Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.11.2017., 17:15   #1381
Quote:
DJTcro kaže: Pogledaj post
Lijepo si to napisala.

Aci bi bilo bolje da nađe goste nešto veselije prirode. Dosta više širenju pesimizma putem medija.
Mislim da je na početku emisije bilo rečeno da je povod emisije Mandićeva knjiga čija tema se lijepo uklapa u Sisvete i Dušni dan koji su bili ovaj tjedan.

A i govorilo se o smrti, odnosnu čovjeka prema smrti .....
mravac8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2017., 18:17   #1382
Quote:
ball kaže: Pogledaj post
Zapravo, pjesma je govorila o tome kako je otac uspio ubrati 75 godina, a ne o revoluciji...
Ja nisam vidjela ni ljevičara ni desničara, već čovjeka kojeg je život potrošio...poraženog čovjeka koji to ipak nije...Drag mi Mandić...
etikete, etikete
__________________
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
twistdrum is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2017., 18:38   #1383
haha, natrpao se piarovske love iz Rimčeve kase pa sad punog trbuha i u buržujskom tonu naš ljevičar Aco blagoglogolji o smislu života sa ishlapljelim mudracem i životnim patnikom i mučenikom par excellance koji se satrao u životu kao malo tko u ovoj zemlji...
To bilateralno mudrovanje dvojice paćenika mogu popušit samo oni koji nisu okusili tvrđu i ne baš krasnu stranu života pa im Aca-Mandićevo svjedočanstvo zaista vrlo uvjerljivo djeluje kao vrhunac izvitoperene sudbine kakva pogađa samo rijetke nesretnike...kao njih dvojicu, valjda.

a u p.m, socijalistička propaganda je svojevremeno u tim raspravama o biti života davala prostora onima neuglednicima i sakatim prikazama koje je zapala kriva karta pri rođenju pa su se od djetinjstva mrcvarili u rudnicima, na pučinama i na brdima za šaku dvopeka i pogubili djecu u ratovima i katastrofama, a sad je jedan Mandić autoritet i sinonim za težak i beznadan život

Stasenkovi likovi iz njegovih kratkih dokumentaraca su goli kuac za Acu i Igija...
Aleksandar F. Stasenko 1976 "Put"
žalac_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2017., 19:40   #1384
Quote:
žalac_1 kaže: Pogledaj post
haha, natrpao se piarovske love iz Rimčeve kase pa sad punog trbuha i u buržujskom tonu naš ljevičar Aco blagoglogolji o smislu života sa ishlapljelim mudracem i životnim patnikom i mučenikom par excellance koji se satrao u životu kao malo tko u ovoj zemlji...
Priznajem da nisam u toku, pa, molim, tko bi danas bio filozof, intelekturalac, pisac, pravi hrvatski, mlađe generecije?

Meni ne pada nitko na pamet, ali ne čitam baš hrvatske mudrace, trenutno sam na svjetskim, pa ponavljam nisam u toku.

I nisam se mislila vraćati na ovu temu, ali gledala sam onog novog Kralja Artura, znam da je podbacio u kinu, pa sam poželjela pročitati neku recenziju trenutnih filmskih hitova, recimo usporedba Kralja Artura sa Wonder Woman.

Prije je fimske kritike pisao Nenad Polimac, ali to je bilo doba dok sam još novine kupovala na kioscima, danas ne znam koga bi čitala.

Od intelektualaca, filozofa znam starije generacije Supeka, Mandića .... ali ti ljudi su zanat sklesali još u Jugoslaviji.

Tko može prezentirati mladu Republiku Hrvatsku, nije moguće da su dosezi njezinih filozofa ona čuvena rečenica izrečena u Saboru: Žene su za madraca a ne za mudraca?
mravac8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2017., 19:48   #1385
Quote:
mravac8 kaže: Pogledaj post
Priznajem da nisam u toku, pa, molim, tko bi danas bio filozof, intelekturalac, pisac, pravi hrvatski, mlađe generecije?

Meni ne pada nitko na pamet, ali ne čitam baš hrvatske mudrace, trenutno sam na svjetskim, pa ponavljam nisam u toku.

I nisam se mislila vraćati na ovu temu, ali gledala sam onog novog Kralja Artura, znam da je podbacio u kinu, pa sam poželjela pročitati neku recenziju trenutnih filmskih hitova, recimo usporedba Kralja Artura sa Wonder Woman.

Prije je fimske kritike pisao Nenad Polimac, ali to je bilo doba dok sam još novine kupovala na kioscima, danas ne znam koga bi čitala.

Od intelektualaca, filozofa znam starije generacije Supeka, Mandića .... ali ti ljudi su zanat sklesali još u Jugoslaviji.

