Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.08.2017., 14:40   #81
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
Hoće li najamnici besplatnog organizatora i izvođača ovaj put za promjenu izdavat fiskalne račune za popijeno, pojedeno i parking kad već nisu dio sada..... Vidiš kako binu i band u čavoglavama nije trebalo dodatno platiti....
Sestra se sad vratila s mora i išla starom cestom kaže u Slunju nema ništa, samo je na plitvicama neka fešta bila....

Tako da bi i taj Slunj izglada podbacio...
Ljepo Plenki ukrotio desničare da ni Oluju nesmiju proslaviti...
__________________
Ja sam mentalni uhljeb..
koka36 is online now  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2017., 14:59   #82
Quote:
twistdrum kaže: Pogledaj post
koliki broj žrtava je dozvoljen i podnošljiv?
Podijeli broj hrvatskih žrtava sa 1000 i toliko negdje ih je i bilo. Puno više civilnih žrtava od strane vlastite vojske u bijegu.

A zašto se ti toliko brineš za njihove žrtve u jednom danu, a ne za naše u skoro 2000 dana.




E, da. Još nešto. Olujom se izbjegao puno veći broj žrtava.
ljuforumas is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2017., 15:07   #83
HV je u 4 dana uništio VRSK, jednu od tadašnje 3 grane srpske vojske proizašle iz JNA. VRSK je tada bila jača u naoružanju i ljudstvu od današnje Vojske Srbije. U slijedećih par mjeseci nakon Oluje su HV i HVO uz ABiH skoro uništili i drugu veliku granu srpske vojske tj. VRS, ali su Ameri u ključnom trenutku rekli da stanemo. Srbima su ovi porazi potkresali imperijalne ambicije i ideju o velikoj državi tako da nije čudno da još i dan danas plaču zbog propuštenog. Kukaju o zločinima, a zapravo ih najviše boli poraz njihovih imperijalističkih težnji za slijedećih 50 godina.
Grunf is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2017., 15:18   #84
Quote:
Grunf kaže: Pogledaj post
HV je u 4 dana uništio VRSK, jednu od tadašnje 3 grane srpske vojske proizašle iz JNA. VRSK je tada bila jača u naoružanju i ljudstvu od današnje Vojske Srbije. ......
Monumentalan BS.
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2017., 15:18   #85
Quote:
Grunf kaže: Pogledaj post
HV je u 4 dana uništio VRSK, jednu od tadašnje 3 grane srpske vojske proizašle iz JNA. VRSK je tada bila jača u naoružanju i ljudstvu od današnje Vojske Srbije. U slijedećih par mjeseci nakon Oluje su HV i HVO uz ABiH skoro uništili i drugu veliku granu srpske vojske tj. VRS, ali su Ameri u ključnom trenutku rekli da stanemo. Srbima su ovi porazi potkresali imperijalne ambicije i ideju o velikoj državi tako da nije čudno da još i dan danas plaču zbog propuštenog. Kukaju o zločinima, a zapravo ih najviše boli poraz njihovih imperijalističkih težnji za slijedećih 50 godina.
Nemaju oni kaj plakat. Nevjerovatno je da su dobili i RS, to je kao da su saveznici Njemačkoj 1945. ostavili dio Poljske onak - "aj' evo vam, ipak ste se potrudili"...
Brain32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2017., 15:21   #86
Quote:
Brain32 kaže: Pogledaj post
Nemaju oni kaj plakat. Nevjerovatno je da su dobili i RS, to je kao da su saveznici Njemačkoj 1945. ostavili dio Poljske onak - "aj' evo vam, ipak ste se potrudili"...
Samo onima koji nemaju pojma kaj se dešavalo i kako.
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2017., 15:25   #87
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
Sestra se sad vratila s mora i išla starom cestom kaže u Slunju nema ništa, samo je na plitvicama neka fešta bila....

Tako da bi i taj Slunj izglada podbacio...
Ljepo Plenki ukrotio desničare da ni Oluju nesmiju proslaviti...
Smiju, ali im se ne da ići daleko od mora, pa na godišnjem su.
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2017., 15:40   #88
Quote:
BolajiBadejo kaže: Pogledaj post
Zašto ili-ili? Ne može se spojiti ugodno s korisnim? Zašto se ne bi mogla i slaviti Oluja i pljuvati Milanovića?

