indonezija, Malezija, Maroko, Tunis, Egipat, Alžir, Sudan, Zapadna Europa ... itd. (Vjerojatno ih ima još, ali nemogu baš sve nabrojat)

Pa tko je tu lud, a i čisto sumnjam da sve te nerede koordiniraju Amerikanci preko zakulisnih igara ... prevelika je to operacija, a sve imaju tendenciju Nasilnog širenja islamske vjere pod izlikom nepoštivanja šerijatskih zakona i nevjerničke okupacije
__________________
DRUGI DOLAZAK
UBERSOLDAT is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2008., 15:43   #4
Kad ste zadnji put culi da se budist raznio na trgu prepunom ljudi? Ili neki shintoist? Zidov ili krscanin(ok, oni razbijaju druge, ali ne napadaju direktno civile)? Bahaist? Hindu?

Ne, samo se muslimani raznose i kurce svojim oruzjem.


I onda mi tu fanaticni muslimani pokusavaju objasnit kak vjera nema veze sa time

Ku*** nema veze.
satori@sanitarium is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2008., 16:15   #5
islam veliki prije svega unuitarnji problem. psotoje struje koje su džihadističke i koje smatraju da je misija vjernika širiti vjeru i boriti se s inovjernicima, i oni koji takvo razmišljanje ne prihvaćaju.
u kuranu ima mnogo citata koji podupiru džihadiste, stog amislim da problem džihada neće nikada biti rješen, možd ajedino umanjen ako većina u islamskom svijetu odbaci fundamentalni islam.
divizija is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2008., 16:54   #6
Izvrstan tekst o globalnom dzihadu, strateskim greskama Zapada, te, za sada, relativno neuspjesnoj borbi protiv militantnog islama:

https://www.forum.hr/showthread.php?t=398715&page=2 - ovo obavezno procitati!!!

Autor teksta je izvrsni Dr Miroljub Jevtic

http://en.wikipedia.org/wiki/Miroljub_Jevti%C4%87

Jevtic je na temu dzihada doktorirao (mislim) 1984 na Beogradskom sveucilistu a njegove rijeci, napisane prije gotovo cetvrt stoljeca danas zvuce gotovo prorocanske!
globalni_dzihad is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2008., 18:35   #7
Quote:
UBERSOLDAT kaže: Pogledaj post
Pa tko je tu lud, a i čisto sumnjam da sve te nerede koordiniraju Amerikanci preko zakulisnih igara ... prevelika je to operacija, a sve imaju tendenciju Nasilnog širenja islamske vjere pod izlikom nepoštivanja šerijatskih zakona i nevjerničke okupacije
to sto ti nazivas izlikom je cinjenicno stanje na terenu.
overklokan is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2008., 18:40   #8
Quote:
overklokan kaže: Pogledaj post
to sto ti nazivas izlikom je cinjenicno stanje na terenu.
Neki pričaju da se ti ljudi smiju dok ubijaju civile po ulicama ... izliku je takvima lako naći. Uostalom čitava se kultura bazira na tome!
__________________
DRUGI DOLAZAK
UBERSOLDAT is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2008., 19:02   #9
Quote:
UBERSOLDAT kaže: Pogledaj post
Neki pričaju da se ti ljudi smiju dok ubijaju civile po ulicama ... izliku je takvima lako naći. Uostalom čitava se kultura bazira na tome!
isto to, i gore, cine ameri u Iranu. a cinili su to gdje god su ratovali. samo sto
ameri igraju ispod maske pa ih ekipa koja pada "na prvu" nije skontala. sto se
mene tice, radje imam posla sa onima koji su otvoreni, pa bili i sotona sam (koji,
usput receno, obozava koristiti istu taktiku koju ameri i slicni koriste).
overklokan is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2008., 19:50   #10
Quote:
overklokan kaže: Pogledaj post
isto to, i gore, cine ameri u Iranu. a cinili su to gdje god su ratovali. samo sto
ameri igraju ispod maske pa ih ekipa koja pada "na prvu" nije skontala. sto se
mene tice, radje imam posla sa onima koji su otvoreni, pa bili i sotona sam (koji,
usput receno, obozava koristiti istu taktiku koju ameri i slicni koriste).
Ja sotonu prepoznajem u islamofašističkoj ideologiji kojom se inspiriraju teroristi širom svijeta, poput ovih iz Bombaya. Imaju mnogo sličnosti sa izvornim Hitlerovim nacizmom, posebno u odnosu prema židovima koje traže i po Indiji kako bi ih ubijali. Oni koji su proučavali uspon nacizma ili komunizma mogu prepoznati mnoge sličnosti sa širenjem radikalnog islamofašizma.
Kanzas is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2008., 22:50   #11
Quote:
satori@sanitarium kaže: Pogledaj post
Kad ste zadnji put culi da se budist raznio na trgu prepunom ljudi? Ili neki shintoist? Zidov ili krscanin(ok, oni razbijaju druge, ali ne napadaju direktno civile)? Bahaist? Hindu?