Tko može prezentirati mladu Republiku Hrvatsku, nije moguće da su dosezi njezinih filozofa ona čuvena rečenica izrečena u Saboru: Žene su za madraca a ne za mudraca?
to je ipak primjerenije pitanje za Acka, budući da nam on dovodi goste i servira filozofsko-intelektualne zvijezde i uvodi nas u tokove i aktualnosti na sceni

Ja bih mu predložio da dovede Rudanicu, za koju godinu, kad postane još čangrizavija i grintavija zbog paćeničkog života i tegobne starosti.
Ima i ona što reći .... i nije puno lošija od Mandića, blebetaju gluposti (ne kažem da su nezanimljivi) u istom stilu.

a od mlađih, ne znam, volio bih vidjeti Hasanbegovića na tribinama jugosocijalista i preživjelih titoista s Acom u ulozi moderatora.... i provokativno je, i zajebantski, i kurvanjski zna ubost Haso, al i debelo argumentira i konstruktivan je, i ne pliva u izlizanim klišeiziranim diskursima postdemokratske lijevo-liberalne "social justice warrior" inteligencije
žalac_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2017., 19:51   #1386
Kako Mandica proglasavate starcem a Franjo Tudjman kad je bio njegovih godina bio je na vrhuncu politicke i intelektualne snage?
Ipak Mandic je dovoljno intelektualno bistar da javno kaze da je projekt Hrvatske propao sto vidi svatko tko ima IQ veci od broja cipela koje nosi. I to je najvaznija stvar ove emisije, da je smogao snage to konstatirati i izreci, jer sa ekrana HTV i drugih televizija u RH to se ne smije cuti. Ali u Acinoj emisiji se cuje.
__________________
Sve je uzalud.
McFuck is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2017., 19:57   #1387
Quote:
žalac_1 kaže: Pogledaj post

Ja bih mu predložio da dovede Rudanicu, za koju godinu, kad postane još čangrizavija i grintavija zbog paćeničkog života i tegobne starosti.
Ima i ona što reći .... i nije puno lošija od Mandića, blebetaju gluposti (ne kažem da su nezanimljivi) u istom stilu.
Nisam to mislila. Fučka mi se za Stankovića, njegovu emisiju slušam, dakle, radim nešto drugo i ne trošim vrijeme ni na njega ni na njegove goste.

Mislila sam na čitanje, na utrošeno vrijeme života, na dva - tri sata ili više sa knjigom koju pažljivo čitaš i za to vrijeme ne radiš ništa drugo, ne misliš na ništa drugo nego na riječi i rečenice koje čitaš.

Postoji li danas osoba mlađe generacije koja je napisala nešto vrijedno toga?
mravac8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2017., 20:02   #1388
Quote:
žalac_1 kaže: Pogledaj post

a od mlađih, ne znam, volio bih vidjeti Hasanbegovića na tribinama jugosocijalista i preživjelih titoista s Acom u ulozi moderatora.... i provokativno je, i zajebantski, i kurvanjski zna ubost Haso, al i debelo argumentira i konstruktivan je, i ne pliva u izlizanim klišeiziranim diskursima postdemokratske lijevo-liberalne "social justice warrior" inteligencije
Potpuno nezanimljiva tema. Prepucavanje ljevičara i desničara, nastojanje da se izbaci što bolja fora na način koji će izgledati što spontaniji u stilu i na nivou emisija tipa Jel me netko tražio ..... ne, hvala.

To je za seoske birtije.

Zanimaju me znanja i ideje koje je čitaju u miru i tišini sveučilišnih knjižnica, ne folkshumor.
mravac8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2017., 20:17   #1389
Quote:
žalac_1 kaže: Pogledaj post
haha, natrpao se piarovske love iz Rimčeve kase pa sad punog trbuha i u buržujskom tonu naš ljevičar Aco blagoglogolji o smislu života sa ishlapljelim mudracem i životnim patnikom i mučenikom par excellance koji se satrao u životu kao malo tko u ovoj zemlji...
To bilateralno mudrovanje dvojice paćenika mogu popušit samo oni koji nisu okusili tvrđu i ne baš krasnu stranu života pa im Aca-Mandićevo svjedočanstvo zaista vrlo uvjerljivo djeluje kao vrhunac izvitoperene sudbine kakva pogađa samo rijetke nesretnike...kao njih dvojicu, valjda.

