Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.10.2017., 17:13   #4881
Quote:
atlantis kaže: Pogledaj post
ali maternica ko resusrs kurca vrijedi bez druge strane
A jok. Ograničen broj jajašaca, dugotrajna i rizična trudnoća plus izrazita i dugotrajna bespomoćnost ljudske mladunčadi.

Sperme, zapravo, imamo na bacanje.

Ne one kvalitetne, thou.
__________________
Me. But prettier. And naked. ;)
Malo Derište is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 17:14   #4882
Quote:
petrunjela84 kaže: Pogledaj post


Nitko ne smije reći da nije oduševljen, da ne bi ispao buržujska curica

Ja baš mislila pitati da mi se pojasni jedan dio, vjerujem da vas ima dovoljno otvorenih umova koje ste uspjele shvatiti, ja evo nisam...evo ovaj:

Držite da je ženski identitet unutar prirodnog poretka zadan, dok muškarcu slijedi da se unutar tog poretka pronađe.

- Točno. Između ostalog, to i jest suština mojeg objašnjenja zašto u povijesti umjetnosti nema velikih ženskih umjetnica. Standardna feministička interpretacija kaže da je razlog muška represija. Ta je analiza vrlo naivna i simplistička i zadovoljava publiku koja nije studirala i proučavala povijest umjetnosti.

‘Nema ženskog Mozarta ili Michelangela iz istih razloga zbog kojeg nema ženskog Jacka Trbosjeka’?- Apsolutno. Tvrdim da je ozbiljan kriminal, poput seksualnih prijestupa, ustvari devijacija muškog genija, serijski ubojica Jack Trbosjek zrcali sliku Mozarta, klasičnog kompozitora.



Hvala unaprijed...
najskraćenije rečeno, kaže da takva umjetnost i devijacije zahtijevaju maniju, posvećenost i 'tremendeous passion' koju biološki i hormonski više imaju muškarci. 'there is a biological base in visual component of male sexuality.'
isadora w. is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 17:18   #4883
Quote:
atlantis kaže: Pogledaj post
mislim (iako neke dijelove moram pročitati barem još jednom) da nije stvar u traženju nego predispoziciji/impulsu koji muškarci imaju, a žene ne.
E to.
Quote:
nalij pero kaže: Pogledaj post
Mislim da nije o predispozicijama jer to bi bilo dosta antifeminističko, nego o zovu prirode koji je dovoljno jak da povijest ne bilježi iznimke unatoč majkama bez djece, lezbama i sličnim drugotnima.

Znači 'ja sam te rodila' je glas feminizma koji traži da mu se prizna uloga .
Pa uredno kaže da je greška današnjeg feminizma to što uopće ne zna ništa o biologiji i psihologiji niti ga zanima, dapače negira. Tak da ne vidim zašto bi to bilo antifeminističko njoj.
Hilda is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 17:19   #4884
Quote:
Malo Derište kaže: Pogledaj post
Davno pričah o tome tu (mislim s Đepikom ).

U kratko: Ljudskoj vrsti su potrebne stabilne vlasnice maternica kako bi uspjele podignuti mladunčad (postoje negdje istraživanja da je ženski IQ vrlo socijalistički raspoređen u populaciji ) dok se spolnom selekcijom (kod muškaraca ima osjetno više jedinki u oba ekstrema) čitavo društvo gura naprijed.
Ja sam sebi to protumačila da su maternice vredniji resurs kojim se priroda ne kocka.
Da, o tome se vjerojatno radi.
Za populaciju (ne društvo) je optimalno da muškarci imaju puno veću varijancu svih karakteristika i ponašanja, a žene znatno manju.
Jer maternica je ograničen resurs, a sperma nije, a velik rizik dolazi s velikim nagradama (ili propašću).
JPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 17:19   #4885
Quote:
Malo Derište kaže: Pogledaj post
A jok. Ograničen broj jajašaca, dugotrajna i rizična trudnoća plus izrazita i dugotrajna bespomoćnost ljudske mladunčadi.

Sperme, zapravo, imamo na bacanje.

Ne one kvalitetne, thou.
Da, to.


