Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.01.2018., 12:29   #1
Generalka na motoru

Pozdrav,

koliko bi koštala generalka na motoru, radi se o Berlingu 1.6. Hdi, 110KS iz 2010.? Trenutno je auto kod mehe i čekam poziv da me šokne. Meho nije ovlašteni već obični servis.

Otišao mi je ležaj i motor radi kao traktorčić. Moguće otišli i klipovi.

Dodadtno bi maknuo onaj vrag od DPF filtera i ugradio mapu, ali trenutno me zanima samo neki realni iznos generalke.

Hvala.
črni is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2018., 12:51   #2
Čemu generalka ako je samo ležaj u problemu? Da ti nisi ostao bez ulja?
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is online now  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2018., 14:45   #3
Imao isti problem sa istim motorom.
Okrenuo se leteci na radilici. Dok je ulje bilo toplo, lupalo je u motoru. Kad se ohladilo, sve normalno. Havarija se desila na 180.000km

Motor je popravljen, stavljena je nova turbina i auto je sad na 230k km. Bez kvarova nakon generalke. Mogu ti dati kontakt servisa u kojem su meni slagali motor. Rade samo motore, imaju svoju strojnu obradu i ja sam zadovoljan poslom koji su napravili. Motor ne trosi ulje, ne dimi, mirno radi...ugl, nemam zamjerke osim sto je bilo receno da ce auto biti gotov za tjedan dana, a bio je za 2...al nek im bude

Cijena generalke, plus druga turbina (zajedno sa svim uljnim lajtunzima), plus komplet zupcasti, stazni, svi spaneri, pumpa, ulje u getribi...i jos je bilo par semeringa i nekih sitnica...sve skupa 2k eura.

Za usporedbu, za rabljen motor bez ikakvih agregata su mi trazili 1000e. Dodaj na to remenje, spanere, ugradnju motora, drugu turbinu i eto te preko 2000e.
nigda_vz is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2018., 15:26   #4
A kakv ti je bio karter? Jel bilo šta mulja
crazy_mustang is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2018., 16:12   #5
Nije, karter je bio skidan na 100.000km kad je auto kupljen i odma je bilo izbijeno famozno sito koje je problem na tom motoru.
Isto tako mulja nije bilo ni kad se dogodila havarija. Ulje mjenjam redovito, svakih 10.000km...

Ja sam 99% siguran da je kod mene doslo do havarije radi prisilne regeneracije DPF-a.
Naime, napravili smo tu regeneraciju i nakon toga nismo promjenili ulje jer je meho reko da ne treba (a ja negde procitao da bi bilo pametno, al reko on valjda zna). I vjerojatno se ulje degradiralo/zavrsilo nesto nafte u njemu...

I tako se jednom prilikom vracao iz ZD, krenuo prekasno pa mislio nadoknadit, tempomat na 180kmh i oko Komina se upalile CE i STOP.
Prije toga motor nije pokazivao ama bas nikakve znakove zamora, nikakva lupanja u motoru.
Ja vjerujem da bi motor radio i dan danas najnormalnije da je ulje bilo promijenjeno nakon prisilne regeneracije....al jbg, svaka skola kosta.
nigda_vz is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2018., 16:25   #6
nije za njega 180kmh putna brzina.. mozda je u tome i problem

Zadnje uređivanje IMTrener : 02.01.2018. at 17:04.
IMTrener is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2018., 16:44   #7
To plus ulje razrjeđeno naftom (eto vam jebena 0W-20 ulja) i havarija je iza ugla.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is online now  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2018., 17:06   #8
Quote:
nigda_vz kaže: Pogledaj post
oko Komina se upalile CE i STOP.
Kojeg Komina, kod Zeline, ili je tipfeler?
Mislim samo informacije radi koliko je bio na 180...
Nick Fallin is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2018., 17:07   #9
Quote:
IMTrener kaže: Pogledaj post
nije za berlinga 180kmh putna brzina.. mozda je u tome i problem
A di si ti procitao da sam ja vozio berlingo? mislim da bi trebala jako duga nizbrdica da berlingo navuce tu brzinu

A sto se tice ulja, auto je konstatno vozen na Total 5w30 (po preporuci proizvođača), i nakon generalke sam nastavio s tim uljem. Sve do jednog dana kad sam u sparu ugledao Castrol 5w40 (titanuim fst) ako se ne varam i odgovorno tvrdim da je motor radio puno grublje na tom ulju nego na totalu.
Sad sam se vratio na 5w30 ali Aral. Odmah nakon ispustanja castrola i prvo paljenje s aralom, kao da sam sjeo u drugi auto.
Dodatno tome, castrola sam morao dotocit oko pola litre kroz 10.000km. Total nisam dolijevao nikad...

