Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.07.2017., 15:01   #2921
Hej, meni je stara rekla da sad mogu dat otkaz i fino sjedit doma kad mi je muž otišao vani. Žena koja prva nije htjela fino sjedit doma i koja je od svojih šestero braće i sestara najdalje dogurala što se tiče školovanja, ali se povinovala tatinim željama. I sad naglas žali a ipak gleda mene kako se "mučim" jer idem na posao. A "ne moram", za razliku od mojih sestara i snaha, jer, guess what, nemam djecu. Moje postignuće na koje je zbilja ponosna je što znam razvuć tijesto za pitu. U toj konfuziji sam odrasla samo s jednom željom: da ne budem kao ona.

A vidiš koliko je značajan taj primarni odgoj kad nema teme gdje je nisam spomenula.
Ay Carmela is online now  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2017., 15:02   #2922
Naletjela sam na vrlo zanimljivu listu

Neki podaci su me blago receno iznenadili.
http://www.ipu.org/wmn-e/classif.htm
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2017., 15:05   #2923
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Da znam da mi je kirurg loš kirurg a posao ima jer je Jozin mali, ne bi mi prišao skalpelom, a ne bih zvala ni majstora za plin koji od kvalifikacija ima "Jozin mali".
A kako ćeš to znati? S druge strane, ženu ne moš falit.
Ay Carmela is online now  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2017., 15:06   #2924
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Tko bi od vas htio da ga operira, ili dijete mu, ili mu plinske instalacije popravi
U slucaju gdje se biralo izmedu jednako kvalificiranog muskarca i zene i zena je izabrana, ja nemam nikakvih problema da me operira ta kvotasica.

Ja ne znam kako ti zamisljas to sto se nastoji zaposlit vise zena? Da ih kupe sa ulice i zaposljavaju bez da su skolovane i sposobne? Ajmo se malo sabrat.

Ima hrpa obrazovanih i sposobinih zena koje ne dobiju posao jer su zene. Jer ce trazis prodiljski, jer ce kad budu imali djecu izbivat vise sa posla. Jer, jer, jer.... smo mi za madrace i kuhinju....

Gle, nisam ni ja za nametanje da se nekoga zaposli jer je zena ali isto nisam ni za to da zene koje su sposobne ne dobiju priliku jer je eto lakse zaposlit muskarca.

Kako se drugacije nametnu kuki? Kako? Jel imas ti bolju soluciju?

Ako pustis da sve ide nekim prirodnim tokom, well kuki da smo to ostavili po pitanju svega ne bi nas dvije sad tipkale po forumu.
__________________
Delay is the deadliest form of denial.

"If you are going through hell, keep going" ; W. Churchill
pussy galore is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2017., 15:06   #2925
Quote:
Alexa kaže: Pogledaj post
Kad sam na radnom mjestu bila ja (ili kolegica) na osnovu bilo čega (uspjeha, neuspjeha, ičeg) bila prozivana ili konstatirana na osnovu toga što sam žena, glasno bih se pobunila i povela dijalog sa prozivačem, nadredjenima, HR službom firme, komegod. Kad pustiš glas, uglavnom se povuku i upristoje, jer današnji mediji i zakoni u našoj zemlji takve diskriminacije ne dopuštaju a nikome se ne da zajebavat sa time da bude prijavljen.

Tako da, ne dat se zajebavat. Posao je posao i točka. Nek si ostave ostalo negdje kod sebe doma i na radnom mjestu se ponašaju profesionalno i u poslovnom smislu "bespolno".
Što učinit kad ti je valjda najveća šovinistica i zatucanka u firmi: HR-ica?

