Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.01.2018., 21:44   #1
Nadzor brzine, imaginacija i patentna prava hrvatske policije

Danas, oko podne na autocesti Varaždin - Zagreb, umoran lagano plovim autocestom sa uključenim tempomatom, unutar ograničenja brzine.

Par kilometara prije naplatnih kućica Sveta Helena, neki čovječuljak sa reflektirajućim prslukom stoji izvan ograde, pored onog žutog SOS telefona, a nigdje nikakvog automobila u zaustavnoj traci ni na kilometar.

Normalno, prvo pomisliš radnik autoceste održava infrastrukturu, kad se približiš vidiš modru policijsku uniformu i neku igračku u rukama, koju spušta dolje i okreće se u stranu, već sam mislio kako mi se priviđa nakon ranog ustajanja i žurbe prema Varaždinu.

Dođem na naplatne kućice, ispred njih policijski Ford Focus karavan sa upaljenim plavim svjetlima, pored njega zaustavljen osobni Mercedes, i samo jedan policajac piše kaznu, drugi je onaj 3,4 kilometra ranije.

Ovaj način nadzora brzine nisam još vidio, zna li netko jesu li naši policajci patentirali ovu metodu? Mogu li ga prodati nekoj drugoj EU zemlji ili makar ovima iz jugoistočne europe koji još nisu utjerani u EU?

Još jedino nisam vidio policajca kako visi sa stupa javne rasvjete mjereći brzinu kretanja dok glumi elekričara, a drugi na naplatnim kućicama zaustavlja i naplaćuje kazne.
Ili je i ovo već viđeno?
eeeea is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2018., 21:51   #2
Ako su kreteni prije nabavke ovih kamera mogli izlijetati s lizaljkama na obilaznici onda znaci da stvarno nemaju mi straha ni srama.

Ali dobro, ta metoda je već viđena, primjerice tamo prije krčkog mosta. Iza tunela tronožac i mjere, a par km dalje na izlazu čeka pandur na motoru i piše čestitke.
apnea is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2018., 22:16   #3
Zanimljivo. Mogao je bit na nadvoznjaku koji je netom prije naplatnih. Jednostavnije i preglednije. Jel se sa tim pistoljima moze mjeriti brzina u oba smjera? Dakle kad se vozilo udaljava???
quadrifoglio is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2018., 22:22   #4
Pa dokle više će da teroriziraju ovaj napaćeni rejserski hrvatski narod?!
Dokle više?!

Za koji racku smo i radili te jebene autoputove ako nemoš malo gonjat. Suludo skroz!
Majmudin Adžaba is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2018., 22:38   #5
Na tom mjestu se već duže vrijeme, gotovo svaki dan. Ima slika na netu brdo. A koriste "rupu" sa debilnim ograničenjima na toj autocesti.

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L21 koristeći Tapatalk
__________________
Pare pokreću svijet, ljude i nogomet..... Parama mo´š kupit sve al nemo´š kupit raju.....
Nalc is online now  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2018., 22:49   #6
130 i 110 ograničenje brzine. Dok zadrta njemačka ima autoban.
CroChuck is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2018., 00:07   #7
A jeste li vidjeli novi debilizam na Zg-Lipovac? Kad ideš prema Lipovcu SVAKI izlaz, pumpa, odmorište ..... 100 na florescentnoj podlozi. Pa nakon te neviđene i nikad viđene opasnosti prvo 120 pa 130.

Ovo vrijedi do .... pa mislim do Sl.brod Zapad. Dalje nije bitno, teraj 130 i na izlazima i na benzinskim.

Smijurija kreće kad kreneš nazad - e tu su ograničenja 100 kako im se digo. Pa recimo Kutina nema. Popovača ima. Ježevo nema ....

