Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.10.2017., 11:44   #201
Quote:
Uranija kaže: Pogledaj post
A zašto to ne pomisliš za vege stranu? Logika ide u oba smjera.

Upravo da nema tog glupog nametanja svoga (ma što ono bilo), uzmu se svi u obzir. Tako se iz javnog prostora miču vjerska obilježja, na primjer.
Ovo su benigne stvari, ali ima neka pozadinska mehanika zgodna za više polja.
Pa to i mislim za vege stranu - imaju neko misljenje o jedenju mesa i ostavljaju mogucnost da su u krivu, ali biraju se drzati onog sto im naloze osjecaje. Pitanje je samo kad to postaje nametanje drugima, a cascenje to nije. Skidati nekome hijab je traziti da se netko ponasa po tvom. Ponuditi drugome od sebe po svom to nije.
nalij pero is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 11:51   #202
Quote:
nalij pero kaže: Pogledaj post
Pa to i mislim za vege stranu - imaju neko misljenje o jedenju mesa i ostavljaju mogucnost da su u krivu, ali biraju se drzati onog sto im naloze osjecaje. Pitanje je samo kad to postaje nametanje drugima, a cascenje to nije. Skidati nekome hijab je traziti da se netko ponasa po tvom. Ponuditi drugome od sebe po svom to nije.
Da, ali darija* nije ponudila. Odlučila je odmah za sve. Kužiš razliku?
__________________
Agni Parthene Despina I believe. Heroji žive vječno. .
Uranija is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 11:56   #203
I držala ljude kao taoce da ni slučajno ne odu po hamburger.
__________________
Forbidden in Heaven and useless in Hell.
AnyOtherName is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 12:15   #204
Quote:
Uranija kaže: Pogledaj post
Da, ali darija* nije ponudila. Odlučila je odmah za sve. Kužiš razliku?
S obzirom da ona časti, onda ona i odlučuje. Ja kad sam častila nisam uopće imala tih narezaka i sl. jer to ne jedem. Dobiju slatko i slano u kolač verziji, čipsu, smokiju, krekerima, čokoladi... Ipak, vodila sam računa osobe koje ne vole nešto od tih verzija ili ne mogu jesti zbog zdravstvenih problema, dobiju nešto svoje ali opet nešto što i meni odgovara.
Scarlett_O_Hara is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 12:34   #205
Quote:
Uranija kaže: Pogledaj post
Da, ali darija* nije ponudila. Odlučila je odmah za sve. Kužiš razliku?
Odlučila je kako će izgledati obrok koji će dati nekome, a ne što drugi mora jesti.
nalij pero is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 12:51   #206
Quote:
nalij pero kaže: Pogledaj post
Odlučila je kako će izgledati obrok koji će dati nekome, a ne što drugi mora jesti.

Predobro.

I onda su drugačija mišljenja 'iznad'.
__________________
Agni Parthene Despina I believe. Heroji žive vječno. .
Uranija is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 12:53   #207
Ja sam već napisala, ali možda bi trebalo ponoviti - jel njezin kolektiv razmišljao o njezinoj prehrani kad su častili ekipu? Nije.
Sama je rekla da je jela salatu, ako bi je bilo, a ako ne, pila sok.

Toliko o obazrivosti drugih spram nje.


darija, gukni, jel bio rođo i što si odnijela?
Gzena is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 13:17   #208
Quote:
Uranija kaže: Pogledaj post

Predobro.

I onda su drugačija mišljenja 'iznad'.
Ti nisi shvatila šta ti ja govorim. Recimo da ti kažem da imam bolju majicu od tebe, vidi se da je kvalitetnija, zrači s više stila i preporučila bih ti je da je nosiš, meni bi bilo sasvim jasno da postoji mogućnost da je tvoja majica bolja. Sama to očito neću misliti.
nalij pero is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 15:55   #209
O svemu ste se raspisali...
Netko je spomenuo kako prijatelji naručuju što žele, a na poslu ja biram. Pa razlikujem ljude koje znam duže od deset godina, s kojima sam prošla faks, prekide veza, otkaze, razvode, vjenčanja... od ljudi s kojima radim/treniram i sl.