Ne, samo se muslimani raznose i kurce svojim oruzjem.


I onda mi tu fanaticni muslimani pokusavaju objasnit kak vjera nema veze sa time

Ku*** nema veze.
Kad ovo procitam pitam se jel istina da je covjek najpametnije bice na zemlji.

Zasto bi se raznosili Jevreji koji imaju tenkove , ili Amerikanci sa svojim avionima itd... jedino bjedni palestinci i slicni njima nemaju nista (jer su im sve "ukrali") pa u ocaju poduzimaju ovakve mjere.

Da si malo obrazovaniji znao bi da su se i Japanci pred kraj WW2 kada su im Ameri unistili flotu poceli dizati u zrak s ciljem da se ubije sto vise Amera , to su se zvale kamikaze.
Aquanox is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2008., 23:22   #12
Quote:
Aquanox kaže: Pogledaj post
Kad ovo procitam pitam se jel istina da je covjek najpametnije bice na zemlji.

Zasto bi se raznosili Jevreji koji imaju tenkove , ili Amerikanci sa svojim avionima itd... jedino bjedni palestinci i slicni njima nemaju nista (jer su im sve "ukrali") pa u ocaju poduzimaju ovakve mjere.

Da si malo obrazovaniji znao bi da su se i Japanci pred kraj WW2 kada su im Ameri unistili flotu poceli dizati u zrak s ciljem da se ubije sto vise Amera , to su se zvale kamikaze.
A samo se palestinci od muslimana raznose

Kak volim selektivnu logiku

I uz sve to naravno, dolazi i malo vrjedanja.

FYI, japanci su se ubijali zbog bushida, neceg vrlo slicnog muslimanskoj ideji mucenistva
satori@sanitarium is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2008., 23:38   #13
pa ko je indijcima kriv ,kad su u NATO-paktu
__________________
vidi franje radi sranje,nekad više nekad manje
samBogzna is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2008., 11:42   #14
Quote:
satori@sanitarium kaže: Pogledaj post
A samo se palestinci od muslimana raznose

Kak volim selektivnu logiku

I uz sve to naravno, dolazi i malo vrjedanja.

FYI, japanci su se ubijali zbog bushida, neceg vrlo slicnog muslimanskoj ideji mucenistva
Molim te procitaj sta sam napisao , pa onda odgovori.
Lepo pise Palestinci i slicni njima...
Zasto ti Japanci nisu izvrsavali Bushido kada su jos bili ravnopravni u ratu.
Dobro , ti bi mogao reci zato sto se Bushio vrsi samo nakon poraza , ali bili su potuceni do nogu kod Midwaya pa ne znam da su izvrsavali Bushido tada , vec su krenuli tek kasnije kada im je jedino oruzje koje je ostalo bilo oni sami i malo eksploziva.
Aquanox is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2008., 12:29   #15
Quote:
Aquanox kaže: Pogledaj post
Molim te procitaj sta sam napisao , pa onda odgovori.
Lepo pise Palestinci i slicni njima...
Zasto ti Japanci nisu izvrsavali Bushido kada su jos bili ravnopravni u ratu.
Dobro , ti bi mogao reci zato sto se Bushio vrsi samo nakon poraza , ali bili su potuceni do nogu kod Midwaya pa ne znam da su izvrsavali Bushido tada , vec su krenuli tek kasnije kada im je jedino oruzje koje je ostalo bilo oni sami i malo eksploziva.
Da, kasnije su krenuli direktno na samoubojstvo i takve pilote su nazivali kamikazama, a ono sto ti ocito ne znas da su se japanci od pocetka rata zabijali u brodove kada bi gubili, ostali bez municije, imali ostecene zrakoplove......

Nije ti onda bilo onih sjdala za iskakanje, ak te pogode, najebo si
Jedino onda sto mozes napravit je sj**** nekog drugog

U bushidu se to zove casna smrt


I procitaj malo o bushidu, a ne da mi tu pricas kak su ga izvrsavali
satori@sanitarium is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2008., 14:38   #16
Znam da smo mi 90.-91. bili također prilično jadni u usporedbi s JNA i pobunjenim srbima, pa se nesječam da se netko dizao u zrak po Beogradu i tražio isključivo civilne ciljeve određene vjere i nacionalnosti.