a u p.m, socijalistička propaganda je svojevremeno u tim raspravama o biti života davala prostora onima neuglednicima i sakatim prikazama koje je zapala kriva karta pri rođenju pa su se od djetinjstva mrcvarili u rudnicima, na pučinama i na brdima za šaku dvopeka i pogubili djecu u ratovima i katastrofama, a sad je jedan Mandić autoritet i sinonim za težak i beznadan život
Sasvim sigurno nije lako izgubiti kćer (pa još na ovakav način), ja to baš nikad ne bih banalizirao. I ne, ne slažem se s nekim Mandićevim pogledima, ali on jest intelektualac (u pozitivnom smislu te riječi) i to mu se treba priznati, neovisno o tome slaže li se čovjek s njim ili ne.
- Sizif - is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2017., 20:32   #1390
Quote:
rechtextreme kaže: Pogledaj post
Možda ako sam gledao 10% emisije ali ubrao sam kad je Aca citirao pjesmu njegove kćeri prožetu revolucionarnim idejama

Inače, za tog Mandića čujem samo kad se pojavi u NU2
Za koga čuješ redovitije i češće, a da ga vrijedi navesti?
To ti može biti do sadržaja kakve pratiš.

Postoji jedna Sokratova -
"In a wise community the philosophers would not seem foolish; it is only among fools that the wise are judged to be destitute of wisdom."

Pazi da se ne uhvatiš u tako nešto


-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2017., 21:08   #1391
Quote:
twistdrum kaže: Pogledaj post
etikete, etikete
Zapravo ga uopće nisam etiketirala, samo mi se čini da u njemu vidim više života nego što ga vidi on sam...
__________________
MCR
ball is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2017., 03:13   #1392
u njemu ima života zato što mu je um živ(ahan) i britak i nakon određenih zdravstvenih tegoba, čovjek se voli šaliti na vlastiti račun, uvijek ga je zanimljivo slušati. i kako netko reče, ne moramo se s njim uvijek slagati, ma ne moramo nikako, čovjek je "misleći" i ima što za reći, uz kvalitetne citate. volim kad slušam nekog za kog' ne znam što će reći u sljedećoj rečenici (pogotovo kad su rijetke prilike da ga čuješ). u moru novokomponiranih javno izrečenih floskula i bezličnih rečenica koje liče jedne na drugu jer ljudi baš vole modus copy/paste, i u društvu gdje je sramotno puno nepismenih ili polupismenih ljudi koji ne znaju povezati ni tri proste, a kamo li prosto-proširene rečenice, Mandić je (i u ovim godinama) uvijek osvježenje i zaista rijetka i jedinstvena pojava u našem medijskom prostoru. ne podilazi slušatelju, ali itekako okupira pažnju.

rođen je 20.11. 1939, dakle u 78oj je.

pjesmu koju je Stanković pročitao kći je napisala kad je Mandić imao 45. godina.

kada počinje starost?

Quote:
Starost počinje kada ti pobjegne lijevi rukav (kod oblačenja).
i sviđa mi se njegov stav o "nadnaravnom ljepilu" koje veže dvoje ljudi.
ekaliopa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2017., 09:10   #1393
Quote:
ekaliopa kaže: Pogledaj post
u njemu ima života zato što mu je um živ(ahan) i britak i nakon određenih zdravstvenih tegoba, čovjek se voli šaliti na vlastiti račun, uvijek ga je zanimljivo slušati. i kako netko reče, ne moramo se s njim uvijek slagati, ma ne moramo nikako, čovjek je "misleći" i ima što za reći, uz kvalitetne citate. volim kad slušam nekog za kog' ne znam što će reći u sljedećoj rečenici (pogotovo kad su rijetke prilike da ga čuješ). u moru novokomponiranih javno izrečenih floskula i bezličnih rečenica koje liče jedne na drugu jer ljudi baš vole modus copy/paste, i u društvu gdje je sramotno puno nepismenih ili polupismenih ljudi koji ne znaju povezati ni tri proste, a kamo li prosto-proširene rečenice, Mandić je (i u ovim godinama) uvijek osvježenje i zaista rijetka i jedinstvena pojava u našem medijskom prostoru. ne podilazi slušatelju, ali itekako okupira pažnju.
Da, tako nekako i ja mislim... to što se s nekim (ili s dosta, nebitno) od njegovih stavova na slažem, ne znači da nije respektabilan sugovornik ili 'protivnik' u situacijama kad voli oponirati, a on to zaista voli.

I ta sličica s lijevim rukavom koji mu (kod oblačenja) bježi, zapravo je odraz njegove slikovitosti i originalnosti u izričaju.

Dobra je bila i Marija Selak dva tjedna ranije, posebno u trenutku kad je otvoreno priznala svoje unutarnje kontradikcije od čega "pametujući", lažni intelektualci bježe kao vrag od tamjana. Solidan (i intelektualno pošten) filozof može biti i životna i strastvena žena, ali i mentalno vitalan starac poput Igora Mandića.

I onaj tko se s njim ne slaže, trebao bi (ako nije kukavna baba) poželjeti na drugoj strani "ringa" nekog poput njega (a takvih ima zaista malo) jer usprkos godina, zna ubosti svojim britkim umom i riječima.

