Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.12.2017., 15:30   #81
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Ovdje je u pitanju trostruko zemljana kombinacija (djevica/jarac/bik) što je i generalno kombinacija koja teži stabilnosti i praktičnom ostvarenju, tj. nije tip koji voli nepredviđene promjene i lutanja. Dakle, karakter koji se teži ostvariti kroz konkretna postignuća, ima iznimno razvijen praktični duh pa je ovo pitanje zapravo u nesuglasju s istim. No, kada se pogleda natalna karta vidi se itekako da u njoj postoji izvor tog nemira, tj. - Venera je istovremeno vladar i 4. polja (rodni dom, kuća) i 9. polja (strane zemlje, inozemstvo) i ona je u konjunkciji s Merkurom (pokretljivost) i Jupiterom (putovanja, inozemstvo) i zapravo je žarište T-kvadrata s Plutonom i Mjesecom. Moglo bi se reći da postoji "trauma" koju ova osoba nosi na duši, a povezana je s familijom, majčinim naslijeđem i korijenima zbog čega osoba nesvijesno bježi od doma jer joj je ta blizina "duševno tjeskobna".

Neću sada ulaziti dublje jer ovo nije ni mjesto za to, ali htjedoh to napomenuti jer se čini da osoba nije potpuno svjesna motivacije koja stoji ispod njenih želja i odluka o načinu kojim vodi svoj život, a to nije "poželjno" jer mi kao individue moramo poštivati sebe, odnosno težiti se ispuniti kroz vlastiti karakter. U protivnom ako radimo nešto vođeni pobudama koje "nisu naše" ("izvan sebe") onda to niti nije u skladu s našim istinskim bićem, a na koncu priče mi sami ostajemo neispunjeni i nesretni.

Dakle, osoba bi si trebala pokušati osigurati određenu stabilnost u životu, vezati se za prostor i vrijeme, a toga će mislim i sama ostati svjesna ove 2018. godine kada Saturn bude u tranzitu točkom ASC-a i Uranom. S druge strane Jupiterov tranzit 10.poljem (karijera) stvara određeni nemir i ove želje za "šalabajzanjem" no to je prolazno.
Hvala Fish na iscrpnoj analizi! Evo mog komentara Dakle, ovo pitanje se odnosi na neko kratkorocno vrijeme. Vrlo sam svjesna sebe i znam da dugorocno salabajzanje nije moj djir... Al kratkorocno vec da

Ecsad, sto se tice "bjezanja od doma" mislim da si tu puni toga napisala. Studiram u inozemstvu jer je obrazovanje kvalitetnije i posao bi trazila vani zato sto imam puuuno vise mogucnosti. Ali, s druge strane, imam osjecaj da si napipala nesto s ovom "traumom" pa ako ti se da mogla bi malo detaljnije u inbox?

Trece, svjesna sam tog nekog unutarnjeg sukoba i dinisljam se kako da zadovoljim obje strane. Trenutno radim online posao koji je long term, tako da s jedbe strane imam neku sigurnost, a s druge mogu otputovat negdje kad mi se sprdne.

Sent from my 5010X using Tapatalk
Saronge is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2018., 23:39   #82
Evo mene opet. Ista priča kao iprethodne dvije godine.
Pitanje je vezano konkretno za posao.
Da li ću se zaposliti ove godine u struci kao referent (pravnik) za stalno tj konkretno vezano za zaposšljavanje?
Natalna karta https://www.imageupload.co.uk/image/Edfm
Hvala..
boki084 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2018., 00:43   #83
Imam pitanje u svezi svoji nadolazecih tranzita...
Znaci u narednom periodu saturn mi radi tranzit kroz 8 kucu u strijelcu I radi dosta teske aspekte sa satrurnom I jupiterom u 6 kuci(kvadrati, aspekti su isti kao u natalnoj karti) I naravno raditi ce konjukciju sa venerom u 8 kuci.Obzirom da vec dvije godine radim na tome da promjenim posao I radnu okolinu ne toliko zbog posla koliko zbog vrijednosti da sam bezpomocna, izrabljivanja I da ce se na ovom poslu ako ostanem to samo nastaviti....Znaci ima veze sa samopostovanjem I vrijednostima sto 8 kuca I predstavlja.U ove dvije godine imala sam par prilika za promjenom posla I to u 4-5 mjesec 2016 I rujan 2016 koji se nisu realizirali.Zadnji natjecaj se ticao 4-5 mjeseca 2017 I to se sve trebalo realizirati pocetkom rujna 2017 da ja nisam odustala.Ovaj zadnja prilika bi ukljucivala preseljenje u drugi grad I pocetak iznova I prilicna financijska odricanja.Zanima me da li u narednom razdoblju mogu ocekivati priliku za promjenom posla ili ce se ovi tranziti ipak ocitovati kao rad na samopostovanji te mojim unutarnjim vrijednostima.....U zadnje vrijem sam stalno ljuta, isfrustrirana, nemocna I samim time jako negativna prema sebi I drugima.Obzirom da vec duze vrijem znam da se situacija nece promjeniti I da sam spoznala koja je moja uloga na poslu I sto se od mene ocekuje sve mi se teze miriti sa time.Ta ista uloga ko da se sada oslikava I u privatnom zivotu I tako preuzimam ulogu pasivne zrtve koje se moze upravljati na nacin koji to odgovara kolektivu...Znam da me ceka tezi period pa me zanima na koji nacin da usmjerim paznju I energiju.Iskreno nadam se promjeni posla ali opet ako se ja nisam promjenila strah me je da ce se obrazac ponasanja samo ponoviti na nekom daljnjem poslu...

