Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.10.2014., 10:09   #21
Quote:
Little Floramy kaže: Pogledaj post

Sad ću probati da jedan dan provedem u pripremi svim namirnica i sortiranju, kako bih lakše funkcionirala kroz tjedan.
Ujutro klinci klopnu nešto za doručak doma, ali ne uvijek...pa zbog toga školarcu moram malo podebljati užinu za školu....
Uf, ajde ako uspiješ složiti u jednom danu za cijeli tjedan, molim te stavi jelovnik ovamo.
Ja prilagođavam u smislu da ćemo za veceru jesti palačinke, a njoj ću dvije napuniti sirom i spremiti za školu + rajčica ili neko voće. Masu stvari koje ona voli jedemo za veceru, pa nemam duplog kuhanja.

Ma vidjet ćeš kada se malo ufuraš, ne trebaš ekstra kuhati samo to, posebno ne u jednom danu za cijeli tjedan.

Da ne oftopičarim ovdje, na pitanja o vegetarijanstvu sam odgovorila na ovom topicu.
__________________
"Nisam ti ja baš ko ovi tvoji snubeći veprovi, riba napisala da je zgodna i plava pa zvjerad digla obrvu." LBY
Retra is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2014., 18:56   #22
Evo sad sam završila sa rezuckanjem povrča i voća, smješala humus kao namaz i jedan dio odvojila za polpete s povrćem, mesne i pohane s jajima.
Sutra još moram ostatak jel danas ne stignem i onda ću napisati kako sam osmislila tjedan dana
Dio sam već stavila u duboko zamrzavanje i dio sa mesom i bez njega, koje mogu ujutro brzinski zgotovit.
Povrče koje stavim u kajganu pa napravim debelu palačinku koju preklopim dok pečem..itd.
Smiksala sam povrće i dodala malo tekućina pa ih stavila u kalupe za led, to će mi biti za preljeve tjestenina, rižu, kus kus, juhe guste.

Danas sam klincima napravila loptice hopsice od ovog:
mljevena puretina 2x
smiksani u pastu- paprika crvena slatka, slanutak, sj.lana, ulje lana, mrkva, poriluk, tikvica, celer
sve skupa pomješala i oblikovala loptice, posložila na papir za pečenje u protvan, namazala ih kistom s malo ulja ....i evo klopali su uz nezaobilazni kečap koji obožavaju.
....a drugi dio sam pekla s ribanim povrčem kao deblje polpete i dodala sam još špinat u smjesu i jaja...pečeno na tavici za nas velike

Dali mogu skuhati ječam, heljdu, ričet i zamrznuti ga na par dana ili ne?
__________________
The light of morning decomposes everything
Little Floramy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2014., 20:23   #23
Moji su u vrticu cijeli dan i imaju rucak u podne, ostalo nosimo mi. Obavezni smo donijeti jednu vocku (ili mrkvu, svjezi krastavac...) dnevno sto im tete svima skupa popodne narezu. Mi jos nosimo voce ili jogurte (jedno ili drugo stavim u posudicu) i tost kruh s namazom, kobasicom nekom suhom....sir ako zele (to u drugu pregradu sto kazes)... Da su do 14 u vrticu isto bi im ovako davala, doma bi jeli kuhano. Ili eventulano sto je netko rekao tjestenina, riza...pa se ubaci unutra po zelji. Ne bi kuhala jednom, drugom ,trecem... Nema potrebe ako imaju doma kuhan obrok.
ina22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2014., 09:33   #24
Quote:
Kendi kaže: Pogledaj post
I kod mene je ista stvar,ludim vec neko vrijeme jer stalno moram razmisljati sta kuhati i ubaciti u lunch box
Ni jedno dijete ne voli istu stvar i ako nesto lagano smislim drugo nece da cuje.
Moja imaju rucak u skoli ali ni pod razno necu da jedu.Losa hrana skroz.
Ja obicno stavim neku vocku,flasu vode,neki snack bar,kiflu sa sirom.
Drugi dan pitu (burek najvise vole) opet neka vocka,voda,jogurt.
Treci dan napravim sendvice od pilecih prsa,stavim kokice u male snack vrecice,vocka,voda.
Napravim pileca prsa sa rizom (ovo isto jako vole) neki komad kruha,voda,vocka,stavim isto bademe,orahe u malu snack vrecicu.
Moji nemaju opciju za podgrijati hranu,kako je tako je.
gdje im to stoji, ta hrana, dok ju ne pojedu?
mislim, imaju li frižider ili stoji na sobnoj temperaturi? može li se pokvariti?
__________________
dinamo
Angry Bird. is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2014., 22:23   #25
U bivšoj školi nam je bilo izričito zabranjeno slati hranu u školu. Nakon preseljenja smo platili klincima užinu i ručak, sada u 6. razredu nemaju ručka, pa se snalazimo. Imaju mliječni obrok koji nekada pojedu, a nekada ne. Ja napravim doručak u jutro, a na večer ručak za sutra. Obzirom da radimo hrana se svodi na variva i pohance (koje mogu baciti u mikrovalnu), punjene paprike (višak zamrznem), bolonjez (isto zamrzavam). Kći zna skuhati tjesteninu.....
zelazny is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2014., 00:39   #26
Quote:
Angry Bird kaže: Pogledaj post
gdje im to stoji, ta hrana, dok ju ne pojedu?
mislim, imaju li frižider ili stoji na sobnoj temperaturi? može li se pokvariti?
Da stoji u frizideru,onda im prebacim kad krenu u skolu u lunchbox to je negdje oko pola 8 a rucak imaju oko 11. Nije se do sada nista pokvarilo.
Ovdje je zaista losa hrana u skoli,sve je hladno,staro. Starija ima opciju da izadje iz skole za vrijeme rucka i kupi si nesto a mladja nemoze.
Ne bune se one,cak i kad im kiflu stavim,samo da ne jedu u skoli.
Kendi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2014., 00:42   #27
Quote:
Retra kaže: Pogledaj post
Uf, ajde ako uspiješ složiti u jednom danu za cijeli tjedan, molim te stavi jelovnik ovamo.
Ja prilagođavam u smislu da ćemo za veceru jesti palačinke, a njoj ću dvije napuniti sirom i spremiti za školu + rajčica ili neko voće. Masu stvari koje ona voli jedemo za veceru, pa nemam duplog kuhanja.