Da dam samo jednu crticu: kad se zapošljava nova ženska osoba, onda okolo kolegama muškim govori " E dečki, dolazi vam nova cura, zgodna je, mislim da je solo" ili "Moramo zaposlit još koju curu da dečkima bude zabavnije" i sl... I što je najžalosnije, čini mi se da je svima takva retorika normalna. I radi se mahom o mladima i visokooobrazovanima.
__________________
So you can stick your little pins in that voodoo doll, I'm very sorry, baby, doesn't look like me at all, I'm standing by the window where the light is strong.
Ace of Diamonds is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2017., 15:09   #2926
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Naletjela sam na vrlo zanimljivu listu

Neki podaci su me blago receno iznenadili.
http://www.ipu.org/wmn-e/classif.htm
U Argentini smrtnost djece mlađe od pet godina preko 1%, više nego duplo veća nego u zaostaloj Švicarskoj koja je kasno ženama dala pravo glasa.

Radije bih bila žena u Švicarskoj, fala.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2017., 15:10   #2927
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Ovo nije pogresno.

Ja imam vlastiti posao i dan-danas borim se s osjecajima manje vrijednosti kad je rijec o tome.
Nedostaje mi agresivnosti i vjere u sebe i moram se jako truditi da nastupim s barem pola namjere koju imaju moji muski kolege.
U pocetku sam se na dosta sastanaka bojala i otici, i propustila hrpu prilika jer sam se plasila da se necu znati nametnuti i prodati, te da necu biti ozbiljno shvacena.

Svjesna sam da je uzrok odgoj, moj brat nema tih problema i vjeruje u sebe da je najbolji i za to ubire priznanja (iako je zaposlenik a ne poduzetnik), dok se meni od strane obitelji samo 'podmecu noge', moj uspjeh se ne priznaje, kad dodje na lager moja zarada, svi umuknu i nitko nista ne pita, iako hendlam svoje klijente - iz familije me stalno pitaju 'kada cu konacno naci pravi posao u nekoj firmi koja ce mi placati doprinose i brinuti se za mene', approval smo dobili tek kad je moj muz dobio ugovor za stalno, doslovce smo culi: 'Ajde hvala bogu konacno vam je krenulo', a on ima duplo manja primanja od mene vec dvije godine (i apsolutno nema problem s time, kao ni ja )

Naravno da zivim svoj zivot i da me zaboli djoka, ali to je otprilike ukratko presjek realnosti za jednu zenu u muskom drustvu, to sto ti radis ne shvaca se ozbiljno, i sve zajedno je zapravo prikrivena 'kompenzacija za nesto'.
Takodjer brak je financijski neuspjesan ukoliko muz nema stabilan posao i dobru zaradu itd. Jer kako bi se za to mogla brinuti zena, jos sama, bez pomoci oca i majke?
Da se nadovežem na ovu priču, obzirom da ti se pinklec prikeljio komentarom kako je stvar u tebi, a ne u društvu.

Ja sam u jako muškoj struci. Na faksu je bilo možda 15% žena (koje su tijekom studija mahom bile uspješnije od kolega), a par godina nakon diplome u struci je ostala možda polovica tog broja.

Moj prvi posao nakon zaposlenja je bio katastrofalan.
Bila sam potplaćena, a ubijala se od posla.
No najgora je bila profesionalna stagnacija. Jer u ključnom trenutku u kojem sam se trebala maksimalno profesionalno razvijati, učiti od kolega koji su mi bili jednaki i pogotovo od onih koji su mi bili nadređeni, guralo me se u nekakve administrativno-tajničke vode i davalo mi se nekakve debilne, podkapacitirajuće zadatke koji su mi miljama daleko od struke.

Bilo je apsolutno ponižavajuće vidjeti kako se daleko više truda ulaže u muške studente koji su dolazili na praksu nego u mene koja sam bila trajno zaposlena.

O iživljavanju šefova neću puno trošiti riječi. Ne mogu niti nabrojati koliko puta me se tražilo da skuham kavu šefu, što niti jedan muški kolega nije dobio u zadatak.

Firma se jako ponosila "zdravim" odnosima, zajedničkim druženjima i pijankama, na koje kao žela ni u ludilu nisam bila zvana.

Pobjegla sam odande i bez da mi se pružila druga prilika. Nekoliko mjeseci sam provela freelanceajući na crno i bila daleko sretnija, čak i uz manjak staža, mirovinskog i uz mogućnost da mi porezna pokuca na vrata.