Zadnje uređivanje mali fikus : 03.01.2018. at 00:53.
mali fikus is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2018., 03:22   #84
Quote:
mali fikus kaže: Pogledaj post
Imam pitanje u svezi svoji nadolazecih tranzita...
Znaci u narednom periodu saturn mi radi tranzit kroz 8 kucu u strijelcu I radi dosta teske aspekte sa satrurnom I jupiterom u 6 kuci(kvadrati, aspekti su isti kao u natalnoj karti) I naravno raditi ce konjukciju sa venerom u 8 kuci.Obzirom da vec dvije godine radim na tome da promjenim posao I radnu okolinu ne toliko zbog posla koliko zbog vrijednosti da sam bezpomocna, izrabljivanja I da ce se na ovom poslu ako ostanem to samo nastaviti....Znaci ima veze sa samopostovanjem I vrijednostima sto 8 kuca I predstavlja.U ove dvije godine imala sam par prilika za promjenom posla I to u 4-5 mjesec 2016 I rujan 2016 koji se nisu realizirali.Zadnji natjecaj se ticao 4-5 mjeseca 2017 I to se sve trebalo realizirati pocetkom rujna 2017 da ja nisam odustala.Ovaj zadnja prilika bi ukljucivala preseljenje u drugi grad I pocetak iznova I prilicna financijska odricanja.Zanima me da li u narednom razdoblju mogu ocekivati priliku za promjenom posla ili ce se ovi tranziti ipak ocitovati kao rad na samopostovanji te mojim unutarnjim vrijednostima.....U zadnje vrijem sam stalno ljuta, isfrustrirana, nemocna I samim time jako negativna prema sebi I drugima.Obzirom da vec duze vrijem znam da se situacija nece promjeniti I da sam spoznala koja je moja uloga na poslu I sto se od mene ocekuje sve mi se teze miriti sa time.Ta ista uloga ko da se sada oslikava I u privatnom zivotu I tako preuzimam ulogu pasivne zrtve koje se moze upravljati na nacin koji to odgovara kolektivu...Znam da me ceka tezi period pa me zanima na koji nacin da usmjerim paznju I energiju.Iskreno nadam se promjeni posla ali opet ako se ja nisam promjenila strah me je da ce se obrazac ponasanja samo ponoviti na nekom daljnjem poslu...
Nisi ostavila svoje podatke rođenja pa je teško biti potpuno točan, ali ako ti saturn radi kvadrate na planete u 6.k. (polje svakodnevnog posla), onda možeš naći posao ali u kojem nećeš biti potpuno zadovoljna (zbog kvadrata može biti da će ti biti premala plaća, ili plaća može biti u redu ali ti se posao neće sviđati, ili mogu biti neka putovanja, uglavnom neke prepreke moraju na kvadrat biti). Istovremeno će ti saturn raditi konjukciju na veneru u 8.k., a na to se neki ljudi sele, neki nešto naslijede (8.k.), a moguće je i da uđeš u ozniljniju vezu (venera) ako si solo
zvjezdoznanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2018., 03:31   #85
Quote:
boki084 kaže: Pogledaj post
Evo mene opet. Ista priča kao iprethodne dvije godine.
Pitanje je vezano konkretno za posao.
Da li ću se zaposliti ove godine u struci kao referent (pravnik) za stalno tj konkretno vezano za zaposšljavanje?
Natalna karta https://www.imageupload.co.uk/image/Edfm
Hvala..
Cijelu 2018.g. imaš saturnovu konjukciju na jupiter u 2.k. (polje novca) koji i vlada tom kućom, pa ti je moja preporuka da počevši od sada tražiš posao jer imaš velike šanse da do kraja 2018.g.nađeš posao sa stabilnom plaćom.
Također ti je to tranzit na jupiter koji je i inače planeta povezana sa sudstvom (advokati, pravnici), pa su velike šanse da taj posao bude i u struci
zvjezdoznanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2018., 22:16   #86
Quote:
zvjezdoznanac kaže: Pogledaj post
Nisi ostavila svoje podatke rođenja pa je teško biti potpuno točan, ali ako ti saturn radi kvadrate na planete u 6.k. (polje svakodnevnog posla), onda možeš naći posao ali u kojem nećeš biti potpuno zadovoljna (zbog kvadrata može biti da će ti biti premala plaća, ili plaća može biti u redu ali ti se posao neće sviđati, ili mogu biti neka putovanja, uglavnom neke prepreke moraju na kvadrat biti). Istovremeno će ti saturn raditi konjukciju na veneru u 8.k., a na to se neki ljudi sele, neki nešto naslijede (8.k.), a moguće je i da uđeš u ozniljniju vezu (venera) ako si solo
Hvala na odgovoru Zvjezodoznanac!
Uvijek zaboravim staviti natalnu :-) pokusat cu je dodatno staviti.Citam odgovore I bas si mislim da se vec 3 godine nalazim na poslu gdje je placa mala I nezadovoljna sam poslom a to se odrazava da sam vec dugo pod stresom zbog stalnih kritika.Znaci bas se nakuplja....Tako da ako promjena bude u vidu nezadovoljstav placom Ili poslom onda nista novo :-) osim sto ce nezadovoljstvo kulminirati :-) :-) :-) :-).Sto se tice nasljedstva jedan dio sam rjesila 2014 sto ne znaci da po tom pitanju ne postoje tenzije.I to je ono gdje opet pasivno dopustam da se drugi bore za svoje interese a koje se nazalost tice mojih buducih zivotnih odluka I uvijeta u kojima cu zivjeti.Od ovog proljeca sam planirala uci u prilicno veliku renovaciju stambenog prostora koja bi iziskivala velika finacijska sredstva.Obzirom da to planiram jako dugo imam neku ustedevinu I obecanu pomoc obitelji.Obzirom da sam u jako losoj fazi sto se tice nekoga moga untranjeg mira I vrijednosti smatram da emotivna veza u ovoj fazi bila losi izbor iako sam solo.Mislim da sam sada vise u fazi kada preispitujem neke svoje vrijednosti, zivotne putove, sto vise ne zelim raditi, sto ne smatram losim nego vise teskim periodom u zivotu.Znaci ovo preispitivanje I nezadovoljstvo traje duze vremena I mozda je frustracija I frustracija da nikako da grenem sa promjenama I teskim odlukama koje bi se u buducnosti mozda pokazale kao dobre odluke.