Oluja se uvijek slavi, samo ne uvijek onako kako to politika hoće. Ako je danas i bilo malo ljudi u Kninu, nema straha, bit će ih u Čavoglavama i Slunju. I nitko ne pljuje po Milanoviću, niti po SDP-u. Čudo ili su se toliko srozali da nisu vrijedni pljuvanja
Danas se vidi da "ste" Oluju slavili - usput a poanta je bila u pljuvanju Milanovića
Danas nitko ne pljuje Milanovića ili SDP???
Pa taman bi trebalo na dan Oluje pljuvati po Premijeru koji je bivši već dvije godine

Oluja danas nije - slavljena. Uopće.
Samo politički govor pod "moraš"

A Predsjednica čak ni nije odradila do kraja.
velike vrućine su

05.08.91 je vjerojatno bilo hladno pa borcima nije smetalo
__________________
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
twistdrum is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2017., 15:41   #89
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
Samo onima koji nemaju pojma kaj se dešavalo i kako.
Znam ja jako dobro kaj se dešavalo i kako.
Brain32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2017., 15:47   #90
Quote:
twistdrum kaže: Pogledaj post
Danas se vidi da "ste" Oluju slavili - usput a poanta je bila u pljuvanju Milanovića
Danas nitko ne pljuje Milanovića ili SDP???
Pa taman bi trebalo na dan Oluje pljuvati po Premijeru koji je bivši već dvije godine

Oluja danas nije - slavljena. Uopće.
Samo politički govor pod "moraš"

A Predsjednica čak ni nije odradila do kraja.
velike vrućine su

05.08.91 je vjerojatno bilo hladno pa borcima nije smetalo
To moraš pitati te svoje borce, koliko znam vrućina im nije smetala da '91 tuku po Šibeniku, Zadru, Dubrovniku Vukovaru, Sinju, Kruševu, Vinkovcima, Osijeku itd.
BolajiBadejo is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 05.08.2017., 15:50   #91
Quote:
twistdrum kaže: Pogledaj post
ne brinem
pitala sam koji broj žrtava je to dozvoljen i podnošljiv
obzirom ti pišeš o manjem broju žrtava
Nije bitan broj, nego koliko blizu/daleko od vojnih ciljeva su. Kad se npr kolona tenkova umiješa u kolonu civila, posve je legitimno sažgati i jedne i druge, pa neka ih Bog i Savo Štrbac razvrstavaju. Sve civilne žrtve u tom slučaju idu na dušu onih kloji su se umješali među civile
BolajiBadejo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2017., 15:56   #92
Quote:
BolajiBadejo kaže: Pogledaj post
To moraš pitati te svoje borce, koliko znam vrućina im nije smetala da '91 tuku po Šibeniku, Zadru, Dubrovniku Vukovaru, Sinju, Kruševu, Vinkovcima, Osijeku itd.
moji borci su ljudi koji su krenuli u rat prije mobilizacija
moji borci su ljudi koji se nisu okoristili ratom, nego odradili svoje, i vratili se svojim životima
moji borci - samo jedan je HRVI u mirovini, i taj je istinski HRVI
druga dva ranjena rade i žive svoje živote
moji borci su jedini branitelji koje priznajem, obzirom što sam se u mešuvremenu načitala svega i svačega tko je borac, jer te ljude poznajem i do dobro iz vremena odprije DR. I tko su i što su i što su radili prije i kad su se prijavili i gdje su bili.

no, poanta nije u tome nego da domoljupka ne može izdržati malo vrućine
a ako ima medicinski razlog za to, onda neka odstupi

Quote:
BolajiBadejo kaže: Pogledaj post
Nije bitan broj, nego koliko blizu/daleko od vojnih ciljeva su. Kad se npr kolona tenkova umiješa u kolonu civila, posve je legitimno sažgati i jedne i druge, pa neka ih Bog i Savo Štrbac razvrstavaju. Sve civilne žrtve u tom slučaju idu na dušu onih kloji su se umješali među civile
pitala sam lju pa mi treba njegov odgovor a ne tvoj jer ti ne znaš što je on mislio
__________________
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
twistdrum is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2017., 16:15   #93
Quote:
12:20 – Kninska policija procjenjuje da se na proslavi Dana domovinske zahvalnosti i 22. obljetnice akcije “Oluja” okupilo oko osam tisuća ljudi, što je, po novinarskim zapažanjima primjetno manje nego prijašnjih godina,
http://net.hr/danas/hrvatska/pocelo-...anje-na-oluju/

Uspješno obavljena akcija Oluja light.