Cijelo to vrijeme me mučio crv sumnje i pitala sam se je li stvar u meni i mojim "potkapacitiranostima", kako je to lijepo naveo taj pinklec koji ti se nadovezao na post.

Kroz neko vrijeme mi se pružila prilika u dobroj, velikoj, međunarodnoj firmi na poziciji usko u mojoj specijalnosti, u ugodnoj i poticajnoj radnoj okolini i s dobrom plaćom.

Unutar mog vremena ondje, vrlo brzo sam se isprofilirala kao odličan radnik i dobar stručnjak koji kad i nešto ne zna, brzo nauči. Odradila sam više ključnih, financijski važnih projekata i nekoliko puta spasila stvar.
Napredovala sam, nadređeni me potiče da se dalje razvijam edukativno i profesionalno i daje mi otvorene ruke da se u koštac sa tehničkim aspektima ulovim sama, ali me ne gleda poprijeko ako zatražim pomoć.

Ravnopravni sam član tima, koji je vrlo brzo opravdao svoju pripadnost i zaslugu da ondje bude, samo zato što mu je pružena šansa.

Možda i najbitnije od svega, naučila sam koliko vrijedim. Uvidjela sam da sam pametnija i sposobnija od debele većine svojih kolega i da su mi kapaciteti ogromni.

Ja nisam zaposlena na osnovu kvota, ali zbog svega ovoga nabrojanog kvote podržavam. Jer sam i sama bila na samom rubu da se oprostim od struke za koju sam se obrazovala, u koju smo i moja obitelj i ja investirali i novca i truda i vremena, a jedino što me sprječavalo da se profiliram unutar struke bio je mainstreem šovinizam duboko ukorijenjen u društvo i posredno struku.
bucka brzoprst is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2017., 15:11   #2928
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post

Prvo boldano - Znaci, neki propisan postotak postoji.
Zasto, kako, odakle?

Tko se uopce te gluposti sjetio, ako je ona toliko nevazna i nepotrebna?
Postoji u Zakonu o ravnopravnosti spolova i u Zakonu o izborima za zastupnike u Hrvatskom saboru.

Zakoni su izglasani u istom.

Većina ovoga što pišete cure jesu realni problemi ali neće ih riješiti kvote.
__________________
Me. But prettier. And naked. ;)
Malo Derište is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2017., 15:11   #2929
Quote:
pussy galore kaže: Pogledaj post
U slucaju gdje se biralo izmedu jednako kvalificiranog muskarca i zene i zena je izabrana, ja nemam nikakvih problema da me operira ta kvotasica.

Ja ne znam kako ti zamisljas to sto se nastoji zaposlit vise zena? Da ih kupe sa ulice i zaposljavaju bez da su skolovane i sposobne? Ajmo se malo sabrat.

Ima hrpa obrazovanih i sposobinih zena koje ne dobiju posao jer su zene. Jer ce trazis prodiljski, jer ce kad budu imali djecu izbivat vise sa posla. Jer, jer, jer.... smo mi za madrace i kuhinju....

Gle, nisam ni ja za nametanje da se nekoga zaposli jer je zena ali isto nisam ni za to da zene koje su sposobne ne dobiju priliku jer je eto lakse zaposlit muskarca.

Kako se drugacije nametnu kuki? Kako? Jel imas ti bolju soluciju?

Ako pustis da sve ide nekim prirodnim tokom, well kuki da smo to ostavili po pitanju svega ne bi nas dvije sad tipkale po forumu.
A onda opet ima hrpa neobrazovanih i nesposobnih žena koje su dobile posao jer su žene.
Zanimljivo kako se taj dio olako prešućuje.