https://www.imageupload.co.uk/image/Edbk
mali fikus is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2018., 09:41   #87
Što me očekuje na poslovnom planu za ovu godinu?
Radim u istoj firmi (ove godine će biti već 10 godina), prije toga sam radio koje 2 god u 2 manje firme. Bavim se ITem, a to nije primarno poslovanje trenutne tvrtke.
U tih 10 god sam dobio promaknuće jednom i to nešto sitno, jednom i nagradu. Masu stvari mi je obećavano, no rijetko se ostvarilo.
Sada bi neki ljudi mogli napokon u mirovinu (sada su u nekoj polumirovini) pa
S time da ću kroz par mjeseci dobiti i novo (2.) dijete, što bi moglo smanjiti neke moje angažmane u firmi

Evo natalne
https://imgur.com/a/1Ax04

Unaprijed hvala
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2018., 20:14   #88
Pozdrav, dugo nisam na ovoj temi postavila pitanje al evo me sad sa jednim gotućim
Naime, kupili smo karte za Maltu (suprug, ja i beba) za 9 april 2018... Suprugu je obećan posao cim stignemo tamo.. Ono što bi mi želeli a i sto nas ujedno najviše brine jeste hocemo li uspeti da dobijemo papire kako bi tamo ostali duzi vremenski period. Ljudi koji su nam pomogli oko pronalazenja posla tvrde da hocemo jer su i oni tako ali ja prosto ne umem nikom slepo da verujem pa zato pitam
Dakle, moje pitanje bi glasilo hocemo li nakon odlaska ostati duze tamo (godinu,dve, pet, deset..ceo zivot) jer to jako zelimo? I sta uopšte mozemo da ocekujemo od cele te akcije odlaska na Maltu
Hvala unapred onome ko bude izdvojio vremena da nam odgovori i veliki pozdrav
__________________
http://i49.tinypic.com/2itj89f.gif draga ljubavi jedina s' koje si planete?
mjaumackica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2018., 12:41   #89
Quote:
snajvi kaže: Pogledaj post
Pozdrav, osjećam da sam na velikom životnom raskrižju u svim aspektima mog života. A jedan me najviše preokupira, a taj je posao.

