Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.02.2011., 06:17   #1
Unhappy Staračka demencija

Bok svima.
Jučer sam se susreo sa tragičnom informacijom o atrofiji mozga mog oca i stanju demencije.Pokušao sam nešto naći na forumu ali nisam uspio.Može li mi neko pomoći da počnem skupljati info o bolesti i možebitnoj terapiji.
Hvala svima i pozdrav.
cinerea is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2011., 08:56   #2
Ja sam iz Srbije>Moja majka ima 62 godine i boluje od demencije vec 5 godina.Trenutno se u svetu koriste 4 leka za demenciju aricept, exelon, remynil i najnoviji ebixa.Lekovi ne mogu da izlece bolest jedino mogu da uspore tok bolesti.Mojoj majci su u pocetku davali exelon medjutim nije bilo nikakvog efekta pa smo presli na terapiju kombinacija tanakan(to je ginko biloba) i cavinton od koje joj je bilo dosta bolje.Tu terapiju je koristila oko godinu dana kada je nastupilo pogorsanje a ujedno se pojavio u to vreme novi lek ebixa koji je koristila 3 godine od koga joj je bilo takodje dobro.Sada koristi kombinaciju aricept cavinton forte i jos uvek njeno stanje nije toliko lose mada ima dosta pogorsanja.Kazu da lekovi deluju razlicito od osobe do osobe.Moj ti je savet da pronadjes nekog dobrog strucnjaka koji ce isprobati koji lek najvise odgovara tvom ocu.Tok bolesti nije isti kod svih ali prognoze nisu bas najbolje.Veoma bitno je i ophodjenje i razumevanje takvih bolesnika.Ne dozvoli da upadnes u depresiju jer ces biti potreban svom ocu nego glavu gore i pruzi mu ono najbolje sto mozes.Pozdrav
mikanikolic is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2011., 20:21   #3
Hvala ti Mikanikolic,imati ću u ponedjeljak nalaz doktora pa ćemo se čuti.Ovo su mi rekli jučer usmeno,a vidit ćemo točno u ponedjeljak.
cinerea is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2011., 22:20   #4
Lijeka nema. Usporivača bolesti ima, ali su diskutabilne učinkovitosti. Ne mogu ti pomoći ni savjetom, osim ovim : ne nasjedaj na silne reklame na medijima koji propagiraju "bolju koncentraciju i pamćenje". Sasut ćeš preveć novca, a ocu ti to neće pomoći ništa.

Znam da ćeš htjeti napraviti sve što ti se čini dostupnim, ali na ovo ne nasjedaj.

I da, Ginko ne liječi sve bolesti !
__________________
U selu svi pošteni, a mog prasca nema...
Fra Ante is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2011., 22:41   #5
Evo i ja vam mogu mozda pomoci u smislu da shvatite da nas je mnogo koji dijelimo istu sudbinu.Ja sam iz Bosne i imam majku koja je relativno rano (u svojoj 60)godini pocela da pokazuje neke simptome koji su nam ispoceta bili nejasni(laksi oblik depresije koji je poslije prerastao u tezi)i na poslijetku je dijagnosticirana demencija.Sada ona ima 70 i u fazi je kada vise nikog neprepoznaje i niceg se nesijeca.Jedino sam ja ta koju jos prepoznaje kada joj dodjem.Probali smo sa monogim lijekovima,ja licno mislim da nista nije ucinkovito kada je ova bolest u pitanju.Sve to kratko pomogne i kao da postane imuna na lijek.Dajemo joj sad eke tablete koje nabavljamo iz Svicarske.Mislim da je tu potrebno samo mnogo strpljenja i ljubavi,a medikamenti su popratna terapija.Naoruzajte se strpljenjem i sretno.
Hirmi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2011., 07:56   #6
Dragi moji, meni su 32 godine i imam cerebelarnu atrofiju , kortikalnu atrofiju i aterosklerotske promjene VB sliva...obavila sam ct-mozga, SPECT mozga sad me čeka MR mozga i doppler...... Uglavnom moj mozak izgleda kao mozak osobe 60-ih godina, Bogu hvala još uvijek funkcioniram, ali sam malo zaboravljiva i smušena......koliko je to progresivno tek će se vidjet, ja se nadam da nije jako........Od terapije pijem ginko.......
perla ll is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2018., 10:49   #7
Dragi svi,

motivirana nedostatkom znanja i iskustva u Hrvatskoj o demenciji i svim srodnim demencijama, odlučila sam napraviti stranicu gdje možete naći sve informacije, praktične savjete i znanstvena istraživanja na jednom mjestu. Pogledajte i javite mi što mislite, slijedi još više kvalitetnog sadržaja, i vaša iskustva bi rado poslušala i stavila pod jednu rubriku čisto da se pomogne ostalima.

https://demencija.net/

Fb će se pokrenuti sutra, ali možete dati lajk za podršku: https://www.facebook.com/www.demencija.net/

Puno vam hvala, nadam se da će vam pomoći
matka417 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:25.