Zašto bi se itko morao nametati?
blort is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2017., 15:12   #2930
oh, lala je uletila, kare as,

dakle, tvrdi, pročišćeni tekst, ovo je poker i mora da je amerika u pitanju,
:baš ste nepomirljive recite fala na osvježenju krdo moje milo šareno:
: nemoj da nacilja šlapon;
djuro buha is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2017., 15:15   #2931
Quote:
pussy galore kaže: Pogledaj post
Ja ne znam kako ti zamisljas to sto se nastoji zaposlit vise zena? Da ih kupe sa ulice i zaposljavaju bez da su skolovane i sposobne? Ajmo se malo sabrat.
Ako imaš kvotu, tako da dobiju mjesto koje je mogao dobiti sposobniji muškarac da one nisu došle i zamahnule pipicom.

Ovo je argument u rangu s "ali i V-ovci moraju prijeći prag". Svi smo znali da ga moraju prijeći manje nego drugi prijavljeni.

Quote:
Ima hrpa obrazovanih i sposobinih zena koje ne dobiju posao jer su zene. Jer ce trazis prodiljski, jer ce kad budu imali djecu izbivat vise sa posla.
Onda uvedimo obavezan roditeljski dopust za muškarce u trajanju od šest mjeseci i zakonsku obavezu da na svaki dan bolovanja za dijete koji uzme žena jedan dan mora uzeti i muškarac, i žena ne može uzeti drugi dan dok on nije uzeo jedan. Ili da prvih sedam dana bolovanja za dijete uzima otac. I kontrolirajmo razna čuvanja trudnoće, pa da čovjek ne mora biti jako naivan, optimističan ili glup pa da zaposli mladu ženu.

Znaš tko bi prvi popizdio na ovakve mjere? Žene.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2017., 15:16   #2932
Quote:
blort kaže: Pogledaj post
A onda opet ima hrpa neobrazovanih i nesposobnih žena koje su dobile posao jer su žene.
Zanimljivo kako se taj dio olako prešućuje.

Zašto bi se itko morao nametati?
koja su to radna mjesta i branše gdje je potrebno obrazovanje, a neobrazovane žene imaju prednost samo zato jer su žene?

Quote:
Malo Derište kaže: Pogledaj post
Postoji u Zakonu o ravnopravnosti spolova i u Zakonu o izborima za zastupnike u Hrvatskom saboru.

Zakoni su izglasani u istom.

Većina ovoga što pišete cure jesu realni problemi ali neće ih riješiti kvote.
neće ih riješiti kvote, ali prednost po nekim parametrima danas imaju i neke druge skupine, pa se oko toga ne diže tolika buka.
isadora w. is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2017., 15:17   #2933
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Znaš tko bi prvi popizdio na ovakve mjere? Žene.
Slažem se. S tim da je to dio nakaradnog odgoja o kojem pričamo.
Ay Carmela is online now  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2017., 15:19   #2934
Quote:
blort kaže: Pogledaj post
A onda opet ima hrpa neobrazovanih i nesposobnih žena koje su dobile posao jer su žene.
Zanimljivo kako se taj dio olako prešućuje.

Zašto bi se itko morao nametati?
Isto tako ja mogu reci da ima hrpa neobrazovanih i nesposobnih muskaraca koji su dobili posao zato jer su muskarci. Eto.

Jebem ti ja takvu raspravu.
__________________
Delay is the deadliest form of denial.

"If you are going through hell, keep going" ; W. Churchill
pussy galore is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2017., 15:21   #2935
Quote:
bucka brzoprst kaže: Pogledaj post
Da se nadovežem na ovu priču, obzirom da ti se pinklec prikeljio komentarom kako je stvar u tebi, a ne u društvu.

Ja sam u jako muškoj struci. Na faksu je bilo možda 15% žena (koje su tijekom studija mahom bile uspješnije od kolega), a par godina nakon diplome u struci je ostala možda polovica tog broja.

Moj prvi posao nakon zaposlenja je bio katastrofalan.
Bila sam potplaćena, a ubijala se od posla.
No najgora je bila profesionalna stagnacija. Jer u ključnom trenutku u kojem sam se trebala maksimalno profesionalno razvijati, učiti od kolega koji su mi bili jednaki i pogotovo od onih koji su mi bili nadređeni, guralo me se u nekakve administrativno-tajničke vode i davalo mi se nekakve debilne, podkapacitirajuće zadatke koji su mi miljama daleko od struke.

