Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.07.2017., 10:59   #381
u kojem rodilištu?
ja sam bila u polusjedećem, i isto, babica je odradila fantastičan posao.

s prvom mi uopće nisu željeli reći koliko imam šavova prirodan porod skroz, kaos.
cvexter is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 22:38   #382
U pulskom rodilistu, stvatno su se poboljsali jako od doktora i osoblja, a evo i opreme.

Ja sam rekla, ovakav porod bi potpisala jos 10 puta. Svega sam bila svjesna, brzo proslo. Dok na prvom je sa je krenulo prirodno, ali su mimpri ktaju dali dolantin i gubila sam se na trenutke pa mi ni sjecanje nije skroz cisto.

Poslano sa mog SM-G800F koristeći Tapatalk
crazydiamond2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2017., 08:48   #383
potpis.

na prvom dobila dolantin, gubila se, trudovi padali.
s drugom bez ičeg, milina. boli se ne sjećam, mozak odradio svoje.
cvexter is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2017., 11:38   #384
Evo blackrose, vidis da nije tako strasno. Malo utjehe Samo hrabro, sve se to da izdrzati i najbolje od svega je sto dobivas nesto najljepse na sto se moze dobiti
crazydiamond2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2017., 23:23   #385
Kod mene oba poroda inducirana...prvi završio carskim rezom jer su bebi pali otkucaji (odmah nakon što sam dobila epiduralnu...ne znam je li povezano, al moglo bi lako biti), a ja se nisam dobro otvarala..
...drugi porod rodila vaginalno.. u manje od dva sata...njihov plan je bio drip, al su trudovi počeli sami nakon klistira i bili su postepeno sve jači ,pogotovo nakon prokidanja vodenjaka, pa na kraju nije trebalo..inače, došla u bolnicu na pregled 39tt,7cm otvorena, a bez trudova, zadržali me i ujutro sam bila već na 8cm..još uvijek bez trudova... predložili mi induciranje zbog prethodnog carskog reza jer su rekli da u jutarnjoj smjeni ima više doktora,pa je po njima sigurnije nego čekati pa da mi krene u noći kad ih je manje dežurno.. plus što je beba bila procijenjena na 3900g i samo bi još rasla što bi smanjilo šanse za prirodni porod..

Poslano sa mog LG-D410 koristeći Tapatalk
Light Green is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2017., 13:25   #386
Quote:
3nina3 kaže: Pogledaj post
Evo podizem temu.
Termin mi je sad 8.6.
Dva put sam radila ogtt i srednja vrijednost mi je bila povisena za 0,1. Znaci jako malo i granicno. To sam mjerils prije mjesec dana + sto mi je tlak uvijek visi u bolnicama ili ordinacijama (bude 135 sa 90) tako da si ga uvijek mjerim doma pa uslikam (doma mi je 115 sa 70).
Prosli sam cetvrtak prvi put bila na pregledu u vinogradskoj obzirom da tamo mislim rodit, imala neugodan pregled i dikrorica mi je rekla inducirat porod na termin zbog tog secera i tlaka. Jucer sam opet bila na pregledu i bila je druga doktorica s kojom sam imala ugodan pregled, vadila mi plodnu vodu i sve super no ipak i ona spominje inducirani na termin.
Ne razumijem zasto, njihov razlog je poviseni secer ali kako im to moze biti relevantan podatak obzirom da je stvarno minimalno povisen i mjeren prije vise od mjesec dana. Tlak povisen iskljucivo zbog sindroma bijelih kuta.
Beba je inače super, srce kuca za pet, kilaza oko 3200 znaci nista neuobicajeno, ja otvorena 1 prst.
I sad, pitam ja kako izgleda taj inducirani obzirom da sam cula svakakve metode i krene ona spominjat nekakav balon? Kao da ce mi stavit balon s kojim cu mirst stslno hodst i koji ce me sirit i da cemo onda vidit dalje.
Guglam ali nikako da naidem na nekoga tko ima iskustvo sa balonom a i prvi put cujem za to.
Zvuči bolno u svakom slucaju
Ima li tko ikakvo iskustvo s tim?
NINA kako je prosla indukcija s balonom?
petroslava is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2021., 20:26   #387
Da dignem temu, zna li netko koja bolnica u Zagrebu najmanje forsa inducirane porode? Nekako mi se čini da se inducirani porodi rade i kad treba i kad ne treba. Osobno bih voljela imati što prirodniji porod, a slutim da ću prenijet onih 40 tjedana jer je to tako išlo u obitelji i prije, imam duge cikluse (ne 28 nego 36 dana) i prvorotkinja sam. Koliko sam pročitala, prema WHO do 42.tjedana se smatra da je u terminu. Međutim, koliko čitam iskustva drugih trudnica, svaku u 41+par dana šalju na indukciju. Je li neka od vas možda odbila indukciju? Ima netko neka iskustva i savjet za podijeliti? Hvala.
universe_is_hostile is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2021., 09:59   #388
universe bok, moj porod je krenuo indukcijom - očito, makar ja to uopće tako ne doživljavam pa eto, možda ti malo moje iskustvo pomogne.