Quote:
Na svetoj misa u Kninu bio je danas cijeli državni vrh osim predsjednice Kolinde Grabar Kitarović. Ona nije išla u crkvu zbog velikih vrućina, potvrdili su iz njezinog ureda HRT-u.
http://net.hr/danas/hrvatska/predsje...vrhom-u-crkvu/

Naprosto savršeno.
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2017., 16:24   #94
Evo, i peta kolona s Pantovčaka se pridružila napadima na DR i RH svojim laprdanjima oko isprike srpskim žrtvama...
McAucliffe is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2017., 17:54   #95
Quote:
Cuka kaže: Pogledaj post
Zar si sumljao....
A sjeti se koliko je prije dvije godine bilo napada na vladu radi organizacije mimohoda ...
A nikada nije niti će valjda biti ljepše proslave Oluje nego tada....
__________________
Ja sam mentalni uhljeb..
koka36 is online now  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2017., 18:49   #96
Quote:
Grunf kaže: Pogledaj post
HV je u 4 dana uništio VRSK, jednu od tadašnje 3 grane srpske vojske proizašle iz JNA. VRSK je tada bila jača u naoružanju i ljudstvu od današnje Vojske Srbije. U slijedećih par mjeseci nakon Oluje su HV i HVO uz ABiH skoro uništili i drugu veliku granu srpske vojske tj. VRS, ali su Ameri u ključnom trenutku rekli da stanemo. Srbima su ovi porazi potkresali imperijalne ambicije i ideju o velikoj državi tako da nije čudno da još i dan danas plaču zbog propuštenog. Kukaju o zločinima, a zapravo ih najviše boli poraz njihovih imperijalističkih težnji za slijedećih 50 godina.
Au brate, kako kod vas rastu ove bajke, za par decenija Staljingrad ce biti omanja carka u poredjenju sa Olujom.
Defke is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2017., 18:54   #97
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
Zar si sumljao....
A sjeti se koliko je prije dvije godine bilo napada na vladu radi organizacije mimohoda ...
A nikada nije niti će valjda biti ljepše proslave Oluje nego tada....
Nisam nego sam pretpostavio da će se ići na pacifiziranje proslave i umivanje sve do obične protokolarne proslave.

I nakon odgledanog videa i poslušanog govora vrle nam predsjednice http://vijesti.hrt.hr/399657/stranic...-se-buducnosti stvari su jasne da ne mogu bit jasnije. Par stotina ljudi na tvrđavi od kojih je pola protokol je upravo smjer u kojem će se ova proslava narednih godina kretati.

Usput vam preporučam slušanje govora od 03:00 pa dalje ............ meni je sve jasno.
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2017., 18:56   #98
Quote:
BolajiBadejo kaže: Pogledaj post
Nije bitan broj, nego koliko blizu/daleko od vojnih ciljeva su. Kad se npr kolona tenkova umiješa u kolonu civila, posve je legitimno sažgati i jedne i druge, pa neka ih Bog i Savo Štrbac razvrstavaju. Sve civilne žrtve u tom slučaju idu na dušu onih kloji su se umješali među civile
To nije tacno. Cak i ako se tenkovi zasticeni civilima pruzaju otpor, upitna je legitimnost napada, a ako su i jedni i drugi u povlacenju, onda tek. Bezveze je prepustiti Bogu da razvrstava, tebe je vidis stavio u idiote
Defke is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 05.08.2017., 19:02   #99
Quote:
Defke kaže: Pogledaj post
To nije tacno. Cak i ako se tenkovi zasticeni civilima pruzaju otpor, upitna je legitimnost napada, a ako su i jedni i drugi u povlacenju, onda tek. Bezveze je prepustiti Bogu da razvrstava, tebe je vidis stavio u idiote
vojne mete su legitimni vojni ciljevi, korištenje civila kao štit je kukavičluk.

Skrivati se među vlastitim civilima i pritom ne paziti na njihovu sigurnost što bi svaka vojska trebala raditi, pa čak i vojska RSK, je jadno i bijedno.
A onda na kraju svega toga optuživati HV da je ugrozio živote srpskih civila, a ne ti "junaci" koji su se s njima u istoj koloni povlačili.

Ta vojska se nije čak ni pokušali organizirati pa da drže liniju kako bi se civili lakše povukli nego kad je krenula opća panika svi zajedno.
vojvo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2017., 19:04   #100
Quote:
McAucliffe kaže: Pogledaj post
Evo, i peta kolona s Pantovčaka se pridružila napadima na DR i RH svojim laprdanjima oko isprike srpskim žrtvama...
Nije isprika ali je razvidno da je iza svega velika politika, vanjska.
EU politika ili SAD, oko 'regiona'

Premijer se nije trebao uopće osvrtati na kritike iz BG ili bio od kuda (od koga neda ili tko to uzima hrvatima pobjedu itd.), uostalom današnji dan je povijesna činjenica, tko tu što sumnja itd..
Fantasist is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:36.