Velika mi je želja nadograditi svoju struku, na mjestu kojem već radim otvorilo se radno mjesto koje me intresira, javila sam se na natječaj i sad sam u fazi čekanja.


Zanima me da li zvijezde najavljuju promjene u poslu i daljnje školovanje?

Hvala

http://ibb.co/fYkG0m
Karakterna kombinacija je riba/djevica/lav.

Vladar 6. polja (posao) je Uran. Što se tiče postavljenog pitanja...rekla bih da najavljuju daljnje školovanje jer u cijeloj 2018. Uran (novo, promjene) tranzitira 9. polje (širenje horizonata i uvođenje novih stvari u sferu obrazovanja). Najprije radi 90º na natalni Jupiter ("daljnje" školovanje) što stvara ovu vrstu napetosti da bi u svibnju svojim ulaskom u znak bika započeo tranzitni trigon na točku ASC-a (koja ima Saturna u konjunkciji). Na taj način Uran stimulira i napredak u poslu (Uran je vladar 6. polja) kroz dodatni trud i usavršavanje. Jupiter je također u tranzitnoj konjunkciji na Urana/vladara 6. polja - usavršavanje. Sretno.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2018., 14:15   #90
Quote:
messi20 kaže: Pogledaj post
pozdrav... pitanje u vezi ljubavnog života....trenutno slobodan, zadnja veza je počela u 10. mj 2008. godine i završila 10 mj 2015. sve poslije toga nije ni vrijedno spomenut. hvala ti

http://tinypic.com/view.php?pic=qqvgw2&s=9#.WeYWcTBx0dU
Ok messi, znači kao što u prošlom odgovoru napisah, nije prošla godina bila berićetna. Nemam neke bombastične vijesti niti za ovu, jer nema nekih većih tranzita koji bi pokrenuli velike konstruktivne promjene i događaje na planu ljubavnih veza, ali ti si jako mlad momak i ima vremena za ljubavna iskustva (Saturn je vladar 5. polja).

Dakle, natalni karakter je naglašeno kardinalan (vaga/djevica/ovan) s Suncem i vladarem Sunca u 1. polju. Ova godina je u znaku Saturna u jarcu koji već sada egzaktno kvadrira natalnu Veneru i kvadrirati će ju cijelu godinu što zapravo potencira osjećaj usamljenosti i samoće (tim više što progresivni Mjesec također kvadrira Saturn). Saturn naime traži od ljudi da se osame ili povuku dalje od "gužve" i ljudi općenito kako bi na taj način osoba mogla jasnije procijeniti svoje emocionalne odnose, potrebe i želje. Budući da ju kvadrira s Urana (novo) on zapravo traži od osobe da zadrži svoju neovisnost i slobodu i iz te pozicije procijeni kakav odnos je po njenoj mjeri.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2018., 16:00   #91
Quote:
Ice_scorpio kaže: Pogledaj post
Pozdrav.
Zanima me posao u skorijoj budućnosti, odnosno vide li se naznake zapošljavanja?
Fakultet sam završila prije 2 mjeseca i znam da zbog opće nezaposlenosti, mogućnost mog zaposlenja kao i velike većine jest smanjena i teže je doći do posla u struci, ali eto prijavila sam se na par natječaja (barem pripravnički staž) pa me zanima što zvijezde kažu? Također, zanima me postoji li mogućnost odlaska van zbog posla?
Ukoliko se ovaj cijel post ne može staviti pod jedno pitanje, ostajem pri ovom prvom djelu. Pravni fakultet je u pitanju.
Hvala
http://tinypic.com/view.php?pic=29ymsn9&s=7
Tvoja osnovna karakterna kombinacija je naglašeno vodena i fiksna - škorpion/rak/lav. Vladar 6. polja (posao) je Jupiter koji je u sekstilu s Merkurom u 6. polju što označava posao koji uključuje dosta kretanja i kontakata. S druge strane vladar MC-a (karijera) je Neptun u konjunkciji s Uranom i kvadratu na Jupiter u 4. polju pa takva individua ne nalazi profesionalni prosperitet vani, prije u svojoj zemlji, tim više što je i vladar 9. polja (inozemstvo) također kvadriran od Jupitera u 4. polju.

Što se tiče pitanja, Saturn će se u 2018. još uvijek kretati u 6. polju i istovremeno kvadrirati vladara 6. polja (Jupitera) na razini znakova jarac/vaga, pa je teško da će se naći zadovoljavajući posao i općenito zadovoljstvo u toj branši (Saturn tranzitira i natalnu Veneru). To nužno ne znači da osoba neće u tom periodu "ništa" raditi, ali prije da će teško naći posao, ili da će se mučiti i osjećati zapostavljeno, nedovoljno priznato/plaćeno za svoj trud i ono što radi... Jednom riječju ovakav Saturnov tranzit označava određenu stagnaciju na tom području života jer Saturn uvijek prisiljava da se zastane kako bi se "materijalnije" procesiralo životno iskustvo.

