Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.02.2018., 13:52   #61
Quote:
Mahun kaže: Pogledaj post
može audi pričat što god hoće al 0.5 l ulja na 1000km sigurno nije dobro
moja iskustva govore da je općepoznata činjenica da audijevi motori troše više ulja od drugih automobila.
neznalica1111 is offline  
Old 25.02.2018., 13:56   #62
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
tvoj zivot, tvoj auto, tvoja lova...
meni je samo zao kaj sam se uopce javio
trebalo bi ti biti žao što si bio bahat.
Moj savjet ti je da ubuduće budeš malo više prizeman u međuljudskim odnosima, jer nismo svi idioti oko tebe.
Znam da ima hrpa budala oko nas, ali znaš izreku, ne bacaj biserje pred svinje.
Stoga, sa takvima ni ne komuniciraj.
(sad ćeš vjerojatno reći da ni nisi trebao, jer ja sam po tebi teška budala)
neznalica1111 is offline  
Old 25.02.2018., 14:06   #63
Quote:
Mahun kaže: Pogledaj post
ne znam čemo onda rasprava ,ili tema ak je sve ok,meho će popraviti auti i sve će opet biti ok
rasprava nije u početku bila meni jasna, zato sam i došao ovdje tražiti potvrdu onoga u što sam i ja sumnjao, a ne samo da odem kod mehaničara i da k'o tele prihvatim što god mi on kaže, i koju god cijenu mi on kaže.

I kad smo već kod potonjeg, zanima me koju cijenu mogu očekivati za izmjenu brtve s brušenjem i zamjenom remena i gumica cilindara, te što bi se trebalo još zamijeniti dok je motor rastavljen.
neznalica1111 is offline  
Old 25.02.2018., 14:17   #64
Pronađi cjene na netu. Brtva glave i set remena, ulje, antifriz, novi šarafi glave, brtva poklopca ventila, brtve usisa i ispuha... Za izmjenu se uzima po radnim satima u ovisnosti koliko je komplicirano popravak traje cca 5-7 sati ako ništ ne pukne. Strojna obrada. jbg to ovisi o dosta toga.
crazy_mustang is offline  
Old 25.02.2018., 14:19   #65
Quote:
Henry Miller kaže: Pogledaj post
Zašto je 5W-30 najbolje za taj motor?
Koliko je meni poznato u taj motor su starome od početka u ovlaštenom servisu stavljali 5W30 ulje, kasnije, kad je prošao 10 godina stavljali su 10W40. Ono što sam ja primjetio jest to da je motor radio malo grublje/glasnije s 10W40. Na 5W30 to nije bio slučaj jer je iduće godine onda rekao da njega stave, ali onda se dogodilo da je počelo pomalo sliniti ulje na određenim mjestima, dok sa 10W40 to nije bio slučaj.

Znači čisto moje iskustvo s navedenim motorom i uljem...
__________________
This is just my opinion so don't get all butt hurt.
adidasclimacool is offline  
Old 25.02.2018., 14:27   #66
Quote:
crazy_mustang kaže: Pogledaj post
Pronađi cjene na netu. Brtva glave i set remena, ulje, antifriz, novi šarafi glave, brtva poklopca ventila, brtve usisa i ispuha... Za izmjenu se uzima po radnim satima u ovisnosti koliko je komplicirano popravak traje cca 5-7 sati ako ništ ne pukne. Strojna obrada. jbg to ovisi o dosta toga.
hvala na savjetu
da, taman ispadne oko 3800, s tim da sam brušenje računao 1000 kn. (nigdje nisam uspio naći podatak o realnoj cijeni).
neznalica1111 is offline  
Old 25.02.2018., 14:33   #67
Da malo analiziramo.

Quote:
neznalica1111 kaže: Pogledaj post
Pozdrav!
Primjetio sam da mi auto dimi (iz auspuha) i u radnoj temperaturi.
Dim je bijele boje, a miris nije uobičajen. Ne mogu odrediti na što me miris podsjeća.
Gdje piše da si danas primijetio da auto baca bijeli dim?



Quote:
neznalica1111 kaže: Pogledaj post
da, dogodilo mi se prije par mjeseci da mi je procurio kiler kabine na autocesti, i nisam odmah skužio da mi je skočila temperatura.
Bit će da se poklopac svinuo nakon pregrijavanja.
Quote:
neznalica1111 kaže: Pogledaj post
Troši vodu, ali mehaničar kaže da ne miješa sa uljem (iako sam ja skeptičan glede toga).
Quote:
neznalica1111 kaže: Pogledaj post
Imam dobrog mehaničara,
Nema smisla.
Ako je mehaničar dobar nije bitno što ti misliš. Ili mu vjeruješ ili ne.