Ono što mene zanima - koliko je to nesreća bilo u zadnjih 5 godina koje se mogu pripisat izlasku ili uključivanju na AC? Jasno - NITI JEDNA!!!! Al bitno da su tu novi znakovi. To što se desna traka raspada od kamiona na 60% AC (a POGOTOVO iza odvojka za A5 Slavoniku), dobro sad, koliko košta novi asfalt a koliko znak 100 na izlazima ....

Jebem li im majku svima redom.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is online now  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2018., 06:21   #8
Quote:
eeeea kaže: Pogledaj post
Danas, oko podne na autocesti Varaždin - Zagreb, umoran lagano plovim autocestom sa uključenim tempomatom, unutar ograničenja brzine.

Par kilometara prije naplatnih kućica Sveta Helena, neki čovječuljak sa reflektirajućim prslukom stoji izvan ograde, pored onog žutog SOS telefona, a nigdje nikakvog automobila u zaustavnoj traci ni na kilometar.

Normalno, prvo pomisliš radnik autoceste održava infrastrukturu, kad se približiš vidiš modru policijsku uniformu i neku igračku u rukama, koju spušta dolje i okreće se u stranu, već sam mislio kako mi se priviđa nakon ranog ustajanja i žurbe prema Varaždinu.

Dođem na naplatne kućice, ispred njih policijski Ford Focus karavan sa upaljenim plavim svjetlima, pored njega zaustavljen osobni Mercedes, i samo jedan policajac piše kaznu, drugi je onaj 3,4 kilometra ranije.

Ovaj način nadzora brzine nisam još vidio, zna li netko jesu li naši policajci patentirali ovu metodu? Mogu li ga prodati nekoj drugoj EU zemlji ili makar ovima iz jugoistočne europe koji još nisu utjerani u EU?

Još jedino nisam vidio policajca kako visi sa stupa javne rasvjete mjereći brzinu kretanja dok glumi elekričara, a drugi na naplatnim kućicama zaustavlja i naplaćuje kazne.
Ili je i ovo već viđeno?
Na isti način sam dobio kaznu prosli tjedan (cak i dionica ista, samo su bili kod Ljubescice), ali ja ih nisam ni vidio od kud su mjerili. Vidio sam samo presretac parkiran u zaustavnoj, a oni su vjerojatno isto bili u grmlju negdje...

Ocito im to postaje modus operandi. Ali nema veze, bar ce ih biti manje po starim cestama.
...jbg, tamo mora zaustavit auto, a na AC samo priceka da si vozac sam dođe po cestitku

Al da pretjeruju, pretjeruju...sad vjezbaju strogocu na nama domacima koji potegnemo 140...a kad im po ljetu stranci sibaju 200+ po autocesti onda oni hlade jaja na staroj (logicno, tam ima manje posla po ljetu)...


malo off, u vz imaju novu foru. Na kriticne tocke navecer dovezu vozila i tamo ih ostave, a oni vjerojatno na belu nekud
Ove godine sam sigurno vidio vec 15-20 policijskih autiju tako ostavljenih na mjestima gdje je inace znala stajat patrola...
nigda_vz is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2018., 06:50   #9
Ja sam jednom u Mađarskoj platio kaznu za brzu vožnju izvan naseljenog mjesta, a policija uopće nije imala radar za mjerenje brzine, jedan od dvojice policajaca je imao dvogled oko vrata, dovoljno da iz daleka vidi registraciju, nije Mađarska i hop kazna. Naši bar izmjere brzinu.
Cisco Kid is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2018., 10:43   #10
Osim ako ti Mađar nije dokazao člankom zakona kojim je ovlašten procjenjivati prekoračenje brzine kao temelj za kaznu, trebao si mu se samo nasmijati u facu.
frenchman is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2018., 10:59   #11
Vidm nisi upoznat sa "Horvat problem" drumskim razbojnicima ....
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is online now  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2018., 11:13   #12
Quote:
frenchman kaže: Pogledaj post
Osim ako ti Mađar nije dokazao člankom zakona kojim je ovlašten procjenjivati prekoračenje brzine kao temelj za kaznu, trebao si mu se samo nasmijati u facu.
Trazili su vozacku i putovnicu i nakon toga se mozes slikati izgubiti cijeli dan uz nekog prevoditelja natezuci se s njima.
Znak stop je 20 metara od izlaska na glavnu cestu i tu obavezno treba zaustaviti vozilo bez obzira sto nemas pregled lijevo/desno.
Ako slucajno lagano produzis do mjesta sa kojega vidis promet i jos imas sa desne strane traku za ukljucivanje neyebo si, eto njih u toj traci i deru kazne.