Ne kazem da je 5w30 bogom dano ulje. Ali isto tako nije ni 5w40

EDIT: da, kod Zeline. Stao sam bio u Draganicu na odmaralistu popusit cigaretu i da se malo ohladi auto...naravno, bez gasenja, na leru...
nigda_vz is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2018., 17:13   #10
Quote:
nigda_vz kaže: Pogledaj post
A di si ti procitao da sam ja vozio berlingo? mislim da bi trebala jako duga nizbrdica da berlingo navuce tu brzinu

A sto se tice ulja, auto je konstatno vozen na Total 5w30 (po preporuci proizvođača), i nakon generalke sam nastavio s tim uljem. Sve do jednog dana kad sam u sparu ugledao Castrol 5w40 (titanuim fst) ako se ne varam i odgovorno tvrdim da je motor radio puno grublje na tom ulju nego na totalu.
Sad sam se vratio na 5w30 ali Aral. Odmah nakon ispustanja castrola i prvo paljenje s aralom, kao da sam sjeo u drugi auto.
Dodatno tome, castrola sam morao dotocit oko pola litre kroz 10.000km. Total nisam dolijevao nikad...

Ne kazem da je 5w30 bogom dano ulje. Ali isto tako nije ni 5w40

EDIT: da, kod Zeline. Stao sam bio u Draganicu na odmaralistu popusit cigaretu i da se malo ohladi auto...naravno, bez gasenja, na leru...
Nebitno, 110 ks nije za 180 kmh putnu brzinu... To mu je vec maximum
IMTrener is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2018., 17:27   #11
Mali Narko, jesi to ti?

Maksimum mu je preko 205kmh (po papirima 201kmh). Nisam lud da ga drzim na maksimumu 300km
Odvozio sam tu relaciju s tom putom brzinom i nekoliko puta nakon generalke i nikakvih problema. Ne vidim razloga zasto ispravan i zdrav motor nebi mogao izdrzati 300km pri 90% opterecenja. Naravno, kad ima ulje kako treba
nigda_vz is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2018., 17:30   #12
I dalje ne shvacas sta pricam, CDRW ti je sve objasnio. Nisam rekao doslovno max, nego blizu maximale, sto opet nije dobro da bude putna brzina. Ok je da ga izvrtis tu i tamo do 200 ili sta vec, ali da je to putna brzina (sto znaci par sati na toj brzini) nikako ne moze biti dobro

Maximala mu je kladim se ispod 200 po GPS.. 205 po satu mozda
IMTrener is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2018., 17:57   #13
a trebalo bi mu se nešto dogodit? ni sam ne znam koliko sam tdi-eva odvozil sa 180 km/h+ po 200-300 km u komadu pa niti jednom nije bilo ništa, a neki su imali već i preko 300 tkm. ako je motor ispravan onda je ispravan. to mu je radno područje.
__________________
no turbo no fun!
pikes peak is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2018., 19:12   #14
Jel opet treba izvlačit famozni test kompakata 50.000 km punim gasom na Nardo-u?

Vrlo kratko - trošenje motora unutar tvorničkih tolerancija.

Ak je motor OK i ako je ulje OK - nema problema, deri miško koliko ti drago. Problem nastaje ako nešto NIJE u redu.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is online now  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2018., 19:30   #15
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Čemu generalka ako je samo ležaj u problemu? Da ti nisi ostao bez ulja?
Auto je nedavno uvezen iz D s problemom na DPF filteru (javljalo je grešku u nekom aditivu na BC), u Njemačkoj mi je prodavač rekao da propušem auto na AC. Nisam ništa propuhivao po putu za doma. Otišao sam ovdje na tehnički i auto je pao na eko testu. I tu mi je isto rečeno da propušem auto na AC i detaljno objašnjeno kako. 3. brzina i ful gas na 10min. Ja sam tako i napravio ali držao sam ga ne više od 1min na 4 ili koliko već tisuća okretaja s tim da sam to radio sa reganim autom koji je već prošao na eko testu po onoj metodi da ne idem u detalje sad. Uglavnom, nakon minute ili dvije kad sam već završio s tim prpuhavanjem počelo svjetliti i pištati u kabini. Lampica za ulje. Stao odmah. Motor je već imao nemiran rad. Sačekao da se ohladi i izmjerio ulje - bilo je ok. Kasnije dan ili dva pustio auto da legne, upalio, napravio krug okolo i bilo sve ok, nije treslo ni svjetlilo ništa. Otišao pak dan kasnije u malo veći krug, cca 10km i primjetio da auto radi nemirno kad se zagrije, hladan je taj dan bio skroz ok. Od tog kruga okolo radi nemirno i hladan. To je više manje to. Smatram laički da je motor sjeban od tog filtera. Ne znam. Na kraju nisam time ni propuhao filter, ali uspio sam sjebati skoro sve.

