Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.02.2018., 17:56   #61
jesu u caddyu isti 1.6 tdi kao u golfu? imamo dva u firmi sa debelo preko 200 000 km i nemaju nikakvih problema.
__________________
no turbo no fun!
pikes peak is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2018., 18:02   #62
Quote:
Fishkal kaže: Pogledaj post
Kaj, ne branimo golfa? To bi trebali po defaultu?

Pa gdje ste vi VAG-ovci?

Pa nisu moderatori tu da brišu sve kaj vam ne paše.

Sve pet. Dok god se pise argumentirano i objektivno nemam nista protiv.

Ali kad se pocne pricati o motorima iz sestice, u temi o sedmici, o raspadanju motora i slicno onda to prerasta u nesto drugo.

_slatk_i is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2018., 18:53   #63
Kupi novu Daciu
Guater is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2018., 18:57   #64
Quote:
xtasy12345 kaže: Pogledaj post
Pozdrav,
trebao bih pomoć pri odabiru auta. Dvoumim se između Mini Coopera 1.6 120 KS 2007. godina i Golfa VII 1.6 TDI 2013. godina. Bio bih jako zahvalan ako bi se javio netko tko ima Mini Coopera iz 2007. godine ako se ne varam prve generacije (nemojte me držati za riječ). Pošto nisam baš upućen u Mini bilo bi odlično ako biste mi mogli reći cijene servisa i održavanja jer i to igra bitnu ulogu pri odabiru automobila.. Lp
Imali smo bas taj R56 i to je najgori auto koji smo imali. Ima sranje od Prince motora koji nam je trosio 0,8-1,2 lit ulja na 1000km. Sve ostalo sto se tice auta je nama bilo OK, ali motori su im uzas. Izbjegavati u najvecem luku ukoliko zaista niste sigurni da ne trosi ulje. A trosi sigurno, samo ljudi to taje. Taj motor ima 208,308 i imaju isti problem.
sXekid is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2018., 19:07   #65
Quote:
sXekid kaže: Pogledaj post
Imali smo bas taj R56 i to je najgori auto koji smo imali. Ima sranje od Prince motora koji nam je trosio 0,8-1,2 lit ulja na 1000km. Sve ostalo sto se tice auta je nama bilo OK, ali motori su im uzas. Izbjegavati u najvecem luku ukoliko zaista niste sigurni da ne trosi ulje. A trosi sigurno, samo ljudi to taje. Taj motor ima 208,308 i imaju isti problem.
Opa nisam znao da je taj motor i u 208,308. Morat cu jos malo prouciti onda sve vezano za r56....
xtasy12345 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2018., 19:08   #66
Quote:
Cutac kaže: Pogledaj post
Najveći problem je sa lancem. Na prvoj generaciji motora, praćenjem propisanog intervala redovnog servisa(20-30t km), španer lanca(koji se jako brzo rastezao) bi se em brzo trošio, em se tlak ne bi mogao dići dovoljno da našpana lanac i tu bi krenulo lupanje, loša očitanja "timinga" koja bi palila greške, grub rad i sve to bi koštalo, pa bi se ostavilo da radi dok ide, pa bi došlo do većih problema; brtva glave je rado znala pustiti, kod lošeg održavanja i korištenja bi VANOS i ValveTronic bili problematični, ako se motor ne bi uhodao kako spada, potrošnja ulja bi bila velika...

Revizijom je promijenjen razvod lanca i taj dio se više manje sredio. Brtva glave još uvijek zna biti slaba točka, kao i potrošnja ulja.
ALI, pravilnom uporabom(uhodavanje motora po P.S.-u, redovni na 10 do plafon 15 tisuća, propisano ulje i pravilnom vožnjom(ne gaziti dok je hladan, blabla)) bi se problemi sveli na minimum.
Potrošnja ulja bi bila litru na 10 tisuća, lanac bi trajao dugo(makar je neka praksa da ga se na oko 120 tisuća mijenja jer se španer i dalje troši, pa čisto za duševni mir) i ne bi bilo problema sa varijabilnim ventilima jer bi ulje rano išlo van i deterdženti bi odrađivali svoje.

To znam po tome što znam čovjeka koji je svakodnevno radio na tim motorima u Minijima, što ja imam taj motor(2011.) i što znam ljude koji se nisu odnosili kao prema zahtjevnom motoru, što ovaj i jest.

