Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.11.2017., 22:42   #1401
Quote:
ball kaže: Pogledaj post
Zapravo, pjesma je govorila o tome kako je otac uspio ubrati 75 godina, a ne o revoluciji...
Ja nisam vidjela ni ljevičara ni desničara, već čovjeka kojeg je život potrošio...poraženog čovjeka koji to ipak nije...Drag mi Mandić...
baš tak

ogolio je sve što ga se pitalo, baš me se jako dojmio
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2017., 15:03   #1402
Gleda li tko najpozatijeg hrvatskog ljubavologa? O čemu se u emisji govorilo

Nisam namjerno gledao, jer bi se slušajući i gledajući dotičoga, nakon nešto obilijnijeg nedjeljnog ručka vjerojatno ispovraćao.
__________________
Francisco Román Alarcón Suárez, 21 de abril de 1992, Benalmádena, Málaga, mejor conocido como Isco...
Smislio sam potpis, možda nije za javnost,
al jebala vas vaša rodna ravnopravnost
IscoAlarcon is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2017., 15:48   #1403
preimovat u "ne delaju dva".
da ljudi koji su zbog kvara daljinskog prisljeni promatrat navedeni iscjedak znaju kaj gledaju.
__________________
ignore lista: bat kol, Biljka112, 7nationarmy, Adama, CelMar, mukotrpak, manchild, miki1988, zecopas, antet, Bjesomar_,danijel0
organiceko258 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2017., 14:13   #1404
Kaze danasnji gost da je uvijek bilo "prevruce" u Borovom Selu, nikad hrvatska drzava nije bila dio njihovog habitusa. A sto onda...lijepo iselit i točka. Tko ne postiva drzavu ajmo vanka , idi gdje te srce vuće.
__________________
Ali svaki put kad se on nasmijao, ja sam bila ta koja se zaljubila.
paullaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2017., 14:51   #1405
Gradanski rat ti u dupetu bio Aco
__________________
HDZ=SDP
Bull7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2017., 15:01   #1406
aco logika, brat ti se ide boriti za drugu državu, pa je to građanski rat jer ste donedavno živjeli u istoj drž
avi...

aco kad ode na more, more dođe njemu
lethargy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2017., 15:03   #1407
Quote:
BULL7 kaže: Pogledaj post
Gradanski rat ti u dupetu bio Aco
Ali dobro je rekao - ako u jednoj državi građani te države napadnu svoju državu i druge građane onda je to građanski rat.

Srbi, građani Hrvatske napali su svoju državu, Hrvatsku i druge građane Hrvatske (Hrvate) i jedni građani Hrvatske ratovali su protiv drugih građana Hrvatske. To je građanski rat.
mravac8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2017., 15:13   #1408
Quote:
mravac8 kaže: Pogledaj post
Ali dobro je rekao - ako u jednoj državi građani te države napadnu svoju državu i druge građane onda je to građanski rat.

Srbi, građani Hrvatske napali su svoju državu, Hrvatsku i druge građane Hrvatske (Hrvate) i jedni građani Hrvatske ratovali su protiv drugih građana Hrvatske. To je građanski rat.
Da je većina vojnika agresorske strane na VU ratištu bila građanin RH bilo bi nešto od tvoje teorije, ovako nula bodova
__________________
HDZ=SDP
Bull7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2017., 15:24   #1409
Quote:
BULL7 kaže: Pogledaj post
Da je većina vojnika agresorske strane na VU ratištu bila građanin RH bilo bi nešto od tvoje teorije, ovako nula bodova
To nije moja teorija, ali je teorija koja je meni logična.

U Hrvatskoj su ratovali i državljani Srbije i BIH, odnosno ostalih republika Jugoslavije, pa rat nije bio samo građanski, ali je bio i građanski rat.

Naime, rat ne mora biti samo ovakav ili samo onakav. On može imati i elemente građanskog rata i elemente agresije druge države.
mravac8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2017., 15:25   #1410
Quote:
mravac8 kaže: Pogledaj post
Ali dobro je rekao - ako u jednoj državi građani te države napadnu svoju državu i druge građane onda je to građanski rat.

Srbi, građani Hrvatske napali su svoju državu, Hrvatsku i druge građane Hrvatske (Hrvate) i jedni građani Hrvatske ratovali su protiv drugih građana Hrvatske. To je građanski rat.
Netočno.
Dio Srba u službi druge države.
Zbegecani is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2017., 15:28   #1411
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
I u Dubrovniku?

U agresiji na Dubrovnik i Konavle se borilo 30.000 pripadnika JNA, rezervista i paravojnih postrojbi.

Da li su oni bili građani Dubrovnika ili Konavala?

Jesu li se oko Dubrovnika borili ljudi iz Knina ili Pakraca?

Čemu onda ovakvi postovi?
U Hrvatskoj 91. nisu gradovi imali ni suverenitet ni državnost, pa ne možemo reći da se na ovom teritoriju vodilo više ratova (dubrovački rat, vukovarski rat, petrinjski rat, osječki rat .....) već se vodio jedan, jedini rat.

Dakle, ne možemo reći da se vodio Dubrovački rat koji je bio agresija i Petrinjski rat koji je bio građanski rat.

Ili ti misliš da možemo?
mravac8 is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 19.11.2017., 15:33   #1412
Quote:
Zbegecani kaže: Pogledaj post
Netočno.
Dio Srba u službi druge države.

Nebitno. Gleda se državljanstvo. Dakle, kada građani, državljani neke države pucaju jedni na druge - to je građanski rat.