Quote:
nigda_vz kaže: Pogledaj post
Imao isti problem.
Može broj u PP mada mislilm da ću raditi kod ovog di je već auto..
Meni nije opcija ubacivanja drugog motora jer pitaj vraga što ću dobiti. Lutrija u kojoj opet nema uštede.
Znači 2 hiljadarke mi ne gine?
Da li je obavezno raditi reparaciju turbine i taj filter maknuti s vozila?
Jesi mjenjao ulje nakon 1000km od generalke?
Ako je isti motor jel to auto tvoje isto Francuz da popijemo koju njima u čast...
črni is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2018., 19:40   #16
Nisi ti nista sjebo, ti si kupio sjeban auto.
ISB123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2018., 19:41   #17
Pa koje izjave ovdje "prolaze".

1.6 hdi , 110 ks i 205 km/sat.

Taj jedva navuće 183 ...
Jedine makine za koje sam čuo jesu od dvojice Opelaša;
- Astra 110 ide 210, a Meriva 202 na sat.
Koja nakupina lažova...

daj reci to: po papirima ..koji auto s 1.6 Hdi i 110 ks ide 201 na sat ?
Slanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2018., 19:53   #18
Quote:
Slanac kaže: Pogledaj post
Pa koje izjave ovdje "prolaze".

1.6 hdi , 110 ks i 205 km/sat.

Taj jedva navuće 183 ...
Jedine makine za koje sam čuo jesu od dvojice Opelaša;
- Astra 110 ide 210, a Meriva 202 na sat.
Koja nakupina lažova...

daj reci to: po papirima ..koji auto s 1.6 Hdi i 110 ks ide 201 na sat ?
Moja bivsa astra f sa 100ks 197km/h po gps-u. A po satu bolje da ti nepricam.
Rizlamen is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2018., 20:45   #19
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Jel opet treba izvlačit famozni test kompakata 50.000 km punim gasom na Nardo-u?

Vrlo kratko - trošenje motora unutar tvorničkih tolerancija.

Ak je motor OK i ako je ulje OK - nema problema, deri miško koliko ti drago. Problem nastaje ako nešto NIJE u redu.
da, i meni je ovo odmah palo na pamet kad sam čitao post, da mu spomenem.. no, već nekoliko puta sam poželio priupitati što treba guglati da se dođe do toga jer sve što od toga znam je rekla-kazala s foruma a htio bi malo detaljnije pogledati..

p.s.

meni ovo liči kao da je voženo na dizel a ne na ulje

kad smo kod toga.. nije mi jasno kako mazde preživljavaju... eto imam u familiji jednu šesticu, piše na poklopcu motora da ide ACEA c1 (ili jaso -valjda dl-1)

a na šipci nakon maksimuma, na udaljenosti 2.5x(razmakMin&Max) od maksimuma označen X i piše da ako dođe do x ili ga prijeđe, da treba promijeniti ulje...

Pa zamisli sad netko stavi 0w20 acea c1 koji je već jadan sa svojih 2.7 hths, i onda se još toliko razrijedi gorivom..
Nikomah is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2018., 21:29   #20
...neću komentirati ove "lovačke" priče o maximalnoj brzini nekih auto, no moram pitati:
Zašto generalna ako je riknio jedan ležaj?
Pa ja sam razumio da je generalni popravak prediviđen za motore koji su odvrtili veliki broj kilometara, i kod kojih su sve pokretne stvari istrošene preko mjere dozvoljenog trošenja, što kod dotičnog motora možda uopće nije slučaj?
sinisaplatz is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:26.