Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.04.2017., 10:33   #21
Ne gledam troškove auta, znam za kolko sam ih kupio, znam kolko sam dao lani za set lamele, druk lagera, zamašnjaka, letve volana, diskova te sajli i vodilica ručne za Citraća, al ostalo ne pratim! U ruralnim sredinama auto NIJE luksuz, već potreba. Ja sam doma malo prije Tuheljskih, pedijatrica od male je u Krapini (da, može i liječnik obiteljske prakse, al ova je JEBENI stručnjak u svom području). Autom pol sata ili manje, ovisno o prometu i žurbi. Busom i vlakom BAREM 1 sat. Samo jedan banalan primjer od njih brijeg. Možeš bez auta biti u Zagrebu recimo, ZET je takav kakav je al prometala idu svako malo. A tu bus ide jednom u satu, ak i tolko, vlak za Krapinu i rijeđe. Doktorica radi u Pregradi. Busom do Gubaševa, čekaj vani na kiši, snijegu, suncu, dok ne dođe linija za Pregradu, i opet tak nakon smjene od 12 sati za doma.

Poslano sa mog HUAWEI P9 koristeći Tapatalk
__________________
Pare pokreću svijet, ljude i nogomet..... Parama mo´š kupit sve al nemo´š kupit raju.....
Nalc is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 10:49   #22
Quote:
kerbi kaže: Pogledaj post
Je,a vlasnici auta su samaritanci koji samo čekaju ekipu koja je shvatila da im je jeftinije bez vlastitog auta da dođe i posuđuje njihov. Radi toga ga i održavaju da bi tebi bilo komotnije. Svašta.

Poslano sa mog Metal koristeći Tapatalk
Možda je pod ''posudio'' mislio posuditi u rent-a-caru
frenchkey is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 11:43   #23
Moš si mislit.

Poslano sa mog Metal koristeći Tapatalk
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 15:38   #24
Quote:
frenchkey kaže: Pogledaj post
Možda je pod ''posudio'' mislio posuditi u rent-a-caru
Konkretno u mojoj situaciji posudim auto od roditelja kad mi treba, imam tu sreću da mi je posao pod nosom i centar grada na 10min pješke
A i većinu stvari obavljam biciklom, po ljeti zna biti i brže nego autom

Nisu svi u mojoj situaciji ali smatram da bi vecina mogla uz neke manje promjene u životu se organizirati i biti bez auta
Uostalom negdje sam vidio da 50+% građana nyc nema auto pa ono ako se može tamo može i kod nas
toni_89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 16:17   #25
Stvarno si Hrvatsku usporedio s New Yorkom?

Pomakni se nekoliko kilometara prema periferiji, još ako imaš dijete bi te pitao kako ga ne trebaš.

Naravno, kako i ti, tako ima još ljudi koji mogu bez auta. Al, velika većina ne može.
Fishkal is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 16:38   #26
Mislim da je nekih 1000kn/mj minimum troska, ukljucujuci gorivo. Nisam nikad detaljno racunao, ali mislim da sam mozda i preko cifre.

Ovo o neimanju automobila necu komentirat. U normalnoj zemlji s normalnim javnim prometom da, kod nas nemoguce osim ako nisi u ZG, a cak i tamo mislim da nije uvijek jednostavno.
__________________
Ako se osjećate glupo, sjetite se da postoje odrasli ljudi koji vjeruju da su dva pigvina došetala s Južnog pola kako bi se ukrcali na brod te izbjegli poplavu.

Tekućine se NE sipaju!!!
Moonraker is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 17:29   #27
Tony, tebi možda ne treba auto, ali opet, Pulu prijeđeš sa jednog kraja na drugi sa biciklom u 15 minuta, max 20.

Evo ti npr ja, isto iz Pule. Morao sam ujutro u Žminj, pa iz Žminja u Rijeku, sada došao doma. Sada moram ići u Šijanu, pa sa Šijane moram odnijeti nešto na Katarinu, pa onda nazad na Verudu. Ovo bez Rijeke mi zna biti prosječno svaki dan po mjesec dana. To što tebi u životu ne treba auto, ne znači da drugome ne treba. Ne znam ako imaš obitelj svoju (cura/žena/djeca/psi), onda ti definitivno treba auto..
X-Plosiv is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 19:05   #28
nisam rekao da nikom ne treba auto
opet ovisi i poslu i masi drugih stvari kažem ima puno različitih situacija ali sam dojma da bi dosta njih moglo bez

mene odbija i to kad vidim koliko poreza se plaća na aute, to nije humano
toni_89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 21:14   #29
Pa će platiri mama i tata

Poslano sa mog Metal koristeći Tapatalk
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 21:26   #30
Quote:
toni_89 kaže: Pogledaj post
nisam rekao da nikom ne treba auto
opet ovisi i poslu i masi drugih stvari kažem ima puno različitih situacija ali sam dojma da bi dosta njih moglo bez

mene odbija i to kad vidim koliko poreza se plaća na aute, to nije humano
Što bi se moglo bez? Dok nemaš obaveza i imaš vremena, onda da. Kada dođe svijet i obaveze drugačije će biti mišljenja. A poreza i prireza i svega plaćaš iovako ionako non stop...