Bilo je apsolutno ponižavajuće vidjeti kako se daleko više truda ulaže u muške studente koji su dolazili na praksu nego u mene koja sam bila trajno zaposlena.

O iživljavanju šefova neću puno trošiti riječi. Ne mogu niti nabrojati koliko puta me se tražilo da skuham kavu šefu, što niti jedan muški kolega nije dobio u zadatak.

Firma se jako ponosila "zdravim" odnosima, zajedničkim druženjima i pijankama, na koje kao žela ni u ludilu nisam bila zvana.

Pobjegla sam odande i bez da mi se pružila druga prilika. Nekoliko mjeseci sam provela freelanceajući na crno i bila daleko sretnija, čak i uz manjak staža, mirovinskog i uz mogućnost da mi porezna pokuca na vrata.

Cijelo to vrijeme me mučio crv sumnje i pitala sam se je li stvar u meni i mojim "potkapacitiranostima", kako je to lijepo naveo taj pinklec koji ti se nadovezao na post.

Kroz neko vrijeme mi se pružila prilika u dobroj, velikoj, međunarodnoj firmi na poziciji usko u mojoj specijalnosti, u ugodnoj i poticajnoj radnoj okolini i s dobrom plaćom.

Unutar mog vremena ondje, vrlo brzo sam se isprofilirala kao odličan radnik i dobar stručnjak koji kad i nešto ne zna, brzo nauči. Odradila sam više ključnih, financijski važnih projekata i nekoliko puta spasila stvar.
Napredovala sam, nadređeni me potiče da se dalje razvijam edukativno i profesionalno i daje mi otvorene ruke da se u koštac sa tehničkim aspektima ulovim sama, ali me ne gleda poprijeko ako zatražim pomoć.

Ravnopravni sam član tima, koji je vrlo brzo opravdao svoju pripadnost i zaslugu da ondje bude, samo zato što mu je pružena šansa.

Možda i najbitnije od svega, naučila sam koliko vrijedim. Uvidjela sam da sam pametnija i sposobnija od debele većine svojih kolega i da su mi kapaciteti ogromni.

Ja nisam zaposlena na osnovu kvota, ali zbog svega ovoga nabrojanog kvote podržavam. Jer sam i sama bila na samom rubu da se oprostim od struke za koju sam se obrazovala, u koju smo i moja obitelj i ja investirali i novca i truda i vremena, a jedino što me sprječavalo da se profiliram unutar struke bio je mainstreem šovinizam duboko ukorijenjen u društvo i posredno struku.
Drago mi je da se sve razvilo dobro po tebe. I da si zadovoljna.
Svaka zena kojoj je stalo do napretka to zasluzuje.

Srecom, ja se u samom poslovanju nisam susrela s takvom diskriminacijom (vise sam ju dozivjela od strane ljudi iz drugih segmenata mog zivota), i vecinom imam odlicne odnose i puno uvazavanje od strane muskih kolega i klijenata.

Ali to pripisujem velikom trudu i radu na sebi i razbijanju obrazaca u kojima sam odgojena.
Nije mi palo s neba. Ja sma primarno morala sebe nauciti cijeniti. Isto kao sto si davanjem otkaza i ti.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2017., 15:24   #2936
Quote:
isadora w. kaže: Pogledaj post
koja su to radna mjesta i branše gdje je potrebno obrazovanje, a neobrazovane žene imaju prednost samo zato jer su žene?



neće ih riješiti kvote, ali prednost po nekim parametrima danas imaju i neke druge skupine, pa se oko toga ne diže tolika buka.
Evo npr slučajno znam više firmi u IT sektoru(u Osijeku) gdje će po defaultu prije zaposliti ženu i to čak s lošijim kvalifikacijama jer su hrpa pičkopaćenika, i još se s tim otvoreno hvale.
A od drugih primjera mogao bih navesti više manje sve u uslužnom sektoru gdje postoji neka interakcija s ljudima(posebno u trgovini), znači gdje se ide na kartu ženske privlačnosti tj da će se preko toga doći do više mušterija.

