Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.03.2014., 20:05   #1
Prebacivanje prije kraja školske godine

Pozdrav..ucenik sam gimnazije..i imam nekoliko jedinica iz nekih predmeta i htio bih se prebaciti u neku strukovnu skolu da bi izbjegao pad za odlazak na maturu..jeli to moguce i u kojem roku..hvala
ghost995 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2014., 21:01   #2
možeš se prebaciti u privatnu gimnaziju gdje su kriteriji niži
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2014., 21:11   #3
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
možeš se prebaciti u privatnu gimnaziju gdje su kriteriji niži
kolko bi platio 2mj
ghost995 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2014., 21:42   #4
Quote:
ghost995 kaže: Pogledaj post
kolko bi platio 2mj
mislim da da, ali bi mora pitati

evo ti par njih

http://gimnazija-privatna-jezicnoinf...t-zg.skole.hr/

http://www.ppg.hr/

http://www.opg.hr/
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2014., 14:41   #5
Quote:
ghost995 kaže: Pogledaj post
Pozdrav..ucenik sam gimnazije..i imam nekoliko jedinica iz nekih predmeta i htio bih se prebaciti u neku strukovnu skolu da bi izbjegao pad za odlazak na maturu..jeli to moguce i u kojem roku..hvala
Zar ti nije bolje ispraviti jedinice? Još imaš vremena. To je i jeftinije od privatnih škola, čak i ako uzmeš neke instrukcije. Dok smišljaš kako izbjeći pad razreda i prebaciti se u drugu školu, mogao bi učiti. Napravi plan, zajedno s roditeljima, o tome obavijestite razrednika - neka odu na informacije i kažu da ćeš "promijeniti ploču" i primi se posla.
Idi školskom psihologu, zamoli da ti pomogne. Ako stvarno želiš, uspjet ćeš. A sljedeće se godine prebaci ako baš moraš i želiš.

Što znači "da bih izbjegao pad za odlazak na maturu"?
buditedobro is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2014., 15:26   #6
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
možeš se prebaciti u privatnu gimnaziju gdje su kriteriji niži
išla si u privatnu ili si predavala u njoj?
__________________
"Sve što je javno štampano treba biti i javno kritizirano." M.K.
lee anabell is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2014., 23:28   #7
da bi se mogao prebaciti, druga strukovna skola te treba primiti, a to nece biti bas moguce sad kad si maturant, jer bi trebao polagati razliku predmeta, sto je nemoguce.

Jednostavnije opcije su

1. Popraviti stanje do kraja
2. Izvuci se s popravnim
3. ponavljati razred - popraviti ocjene, utvrditi gradivo, i bolje se pripremiti za polaganje drzavne mature
4. prebaciti se u privatnu - zavrsit ces razred, ali znanje na drzavnoj maturi ce biti daleko manje.
Malena Mu is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2014., 07:06   #8
Quote:
Malena Mu kaže: Pogledaj post
da bi se mogao prebaciti, druga strukovna skola te treba primiti, a to nece biti bas moguce sad kad si maturant, jer bi trebao polagati razliku predmeta, sto je nemoguce.

Jednostavnije opcije su

1. Popraviti stanje do kraja
2. Izvuci se s popravnim
3. ponavljati razred - popraviti ocjene, utvrditi gradivo, i bolje se pripremiti za polaganje drzavne mature
4. prebaciti se u privatnu - zavrsit ces razred, ali znanje na drzavnoj maturi ce biti daleko manje.
Slažem se s prve tri točke ali ne i sa četvrtom. Sudeći prema napisanom, niti će ga najbolja škola popraviti niti će ga najlošija dodatno umanjiti.
Cijela ideja je apsurdna. Strukovna škola praktično ne dolazi u obzir.
zoks is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2014., 14:14   #9
Quote:
Malena Mu kaže: Pogledaj post
da bi se mogao prebaciti, druga strukovna skola te treba primiti, a to nece biti bas moguce sad kad si maturant, jer bi trebao polagati razliku predmeta, sto je nemoguce.

Jednostavnije opcije su

1. Popraviti stanje do kraja
2. Izvuci se s popravnim
3. ponavljati razred - popraviti ocjene, utvrditi gradivo, i bolje se pripremiti za polaganje drzavne mature
4. prebaciti se u privatnu - zavrsit ces razred, ali znanje na drzavnoj maturi ce biti daleko manje.
prve tri točke stoje.


ja sam išla u privatnu školu.. i svi učenici koji su polagali maturu su prošli.. i većina je upisana na "jake" fakseve.
zato te molim da se informiraš prije stvaranja stereotipa..

u privatnoj školi se zna i red i rad..
što ti misliš da djeca iz prvatne manje obrazovana i manje vrijedna? da imaju manje znaja?

oprosti ali, individualni pristup profesora svakom učeniku pokaže rezultate, u mojoj školi se gradivo pojača prvo polugodište i onda se od polovice drugog samo ide s maturom jer nas se želi pripremit i obučit..

a i profesore se motivira na bolji rad i bolji odnos prema učenicima..

jer ako je nas 10-ero u razreu onda se profesor može posvetiti svima i svima pokazat i ponovo objasnit ako ti nešto neide..