Mene i prijatelja su jednom prilikom na ulazu u Harkanj presreli nekakvim terencom uz optuzbu da smo isli prebrzo, trebalo je platiti nekih 5000 Forinti a imali smo samo DM.
Dva lika u maskirnim uniformama sa uzijima su stajali kraj mene dok je prijatelj isao promijeniti DM kako bi platio kaznu.
Trokutas is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2018., 11:23   #13
Ciju brzinu?
Od onog prije tebe?
Pa pokazu tebi?

Sto bi bandic rekao nek institucije rade svoj posao
I ja volim brzu voznju
Kad me zaustave platim i ciao...
Nek ljudi grade kuce
Kad nisu htjeli u skoli uciti
Hehe
__________________
Nije ni tebi lako
vhrkac is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2018., 11:56   #14
Ajde, ajde, svi znamo da se nije za rogatiti u stranoj zemlji, pogotovo ako ne znaš njihov jezik.

S Mađarima nikada nisam imao loših iskustava. Skinuli me u selu sa 120 km/h, kad me patrola zaustavljala, pored policijskog auta su bila 2 BMW motocikla, da PTSPovac 'rvat ne pomisli da mu može pobjeći ili da misli da je država Mađarska papirnata kao RH....

Platiš - voziš.

"3 tisoć forint - onda pasoš". I on ode.

Da bi riječ rek'o. Vozio JESAM 120, šuti - plati - vozi....

U RH i Austriji... E, tu je bilo APP ova više nego autobusa s tim natpisom. Posebno govno je Austrijanac. Da nisu bili moji starci iza koji su stava "policija je uvijek u pravu, evo ja ću platiti...." krv bi im popio na slamku prije nego platio. Taman kupio vinjetu i krenem, drot me ustavlja 100m dalje i kao 110 sam vozio. I to s ćaćinim drlogom koji ima 13s do 100 km/h.
__________________
"Svoju mater advartajzing!"-AP, alias RA
HHmischko is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2018., 12:15   #15
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Vidm nisi upoznat sa "Horvat problem" drumskim razbojnicima ....
Neke skoro 3 godine sam redovito vozio u smjeru Budimpešte. Jednom samo su me skinuli radarom na autocesti. Ostalih problema nisam imao.

Quote:
Trokutas kaže: Pogledaj post
Trazili su vozacku i putovnicu i nakon toga se mozes slikati izgubiti cijeli dan uz nekog prevoditelja natezuci se s njima.
Znak stop je 20 metara od izlaska na glavnu cestu i tu obavezno treba zaustaviti vozilo bez obzira sto nemas pregled lijevo/desno.
Ako slucajno lagano produzis do mjesta sa kojega vidis promet i jos imas sa desne strane traku za ukljucivanje neyebo si, eto njih u toj traci i deru kazne.
Kakve taj primjer veze ima sa ovim na koji sam odgovorio?!
Kao što sam napisao gore, imao sam već iskustva s njihovom policijom, da bi riječ rekao.
Naravno da ne govore ništa osim mađarskog, ali zato fino nazove kolegicu mobitelom koja govori engleski, pa se fino razgovara preko nje.
Uzmu sve podatke, uruče ti kaznu i ideš svojim putem.
Nikakvo gubljenje dana, niti uzimanje putovnica.