39+3 dolazim u bolnicu jer sam skužila da su mi gaće full mokre, no niš ne curi da curi. Dolazim kasno poslijepodne u četvrtak. Pregledaju me, zatvorena full, ni naznake od trudova, beba super, ja super ALI test na plodnu je pozitivan i ostavljaju me. Kroz noć vele da čekamo, možda se samo sve pokrene. Niš od toga. U 05 petak mi stave jedan gel ( znači, to je indukcija, jel... ) , on niš ne napravi ( vele to može i do 24 sata trajati ) U 11 stave drugi gel, ajd on me nekaj malo prišerafi. U 16 mi vodenjak puca baš full i dalje sve ide kak moje tijelo "diktira".....

Želim reći, ja svoj porod uopće ne doživljavam inducirani, a očito da je bio malo potpomognut, ili nije? Nije očito svaka indukcija nasilna.
2cofleka is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2021., 10:38   #389
2cofleka, hvala ti na podijeljenom iskustvu, malo si me utješila i nadam se da će i kod mene proči, ako već ne bez zahvata, onda uz neke tak minimalne zahvate.
Da se razumijemo, ako postoje ozbiljne indikacije za indukciju, naravno da sam za indukciju da se ne ugrožava zdravlje ni bebe ni mene, ali ne bih indukciju iz razloga: eto, već ste 41.tjedan trudni, sve je ok, al ste 41.tjedan trudni, pa ajmo! A čitam da to rade i da se žene muče na dripu i onda na kraju moraju na hitni carski. Ne mogu se oteti dojmu da se u takvim slučajevima forsira nešto prije vremena.
universe_is_hostile is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2021., 15:37   #390
universe, evo da te utješim, nije svaki inducirani pakao. naravno ako nema potrebe, ne treba, ali evo meni su zaključili da je to najbolje za naše zdravlje. nekoliko tjedana sam bila otvorena 3 cm, dan prije me hospitalizirali, sjedi na pilates loptu i vrti se. ujutro u rađaonu, prokidanje vodenjaka, drip, i za manje od 5 sati rodila, mogu reći da sam imala super porod. naravno da boli, svaki boli, ali eto...još sam dan ranije pitala sestru koliko to sve traje, a ona mi odgovori 12 do 16 sati za prvorotku...tako da ako moraš, moraš...misli na sebe i bebu, vi ste najbitniji
MrzimPratiSuđe is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2021., 18:31   #391
universe naravno da možeš odbiti indukciju ako je sve ok mislim i ako nije, ali onda ti to nije u interesu. Ugl, treba umati na umu da je termin samo procjena kao što si i sama napisala i spomenula kako ciklusi variraju pa to uvijek može biti dva, tri tjedna gore dolje. Uvijek si pred termin možeš stimulirati bradavice, seks ili probati curb walking pa na taj način i sama pripomoći da to starta.
(ili zamoliti za membrane sweep)

Indukcija je nekima super, nekima užas. Prirodni trudovi su valovi nelagode rekla bih, a drip je niz pojačanih trudova i prilično boli ako uz njega ne uzmeš epiduralnu ili dolantin. Ipak, sve se izdrži, vjeruj mi. Moj porod je počeo spontano, ali sam dobila i gel, a i dobru dozu dripa, bilo je teško, ali u tom trenutku nisam o tome razmišljala i prošlo je nekako. Normalno da se bojiš, ali to što je mene boljelo ili nekoga nije uopće, nije pokazatelj apsolutno ničega za tebe i tvoju bebu. Tvoj strah je potpuno razumljiv, ali dokle god je sve ok s vama, nema razloga za indukciju niti za preveliku sekiranciju oko toga.
Nitko te ne može natjerati ni prisiliti na to, mislim ako se ništa ne događa, a sve je ok, pa nema te netko pravo protiv tvoje volje zadržavati i na tebi izvoditi postupke za koje nema indikacije osim nekakvog okvirnog datuma koji je sam to, okviran.
Smoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2021., 21:06   #392
evo i moje iskustvo

znala sam da idem na indukciju i razmisljala sam o istim stvarima kao i ti jer je internet prepun iskustava žena koje su dobile drip od kojih ih je bolilo sve nenormalno, nisu se na kraju otvorile i završile su na hitnom carskom