što misliš da u privatnoj nema popravnog?

privatna škola zove ponaosob svakog roditelja ako dijete dobije dvije jedinice za redom ili ako fali dva dana za redom..
__________________
"Sve što je javno štampano treba biti i javno kritizirano." M.K.
lee anabell is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2014., 22:45   #10
Quote:
lee anabell kaže: Pogledaj post

zato te molim da se informiraš prije stvaranja stereotipa..
ne moras ti mene moliti nista, jer se ovaj dio znanja nije odnosio na ukupno znanje ucenika privatnih gimnazija, nego na znanje autora ove teme koji vec sad ima lose ocjene, i vec sad vidi opciju ponavljanja razreda (ne cak ni popravnog).

Dakle, kad sam rekla da ce imati lose znanje na maturi, to se odnosilo na njegovo znanje, koje ocigledno manjka u mnogocemu ove godine, a da ne pricamo o dodatnim pripremama za maturu. On je imao los uspjeh ove godine i sad trazi laka rjesenja.

Ja bih na njegovom mjestu, radije ponavljala razred.
Malena Mu is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2014., 18:15   #11
Quote:
Malena Mu kaže: Pogledaj post
ne moras ti mene moliti nista, jer se ovaj dio znanja nije odnosio na ukupno znanje ucenika privatnih gimnazija, nego na znanje autora ove teme koji vec sad ima lose ocjene, i vec sad vidi opciju ponavljanja razreda (ne cak ni popravnog).

Dakle, kad sam rekla da ce imati lose znanje na maturi, to se odnosilo na njegovo znanje, koje ocigledno manjka u mnogocemu ove godine, a da ne pricamo o dodatnim pripremama za maturu. On je imao los uspjeh ove godine i sad trazi laka rjesenja.

Ja bih na njegovom mjestu, radije ponavljala razred.
ti si retardirana..
ghost995 is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 17.03.2014., 13:56   #12
Ghost - Nema u zivotu lakih rjesenja. Mozda se cine lakima, ali u dogledno vrijeme se pokaze da ipak nisu bila.

Nasao si se uvrijedjenim zbog toga jer sam kritizirala tvoje znanje - koje inace nema veze s pamecu, a kolika je razina tvoga znanja skolskog gradiva pokazuju tvoje ocjene.

A s obzirom na tvoj komentar za mene i sadrzaj privatne poruke, ocigledno je da ti treba jos vremena da ti sazrije i pamet.

Ponavljaj razred. Mozda nesto i naucis u toj godini dana.
Malena Mu is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2014., 15:54   #13
a mozda momak zna matatiku, hrvatski, engleski a neide mu latinski biologija i psihologija?

i otkud ti da ce u privatnoj sigurno proc?
__________________
"Sve što je javno štampano treba biti i javno kritizirano." M.K.
lee anabell is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2014., 13:47   #14
Quote:
ghost995 kaže: Pogledaj post
ti si retardirana..
Zašto tako grubo? I sam si napisao da ti je teško. Nije valjda da imaš izvrsno znanje, a više od 4-5 jedinica? Ako je samo pet, daj malo stisni, doći ćeš do dvije za popravak. Ima još vremena.
A ako imaš viška love za privatnu SŠ, svake godine stavi na stranu iznos koji bi uplatio za privatnu i s 18, eto ti vozački i kakav-takav auto. Znat ćeš da si ga zaradio učenjem.
Profesori cijene trud, pa makar i znanje ne bilo baš kakvo je očekivano. Ako stvarno pokažeš da radiš, da ti je stalo, vjerujem da ćeš proći. Ni u privatnoj te neće gladiti peruškom po guzi. Školarina uglavnom nije mito za prolazak razreda.

Hajde, dokaži sam sebi da možeš. To će ti biti jedna velika životna pobjeda. Svi navijamo za tebe, čak i "retardirana".
buditedobro is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2015., 19:26   #15
Quote:
buditedobro kaže: Pogledaj post
Zašto tako grubo? I sam si napisao da ti je teško. Nije valjda da imaš izvrsno znanje, a više od 4-5 jedinica? Ako je samo pet, daj malo stisni, doći ćeš do dvije za popravak. Ima još vremena.
A ako imaš viška love za privatnu SŠ, svake godine stavi na stranu iznos koji bi uplatio za privatnu i s 18, eto ti vozački i kakav-takav auto. Znat ćeš da si ga zaradio učenjem.
Profesori cijene trud, pa makar i znanje ne bilo baš kakvo je očekivano. Ako stvarno pokažeš da radiš, da ti je stalo, vjerujem da ćeš proći. Ni u privatnoj te neće gladiti peruškom po guzi. Školarina uglavnom nije mito za prolazak razreda.

Hajde, dokaži sam sebi da možeš. To će ti biti jedna velika životna pobjeda. Svi navijamo za tebe, čak i "retardirana".
niti sam se prebacivao niti sam ponavljao niti sam isao na popravni..pustili me da mogu na maturu...
ghost995 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2015., 15:42   #16
Quote:
ghost995 kaže: Pogledaj post
niti sam se prebacivao niti sam ponavljao niti sam isao na popravni..pustili me da mogu na maturu...
Drago mi je da si uspio. Kako ti sada ide?
buditedobro is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:08.