Krajem lipnja progresivni Merkur mijenja znak u znak strijelca, moguća je promjena mjesta boravka tim više što tada i Jupiter kvadrira Mjesec.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2018., 23:56   #92
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Tvoja osnovna karakterna kombinacija je naglašeno vodena i fiksna - škorpion/rak/lav. Vladar 6. polja (posao) je Jupiter koji je u sekstilu s Merkurom u 6. polju što označava posao koji uključuje dosta kretanja i kontakata. S druge strane vladar MC-a (karijera) je Neptun u konjunkciji s Uranom i kvadratu na Jupiter u 4. polju pa takva individua ne nalazi profesionalni prosperitet vani, prije u svojoj zemlji, tim više što je i vladar 9. polja (inozemstvo) također kvadriran od Jupitera u 4. polju.

Što se tiče pitanja, Saturn će se u 2018. još uvijek kretati u 6. polju i istovremeno kvadrirati vladara 6. polja (Jupitera) na razini znakova jarac/vaga, pa je teško da će se naći zadovoljavajući posao i općenito zadovoljstvo u toj branši (Saturn tranzitira i natalnu Veneru). To nužno ne znači da osoba neće u tom periodu "ništa" raditi, ali prije da će teško naći posao, ili da će se mučiti i osjećati zapostavljeno, nedovoljno priznato/plaćeno za svoj trud i ono što radi... Jednom riječju ovakav Saturnov tranzit označava određenu stagnaciju na tom području života jer Saturn uvijek prisiljava da se zastane kako bi se "materijalnije" procesiralo životno iskustvo.

Krajem lipnja progresivni Merkur mijenja znak u znak strijelca, moguća je promjena mjesta boravka tim više što tada i Jupiter kvadrira Mjesec.
Što se tiče konkursa na koje sam aplicirala, ništa od toga, a što je najgore uvijek je za dlaku. Svakako sam zaokupljena s jedne strane dodatnim usavršavanjem u obrazovnom smislu pa će mi to ispuniti vrijeme dok tražim posao koji ću izgleda morati malo sačekati.
Nimalo mi se ne sviđa prvi dio o nenalaženju profesionalnog prosperiteta vani, jer baš odavno razmišljam o tome , a planiram već od aprila ići van pa ćemo vidjeti, a ako ništa imaju neke naznake o promjeni boravka na ljeto.:klap:
Hvala puno na odgovoru.
Ice_scorpio is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2018., 11:28   #93
Quote:
joshuatree kaže: Pogledaj post
Pozdrav, zanima me da li ima nešto na području ljubavi? Slobodna sam, zadnja veza je počela 15.7.2016. a završila 4.1.2017. s tim da to i nije bila veza u pravom smislu riječi (to je ujedno bila prva i zadnja veza). Sad sam trenutno na nekoj prekretnici, planiram se preseliti negdje gdje bih možda imala više mogućnosti upoznati nekoga, pošto mi se čini da je tu gdje sam sad to jako teško. Ali opet ne znam da li ima smisla selit se. Uglavnom, znam da garancije nema, ali eto bila bih zahvalna kad bi netko bacio pogled na kartu

Karta - http://oi64.tinypic.com/11hs0pe.jpg


Hvala
Osnovna karakterna kombinacija je bik/blizanac/strijelac.

Kada se gleda ljubavni i emocionalni život onda vidimo da su natalno obje emocionalne planete u vezi s Saturnom (Mjesec u konjunkciji, a Venera u opoziciji), te vladar 5. polja (ljubavne veze) i vladar 7. polja (partnerstva) također u vezi s Saturnom. To generalno čini Saturna (samoća, teško uspostavljanje veza...) signfikantnim za to područje života.


Tako je ta zadnja i "jedina" veza započela u vrijeme Saturnovog tranzita natalnim Mjesecom, trigonom na natalnog vladara 5. polja i kvadratom na natalnog vladara 7. polja, a ti aspekti postoje i natalno (budući da je bila riječ o Saturnovom povratku) pa je osoba tom vezom u potpunosti "trošila" njihovu energiju. Idući period kada će Saturn svojom aktivacijom "obuhvatiti" barem dio ovih utjecaja neće biti tako skoro, pa se osoba sada treba okrenuti drugačijem tipu veza.