Možda jer ima više smisla.


Quote:
pussy galore kaže: Pogledaj post
Isto tako ja mogu reci da ima hrpa neobrazovanih i nesposobnih muskaraca koji su dobili posao zato jer su muskarci. Eto.

Jebem ti ja takvu raspravu.
Zapravo većinom su dobili na osnovu veza ako ćemo biti precizni, a isto vrijedi i za žene, plus što kod žena postoji faktor seksualne privlačnosti koji često zna biti presudan kod zapošljavanja.
blort is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2017., 15:28   #2937
Quote:
blort kaže: Pogledaj post
Evo npr slučajno znam više firmi u IT sektoru(u Osijeku) gdje će po defaultu prije zaposliti ženu i to čak s lošijim kvalifikacijama jer su hrpa pičkopaćenika, i još se s tim otvoreno hvale.
A od drugih primjera mogao bih navesti više manje sve u uslužnom sektoru gdje postoji neka interakcija s ljudima(posebno u trgovini), znači gdje se ide na kartu ženske privlačnosti tj da će se preko toga doći do više mušterija.

Možda jer ima više smisla.
par firmica nedojebanih kompleksaša nije kontraargument ni protuteža (niti bi trebala biti) svim primjerima koji su ovdje napisani.

što se ovog drugog tiče- da, inače su žene po plodinama, konzumu, itd., manekenke koje privlače kupce. što je onda sa lijepim konobarima?
isadora w. is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2017., 15:29   #2938
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Ako imaš kvotu, tako da dobiju mjesto koje je mogao dobiti sposobniji muškarac da one nisu došle i zamahnule pipicom.

Ovo je argument u rangu s "ali i V-ovci moraju prijeći prag". Svi smo znali da ga moraju prijeći manje nego drugi prijavljeni.

Onda uvedimo obavezan roditeljski dopust za muškarce u trajanju od šest mjeseci i zakonsku obavezu da na svaki dan bolovanja za dijete koji uzme žena jedan dan mora uzeti i muškarac, i žena ne može uzeti drugi dan dok on nije uzeo jedan. Ili da prvih sedam dana bolovanja za dijete uzima otac. I kontrolirajmo razna čuvanja trudnoće, pa da čovjek ne mora biti jako naivan, optimističan ili glup pa da zaposli mladu ženu.

Znaš tko bi prvi popizdio na ovakve mjere? Žene.
Ja sam totalno za sve sto si napisala. Prva bi potpisala.

Zene bi popizdile- to se opet vracamo na odgoj tih istih zena.
Nazalost ima hrpa primjera u RL i na samoj temi se moze procitat gdje je sustavno ugradeno u zene da ne mogu, ne bi trebale zeljet..bla...

Zajebano je to sve.

Dok ne nademo bolju soluciju ja sam za kvote.
__________________
Delay is the deadliest form of denial.

"If you are going through hell, keep going" ; W. Churchill
pussy galore is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2017., 15:32   #2939
Quote:
isadora w. kaže: Pogledaj post
par firmica nedojebanih kompleksaša nije kontraargument ni protuteža (niti bi trebala biti) svim primjerima koji su ovdje napisani.
Da se ni ne spomene da je takvo zapošljavanje žena zapravo proteklo iz istog tog šovinizma koji i daje muškarcima prednost pri zapošljavanju od žena.
bucka brzoprst is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2017., 15:33   #2940
Quote:
blort kaže: Pogledaj post
Zapravo većinom su dobili na osnovu veza ako ćemo biti precizni, a isto vrijedi i za žene, plus što kod žena postoji faktor seksualne privlačnosti koji često zna biti presudan kod zapošljavanja.
Lol

Ne valja ti zivjet sa svom tom negativnoscu.
__________________
Delay is the deadliest form of denial.

"If you are going through hell, keep going" ; W. Churchill
pussy galore is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:16.