Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.02.2018., 07:11   #441
Ok uvjerili ste me , testni ne uzimam. Ak cu imati za cijenu tog testnog ,imat cu i 10% vise za taj sa "0" km.
MMachéte is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 09:30   #442
Quote:
MrsGahan kaže: Pogledaj post
Imamo Golf V, kupili kao 3. Ruku
1. Ruka Rent a car 6 mjeseci
2. Ruka Sin od njemacke Babe
3. Ruka njemacka Baba.

Auto Ima sada blizu 350.000 km i 15 godina i "zivi", ali ce valjda zbog trenutacni premija zs Stare dizelas jos U 3. Mjesec u "penziju"

Nemozes generalizirati testno vozilo itd.
U biti Tako nemozes kupiti nijedno polovno vozilo, jer koliko ljudi dode vidjeti a i provozati neko privatno Auto Koje se prodaje?
A tko mi garantira da prodavac ne misli "Ma brzo cu ga prodati, sada ga mogu gaziti" ili slicno.
A barem bi se u nas dobro prodao, samo korigirat kilometre na 150.000 i tvrdit kako ga je vozila 1. ruka odnosno spomenuta baba i sve 5.

Quote:
Veki22 kaže: Pogledaj post
Gaženje hladnog motora, preletavanje preko ležećih i rupa, nagli startovi sigurno ne pašu autu, a i ja osobno neželim dat lovu za auto kojeg je vozilo tko zna koliko ljudi i radilo mu tko zna kaj.

Oni koji su prolazili kraj škole u Retkovcu znaju kakvi su ležeći tamo, Astra K iz PSC-a, frajer sam u autu, jel zaposlenik il probava auto neznam, prelazi preko tih ležećih sa 50km/h najmanje, ja u prvoj se polako penjem preko njih. Ista firma, drugi auto, parking od Interspara na Branimirovoj, 2 mlada mehaničara ulaze u auto, stakla zaleđena, auto hladan, a majstor njega u prvoj razvuče do crvenog. Imam još takvih "lijepih primjera" vožnje, al mi se neda sve pisat. 2 frenda su radila u autosalonima pa su mi pričali kak se voze ti službeni auti, a i vidio sam kad sam se s njima vozio koliko paze na njih.
Valjda se tako odnosi i prema svom. Znao vidjeti kad sam ujutro išao na posao neke kolege koji ustanu u zadnji čas pa voze railly i tjeraju do kraja auto preko loših cesta 80 ako ne i više vjerujem da imaju isti odnos i prema službenima kad idu na neka duža putovanja u Hrvatskoj, ne voze ih doma kao neki. Jedan poznanik dok je radio kao komercijalist u jednom lancu autodijelova isto zano dobro stisnuti malog 208 HDi - ja ali je bar auto bio zagrijan.
Orlov77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 03:12   #443
Meni su bili interesantni Skoda Karoq i Seat Ateca ali ako tu ide 4x4 pogon i DSG tu cijena lupa u 40 milja eura bez problema sto je puno vise od cijene C segmenta,nitko nije spomenuo Opel Astru Tourer il sedan ili Opeli nisu vise sto su bili?
Meni od Astre G Opel nije sto je bio.
F.M is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 03:40   #444
Hrđav?
ISB123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 15:54   #445
Posjedovao sam Astru G od njene 12 do 14 godine starosti, vožena u ZG cijeli životni vijek a nije bila garažirana, i na njoj su rađeni razno razni limarijski popravci oštećenja s parkinga i nije imala pinku hrđe. Ne znam odakle ti ta fora s hrđanjem Astre G? ( razumio bi da pričamo o Astri F)

Poslano sa mog VTR-L09 koristeći Tapatalk
Troskot is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 16:02   #446
Zajebavam se, Astra G je imala dobru zastitu. Puno bolju od Focusa kojega sam imao. Smatram da je Astra H promasaj jer je radena na platformi od Astre G, dok su svi ostali presli na novije, a nekako su uspjeli napraviti nepouzdanijom i ako je zapravo bila prepakirana Astra G. Interijer mi je isto bio bolji u Astri G nego u H sto se tice materijala.
ISB123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 16:10   #447
Quote:
MrsGahan kaže: Pogledaj post
A inace moje misljenje da nema lijepog CUV-a.
Ali ima lijepih mrtvačkih kola...
__________________
Pravi 'rvat je katolik, u drugom braku, navija za Dinamo, i vozi auto iz VAG staje.
Koning is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 19:25   #448
Quote:
ISB123 kaže: Pogledaj post
Zajebavam se, Astra G je imala dobru zastitu. Puno bolju od Focusa kojega sam imao. Smatram da je Astra H promasaj jer je radena na platformi od Astre G, dok su svi ostali presli na novije, a nekako su uspjeli napraviti nepouzdanijom i ako je zapravo bila prepakirana Astra G. Interijer mi je isto bio bolji u Astri G nego u H sto se tice materijala.
Astre H se prodalo more a meni je bio katastrofalan, pogotovo onaj sivo plasticni interijer.
Od CUV-ova mi je najljepsi definitivno Mazda CX3, onaj sto je vozila Nihan
F.M is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 19:51   #449
Quote:
ISB123 kaže: Pogledaj post
Zajebavam se, Astra G je imala dobru zastitu. Puno bolju od Focusa kojega sam imao. Smatram da je Astra H promasaj jer je radena na platformi od Astre G, dok su svi ostali presli na novije, a nekako su uspjeli napraviti nepouzdanijom i ako je zapravo bila prepakirana Astra G. Interijer mi je isto bio bolji u Astri G nego u H sto se tice materijala.


Nikad neću prežaliti tu Astru, ipak mi je to bio prvi auto.

Astra H mi nikad nije sjela.