Sa svojim iskustvom od 107 tisuća na tom motoru(iz salona) i po poznanstvima i internetu znam da ovaj motor može pružiti jako jako puno, samo ako se njemu pruži malo više od standardnog.
Znaci malo vise paznje treba posvetiti motoru i auto nebi trebao imati vecih problema?
xtasy12345 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2018., 19:45   #67
Lako za tebe, no pravo pitanje je da li je prijašnji vlasnik pazio na mašinu kako je opisao kolega?

Kažeš prijatelji ste, pa valjda neće zajebat...

Poslano sa mog VTR-L09 koristeći Tapatalk
Troskot is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2018., 19:48   #68
Quote:
xtasy12345 kaže: Pogledaj post
Znaci malo vise paznje treba posvetiti motoru i auto nebi trebao imati vecih problema?
U široj obitelji kupljen nedavno jedan 308 s tim motorom i nekih 130tkm, veliki servis tj. lanac zamijenjen kod bivšeg vlasnika na nekih 110tkm i nema nikakvih problema.
Orlov77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2018., 20:11   #69
Procitaj malo forume na temu “Mini R56 burn oil”. Nas je imao oko 88t km, prodali smo ga s malo vise od 100t km. Nikad vise nebi kupio Mini. Prvo sto dan danas fusaju i je*** s tim motorima, a drugo Tomic je takav uzas da se to ne moze opisati. Imali smo namjeru kao logican nastavak kupiti Countryman sa N47 motorom i nakon nekakve prepiske usporedili su mi taj motor sa ne bi vjerovali kockicom. Nakon toga su me kolege nasle onesvjestenog ispod stola i prekrizili smo pricu o Miniju jednom zauvijek.

Inace R56 koji smo imali je bilo sve sto smo trebali. Par bez djece pa nismo vozili cuda, al gepek bi trebao biti veci. Iako je bio star 10 godina iznutra je to neka druga prica. Sve funkcionalno, lijepo, uredno, ispravno, robusno. Izvrsno grijanje sjedala npr, hladeni prostor za rukavice koji fino hladi pica po ljeti, super ozvucenje, ona dinde minde tipa mjenjanje svjetla unutrasnjosti, kvalitetni rukohvati, bez cvrcaka ma stvarno super. Kako imamo i Auris istog godista, slobodno mozemo reci klasu iznad sto se tice unutrasnjosti i funkcionalnosti.
Lose pregledan, nizak, okretan i relativno jeftin za odrzavanje. Kako je nas bio u k*** s motorom nemrem reci da je imao luda vozna svojstva, fali mu jos konja. Potrosnja nam je bila 6.5-9, prosjek sigurno oko 8.

Mislim da ima neki doktor koji sarafi te Minije na forumu pa ga pitaj, ali zdrav razum govori NE.
sXekid is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2018., 20:56   #70
Quote:
sXekid kaže: Pogledaj post
Procitaj malo forume na temu “Mini R56 burn oil”. Nas je imao oko 88t km, prodali smo ga s malo vise od 100t km. Nikad vise nebi kupio Mini. Prvo sto dan danas fusaju i je*** s tim motorima, a drugo Tomic je takav uzas da se to ne moze opisati. Imali smo namjeru kao logican nastavak kupiti Countryman sa N47 motorom i nakon nekakve prepiske usporedili su mi taj motor sa ne bi vjerovali kockicom. Nakon toga su me kolege nasle onesvjestenog ispod stola i prekrizili smo pricu o Miniju jednom zauvijek.

Inace R56 koji smo imali je bilo sve sto smo trebali. Par bez djece pa nismo vozili cuda, al gepek bi trebao biti veci. Iako je bio star 10 godina iznutra je to neka druga prica. Sve funkcionalno, lijepo, uredno, ispravno, robusno. Izvrsno grijanje sjedala npr, hladeni prostor za rukavice koji fino hladi pica po ljeti, super ozvucenje, ona dinde minde tipa mjenjanje svjetla unutrasnjosti, kvalitetni rukohvati, bez cvrcaka ma stvarno super. Kako imamo i Auris istog godista, slobodno mozemo reci klasu iznad sto se tice unutrasnjosti i funkcionalnosti.
Lose pregledan, nizak, okretan i relativno jeftin za odrzavanje. Kako je nas bio u k*** s motorom nemrem reci da je imao luda vozna svojstva, fali mu jos konja. Potrosnja nam je bila 6.5-9, prosjek sigurno oko 8.

