Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.08.2017., 17:35   #21
Quote:
dk1 kaže: Pogledaj post
ima pravo ali ga neće dobiti.
kao što dozvolu ne može dobiti 99% građana ove zemlje.
kad predaš zahtjev za dozvolu, policija ti ide među susjede, na radno mjesto, raspituje se o tebi sve dok se netko ne sjeti da si prije 15 godina pijan nekome jebo mater....
To je postupak koji se obavlja ( obično je to djelatnost operative SOA) kada osoba podnese zahtjev za posao u sigurnosnom, vojnom ili državnom sustavu.
Ovo je suludo da službenici idu po susjedstvu i ispituju da li je g.Stevo pozdravio kada je prolazio i da li zalijeva paradajz !??!
To je suludo, ta nismo Turska !??
__________________
Narod je jedna stoka grdna
Čast ljudima.
Sforza Aspang is offline  
Old 08.08.2017., 17:43   #22
Quote:
MikeJarm kaže: Pogledaj post
Dakle svaki Ustaša je zločinac automatski ali pripadnik srpskih paravojnih postrojbi nije zločnac i ja sam desničarski ekstremist ?
Puah..Mislim da ste ovdje nešto zametnuli, ali neme veze. Idemo dalje..
Quote:
MikeJarm kaže: Pogledaj post
Inače vojska Krajine je sudjelovala i u ratu u Bosni, 9 000 vojnika iz Krajine je napadalo i protjerivalo cca 200 000 Hrvata iz Posavine i još toliko Bošnjaka.
Ako smijem dodati..U posljednjem ratu najviše su ratnih zločina počinili Srbi/Vlasi, zatim Hrvati pa Bošnjaci..Nema onoga tko nije počinio ratni zločin ?
Zašto ?
Zato što na Balkanu tj.Helmu živi soj ljudi koji su ubojice, pijandure, lopovi i bitange i zato što je rat njihova prilika da postanu nešto što nikad nigdje i nikada ne bi postati..
Nije problem rat..Problem je način ratovanja.
Quote:
MikeJarm kaže: Pogledaj post
Zašto spominjem Tomašicu? Cijela srpska vojska je u prošlom ratu bila genocidna, ubijala je organizirano ljude, imala i logore za silovanja itd i samo neki nastrani ljevičar iz Hrvatske može nekoga kome smeta naoružavanje bivšeg pripadnika vojske Krajine(za kojeg možda nema dokaza o ratnim zločinima) mene nazivati ekstremistom.
Vi sami sebe zovete ekstremistom. Ja sam mislio da dežurne domaće desničare koji piju po kninskim krčmama u crnim odorama..Na njih sam mislio.
Naslov je bio fugirativnog značenja, ali g.Žeželj može ispasti odlična populistička igračka da se zamagli kriminal ili suđenje HDZ..On je sredstvo da se zaboravi porez na nekretnine..
To je za uporabu političara opće prakse.
Quote:
MikeJarm kaže: Pogledaj post
Ovo pričanje o "Srbima tj Vlasima" kao neprijateljima države mi je smiješno, jedino ako ne mislite da su svi Srbi služili Mladiću, Martiću, Arkanu? Mislite da su svi Srbi genocidni jer je ta ista vojska napravila genocid od Hrvatske, preko Bosne pa do Kosova??
Ne postoji genicidan narod. To ne postoji. Ne postoji odgovornost kolektiva. To ne ide.
Govorim da je rat ispunio svrhu.
Nakon 500 godina srpsko/vlaško pitanje je riješeno. Više nikada neće postojati srpsko pitanje u Hrvatskoj.
Usto, Hrvatska je etnički gotovo čista ;preko 95 % stanovnika izjašnjavaju se kao Hrvati rimokatolici.
Jedna od etnički najčistijih zemalja.
Mislim da rat ipak nije bio uzaludan. Žrtva Vukovara se isplatila, Srba nema više, Hrvatska korača naprijed kao samosvojna država.
Svi su ciljevi ispunjeni.
Sadas slijedi stvaranje kvalitetne države.
Koja će morati odgovoriti g.Žeželju zašto ne smije posjedovati karabin !?
Quote:
MikeJarm kaže: Pogledaj post
Kako mislite da tih 45 000 pripadnika vojske Krajine ide od karaktera do karaktera? Mislite da su srpski vojnici sami činili zločine bez srpskog rukovodstva i organizacije ?
Dakle Mladić, Karadzic i Martić su heroji ali je problem ljudi na terenu jer nisu imali karaktera ?
Idemo redom...

General-pukovnik R.Mladić je ludi pasji sin čija je kćer izvršila samoubojstvo 1994. On je ludo pseto i ratni zločinac.

R.Karadžiž je ratni zločinac jer je planirao i odobrio ubijanje civila.

M.Martić je lokalni nepismeni seljo koji je sudjelovao u nedjelima i nije kažnjavao nedjela, ali patovreni ratni zločinac nije. Nema on pameti za to.