Jučer sam počastila kolege jer smo svi bili na poslu pa je bila idealna prilika da svakome nametnem svoju hranu
Neki su malo pokušali biti duhoviti s izlizanim forama o gladi, ali sve se pojelo. Burgeri su najbolje prošli Torta koju sam ja pravila baš i nije dobila pohvale, ali svjesna sam svog kulinarskog umijeća.
Ako je netko kasnije trčao u trgovinu po salamu ili hrenovke- ne znam.
__________________
I'm fist-fighting with fire
Just to get close to you
Can we burn something, babe?
darija* is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 17:20   #210
Quote:
Uranija kaže: Pogledaj post
Da, ali darija* nije ponudila. Odlučila je odmah za sve. Kužiš razliku?
Da je donijela pleh mađarice umjesto da svakoga pita koji kolač želi pa peče po narudžbi isto bi odlučila za sve.

I svatko bi mogao odbiti mađaricu i otići po kroasan.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 17:33   #211
Quote:
darija* kaže: Pogledaj post
...
Ej, sretan rođendan!
__________________
Forbidden in Heaven and useless in Hell.
AnyOtherName is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 17:47   #212
Uranija, pojedi sendvič sa pršutom i smiri se.

Riječ je o rodjendanu, ne fizičkom zlostavljanju, za boga isusa.
Alexa is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 19:08   #213
Kod nas je danas jedna donijela neku tortu/kolac iznenadjenja i u tepsiji fali red - ne znam je li to da proba doma ili da nekom ili ostavi sebi, bilo mi je glupo pitati, je l'. Onda sam pomislila da ce kolac ionako narezati i tako posluziti narezanog, ali ne, nosio se tako u komadu slavljeniku, u tepsiji sa svijecicama gore.

Eto, malogradjanka sam i to mi izaziva cudjenje
__________________
Et viens avec moi!
Xiang Chi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 19:13   #214
Pa neće valjda posluživat okrajke, oni služe da ukućani probaju kolač. A u tepsiji je lakše nosit, pogotovo ako je neki meljav. Ovako kako opisuješ mi baš zvuči domaćinski, ne bi mi bilo čudno to, dapače.
__________________
Forbidden in Heaven and useless in Hell.
AnyOtherName is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 19:21   #215
Svaki put pročitam Čišćenje kolektiva, pa se mislim što, o tome, se ima svako malo za reć.


Meni bi baš bilo drago probat vegansku hranu kada bi ju spremio neko ko tako neko vrijeme kuha i kuži priču.
__________________
@Anderlon: Ne sanjajte o demokraciji na Forumu. To nikad nije postojalo i neće postojati.
Mamekica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 19:23   #216
Ja sam jednom dobila tortu za rođendan sa koje je bila odrezana feta. Bila je dobra pa sam zaboravila.
Ay Carmela is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 19:25   #217
Quote:
Ay Carmela kaže: Pogledaj post
Ja sam jednom dobila tortu za rođendan sa koje je bila odrezana feta. Bila je dobra pa sam zaboravila.

Ahahah...

Ja sam jednom za rodjendan dobila do pola popijenu bocu Baileysa ali this is so much better.
Alexa is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 19:39   #218
Quote:
Ay Carmela kaže: Pogledaj post
Ja sam jednom dobila tortu za rođendan sa koje je bila odrezana feta. Bila je dobra pa sam zaboravila.


Quote:
AnyOtherName kaže: Pogledaj post
Pa neće valjda posluživat okrajke, oni služe da ukućani probaju kolač. A u tepsiji je lakše nosit, pogotovo ako je neki meljav. Ovako kako opisuješ mi baš zvuči domaćinski, ne bi mi bilo čudno to, dapače.
Ja bi to onda #OKP odrezala sa svih strana Ili barem i sa suprotne strane da bude simetricno
__________________
Et viens avec moi!
Xiang Chi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 19:40   #219
Quote:
Xiang Chi kaže: Pogledaj post
Kod nas je danas jedna donijela neku tortu/kolac iznenadjenja i u tepsiji fali red - ne znam je li to da proba doma ili da nekom ili ostavi sebi, bilo mi je glupo pitati, je l'. Onda sam pomislila da ce kolac ionako narezati i tako posluziti narezanog, ali ne, nosio se tako u komadu slavljeniku, u tepsiji sa svijecicama gore.

Eto, malogradjanka sam i to mi izaziva cudjenje
meni to bezveze, ali ja sam neuspjela stepfordska žena.
isadora w. is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 19:47   #220
Quote:
Xiang Chi kaže: Pogledaj post



Ja bi to onda #OKP odrezala sa svih strana Ili barem i sa suprotne strane da bude simetricno
Pomislih baš to. Iako sam dvaput morala pročitati jer mi nikak nije bilo jasno što je napravila Ne bi mi nikad palo na pamet izrezati jedan red, ali dobro, ja ni ne pečem kolače, uzalud mi okp mental pictures o uredno izrezanim okrajcima
pipi21 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:52.