Mislim da ima neki doktor koji sarafi te Minije na forumu pa ga pitaj, ali zdrav razum govori NE.
Ma i zvuci cak solidno. Kad se vozim u ovom Miniu od prijatelja cini mi se okej auto, bar iznutra. Jedino mu je ocito taj motor slqbija strana onda.
xtasy12345 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2018., 02:18   #71
Quote:
sXekid kaže: Pogledaj post
A trosi sigurno, samo ljudi to taje.
To sto si ti imao problematican motor, ne znaci da oni koji nemaju problema da lazu...
Quote:
xtasy12345 kaže: Pogledaj post
Znaci malo vise paznje treba posvetiti motoru i auto nebi trebao imati vecih problema?
Pa ako nije uhodan i odrzavan kako motor zahtjeva do sada, sada je gotovo.
Set razvoda lanca se da srediti ako je u banani, ali potrosnja ulja malo teze. Tj. Sve se da ali se ne isplati. Pogotovo ako Valvetronic i VANOS nisu u dobrom stanju, to kosta.
Cutac is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2018., 08:36   #72
koji onda motor od VW-a uopće kupiti?

dizeli

1.6 tdi - kaže forum smeće kvarljivo (ja ga imam u G7 i problema nisam imao, reklamirao sam nekoliko puta trzavice u hladnim danima dok stojim na leru ali ''problem'' nakon zamjene dizni, EGR-a, pumpe goriva itd nije rješen - rješen je tako što imam dopis od VW-a da je to stanje serije i da je auto tehnički 100% ispravan)

2.0 tdi - imao sam PD varijantu koja je bila užas, navodno CR varijanta je dobra

benzin

1.0 TSI - navodno dobar ali 3 cilindra pa mi ispada iz konkurencije

1.2 TSI - nema ga više u ponudi ali je imao isto hrpu sranja u prvim izvedbama

1.4 TSI - hrpa problema u prvim izvedbama, kasnije navodno rješeno

1.5 TSI - novi motor na tržištu, tek ćemo vidjeti što će biti kasnije


i sad recimo ja idem danas kupit Golfa 7 FL, koji motor izabrati ? jedini kriterij je PRETPOSTAVKA da će biti pouzdan
aligator1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2018., 09:00   #73
Ha možda ovaj 2.0 tdi ili od benzinca riskirat s 1.5 tsi. Nov je motor pa se nadaj da neće biti kao i s ostalima iz TSi serije.
crazy_mustang is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2018., 09:32   #74
Quote:
aligator1 kaže: Pogledaj post
koji onda motor od VW-a uopće kupiti?

dizeli

1.6 tdi - kaže forum smeće kvarljivo (ja ga imam u G7 i problema nisam imao, reklamirao sam nekoliko puta trzavice u hladnim danima dok stojim na leru ali ''problem'' nakon zamjene dizni, EGR-a, pumpe goriva itd nije rješen - rješen je tako što imam dopis od VW-a da je to stanje serije i da je auto tehnički 100% ispravan)

2.0 tdi - imao sam PD varijantu koja je bila užas, navodno CR varijanta je dobra

benzin

1.0 TSI - navodno dobar ali 3 cilindra pa mi ispada iz konkurencije

1.2 TSI - nema ga više u ponudi ali je imao isto hrpu sranja u prvim izvedbama

1.4 TSI - hrpa problema u prvim izvedbama, kasnije navodno rješeno

1.5 TSI - novi motor na tržištu, tek ćemo vidjeti što će biti kasnije


i sad recimo ja idem danas kupit Golfa 7 FL, koji motor izabrati ? jedini kriterij je PRETPOSTAVKA da će biti pouzdan
gti, r.. 2.0 tfsi su izbrušene i pouzdane mašine, za gti potvrđujem, za r neznam...
inače, taj 1.6 ima te trzavice al je peri deri, ima mi frend 6icu 90ks, 270000km, ne trosi ulje i ide ko prvog dana
zbrufadore is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2018., 09:10   #75
Da tako je. Ali nije mi jasno zasto su od redizajna 2017 god ponovo u 1.6tdi 85kW vratili 5 brzina?
Naime, uzeo bih golfa godisnjaka s tim motorom jer sam ga vozio i motor generalno je odlican za grad (samo sam ga po gradu imao prilike provozati), samo me brine na otvorenoj i autocesti nedostatak te 6te brzine, koliko se cuje i osjeti...
Ako ima netko iskustva bio bih zahvalan