Dok nemaš obiteljske obaveze moglo se bez auta...
X-Plosiv is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 22:03   #31
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
Nije mi jasno zasto zazires od kredita. Ako npr stedis 1500 kuna mjesecno, prodje 5 godina dok ne ustedis za auto od 90 tisuca kuna i tek onda kupis auto. Ili uzmes kredit na 5 godina i za to vrijeme em placas 1500 kuna kredita em se vozis u autu. A nakon 5 godina i dalje imas auto star 5 godina i dalje se vozis pa eto mozes ponovno onda stedjeti 1500 kn za neki novi - ali auto vec imas.
Zazirem od kredita jer je danas sve nesigurno. Kredit se mora plaćat bez odgode i svaki mjesec ti uzima lovu... Rađe ću kad mogu stavljat svaki mjesec sa strane 1000, 2000, 3000 kuna a ne uzet kredit od 5 ili 10 godina...

Hvala svima na savjetima i pokušavajte se držate teme. Tema su troškovi... Nije to tako strašno... Znači max milju eura godišnje. Tko ima stalna primanja nije to teško za izdržati...

Evo ja živim u prigradu Rijeke oko 15 km od centra i računao sam da svaki dan gubim cca 3 sata zato jer nemam auto. To su strašni vremenski troškovi bez auta se ne može, Pogotovo za nas koji svoje poslove i doma radimo... Meni je vrijeme i više od novca...
timothy88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 22:23   #32
Quote:
timothy88 kaže: Pogledaj post
Zazirem od kredita jer je danas sve nesigurno. Kredit se mora plaćat bez odgode i svaki mjesec ti uzima lovu... Rađe ću kad mogu stavljat svaki mjesec sa strane 1000, 2000, 3000 kuna a ne uzet kredit od 5 ili 10 godina...

Hvala svima na savjetima i pokušavajte se držate teme. Tema su troškovi... Nije to tako strašno... Znači max milju eura godišnje. Tko ima stalna primanja nije to teško za izdržati...

Evo ja živim u prigradu Rijeke oko 15 km od centra i računao sam da svaki dan gubim cca 3 sata zato jer nemam auto. To su strašni vremenski troškovi bez auta se ne može, Pogotovo za nas koji svoje poslove i doma radimo... Meni je vrijeme i više od novca...
nikada nista nije idealno i nikada nije pravo vrijeme. ako ti je 88 u nicku godina rodjenja, i tada nije bilo idealno, juga u krizi i pred raspadom pa ipak su se tvoji starci odlucili na dijete.
uzmes kredit kojeg mozes priustiti uz nesto casha i kupis auto koji je solidan - polovan ili nov - i vozis se i dobivas tih 3 sata, nego da kupis stari drlog koji ti je vise kod mehanicara gdje pusis lovu a ne vozis se. sa svega 500-600 kn mjesecno mozes imat ok kredit za solidan auto a ako koji mjesec imas 3000 kn viska uplatis u kredit pa ga se prije rijesis - tkvz prijevremena otplata odnosno uvecana uplata.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 22:40   #33
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
nikada nista nije idealno i nikada nije pravo vrijeme. ako ti je 88 u nicku godina rodjenja, i tada nije bilo idealno, juga u krizi i pred raspadom pa ipak su se tvoji starci odlucili na dijete.
Ne gledaju to oni tako...ja sam 89 godište i shvaćam to, jer su mi i starci pričali.
X-Plosiv is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2017., 05:04   #34
Quote:
timothy88 kaže: Pogledaj post
Zazirem od kredita jer je danas sve nesigurno. Kredit se mora plaćat bez odgode i svaki mjesec ti uzima lovu... Rađe ću kad mogu stavljat svaki mjesec sa strane 1000, 2000, 3000 kuna a ne uzet kredit od 5 ili 10 godina...

Hvala svima na savjetima i pokušavajte se držate teme. Tema su troškovi... Nije to tako strašno... Znači max milju eura godišnje. Tko ima stalna primanja nije to teško za izdržati...