Quote:
neznalica1111 kaže: Pogledaj post
(uzgred, zna li tko kolika je realna cijena za taj servis)
šta još preporučate (osim remena i gumica ventila) da mijenjam dok je motor rastavljen
Vračam se opet na

Quote:
neznalica1111 kaže: Pogledaj post
Imam dobrog mehaničara,
Ako je dobar onda napraviš sve što ti on preporuča (ne mi) i naplatiti će ti realnu cijenu.

Quote:
neznalica1111 kaže: Pogledaj post
Drugo, ulje nije loše.
Treće, audi.com tvrdi da je potrošnja od 0.5 l/1000 km normalna pojava.
Imao sam dva Audija i nikad, nikad nisam dolijevao ulja između servisa. Tako da mišljenje o "normalnoj" potrošnji treba uzeti sa debelom rezervom. Time se proizvođač samo želi ograditi.
Ulje 0w30 je rjeđe nego 5w40 i samim time će se manje trošiti. Ovo koje ti sada koristiš nije loše, ali ima za istu/manju cijenu i bolje. Zapravo adekvatnije.


Quote:
neznalica1111 kaže: Pogledaj post
Rekao sam prije da ću razmisliti, iako mi se živo jebe za ulje, jer ulje mi nije uzrokom problema.
Ako su sjebane gumice ventila, što je moguće na ovakvoj kilometraži, sa gušćim uljem će biti manja potrošnja istog pa time i manje dima. Tako da promjena ulja nebi riješila problem, ali bi ga smanjila.

Quote:
neznalica1111 kaže: Pogledaj post
Naravno da je provokacija i bahatosti bilo od tebe i tebi sličnih, ali vama je provociranje postalo prirodno stanje ponašanja, pa vjerojatno to ni ne zamjećujete.
Nisam osoba koja provocira.
Provociram i podjebavam samo ako mene netko počne podjebavati ili se bahatiti.
Ne volim bahate provokatore.
Mislim da ovaj dio "ali vama je provociranje postalo prirodno stanje ponašanja, pa vjerojatno to ni ne zamjećujete." možeš glatko primijentit i na svoje ponašanje.
Makar se slažem sa tobom, nitko ne voli bahate provokatore.
Corvin is offline  
Old 25.02.2018., 14:36   #68
Quote:
neznalica1111 kaže: Pogledaj post
rasprava nije u početku bila meni jasna, zato sam i došao ovdje tražiti potvrdu onoga u što sam i ja sumnjao, a ne samo da odem kod mehaničara i da k'o tele prihvatim što god mi on kaže, i koju god cijenu mi on kaže.

I kad smo već kod potonjeg, zanima me koju cijenu mogu očekivati za izmjenu brtve s brušenjem i zamjenom remena i gumica cilindara, te što bi se trebalo još zamijeniti dok je motor rastavljen.
Naveli su ti dečki što sve bi bilo dobro zamijeniti, a cijena je boli glava svakako.

Glupo je bacati neke točne cifre jer svuda su cijene drukčije i ne rade svi isto, ne mijenjaju sve ili stavljaju zamjenske dijelove lošije kvalitete itd.
Ali možeš računati da će te popravak doći od 3-4 k kn na više ako ideš s nekim originalnim dijelovima ili ako nedaj Bože sve to radiš u ovlaštenom servisu.

Mislim da je moj stari mijenjao "sve" (davno je to bilo), znači ravnao je glavu, nova brtva, nova vodena, novi remen i popratni dijelovi, nove svjećice, mislim da mu je i bobina dobila po piksni, novi kablovi, novo ulje i nov antifriz. Sve je radio u ovlaštenom, a cijenu neću reći...
__________________
This is just my opinion so don't get all butt hurt.
adidasclimacool is offline  
Old 25.02.2018., 14:42   #69
Quote:
adidasclimacool kaže: Pogledaj post
Naveli su ti dečki što sve bi bilo dobro zamijeniti, a cijena je boli glava svakako.

Glupo je bacati neke točne cifre jer svuda su cijene drukčije i ne rade svi isto, ne mijenjaju sve ili stavljaju zamjenske dijelove lošije kvalitete itd.
Ali možeš računati da će te popravak doći od 3-4 k kn na više ako ideš s nekim originalnim dijelovima ili ako nedaj Bože sve to radiš u ovlaštenom servisu.

Mislim da je moj stari mijenjao "sve" (davno je to bilo), znači ravnao je glavu, nova brtva, nova vodena, novi remen i popratni dijelovi, nove svjećice, mislim da mu je i bobina dobila po piksni, novi kablovi, novo ulje i nov antifriz. Sve je radio u ovlaštenom, a cijenu neću reći...
ni primirisat ovlaštenima!
da imam njemačku plaću, onda bih naravno još i razmislio bih li išao njima.

Tvoj stari je vjerojatno zbog jamstva išao u ovlašteni servis? Ili?
Jel imao kakvih problema poslije?

