Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.02.2011., 22:01   #1
Brzopletost ili nešto drugo?

Pozdrav forumašima.
Imam frendicu koja ima jedan problem, a ne zna gdje i kako pitati. Vjerujem kako bi trebala ići na profi dijagnostiku, ali zanima me vaše mišljenje.
Pojava se češće javlja prilikom "casual" razgovora, a jako rijetko pri nekakvoj prezentaciji pred većim auditorijem. Pokušati ću objasniti primjerom.
Sjedi frendica za kompom i želi reći Ivanu da uključi TV i kaže: Ivane uključi toster. Pri tome joj se čini da nije razmišljala o tosteru, ali isto tako zna da je rekla pogrešan izraz, ali ne može se sjetiti prave riječi.
Isto tako, može se dogoditi da konstantno ponavlja zadnju riječ u nadi kako će se riječ sama ispraviti. Na primjer: Ivane uključi toster toster toster... i nakon 4-5 ponavljanja se zaustavi (do tada je zvučala kao pokvarena gramofonska ploča).
Uglavnom u takvim situacijama jako rijetko se sjeti prave riječi (u našem primjeru riječ TV) i u biti netko joj treba pomoći da pregura riječ preko jezika.

S njom sam frend barem 7 godina i koliko se sjećam oduvijek je takva, ali nju to sve više brine. Isto tako, nisam primjetio da joj se stanje pogoršava s vremenom. O čemu je ovdje riječ?
__________________
''Cijenu koju dobri ljudi plaćaju za to što ne sudjeluju u javnim zbivanjima je to da njima vladaju pokvareni ljudi'', Platon
okicizepa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2011., 23:02   #2
Možda posjet neurologu....
nan is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2011., 23:06   #3
Ja bi na njenom mjestu otišla neurologu. Ne mora biti ništa a opet može biti svašta, ovo baš nije normalno.

Mislim da se svima nama dogoditi da se ne možemo sjetiti neke riječi i sl. al nije dobro ako se to često događa i ako se pogoršava.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2011., 00:41   #4
Da, profi dijagnostika. Neurolog, za svaki slučaj.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2011., 20:40   #5
yok, to je logoped. bio.
lamy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:39.