Ma vidjet ćeš kada se malo ufuraš, ne trebaš ekstra kuhati samo to, posebno ne u jednom danu za cijeli tjedan.

Da ne oftopičarim ovdje, na pitanja o vegetarijanstvu sam odgovorila na ovom topicu.

Mje bas vole palacinke,budem i to veceras spremila za sutra.
Kendi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2014., 05:07   #28
tko ima facebook, evo nešto ideja

Zdrav(ij)i homemade školski obroci
Školska užina
Carte is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2014., 20:53   #29
Quote:
Carte kaže: Pogledaj post
tko ima facebook, evo nešto ideja

Zdrav(ij)i homemade školski obroci
Školska užina
Hvala!! Upravo pregledam
Kendi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2014., 18:20   #30
sutra: palacinke, tekuci jogurt, jabuka, banana za uzinu.Za rucak bolonjez sa tjesteninom, svjezi sok od naranjdje.

i tako vec sedam godina i od prosle godine u duplo.

Imamo ove dvije kutije:
http://www.aiyoh.com.my/media/catalo.../9/q/9qt_1.jpg

male plasticne oblike koji se smrznu i stave u kutiju.
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2014., 19:41   #31
Quote:
happygoose kaže: Pogledaj post
Imamo ove dvije kutije:
http://www.aiyoh.com.my/media/catalo.../9/q/9qt_1.jpg

male plasticne oblike koji se smrznu i stave u kutiju.
koliko je velika ta kutija?
ovo s oblicima nisam skužila - za kaj su ti oblici?
__________________
dinamo
Angry Bird. is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2014., 20:10   #32
kutija je otprilike 25 cm duga, dubina bez poklopca oko 14 cm, i 17 siroka...sve cca.

a ti oblici ovak izgledaju, ja sam uzela leptire i cvjetove i tak svasta nesh, a malome ove druge: http://www.potterybarnkids.com/produ...old-packs-bts/

stavim ih preko noci da se smrzne kad poslozim hranu u kutiju poslozim i te vragove unutra...da odrzavaju kakvu takvu min. temperaturu...po "ljeti"(kod nas krenu vrucine vec u 3-4 mj.) smrznem sok ili vodu i to stavim dodatno unutra...

moji jedu dorucak prije skole oko 6.30, prva uzina je u 10, rucak u 13 h.I onda opet marenda kad dodju doma u 15 h ako su gladni.
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2014., 20:20   #33
aha, to je za održavanje hladnoće.

ja čitam ovu temu jer će mi uskoro trebati za princezu ali i zato što tako slično ja pakiram sebi hranu za posao. pošto ne mogu jesti baš ništa iz pekare a malo toga i iz dućana, apsolutno svaku sitnicu koju ću pojesti i popiti na poslu nosim od doma. pa to često izgleda kao lunch box za klince
__________________
dinamo
Angry Bird. is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2014., 20:50   #34
i ja nosim i svi kolege reko mi muz kupiti novu lunch torbu sa djepovima
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2014., 07:50   #35
kaj ces stavljati u dzepove? slatkise?
__________________
dinamo
Angry Bird. is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2014., 08:01   #36
slatkise(hipoglikemija), kljuceve,papirice...itd...sve sto ne stane u veliku torbu
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2014., 09:38   #37
aha, pa to nosiš umjesto torbice i torbe s hranom i ruksaka s laptopom
kao, sve u jedan rješenje? pa nije ti to loše...
nego baš gledam po netu za te lunch boxove kakav ti imaš, ne nalazim gdje ima za kupiti.
__________________
dinamo
Angry Bird. is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2014., 10:50   #38
http://www.stopoverstore.com/content...ertote_lrg.jpg
ovako nesh. ali druge boje...

http://image.dhgate.com/albu_2727976...er-bag-two.jpg
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:46.