Služba s tim nema nikakve veze. I vrlo često građani dobijaju podršku od drugih država koje u njihovoj borbi pronalaze neke svoje interese. Do toga je vrlo često dolazilo u povijesti. Prouči malo sam, ako te zanima.
mravac8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2017., 15:39   #1413
Quote:
mravac8 kaže: Pogledaj post
Nebitno. Gleda se državljanstvo. Dakle, kada građani, državljani neke države pucaju jedni na druge - to je građanski rat.
Točnija definicija bi bila terorizam.
Zbegecani is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2017., 15:41   #1414
Quote:
mravac8 kaže: Pogledaj post
U Hrvatskoj 91. nisu gradovi imali ni suverenitet ni državnost, pa ne možemo reći da se na ovom teritoriju vodilo više ratova (dubrovački rat, vukovarski rat, petrinjski rat, osječki rat .....) već se vodio jedan, jedini rat.

Dakle, ne možemo reći da se vodio Dubrovački rat koji je bio agresija i Petrinjski rat koji je bio građanski rat.

Ili ti misliš da možemo?
Ostaje činjenica da mit "o oružanoj pobuni" je samo to - mit.

Agresija se navjiše vodila iz susjednih republika, Banjalučki korpus se borio u zapadnoj Slavoniji, Novosadski u Podunavlju, a Crnogorci i Trebinjci u Dubrovniku. Dio pobunjene manjine jeorganiziran od strane Beograda, i uglavnom su bili mnogo manje bitni u okupaciji nekih teritorija.

Sam Dubrovnik i pogotovo Konavle nije imao niti jedno selo sa manje od 95% Hrvata, niti opkoljenu kasarnu JNA. On je najveći dokaz da se radilo o čisto osvajačkom ratu bez povoda s druge strane.

Quote:
mravac8 kaže: Pogledaj post
Nebitno. Gleda se državljanstvo. Dakle, kada građani, državljani neke države pucaju jedni na druge - to je građanski rat.

Služba s tim nema nikakve veze. I vrlo često građani dobijaju podršku od drugih država koje u njihovoj borbi pronalaze neke svoje interese. Do toga je vrlo često dolazilo u povijesti. Prouči malo sam, ako te zanima.
Čije državljanstvo?

Netko je u Kninu 1991. ili 1994. imao državljanstvo Republike Hrvatske? Osobnu iskaznicu ili putovncu Hrvatske? Bilo kakav papir izdan od RH?
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2017., 15:42   #1415
Ako je to bio građanski rat , jel to onda bio jugoslavenski ili hrvatski građanski rat??
water strider is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2017., 15:42   #1416
Quote:
mravac8 kaže: Pogledaj post
U Hrvatskoj 91. nisu gradovi imali ni suverenitet ni državnost, pa ne možemo reći da se na ovom teritoriju vodilo više ratova (dubrovački rat, vukovarski rat, petrinjski rat, osječki rat .....) već se vodio jedan, jedini rat.

Dakle, ne možemo reći da se vodio Dubrovački rat koji je bio agresija i Petrinjski rat koji je bio građanski rat.

Ili ti misliš da možemo?
Upravo zbog boldanog nije bio građanski, čim su na hrvatski teritorij napadale oklopne, mehanizirane i ostale divizije JNA i avioni JNA, formalno federalne vojske ali pod kontrolom S. Miloševića i ostalih srpskih vođa.

(Ono na što Stanković navija bi bilo da su tu bili samo slučajevi kao oni kad su naoružani seljani iz nekog sela u "SAO Krajini" napali, poklali i spalili neko obližnje selo nepoželjnog etnikuma, konkretno većinskog - hrvatskog. Ali bilo je tu i koječega drugoga, a najkrupnija je bila upotreba JNA kao u Vukovaru, Dubrovniku, Gospiću, Karlovcu, Zadru, Splitu, Škabrnji ...)
Hlebyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2017., 15:45   #1417
Quote:
water strider kaže: Pogledaj post
Ako je to bio građanski rat , jel to onda bio jugoslavenski ili hrvatski građanski rat??
Hrvatski građanski rat nije bio zbog onog što sam napisao i objasnio ja, Michael Collins, itd.
Hlebyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2017., 15:48   #1418
Quote:
Zbegecani kaže: Pogledaj post
Točnija definicija bi bila terorizam.
Ne, terorirzam nije dobra definicija.

Terorizam upotrebljavaju oni koji su neusporedivo slabiji od neprijatelja kojeg napadaju, glavni cilj terorizma je sijanje straha, on podrazumjeva kratkotrajne, izvodvojene opreacije koje izvodi vrlo mali broj ljudi ....... ne, nikako se ono što se događalo ovdje ne može zvati teorirzmom.

Nema te elemente.

Uostalom, usporedi sam sa, recimo IRA-om i njihovim djelovanjem.
mravac8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2017., 15:50   #1419
Quote:
Hlebyn kaže: Pogledaj post
Hrvatski građanski rat nije bio zbog onog što sam napisao i objasnio ja, Michael Collins, itd.
Onda su bila tri građanska rata u Jugoslaviji, dakle u Sloveniji, Hrvatskoj i BiH, ili bolje receno jedan u tri razlicite SR republike tadasnje.
water strider is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2017., 15:50   #1420
Quote:
water strider kaže: Pogledaj post
Ako je to bio građanski rat , jel to onda bio jugoslavenski ili hrvatski građanski rat??
Zavisi. Teško je bilo što reći jer hrvatsko vodstvo nije nikad proglasilo rat pa se ne zna kada je rat počeo.

Moglo bi se reći da je do proglašenja nezavisnosti Hrvatske to bio jugoslavenski građanski rat a poslije proglašenja hrvatski građanski rat.
mravac8 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:05.