Super pišete i super je intervju.
Pogotovo zadnji dio gdje kaže da kad razgovaraš s današnjim feministkinjama imaš osjećaj da su glupe.
Al fakat. Do te mjere i da je toliko sve uzelo maha da pomisliš da si ti otišo na kvasinu i ti oglupio i prestao kužit stvari oko sebe. Majkemi.
Hilda is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 17:26   #4886
Quote:
Hilda kaže: Pogledaj post
Pa uredno kaže da je greška današnjeg feminizma to što uopće ne zna ništa o biologiji i psihologiji niti ga zanima, dapače negira.
Ovo me jako zivcira i mislim da samo steti feminizmu.
Trazila sam jedno vrijeme neku feministicku udrugu da se aktiviram na tom polju, ali ono sto mi je bilo na raspolaganju je bilo tako zadojeno i ignorantno da... da... Ne, hvala.
E a pazi, imali su clanice i sveucilisne profesorice iz podrucja biologije
__________________
Et viens avec moi!
Xiang Chi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 17:35   #4887
Eh da. Jako puno visokoobrazovanih, pa i znanstvenika mogu biti odlični u tom nekom segmentu koji rade, a da ga uopće ne znaju povezat s ičim izvan toga.
Hilda is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 17:39   #4888
Quote:
AnyOtherName kaže: Pogledaj post
Zapravo nije rekla ništa nova. Dobar je intervju, ali baš od spomenutog osnutka NOW koje su se u startu usrale od lezbijaka, feminizam kao pokret jest dosta isključiv. U posljednje vrijeme to se deklarativno mijenja, pa intersekcionalnost, pa ovoono, ali feminizam u kapitalizmu je frenetično zaljevanje vatrene stihije - čašom šampanjca.
edit: ali novinarčić je malo ko vrtićarac, jelda teta da sam u pravu, jelda, one su rekle, one su napisale, teta recite im...
ne znam.
iskreno, zadnjih sam se godina malo zasitila tom tematikom pa više nisam toliko u toku. onda kad jesam bila, da, nejednakosti u profesijama su se svodile na opresiju i patrijarhalnu indoktrinaciju. u nekom pop kulturnom smislu, imala je ida prester nedavno status na foru kak su curice pametne i pita se što se putem s njima desi. taj status mi je danima bio lajkan po fejsu.

tako da na neki način je rekla nešto novo jer se počelo reagirati da se vrijeđamo i osjećamo omalovaženo kad se spomenu biološke razlike, a ja nikako da skužim zašto jednakopravnost mora značiti istost i zašto je isticanje falingi jednih i drugih (češće ženskih) uvreda. buka je u komunikacijskom kanalu jer zapravo većina zainteresiranih za temu uopće ne shvaća da se feminizam ne može promatrati izolirano i odvojeno od društva u kojem egzistira, pa postoji čitava četa nekakvih internet muškaraca koja tako neobaviješteno gnoji okolo, dok se slažem s njom da je feminizam zamijenio dijalog s političkom korektnošču. i na kraju se samo prepiremo. zaključka nigdje na vidiku.

a da pritom svi skupa dok tako filozofiramo i češemo jaja, ne kužimo koliko smo privilegirani i koliko smo daleko dogurali ako nam se feminizam sveo na filozofiju.
isadora w. is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 17:45   #4889
Da ali nema baš lufta previše. U eri globalizacije i miješanja kultura fakat se ne snalaze. Dobro ova kaže.
Treba tu malo stat i šupit sam sebe pa vidjet kako dalje.
Hilda is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 18:41   #4890
Quote:
petrunjela84 kaže: Pogledaj post
Danas na poslu u razgovoru o roditeljstvu i podjeli obveza oko kuće i djece, od kolegice od 30 god., neudate (citirat ću otprilike):

Muški uglavnom nisu ni zainteresirani (za obveze u kući i oko djece), i ako im odmah pustiš da budu takvi, poslije ti je kasno…
Znam dosta takvih slučajeve, pa žene kasnije dođu kukati kako on neće ništa, a one su ga naučile na to…
Kolegica je dobro rekla.

Ne mislim to na mizandričan način, nisam ni ja zainteresirana za obaveze po kući.

Quote:
Hilda kaže: Pogledaj post
I onda imaš kaj imaš, navlačenje, on ne zna, ne da mu se, ja ću to bolje/prije, tko će čekat da se sjeti i slično.
Nije uvijek do toga da očekuju da netko drugi za njih se odradi.
Da. Kažem kao osoba kojoj bi neka turbouredna osoba popila mozak jer "joj" ostavljam čarape po podu i jer "joj" ostavljam neoprano suđe i slično, a ja samo pustim sebi za kasnije.