Prvi period koji bih istaknula kao značajan za promjene u životu osobe je Uranov ulazak u znak bika u svibnju ove godine koji će ona jako osjetiti jer se radi o tranzitu na Sunce u 12. polju - Uran naime uvijek traži da se otvorimo novim iskustvima. Iako će tranzit u svom punoj snazi osoba osjetiti kroz 2019. (kroz lipanj i srpanj je egzaktan) već ove godine će doći do izražaja taj "novi" tip energije. A budući da Uran natalno ima vezu s vladarem 5. polja i vladarem 7. polja zapravo tim svojim tranzitom na Sunce on "mijenja" osobu kako bi se otvorila drugačijim iskustvima, a time i "priprema" za drugačiji tip odnosa (natalno je Uran također u 7. polju). To pišem zato jer upravo ovaj drugi dio pitanja o tome govori pa je moj odgovor da uopće nije loša ideja "maknuti se" (Sunce je vladar 4. polja) ako želi pokrenuti promjenu, tim više što su vladari 5. polja/Merkur i vladar 7. polja/Jupiter vezani uz kretanje.

Jupiter započinje tranzit 7. poljem (partnerstva) u studenom pa bi bilo dobro da se osoba tada preseli ako želi ovo o čemu piše pokrenuti, a ti nam možeš javiti što si napravila po tom pitanju.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2018., 11:58   #94
Quote:
Ice_scorpio kaže: Pogledaj post
Što se tiče konkursa na koje sam aplicirala, ništa od toga, a što je najgore uvijek je za dlaku. Svakako sam zaokupljena s jedne strane dodatnim usavršavanjem u obrazovnom smislu pa će mi to ispuniti vrijeme dok tražim posao koji ću izgleda morati malo sačekati.
Nimalo mi se ne sviđa prvi dio o nenalaženju profesionalnog prosperiteta vani, jer baš odavno razmišljam o tome , a planiram već od aprila ići van pa ćemo vidjeti, a ako ništa imaju neke naznake o promjeni boravka na ljeto.:klap:
Hvala puno na odgovoru.
Nema na čemu, javiš povratne informacije?

Što se tiče ovog zadnjeg, nisi jednina, mnogima se čini da je vani trava zelenija (Jupiter u 4. polju 90º Neptun), ali ti i imaš dosta tog "nemira" i pokretljivosti koja se mora ispucati kroz poslovnu sferu (Jupiter je vladar 6. polja, Merkur je u strijelcu u 6. polju, vladar 6. polja/Jupiter u kvadratu na Uran...) pa nije loša opcija imati takvo iskustvo. Samo htjedoh naglasiti da moraš biti oprezna da se u tome ne pogubiš profesionalno jer je Neptun i vladar MC-a.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2018., 12:29   #95
Quote:
angelsheart kaže: Pogledaj post
šta me očekuje u narednom periodu (pola godine, godinu) po pitanju bračnog odnosa, udata sam od 2009-e
hvala unaprijed

https://ibb.co/esyYJR
Možeš li molim te malo konkretnije postaviti pitanje, u kojem smislu?
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2018., 12:54   #96
Quote:
Abby18 kaže: Pogledaj post
Zanima me ocekuje li me nesto novo na polju ljubavi.
Trenutno nisam u vezi, a zadnji puta sam bila u vezi od 1mj do kraja 7mj 2014.godine, ne znam točne datume.
Naime, u listopadu ssm upoznala jednog momka s kojim je bila ocita kemija ali se nista nije dogodilo.
http://tinypic.com/r/15cj255/9
Hvala, LP
Karakter je naglašeno vatren i fiksan, s uplivom kardinalnosti (lav/lav/jarac, s Suncem u 1. polju). Obzirom na postavljeno pitanje, budući da je dosta važnih karakternih točaka i planeta smješteno u prvoj dekadi (ASC/DSC, Sunce, Mjesec, Mars, vladar 5. polja, vladar 7. polja) može se reći da će iduća godina biti obilježena i kao "prevratnička" kada Uran ulaskom u znak bika u svibnju pokrene fiksnu kvalitetu i aktivira dosta ovoga.

Iako mislim da će se dosta te "nove" planetarne energije u 2018. iskazati kroz profesionalnu sferu života jer Uran tranzitom snažno aktivira 10. polje i 6. polje, a Saturn tranzitira 6. polje...mislim da će se dijelom iskazati i kroz privatnu sferu i novi emocionalni odnos (tranzitni Uran 120º Mjesec i 90º vladar 7. polja) ali više je avaturističke prirode. U listopadu Jupiter ulazi u 5. polje što može donijeti više zabave u život pa nam možeš nakon tog perioda (krajem godine) javiti kako si kroz to prošla da pogledam za dalje.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2018., 19:13   #97
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Ok messi, znači kao što u prošlom odgovoru napisah, nije prošla godina bila berićetna. Nemam neke bombastične vijesti niti za ovu, jer nema nekih većih tranzita koji bi pokrenuli velike konstruktivne promjene i događaje na planu ljubavnih veza, ali ti si jako mlad momak i ima vremena za ljubavna iskustva (Saturn je vladar 5. polja).