moje iskustvo je skroz drugacije i na kraju sam sretna što je bilo tako kako je bilo i kao i 2 cofleka, uopće ne gledam svoj porod kao na inducirani.
Bilo je bolno, uzela sam dolantin i vrlo brzo rodila, sve skupa je trajalo 2 sata i iskreno ne bih ništa promijenila
zdjela is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2021., 11:00   #393
Quote:
universe_is_hostile kaže: Pogledaj post
Da dignem temu, zna li netko koja bolnica u Zagrebu najmanje forsa inducirane porode? Nekako mi se čini da se inducirani porodi rade i kad treba i kad ne treba. Osobno bih voljela imati što prirodniji porod, a slutim da ću prenijet onih 40 tjedana jer je to tako išlo u obitelji i prije, imam duge cikluse (ne 28 nego 36 dana) i prvorotkinja sam. Koliko sam pročitala, prema WHO do 42.tjedana se smatra da je u terminu. Međutim, koliko čitam iskustva drugih trudnica, svaku u 41+par dana šalju na indukciju. Je li neka od vas možda odbila indukciju? Ima netko neka iskustva i savjet za podijeliti? Hvala.
Ja sam prošla indukciju, ali ne jer sam prenijela nego zbog curenja plodne vode. Imaš moje iskustvo na temi Sveti Duh (pisala sam jučer /prekjučer)

Poslano sa mog JNY-LX1 koristeći Tapatalk
LeaLeic is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2021., 14:42   #394
Ženice, hvala vam što ste podijelile svoja iskustva i savjete ��
Mene nije toliko strah da ce mene boljeti, s tim sam se pomirila kad sam saznala da sam trudna i to cemo pregrmiti, nisam ni prva ni zadnja.
Ono sto me brine u svemu tome je da za bebu ne bude traumaticno iskustvo i da ga se, kako da se izrazim, ne isseljava van prije vremena. Tipa, kad ni sa umjetnim trudovima ne ide van, imam nekak osjecaj ko da jednostavno jos nije vrijeme da ide van.
Druga je stvar ako nema plodne vode, tlak ili neki drugi konkretni razlozi (koji nisu iskljucivo da je prosao 41.tjedan) za indukciju. Naravno da u ozbiljnim situacijama ne bih odbila indukciju.
Svakako cu, kad termin bude blizu, pokusati bebolina isseliti prirodnim putem i nadam se, uspjeti.
universe_is_hostile is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2021., 14:58   #395
Mislim da te nece inducirati prije 42 tjedna, barem je tako u rodilistu u mom gradu. Samo se cesce ide na kontrolu, tipa svaki drugi dan na ctg da vide da li se sta desava i uzv da se uvjere da je sve ok sa plodnom vodom.
Ja sam imala dogovorenu indukciju 2 dana prije punog termina, ali samo zato sto sam 5 dana prije indukcije vec bila otvorena 2 prsta. Realno sam se mogla poroditi i ranije. Na indukciju sam dosla vec 4 prsta otvorena. I sve je bilo gotovo za 8 sati, bez bolova uz epiduralnu. No, bilo je bolova na pocetku kad su mi ukljucili drip i dok su mi doze epi popustale, ali nista strasno.. a prvorotka sam i ocekivali su da bude dugo trajalo. Rodila sam savrsenu djevojcicu u 3 truda..
Inter07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2021., 15:07   #396
Ček ček, indukcija potakne tijelo da krene sa svojim trudovima, a tvoji trudovi nisu niš umjetno kaj ne? Ili ja griješim u percepciji toga?
Znači, gel koji sam ja dobila je rekao tijelu : ajde, idemo, zbudi se, ajde maternica grči se kaj spavaš..... I ona se počela grčiti, vodenjak je pukao i bla bla....

Hoću reći, nije to sve tak umjetno ili?
2cofleka is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2021., 15:23   #397
Meni kad su iskopcali drip su mi trudovi prestali, tako da ne bih rekla da ti potakne prirodne trudove.
Meni su busili vodenjak i svejedno nisam imala svoje trudove.. a otvarala sam se..
Inter07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2021., 17:27   #398
Daju ti se sintetski hormoni, prvo gel, a ak ne ide gelom, onda drip, da potaknu trudove. A sad, ja to percipiram ko umjetne trudove. Prirodni bi mi bili: joj, nekaj me stišće sve češće, joj evo trudova na 10 minuta, ajmo u bolnicu rodit.
universe_is_hostile is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2022., 16:38   #399
Podižem temu..
Tko ima iskustva s indukcijom u Vinogradskoj? Drugi porod..trebala bi nakon iduceg pregleda dobiti termin kad uđem u 39.tjedan..razlog streptokok plus otvorenost..
Sesuda is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:54.