Ja sam prije nekih 25 godina dok sam bio teški zelenko, vozio auto nekom fušeru u garaži, koji mi je mijenjao brtvu glave. Nakon toga auto je otišao u pičku materinu.
Zato imam nekakav iskonski strah da bi se to moglo dogoditi i sada
neznalica1111 is offline  
Old 25.02.2018., 14:45   #70
Quote:
neznalica1111 kaže: Pogledaj post
Ja sam prije nekih 25 godina dok sam bio teški zelenko, vozio auto nekom fušeru u garaži, koji mi je mijenjao brtvu glave. Nakon toga auto je otišao u pičku materinu.
Zato imam nekakav iskonski strah da bi se to moglo dogoditi i sada
Otišao je u PM vjerojatno jer si pre dugo čekao i vozio ga takvog. Voda napravi svoje.
crazy_mustang is offline  
Old 25.02.2018., 14:45   #71
Quote:
Corvin kaže: Pogledaj post
Da malo analiziramo.



Gdje piše da si danas primijetio da auto baca bijeli dim?









Nema smisla.
Ako je mehaničar dobar nije bitno što ti misliš. Ili mu vjeruješ ili ne.




Vračam se opet na



Ako je dobar onda napraviš sve što ti on preporuča (ne mi) i naplatiti će ti realnu cijenu.



Imao sam dva Audija i nikad, nikad nisam dolijevao ulja između servisa. Tako da mišljenje o "normalnoj" potrošnji treba uzeti sa debelom rezervom. Time se proizvođač samo želi ograditi.
Ulje 0w30 je rjeđe nego 5w40 i samim time će se manje trošiti. Ovo koje ti sada koristiš nije loše, ali ima za istu/manju cijenu i bolje. Zapravo adekvatnije.




Ako su sjebane gumice ventila, što je moguće na ovakvoj kilometraži, sa gušćim uljem će biti manja potrošnja istog pa time i manje dima. Tako da promjena ulja nebi riješila problem, ali bi ga smanjila.



Mislim da ovaj dio "ali vama je provociranje postalo prirodno stanje ponašanja, pa vjerojatno to ni ne zamjećujete." možeš glatko primijentit i na svoje ponašanje.
Makar se slažem sa tobom, nitko ne voli bahate provokatore.
ok, hvala.
da, nisam rekao da sam danas primjetio. Isprika.
Mehaničar mi je to rekao prije cca. 2 mjeseca. I da, odličan je mehaničar i pravi je čovjek, ljudina. Valjda znam prepoznati kvalitetnog mehaničara i normalnog čovjeka, ljudinu
Ne želim da sad ovo opet ispadne pametovanje i kontriranje, nego samo glasno razmišljam na tvoj komentar --> meni nije prije dimilo ništa na radnoj temperaturi. Da je trošio ulje, vidio bih plavkasti dim? No dobro, ne da mi se više o ulju Vjerojatno ću uzeti 5w-40...

a što se tiče ovog zadnjeg, vjeruj mi, varaš se.
neznalica1111 is offline  
Old 25.02.2018., 14:47   #72
Quote:
crazy_mustang kaže: Pogledaj post
Otišao je u PM vjerojatno jer si pre dugo čekao i vozio ga takvog. Voda napravi svoje.
da, hvala na ovoj informaciji.
neznalica1111 is offline  
Old 25.02.2018., 14:50   #73
Quote:
neznalica1111 kaže: Pogledaj post
ni primirisat ovlaštenima!
da imam njemačku plaću, onda bih naravno još i razmislio bih li išao njima.

Tvoj stari je vjerojatno zbog jamstva išao u ovlašteni servis? Ili?
Jel imao kakvih problema poslije?

Ja sam prije nekih 25 godina dok sam bio teški zelenko, vozio auto nekom fušeru u garaži, koji mi je mijenjao brtvu glave. Nakon toga auto je otišao u pičku materinu.
Zato imam nekakav iskonski strah da bi se to moglo dogoditi i sada
Imao je on poznanika tamo i kao "preko veze" će dobiti jeftinije, je, je, sve preko veze na kraju ispadne skuplje.

Međutim, lagao bih kad bi rekao da nisu dobro napravili jer auto je nakon toga vozio još 100 000 km bez problema, onda ga je prodao i kupio drugog VW, a ja zbog tog iskustva skupih popravaka "nijesam" sklon VW iako su to auti koji se ipak po meni "najbolje voze".

Znači odi kod nekoga tko pozna VW motore i tko to zna raditi, ako se posao dobro napravi auto stvarno radi kao nov, da ga poslije nisam vozio ne bih vjerovao.
__________________
This is just my opinion so don't get all butt hurt.
adidasclimacool is offline  
Old 25.02.2018., 14:56   #74
Quote:
adidasclimacool kaže: Pogledaj post
Imao je on poznanika tamo i kao "preko veze" će dobiti jeftinije, je, je, sve preko veze na kraju ispadne skuplje.