Dakle, natalni karakter je naglašeno kardinalan (vaga/djevica/ovan) s Suncem i vladarem Sunca u 1. polju. Ova godina je u znaku Saturna u jarcu koji već sada egzaktno kvadrira natalnu Veneru i kvadrirati će ju cijelu godinu što zapravo potencira osjećaj usamljenosti i samoće (tim više što progresivni Mjesec također kvadrira Saturn). Saturn naime traži od ljudi da se osame ili povuku dalje od "gužve" i ljudi općenito kako bi na taj način osoba mogla jasnije procijeniti svoje emocionalne odnose, potrebe i želje. Budući da ju kvadrira s Urana (novo) on zapravo traži od osobe da zadrži svoju neovisnost i slobodu i iz te pozicije procijeni kakav odnos je po njenoj mjeri.
hvala na odgovoru fish. točno tako nekako i razmišljam već duži period, zadržat slobodu i neovisnost , što mi sasvim odgovara. i novo pitanje, zanima me kakve su mi prilike za pronaći posao u 2018. trenutno radim preko SC-a zadnjih 5 godina.

http://tinypic.com/view.php?pic=qqvgw2&s=9#.WeYWcTBx0dU
messi20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2018., 11:39   #98
Quote:
messi20 kaže: Pogledaj post
hvala na odgovoru fish. točno tako nekako i razmišljam već duži period, zadržat slobodu i neovisnost , što mi sasvim odgovara. i novo pitanje, zanima me kakve su mi prilike za pronaći posao u 2018. trenutno radim preko SC-a zadnjih 5 godina.

http://tinypic.com/view.php?pic=qqvgw2&s=9#.WeYWcTBx0dU
Misliš na stalni posao? (ako da u kojoj branši)
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2018., 12:10   #99
Quote:
stand by me kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

prije godinu dana sam postavila slično pitanje, evo me opet.. Pitala sam kad ću naći drugi posao, bilo je rečeno da najranije 12. mjesec ove godine, taman sam iščekivala ovih dana rezultate nekih natječaja i stvarno se ponadala, međutim od toga ništa. Ok, ja sam nestrpljiva, kužim da ima vremena za sve... No mene ipak zanima kad bi to vrijeme moglo doći. Totalno sam nezadovoljna na trenutnom radnom mjestu, shvaćam da možda i pretjerujem oko svoje situacije, ali to jednostavno nije to i želim se čim prije maknuti odavde i naći posao koji je za mene i na kojem ću biti barem kolko tolko zadovoljna, barem da nemam grč kad idem na posao.


Hvala!!

http://i68.tinypic.com/2wgel9k.png
Malo je reći nestrpljiva (stelij Sunce, Venera, Merkur u ovnu 90º Uran, vladar ASC-a u ovnu 90º Uran, Mjesec u strijelcu 180º Mars...).

Zezam te malo...ali kako sam zapamtila još od ranije jedno tvoje pitanje koje svojevremeno preskočih jer je bilo previše općenito za forum...sada dok odgovaram na ovo odlučih ga malo proširiti i osvrtom na osobnost ove natalne karte (kako bi ti eventualno ostavila astrološke smjernice onog što generira glavne dileme i probleme koje spominješ u tom postu). Dakle 2 u 1.



...u astrologiji postoji nešto što se zove osnovni tris (Sunce, ASC i Mjesec), a to ostavlja dosta značajan pečat ukupne osobnosti pri čemu je posebno važno Sunce. Pa je ovdje zanimljivo to što Sunce ima aspekt s ama baš svim planetama, pa je i ego (Sunce) često zbunjen kojim "putem da krene", odnosno kojim načinom da se ophodi i opredijeli prema svijetu i životu. Da malo objasnim što se pod time misli:

Kroz aspekt se dvije planetarne energije prožimaju na sasvim određeni način (ovisno o samom aspektu), a kada su dvije planete u aspektu onda taj aspekt određuje i njihov uzajaman odnos, gdje se učinak jednog planeta odražava na drugome i obrnuto. Zato kada planeta prima puno različitih aspekata ona zapravo ima "puno odnosa"...onda ona biva na neki način "razvijenija" jer se može intergirati kroz različite kanale. Ali isto tako kod nje se taj razvoj očituje stalnim previranjima i preobrazbama, uzora, htijenja, želja, osjećaja, razmišljanja, stavova. Kako je ovdje to slučaj s Suncem (svijest o sebi), a kako aspekti na Sunce uvijek ukazuju na načela koja treba utkati i integrirati u strukturu ličnosti i cjelokupan život...odatle toliko previranja u tebi u odnosu na sebe i cjelokupan svijet i život okolo.