Kakvog čovjeka može uveseljavat smrt nedužnog čovjeka pa makar on bio bilo koje vjere/nacionalnosti, osim ako se neradi o nekakvom iskonskom zlu koji voli ispoljavat moć nad slabijim od sebe i pritom mu se smijat u lice.
__________________
DRUGI DOLAZAK
UBERSOLDAT is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2008., 17:03   #17
Quote:
Breezer Boy kaže: Pogledaj post
Fascinantno kako nitko ovo ne komentira. Mislim, na ostalih 9 tema se brane muslimani, ali ovdje, nitko, sutnja

Pa me zanima, kakvo opravdanje imate sada? Mislim, jel Indija sudjeluje u agresiji na Irak ili Afganistan Mozda i oni objavljuju karikature Ma ne, sigurno su i oni krizarali protiv muslimana, i to je uvijek dobar argument
Zanimljivo kako u danasnjem svijetu jedino muslimanski teroristi imaju cilj pobiti sto vise ljudi, najvise Britanaca i Amerikanaca, a ako ubijes Židova, to valjda garantira ulazak u raj sa duplim brojem djevica, tko ce znati vise, ne pratim bas primitivne kulture. Istina, i Europa ima svojih terorista, samo sto jedna ETA ima naviku 12 sati prije javiti gdje je bomba, koja je uvijek postavljena oko policije i drugih drzavnih sluzbi, a nikada cilj nisu civili, ovo govorim samo da preduhitrim forumase koji ce krenuti "nisu oni jedini".
Mislim da je jedina pozitivna stvar sto Indija nema multikultulturalne pizdune poput Europe koji imaju uvijek nesto za reci u obranu ovakvog olosa, pa ce na ovako nesto reagirati ostro i ucinkovito. Na kraju, najvise ce stradati muslimanska manjina u Indiji. Ali eto, tko sije vjetar, zanje oluju.
A da si malo prokopao po netu o Indijskoj prošlosti možda bi otkrio da je nakon drugog svjetskog rata i po odlasku Engleza iz Indije došlo do krvavih i stravičnih borbi izmedju hindusa i muslimana. I da je Britanska kolonija podijeljena na muslimanski Pakistan i hindusku Indiju, a pitanje Kašmira ni dan danas nisu rješili. Ovo govorim napamet i samo taksativno, pa tko želi znati više neka prokopa po netu.
__________________
I HATE THE PEOPLE WHO LOVE ME AND THEY HATE ME!
Halo Effect is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2008., 17:11   #18
Quote:
Halo Effect kaže: Pogledaj post
A da si malo prokopao po netu o Indijskoj prošlosti možda bi otkrio da je nakon drugog svjetskog rata i po odlasku Engleza iz Indije došlo do krvavih i stravičnih borbi izmedju hindusa i muslimana. I da je Britanska kolonija podijeljena na muslimanski Pakistan i hindusku Indiju, a pitanje Kašmira ni dan danas nisu rješili. Ovo govorim napamet i samo taksativno, pa tko želi znati više neka prokopa po netu.
da,a nešto slično je i sa bangladešom,koji je nekad bio dio indije
__________________
vidi franje radi sranje,nekad više nekad manje
samBogzna is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2008., 17:26   #19
ok, japanci su imali kamikaze i ameri ih se nisu mogli rijesit.... ali mogme kad su im dopizdili oni su ih srokali.... danas je ista stvar sa muslimanima... jebu amere u mozak sa bombasima samoubojicama ali kad im dopizde srokat ce ih...
nobie is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2008., 17:30   #20
Quote:
satori@sanitarium kaže: Pogledaj post
I onda mi tu fanaticni muslimani pokusavaju objasnit kak vjera nema veze sa time

Ku*** nema veze.

Pa takvi kao ti su najpametniji... ! Daj ti meni reci jednu bitnu razliku izmedju Islama i ostalih velikih monoteistickih vjera... ! Nisam Musliman ali dosta poznajem materiju Islama i bitne razlike izmedju krsanstva i Islama u osnovnim zapovjedima nema... ! To ti je isto kao da neko od Muslimana kaze u svijetu najvise pedofila dolazi iz reda svecenika, sad ce mi neko od fanaticnih katolika pokusati objasniti kak vjera nema veze sa tim... ! Ku*** nema... ! To je ta logika kojom se ti sluzis... !

- Problem u svijetu jeste ekstremni Islam, nacin sirenja istog, ali ko god pokusava to objasniti islamskim propisima i vjerom, taj nista nije razlicit od istih... ! Iskljuci svoju osobnu ksenofobiju iz ovako ozbiljnih diskusija... !
AlexandarVeliki is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:48.