Sent from my G8141 using Tapatalk
El_Chino is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2018., 09:28   #76
Vjerojatno jer zbog manje snage 6-a mu je bila samo smetnja. Ta 5-a je produžena max i ne vjerujem da će nedostajati 6-a. Vozio Škodilaka Rapida sa 5 brzina i taj motor na 3000 rpm je negdje na 170.
__________________
Nigdar ni tak bilo da ni nekak bilo, pak ni vezda ne bu da nas...
mata73 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2018., 09:37   #77
Ako je 5-brzinac ko u Octaviji, prijenosi su jako dugi i bit će ti OK van grada.
Lyman is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2018., 10:23   #78
Plus ce ti biti u gradu lakse jer ces morati manje saltati

Poslano sa mog SM-A600FN koristeći Tapatalk
__________________
Ma se je trijeba s bremenom akomodavat; trijeba je bit vjertuozu tko hoće renjat na svijetu. Kralj je čovjek od ljudi, kad se umije vladat.
el oso is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2018., 15:31   #79
Quote:
sXekid kaže: Pogledaj post
Procitaj malo forume na temu “Mini R56 burn oil”. Nas je imao oko 88t km, prodali smo ga s malo vise od 100t km. Nikad vise nebi kupio Mini. Prvo sto dan danas fusaju i je*** s tim motorima, a drugo Tomic je takav uzas da se to ne moze opisati. Imali smo namjeru kao logican nastavak kupiti Countryman sa N47 motorom i nakon nekakve prepiske usporedili su mi taj motor sa ne bi vjerovali kockicom. Nakon toga su me kolege nasle onesvjestenog ispod stola i prekrizili smo pricu o Miniju jednom zauvijek.

Inace R56 koji smo imali je bilo sve sto smo trebali. Par bez djece pa nismo vozili cuda, al gepek bi trebao biti veci. Iako je bio star 10 godina iznutra je to neka druga prica. Sve funkcionalno, lijepo, uredno, ispravno, robusno. Izvrsno grijanje sjedala npr, hladeni prostor za rukavice koji fino hladi pica po ljeti, super ozvucenje, ona dinde minde tipa mjenjanje svjetla unutrasnjosti, kvalitetni rukohvati, bez cvrcaka ma stvarno super. Kako imamo i Auris istog godista, slobodno mozemo reci klasu iznad sto se tice unutrasnjosti i funkcionalnosti.
Lose pregledan, nizak, okretan i relativno jeftin za odrzavanje. Kako je nas bio u k*** s motorom nemrem reci da je imao luda vozna svojstva, fali mu jos konja. Potrosnja nam je bila 6.5-9, prosjek sigurno oko 8.

Mislim da ima neki doktor koji sarafi te Minije na forumu pa ga pitaj, ali zdrav razum govori NE.
Potpisujem. I ja imam R56 i sve je istina.
Ide taj autić dost kilometara ali jednostavno zna praviti probleme. Mislim da je jedino lanac stavka koja te može (nedaj Boze) ostaviti na cesti. Moj ima 182 000 a kupljen. Sa 150tkm. Zamijenjen je bio lanac na 110tkm ali se vec lagano može čuti. Ulja zbilja popije 700-800ml na 1000km.
Na mojem je otišao kuplung (tvrd ko kamen) i to je stavka koju mi je ostavila bivša vlasnica jer je očito odmarala nogu na kuplungu.

I da, svaki put kad idem u ducan i kupim više od mlijeka i kruha sjetim se 3.koljena porodice dizajnera tog auta. U taj gepek ne stane gotovo pa ništ
__________________
It’s a joke, not a cock. Don’t take it so hard.
Armstrong is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2018., 16:36   #80
Dizel je odličan za grad
ISB123 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:47.