Nadalje, s jedne strane tu je izražen element vatre, modalitet kardinalnosti i promjenjivosti, a premalo fiksnosti i vode. Takva naglašenost vatre, kardinalnosti i promjenjivosti bez podrške fiksne kvalitete pri čemu je cijela karta orijentirana prema desnoj polovini karte (ono što "pripada drugima") može se očitovati u specifičnom doživljaju sebe u odnosu na druge, te nedovoljno ustaljenom i pouzdanom doživljaju sebe koji vodi do svojevrsne unutrašnje otuđenosti "od sebe" i "ovisnosti" o drugima. Ego osobe (svijest o sebi) na neki način samosagorijeva u tom uspoređivanju s drugima, pa je potrebno da osoba neprestano razvija uravnoteženiji odnos između ne-isticanja svojeg ja i želje za priznanjem i istaknutošću od okoline. Također, taj manjak vode osoba vjerojatno doživljava kao osjećajnu prazninu koju nadoknađuje pojačanom analitičkom osjetljivošću (ASC djevica) na stvari koje ne bi trebala tako osobno doživjeti, dok one na koje bi trebala biti osjetljiva često ne registrira (Mars kao vladar Sunca i stelija je u blizancu 0º Jupiter 180º Mjesec). Zbog nedostatka vode postoji i neka vrsta nevolje u uzajamnom razmjenjivanju osjećaja s okolinom, te nesposobnosti da se "dovoljno empatično" odgovori na emocionalne poticaje koji dolaze iz okoline (Sunce/Venera 90º Saturn).

U tom pokušaju da nadomjesti osjećajnu prazninu i bude "osjećajno samodostatna" (manjak vodenog elementa, a emocionalne planete u vatri) osoba može često ili poricati ili isticati vlastiti dio osjećajne prirode što ju može na neki način dovesti u stanje ovisnosti ili podčinjenosti onima koji svoje osjećaje znaju integrirati i izraziti.


Što se tiče odgovora na gornje pitanje koje se tiče nezadovoljstva poslom, ovdje se vidi da su profesionalna područja života u znaku zračnog elementa, vladar MC-a je blizanački Merkur, a 6. polja Uran a oni su natalno u kvadratu što stalno generira određenu napetost na razini tih područja života...ili je osoba nezadovoljna poslom ili profesionalnošću ili "nazadnošću" sredine u kojoj radi (utjecaj Urana). Trenutačno je na snazi Saturnov tranzit preko vladara 6. polja čime onda ujedno i radi 90º na natalnog vladara 10. polja tako da zapravo aktivira ovaj natalni kvadrat i potencira animozitet među njima. Saturn ne donosi nove stvari, on nas zadržava tamo gdje jesmo čak i teži prisiliti da ostanemo u istom stanju kako bi bolje iskusili određeno iskustvo ili na neki način odrasli i sazrijeli kroz njega. U tranzitu na Merkur i Uran on nosi prepreke, odgađanja i tu neku sebi karakterističnu težinu i iritaciju obzirom na ostvarenje mentalnih projekata i zamisli osobe. Taj tranzit će trajati cijelu ovu godinu tako da se ne mogu očekivati promjene iako ih osoba jako želi i iako će se neke nove struje ukazivati u vidnom polju, naročito nakon proljeća jer Uran tada aktivira natalnog vladara 6. polja (posao).
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2018., 14:10   #100
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Nema na čemu, javiš povratne informacije?

Što se tiče ovog zadnjeg, nisi jednina, mnogima se čini da je vani trava zelenija (Jupiter u 4. polju 90º Neptun), ali ti i imaš dosta tog "nemira" i pokretljivosti koja se mora ispucati kroz poslovnu sferu (Jupiter je vladar 6. polja, Merkur je u strijelcu u 6. polju, vladar 6. polja/Jupiter u kvadratu na Uran...) pa nije loša opcija imati takvo iskustvo. Samo htjedoh naglasiti da moraš biti oprezna da se u tome ne pogubiš profesionalno jer je Neptun i vladar MC-a.

Što se tiče Neptuna kao vladara MC-a, shvaćam da je vjerovatno on zaslužan za moje promjene razmišljanja u vezi karijere, te upisivanja drugog fakulteta itd. ali nađem i ja svoj put u karijeri zar, jer to mi je baš bitno pa se nadam da me neće usporavati i zamagljivati vid previše.
Svakako javim ukoliko dođe do promjene na poslovnom planu u ovoj godini, a i do promjene mjesta boravka.
Ice_scorpio is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:01.