Poslano sa mog VTR-L09 koristeći Tapatalk
Troskot is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 21:36   #450
https://m.youtube.com/watch?v=Tb-0Def8xAc

Evo jedan video gdje se lijepo vide sve prednosti SUV/CUV vozila...

Poslano sa mog VTR-L09 koristeći Tapatalk
Troskot is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2018., 01:27   #451
Jao sto me iznervira ova americka guska

Ko visoko leti nisko pada!
F.M is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2018., 19:10   #452
Zanimljivo kolko ljudi mrze ove moderne "ego pump" crossovere/mini suvove. A spusteni golfovi sa 19" pa zaobilazenje i prelazenje sa 12km/h preko lezecih nije ego pump

Da kupujem novi auto po tim ciframa, svakako bi razmotrio vitaru benzinca za 125tis. Ili kugu lifestyle 2.0 156tis kao best buy ako bi trebao prostraniji.

Potrosnja, stabilnost, "sigurnost" bla bla. Netko bi to mjenjao samo za laksi ulazak/izlazak iz auta. I to iako se vecinom vozim po gradu. I ne treba mu brzi ulazak u zavoje.

Presao sam sa d na c segment i tlaka je pazit i polako ulazit u auto. Al ja sam povecih gabarita. Nit trebam mjesta prevec, nit velik gepek, kamoli karavan.
Ali izgled modernih suvova je solidan, a ta prakticnost oko ulaska izlaska je punoo veca nego sto uzimate to pod zdravo za gotovo. Ok ako se uguram u auto i imam dovoljno mjesta, mogu na put bez beda. Ali bas za grad i kad 4-5puta izlazite ulazite mali poviseni suvovi su bas prakticni.
Frend bas gleda rjesit se passata cc top oprema, za neki suv iz tog razloga, makar se vjerojatno odrice luksuza.

Pinklecima je to totalno nebitno, mozda u minija ulijecu kao u rangea.

A sto se tice c segmenta. Ovaj focus za 117tis dizel je sigurno best buy. I tesko da ga itko moze ignorirati po toj cijeni. Moras bas imati neku odbojnost prema njemu da ga ne uzmes u uzi izbor, kod kupovine isplativijih novih dizela.

Poslano sa mog SM-G950F koristeći Tapatalk
__________________
Pročitaj pravila o oblikovanju potpisa link ;)
dubrava is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2018., 19:12   #453
Quote:
Troskot kaže: Pogledaj post
Astra H mi nikad nije sjela.
Ni meni, pogotovo kad vidim dizajn Opel tog vremena, tj. Astre H, Vectre C i Signuma.
Orlov77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2018., 19:24   #454
Onda trebate nauciti ulaziti u auto ako u golfa ne mozete uci.
ISB123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2018., 19:50   #455
Lako je uci.tesko je izaci
Za gradsku voznju i cest ulaz i izlazak iz auta CUV je zakon,ali ako imas dvoje ili vise male djece i svaki put van grada je uvijek autocesta gdje se neces vuci iza kamiona i buseva onda je tu C segment ipak bolji sveukupno.
F.M is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2018., 20:13   #456
Quote:
Troskot kaže: Pogledaj post
Posjedovao sam Astru G od njene 12 do 14 godine starosti, vožena u ZG cijeli životni vijek a nije bila garažirana, i na njoj su rađeni razno razni limarijski popravci oštećenja s parkinga i nije imala pinku hrđe. Ne znam odakle ti ta fora s hrđanjem Astre G? ( razumio bi da pričamo o Astri F)

Poslano sa mog VTR-L09 koristeći Tapatalk
Quote:
ISB123 kaže: Pogledaj post
Zajebavam se, Astra G je imala dobru zastitu. Puno bolju od Focusa kojega sam imao. Smatram da je Astra H promasaj jer je radena na platformi od Astre G, dok su svi ostali presli na novije, a nekako su uspjeli napraviti nepouzdanijom i ako je zapravo bila prepakirana Astra G. Interijer mi je isto bio bolji u Astri G nego u H sto se tice materijala.
Vozim Astru G (Classic iz 2009.) i ne mogu se složiti s vama
A koliko sam vidio po gradu, nisam jedini.
__________________
Object reference not set to an instance of an object
akoj is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2018., 20:18   #457
Astra G Classic je smece od budget auta. Original Astra G je kvalitetnija deset puta.
ISB123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2018., 20:25   #458
Baš to, isto kao i Astra H Classic.
__________________
Object reference not set to an instance of an object
akoj is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2018., 00:01   #459
Quote:
dubrava kaže: Pogledaj post
Ali bas za grad i kad 4-5puta izlazite ulazite mali poviseni suvovi su bas prakticni.
Frend bas gleda rjesit se passata cc top oprema, za neki suv iz tog razloga, makar se vjerojatno odrice luksuza.
Trebaš biti malo udaren u glavu da za grad kupuješ Passata CC, ili bilo koji auto D segmenta, osim ako nisi taksijaner.

Moj idealan sljedeći auto za grad: povišen (SUV/CUV, kako se već kaže), benzinac (turbo, 1.2, ne više), na bazi C segmenta. Znači nešto tipa Nissan QQ, Ateca, Grandland, Kadjar, CX5...
RoadRage is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2018., 00:09   #460
Moj idealni gradski auto je moderni Mini Cooper S prve generacije, kompresor šišti, ljudi se plaše...

Ovaj razlog za prelazak ležećih mi je jedan od najboljih koje sam pročitao. Najbolje da svi kupimo traktore pa da možete preko ležećih bez kočenja. Ja pred svakim usporim na 20ak km/h, na onim velikim i skoro do stajanja, auto mi je na serijskoj visini i zaboli me što netko voli uništavati vlastitu imovinu sa letenjem preko istih.
TheSnatch is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:37.