Plus i za Stankovića (kojeg inače s razlogom ne cijenim). I za Mariju i za Igora, tj. za to što ih je doveo u goste i emisiju vodio bez gluposti... te što je omogućio da se različiti svjetonazori i filozofske postavke prezentiraju na dostojan način. Ograničeni, 'uskotračni' ljudi će ga zbog toga pljuvati, tj. jedni zbog Marije, a drugi zbog Igora... no, naučiti se može od onoga tko misli drugačije, ako je taj misleći... jer ako misli sve isto kao i ti, to je kao da razgovaraš sam sa sobom i ne predstavlja proširenje perspektive.

U političkom smislu, Marija je više u 'centru', a Igor 'lijevo'. Ali sve je to u redu... puno je bolje da je tako, nego da vlada jednoumlje i cenzura.

Zadnje uređivanje - Sizif - : 06.11.2017. at 09:25.
- Sizif - is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2017., 13:49   #1394
Sizife, nema se što za dodati, a ni za oduzeti

koliko god se Igor činio "brutalnim" u njemu je itekakva emocija i poseban senzibilitet. i u pravu ste, respektabilan je "protivnik" s kojim bi gušt bio diskutirati i polemizirati. ili ga samo slušati. elokventan na jedinstven, mandićevski način.
ekaliopa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2017., 14:35   #1395
Slagali se s njim ili ne, Mandic je uvijek zanimljiv sugovornik i intelektualac. Njegovu zivotnu tragediju moze relativizirati samo ignorant, najblaze receno. A sto je vec milijun puta dokazano, bolje iskreni ateist, nego pokvareni teist.
__________________
Svijet neće biti uništen od strane zlih ljudi, već od strane onih koji gledaju i ništa ne poduzimaju!
zeljko_ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2017., 14:50   #1396
Quote:
zeljko_ri kaže: Pogledaj post
Slagali se s njim ili ne, Mandic je uvijek zanimljiv sugovornik i intelektualac. Njegovu zivotnu tragediju moze relativizirati samo ignorant, najblaze receno. A sto je vec milijun puta dokazano, bolje iskreni ateist, nego pokvareni teist.
smisao zivota nije teist-ateist...
iskreno-pokvareno...to je smisao zivota...
__________________
divim se zalasku svoje pameti
zalazak pameti is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2017., 14:53   #1397
i onda takav "nepoželjni" ateist kaže da "treba izdržati nešto ako si se prihvatio nekog posla", misleći na brak koji je još, često, "ujedinjen zajedničkim potomstvom"; baš me zanima statistika rastava i razvoda u Hr, upravo na toj ateizam-teizam relaciji jer znamo kakvo je prije svega (s obzirom na broj deklariranih vjernika) kršćansko-katoličko učenje i očekivanje
ekaliopa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2017., 15:29   #1398
Vjerujem da je njegovo poimanje zivota uvjetovalo samoubojstvom kcerke. Samim time mu je zivot pretvoren u nistavilo poslije cega slijedi jos jedno nistavilo. A i neki filozofi pribjegavaju ignoriranju onoga sto je nemoguce dokazati.
Kao sto je receno, svetost braka za njega je nesto sto bi mnogi vjernici mogli uciti od njega.
__________________
Svijet neće biti uništen od strane zlih ljudi, već od strane onih koji gledaju i ništa ne poduzimaju!
zeljko_ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2017., 16:48   #1399
Quote:
zeljko_ri kaže: Pogledaj post
Kao sto je receno, svetost braka za njega je nesto sto bi mnogi vjernici mogli uciti od njega.
apsolutno.

ne ostavlja ni najmanje iluzije o "lakoći brakovanja", čovjek se mijenja iz godine u godinu, iz desetljeća u desetljeće i zaista je umijeće dočekati starost uparen s jednom osobom, ne mijenjajući partnere ko čarape kroz život. govorim (i) načelno. "Teško je imati 50 godina ljubavi, to nemaju ni anđeli na nebu" - samo je jedna od njegovom izričaju srodnih sličica...
ekaliopa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2017., 22:36   #1400
Quote:
Uz ovotjedni Interliber u goste nam dolazi jedan od najprodavanijih pisaca u Hrvatskoj Bruno Šimleša. Je li literatura za samopomoć prevara ,ili pomoć nesretnim ljudima te zašto se Šimleša u posljednje vrijeme značajno društveno angažirao od zaštite manjina do osude desnog konzervativizma neka su od pitanja emisije.
Bome dovlači sugovornike s kojima se može raspravljati o životno značajnim stvarima za ovu državu. Zajebi činjenicu da je u tijeku jedna od većih pljački u našoj povijesti, legitimnost literature za samopomoć je pitanje kojim bi se Hrvati trebali baviti.
BrokenEmpire is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:39.