Quote:
Ay Carmela kaže: Pogledaj post
Ne možeš mi kitit stan odjećom, jednostavno ne možeš.
Tebi?

Uvijek me zabavlja kad jedna osoba odluči da je zajednički dom više njen.

Quote:
isadora w. kaže: Pogledaj post
lajkam vju. iako dosta toga nije još stiglo do hrvatske jer nam 'kapitalizam' kasni, ali dobar je, uživala sam http://www.jutarnji.hr/vijesti/svije...ovima/6599067/
Došla sam do toga da se feminizam transformirao u kičastu razonodu srednje klase i već mi se jako sviđa.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 18:51   #4891
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Uvijek me zabavlja kad jedna osoba odluči da je zajednički dom više njen.
Daj, to je samo izraz. Poanta je da je lakše stavljati na vješalicu/u ormar/ u prljavo rublje jednu po jednu stvar svaki dan nego svaka tri tjedna čepušati po gomili. I, važnije, ugodnije je živjeti u međuvremenu bez gomile. Da mi sustanar to ne radi, inzistirala bih dok ne počne. Suđe se isto treba prat svaki dan. I to je to. Ja ne gnjavim dalje.
Ay Carmela is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 18:56   #4892
Quote:
Ay Carmela kaže: Pogledaj post
Daj, to je samo izraz. Poanta je da je lakše stavljati na vješalicu/u ormar/ u prljavo rublje jednu po jednu stvar svaki dan nego svaka tri tjedna čepušati po gomili. I, važnije, ugodnije je živjeti u međuvremenu bez gomile. Da mi sustanar to ne radi, inzistirala bih dok ne počne. Suđe se isto treba prat svaki dan. I to je to. Ja ne gnjavim dalje.
Ako ti odlučuješ kako će biti, i inzistiraš dok ne bude po tvom, možda nije samo izraz.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 18:58   #4893
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Ako ti odlučuješ kako će biti, i inzistiraš dok ne bude po tvom, možda nije samo izraz.
Nije, dogovorimo se tko će na čemu inzistirati.
Ay Carmela is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 19:28   #4894
Kućanski poslovi postaju sinonim za da li vam je teško živjeti.
nalij pero is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 19:53   #4895
Kad smo već kod Tomaševića, jeste li znali da je njegov sin sin Božji?

(Tko nije, fakat se isplati malo pogledat, ma i sve)
Alexa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 19:56   #4896
Quote:
Alexa kaže: Pogledaj post
Kad smo već kod Tomaševića, jeste li znali da je njegov sin sin Božji?

(Tko nije, fakat se isplati malo pogledat, ma i sve)

Idem gledati daje. 33 sekunde je bilo dovoljno za tri .
nalij pero is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 19:58   #4897
Quote:
nalij pero kaže: Pogledaj post

Idem gledati daje. 33 sekunde je bilo dovoljno za tri .
Stvarno se isplati gledat dalje. Ode u totalnu brutalu.
Alexa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 20:06   #4898
Quote:
nalij pero kaže: Pogledaj post
Kućanski poslovi postaju sinonim za da li vam je teško živjeti.
Kućanski poslovi su neugodni ali nužni da bi lakše živjeli. Nema tu filozofije. To je kao tuširanje. Inzistirala bi i na tome da mu se da jednom u dva-tri tjedna.
Ay Carmela is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 20:40   #4899
Quote:
Hilda kaže: Pogledaj post
Imam jedno pitanje. Znam neke mlade muške ljude, visokoobrazovane, sve znaju radit, sami kuhaju i pospremaju, nisu mutavi, žive sami. Njihovo održavanje doma se svodi na življenje u svinjcu tjedan do dva...tri, ovisi koliko kojem treba za napravit svinjac, pa generalka i sređivanje tip-top.
Koliko vas bi pristalo na njihov stil?
Popizdila bi. Vec me i pomisao na to uznemirila.
Hannah 3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 20:48   #4900
Quote:
Alexa kaže: Pogledaj post
Stvarno se isplati gledat dalje. Ode u totalnu brutalu.
Do pred kraj sam mislila da je ili zezancija ili politička kampanja. Vilo bi super da je oboje.
nalij pero is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:30.