Poimenično neznam svih 30-45.000 pripadnika krajinske paravojske, ali od oka mogu lupati da je otprilike patološki broj spreman ubiti, silovati, pljačkati, zaklati ili mučiti na rečenu crfiru oko 10 %...Možda i manje, ako računamo da nisu svi vični nožu i hladnokrvnom ubijanju, ali su prije spremniji opljačkati ili silovati..
__________________
Narod je jedna stoka grdna
Čast ljudima.
Sforza Aspang is offline  
Old 08.08.2017., 17:55   #23
Nemre dobit oružje isto kao što nemre dobit oružje netko tko ubije, odsluži 15 godina robije i kao formalnopravno rehabilitiran je, vratio dug društvu i slično i nema prepreke da dobije oružje. Al opet nemre dobit oružje.
BolajiBadejo is offline  
Old 08.08.2017., 19:21   #24
Quote:
BolajiBadejo kaže: Pogledaj post
Nemre dobit oružje isto kao što nemre dobit oružje netko tko ubije, odsluži 15 godina robije i kao formalnopravno rehabilitiran je, vratio dug društvu i slično i nema prepreke da dobije oružje. Al opet nemre dobit oružje.
Čekaj malo...
Ako nije kažnjavan prije..I ako nije gonjen zbog ratnih nedjela, zašto ne bi bio lovac ?!
__________________
Narod je jedna stoka grdna
Čast ljudima.
Sforza Aspang is offline  
Old 08.08.2017., 19:39   #25
Quote:
Sforza Aspang kaže: Pogledaj post
Čekaj malo...
Ako nije kažnjavan prije..I ako nije gonjen zbog ratnih nedjela, zašto ne bi bio lovac ?!
Pa jesi ti 100% siguran da nije počinio neki zločin? Očigledno to ne možemo znati sa sigurnošću, a pošto je bio na pogrešnoj strani u ratu i borio se protiv države u kojoj živi oružije niti ne zaslužuje.

Po meni svatko onaj tko je spreman krenuti na dojučerašnjeg susjeda i protiv svojih ljudi s kojima je odrastao radi neke ideologije i to sa oružijem u rukama je psihički nestabilna osoba i ne zaslužuje oružije.
arizin is offline  
Old 08.08.2017., 20:11   #26
Quote:
arizin kaže: Pogledaj post
Pa jesi ti 100% siguran da nije počinio neki zločin? Očigledno to ne možemo znati sa sigurnošću, a pošto je bio na pogrešnoj strani u ratu i borio se protiv države u kojoj živi oružije niti ne zaslužuje.
Nisam.
Pa PNUSKOK neka istraži..Tko ih spriječava ?!

Bio je na suprotnoj strani, nema sumnje..
I što sad nakon 22 godine ?
Da pričekamo još 50 godina pa da g.Perković pjeva u Zemunu !?
Quote:
arizin kaže: Pogledaj post
Po meni svatko onaj tko je spreman krenuti na dojučerašnjeg susjeda i protiv svojih ljudi s kojima je odrastao radi neke ideologije i to sa oružijem u rukama je psihički nestabilna osoba i ne zaslužuje oružije.
To je glupost što si napisao.
Prava pravcata glupost.

Ovakva vrsta pametovanja nakon 27 godina ili nakon 22 godine zapravo govori o društvu u kojem živimo..

Jedno je vrijeme 1980.
Drugačije vrijeme je 1990.
Rat je opet svoje vrijeme..
I tako dalje vrijeme ide.
Ljudi umiru, rađaju se novi, živi životare.

Ako namjeravaš sa takvim stavom očekivati izgradnju bolje Hrvatsku, nećeš uspjeti.
Sorry, ali priča ne drži vodu.

Ne poznajem g.Žeželja, ali ako je velikosrbin zašto nije ostao u Srbiji ?!
Koga vraga se vratio u RH ?!
Koga vraga se obratio zakonodavcu u Hrvatskoj ?!!

Da se razumijemo..Ne želim i ne očekujem povratak Srba /Vlaha u RH u onom broju udjela 1990.
Ne.
To bi bio znak da je rat bio besmislen.

Ali, ako postoje oni koji su se vratili, poštuju zakone RH, ne vidim koliko dalje idemo sa tvrdoglavom idejom da su svi ne-Hrvati ratni zločinci.

Zablude i mržnje 1990-ih su uzrok jednog učenja tijekom 45 godina..
Od 2000 do 2017. postoji odmak od zablude i podsticaj svijesti da nije sve onako kako je govorila SPC i da nije Tuđman najbolje što nam se desilo..
__________________
Narod je jedna stoka grdna
Čast ljudima.
Sforza Aspang is offline  
Old 08.08.2017., 20:16   #27
Quote:
Sforza Aspang kaže: Pogledaj post
U pravi si.
Tvoj post je racionalan, odiše razumom i pravo je osvježenje u močvari zatucanih odnosa..
Moji komplimenti.

Ako je Hrvatska pravna država, Žeželj će dobiti pušku.
Hold your horses.

Ja se prvo bunim protiv toga da izbjegavas ukazati na cinjenicu da se svadja vodi oko kupovine lovacke puske. Jer naslov navodi naivnu zrtvu ( mene npr. ) da pomisli kako neki bivsi krajisnik hoce nositi valjda kalasnjikov.
Drugo, kada se malo bolje procita tvoj link vidi se da uopce nije problem u pripadnost ovoj ili onoj paravojski nego jednostavno hrvatski zakon ( u tekstu pise da je nasljedjen iz bivse drzave ) propisuje da ako te susjed prijavi da te se boji bio ti nebio pripadnik SVK onda ti se nesmije izdati dozvola za kupovinu lovackog oruzja te da ocito zakone treba uskladiti sa EU. To znaci da ako je Hr. pravna drzava a neki od susjeda je prijavio lika iz teksta da ga se boji, onda on nece dobiti pusku dokle god se isti ne promjeni.

Ukratko...jos jedan biser hrvatskog novinarstva i gubljenje mog vremena.
E sada..ja ne mogu utjecati na novinarske lesinare t-portala ...ali apeliram na tebe da malo objektivnije pristupis temama koje otvaras.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:31.