Quote:
Trokutas kaže: Pogledaj post
Mene i prijatelja su jednom prilikom na ulazu u Harkanj presreli nekakvim terencom uz optuzbu da smo isli prebrzo, trebalo je platiti nekih 5000 Forinti a imali smo samo DM.
Dva lika u maskirnim uniformama sa uzijima su stajali kraj mene dok je prijatelj isao promijeniti DM kako bi platio kaznu.
Vjerujem da u vrijeme Envera Hoxhe ima još zanimljivih priča iz Albanije.
frenchman is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2018., 12:27   #16
Neznam kolega o kojim godinama ti govoriš ali najmanje do 2000 je Mađarska bila prava hajdučija na cestama. Zaustavljao je ko je imao i ko nije imao pravo, maskirna uniforma je bila dosta da ti uruči "kaznu", profesionalnim vozačima su izmišljali prekršaje (sjećam se kolege Maria koji je doslovno popizdio kad je tek u Zagrebu skužio da nije nikakav praznik u Mađarskoj - a njemu pandur (ili "pandur") uredno uvalio kaznu ispod Budimpešte jer je kao vozio kad je praznik - još mu je tutnuo u ruke i nekakav papir koji na kojem su bili "praznici").

Dakle mađaroni su debelo koristili što malo tko zna beknut više od 3 riječi mađarskog (recimo ja četvrtak, mačka i igen).
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is online now  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2018., 12:39   #17
U Mađu nisam zalazio od 1992 do 1995. SVE ostalo je uvijek bilo fer.
__________________
"Svoju mater advartajzing!"-AP, alias RA
HHmischko is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2018., 13:13   #18
Isto metoda most Mladosti, gore na račvanju stoji iza ograde s radarom Policajac i javlja ekipi koga zaustavlja odmah poslje rotora. Ili motoristu kasnije spuštanje u Dugave. Banda! Ali ako produžiš u rotor i izignoriraš ih možeš zbrisat prema Hreliču, Plodine, nazat preko mosta ili u Zapruđe ispod mosta. Jer stoje tek poslje semafora.

Ali ovo na AC je čisti bezobrazluk! I ne mogu ti kaznu pisati jer treba video dokaz kamerom koja mjeri brzinu, datum i vrijeme, GPS lokaciju i da je certificirana. Inače pada na sudu kao dokaz. Presretači takve kamere imaju ugrađene. I mora ti na mjestu pokazat kad te snimio, sve poslje može biti montirani (lažiran) video. Ne mogu ti pisat kaznu naknadno. Sve pada na sudu!

A ovo treba u medije jer ih treba biti sram! Maltretirati ovaj napačeni narod s tom represijom. Bemti AC bolje nego u Njemačkoj a oni bi da se vozimo 130! Ekipa se vozi 160 uglavnom 180. Ja sam i prošao pored presretača sa 160 nije ni trepnuo jer su se svi drugi vozili toliko. Samo je potegao brže i nastavio tražiti bogate strance.
__________________
Sorry for typos.
oss is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2018., 13:20   #19
Ma znate vi i više mađarskog nego što mislite, recimo: cipela, palačinka, gilista (znači glista) Možda se baš i ne može koristiti kod policije, ali treba probati
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2018., 13:25   #20
Kaj se Mađarske tiče, ove godine sam s ekipom "poprijeko" za Slovačku išao, ali znam kakvi su pa sam stvarno imao sva 4 oka oštro otvorena, i fala bogu nikakvih problema, ali ograničenja retardirano postavljena, kamera u svakoj selendri po 2-3, često bez upozorenja, i patrola iz žbunja sam vidio jedno 4-5 od ulaska u Mađarsku do Gyora a 50% smo se vozili po AC.
__________________
Oj Bumbareeee!!! :Slin:
Primitivac a ne biciklist.
Headbanger is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:18.