Evo ja živim u prigradu Rijeke oko 15 km od centra i računao sam da svaki dan gubim cca 3 sata zato jer nemam auto. To su strašni vremenski troškovi bez auta se ne može, Pogotovo za nas koji svoje poslove i doma radimo... Meni je vrijeme i više od novca...
Kredit je kod nas uobičajena stavka kad se razgovara o troškovima auta
Fishkal is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2017., 08:06   #35
Quote:
Fishkal kaže: Pogledaj post
Kredit je kod nas uobičajena stavka kad se razgovara o troškovima auta
Jedini je problem sto se ljudi zalete pa kupe veci komad auta ili luksuzniji na kredit jer je to "samo 300" kuna mjesecno razlike.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2017., 09:15   #36
u nekom normalnom drustvu, cijela srednja klasa zivi na kreditima i na tome se bazira napredak ekonomije pa samim tim i drustva.
malo tko od nas je dobio na lotu ili su nam starci milijarderi pa da se ne moramo brinuti oko troskova.

imas placu, dignes kredit koji mozes otplacivati a ujedno i zivjeti od toga...od kredita ne treba bjezati.

ali druga stvar je kad su oci gladne pa uzmes veci kredit za klasu veci auti, a primanja ne podnose to odnosno ne shvatis to dok ne dodje prvih par rata na naplatu a onda pocinje "plac".
ili imas 3000kn i hoces pod svaku cijenu golf a realno si mozes priustiti, ako mozes uopce, punto, fiestu i slicne automobile.
fat_boy_slim is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2017., 09:45   #37
Tocno; srednja klasa zivi na kredit svugdje u svijetu i ako si imalo pametan i mozes se imalo kontrolirati nece te zmija ujest No cesto se ljudi polakome pa...

Osnovni fiksni troskovi bilo da vozis auto B, C ili D segmenta su tu negdje. Cca 5000 kuna godisnje za tehnicki, osnovni servis, registraciju. Neke godine to bude malo vise ako mjenjas gume. A globalu zaokruzi na 500 kuna mjesecno (to je onda 6000 godisnje). I racunaj tank do dva goriva mjesecno - znaci 500 ili 1000 kuna. Znaci treba ti 1000-1500 kuna mjesecno za auto minimum, bez nekih neprevidivih troskova.

Na to pogledaj ostale troskove koje imas i koje planiras imati u skorije vrijeme, vidi koliko planiras stavljati sa strane svaki mjesec za stednju ili "crne dane", i onda vidis koliko ti ostane za kredit za auto. Pa na osnovu toga kupis to sto mozes a ne to sto bi htio. Ako se poklopi da hoces i mozes - super! Ako ne - ne. Ako mislis da nemas uopce love za kredit, onda nemas love niti da kupis u cashu kojeg si ustedio. Naime ako das cash onda ga opet moras nazad ustediti (amortizacija), da bi opet u buducnosti mogao kupiti auto ili nesto drugo.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2017., 09:54   #38
A tko je u Hrvatskoj srednja klasa? To se ne pita nitko Srednja klasa navodno ne postoji, a mogli bi se tu ubrojati pojedinci s plaćom dvostruko većom od prosječne. O čemu se onda priča, Hrvatska srednja klasa je cifra od par desetaka tisuća ljudi maksimalno.
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2017., 09:58   #39
Quote:
rocket86 kaže: Pogledaj post
A tko je u Hrvatskoj srednja klasa? To se ne pita nitko Srednja klasa navodno ne postoji, a mogli bi se tu ubrojati pojedinci s plaćom dvostruko većom od prosječne. O čemu se onda priča, Hrvatska srednja klasa je cifra od par desetaka tisuća ljudi maksimalno.
A ne kuzim; pa imas hrpu ljudi VSS koji rade za 8-10 tisuca kuna i ozenjeni su/udane. Dakle ukupna primanja od 13-20 tisuca kuna mjesecno. To ti je nasa srednja klasa. Cesto bude da imaju i rjeseno stambeno pitanje ili nasljedstvom, ili malo starci pomogli malo kredit i tako. A to su ti obicno i potomci isto tako VSS-a od proslog sistema. Znaci nisu iz radnicke klase koja je i dalje radnicka klasa (SSS).
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2017., 10:28   #40
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
A ne kuzim; pa imas hrpu ljudi VSS koji rade za 8-10 tisuca kuna i ozenjeni su/udane. Dakle ukupna primanja od 13-20 tisuca kuna mjesecno. To ti je nasa srednja klasa. Cesto bude da imaju i rjeseno stambeno pitanje ili nasljedstvom, ili malo starci pomogli malo kredit i tako. A to su ti obicno i potomci isto tako VSS-a od proslog sistema. Znaci nisu iz radnicke klase koja je i dalje radnicka klasa (SSS).
Vau, nisam znao da živim u tako prosperitetnoj zemlji...
Jesi siguran da je riječ o Hrvatskoj? Da nije Južna Koreja, Seul?
Ovdje je prosjek žena blagajnica u Konzumu plus muž u nekom građevinskom poduzeću, ukupno 10 tkn, ako
frenchkey is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:38.