Međutim, lagao bih kad bi rekao da nisu dobro napravili jer auto je nakon toga vozio još 100 000 km bez problema, onda ga je prodao i kupio drugog VW, a ja zbog tog iskustva skupih popravaka "nijesam" sklon VW iako su to auti koji se ipak po meni "najbolje voze".

Znači odi kod nekoga tko pozna VW motore i tko to zna raditi, ako se posao dobro napravi auto stvarno radi kao nov, da ga poslije nisam vozio ne bih vjerovao.
ajde, bar neka utjeha!
Hvala ti prijatelju na savjetima i iskustvima.

Polazim od pretpostavke da ne možemo svi sve znati, zato dobronamjerni savjet za one koji eventualno nisu upoznati.
Čuo sam već više puta zadnjih godina da ljudi voze automobile u ovlaštene servise samo radi toga da ne bi izgubili jamstvo
neznalica1111 is offline  
Old 25.02.2018., 15:18   #75
Quote:
neznalica1111 kaže: Pogledaj post
ajde, bar neka utjeha!
Hvala ti prijatelju na savjetima i iskustvima.

Polazim od pretpostavke da ne možemo svi sve znati, zato dobronamjerni savjet za one koji eventualno nisu upoznati.
Čuo sam već više puta zadnjih godina da ljudi voze automobile u ovlaštene servise samo radi toga da ne bi izgubili jamstvo
Kao što rekoh taj kvar s gubitkom vode može se lijepo popraviti, ali trošenje ulja također moraš riješiti, to je možda puno ozbiljnije.

Motor kojeg je stari popravljao nije trošio ulje, tek nakon nekih 10 godina je nedostajalo malo ulja jer je slinilo na nekim dijelovima motora, ali to je bilo možda deci na 10 000 km zato oprez ako misliš duže vremena voziti taj auto.

Što se tiče linka i mogućnosti "ne servisiranja" u ovlaštenom i zadržavanja garancije, to bi trebalo biti tako, ali u praksi nije. Meni nisu htjeli priznati jamstvo kad sam servisirao u ovlaštenom, neke kuće ti daju "svoje", a ne tvorničko jamstvo pa to onda opet ne vrijedi, a još jedan zaje* je taj što to jamstvo vrlo često nije prenosivo ili ti napišu npr. da ako je u međuvremenu to vozilo kupila pravna osoba, onda jamstvo prestaje vrijediti, a preprodavač reklamira jamstvo 4 godine.

Uglavnom, sretno s popravkom!
__________________
This is just my opinion so don't get all butt hurt.
adidasclimacool is offline  
Old 25.02.2018., 16:05   #76
Quote:
adidasclimacool kaže: Pogledaj post
Kao što rekoh taj kvar s gubitkom vode može se lijepo popraviti, ali trošenje ulja također moraš riješiti, to je možda puno ozbiljnije.

Motor kojeg je stari popravljao nije trošio ulje, tek nakon nekih 10 godina je nedostajalo malo ulja jer je slinilo na nekim dijelovima motora, ali to je bilo možda deci na 10 000 km zato oprez ako misliš duže vremena voziti taj auto.

Što se tiče linka i mogućnosti "ne servisiranja" u ovlaštenom i zadržavanja garancije, to bi trebalo biti tako, ali u praksi nije. Meni nisu htjeli priznati jamstvo kad sam servisirao u ovlaštenom, neke kuće ti daju "svoje", a ne tvorničko jamstvo pa to onda opet ne vrijedi, a još jedan zaje* je taj što to jamstvo vrlo često nije prenosivo ili ti napišu npr. da ako je u međuvremenu to vozilo kupila pravna osoba, onda jamstvo prestaje vrijediti, a preprodavač reklamira jamstvo 4 godine.

Uglavnom, sretno s popravkom!
Hvala ti puno!
Da, imam namjeru duže vremena još voziti auto, dijete je na putu, mora mi sad auto biti ispravan.
Nego, reci mi, taj problem sa potrošnjom ulja; oprosti ako sam naporan i ako ispada da pametujem, ali moram pitati; ako audi tvrdi da je potrošnja od 4 dcl/1000 km normalna, zašto bih uopće to morao riješavati?
Samo pitam.
I u odnosu na ovaj popravak brtve glave, koliko košta popravak što se tiče ulja? Skuplje, jeftinije ili jednako kao brtva glave?
neznalica1111 is offline  
Old 25.02.2018., 16:30   #77
Quote:
neznalica1111 kaže: Pogledaj post
Hvala ti puno!
Da, imam namjeru duže vremena još voziti auto, dijete je na putu, mora mi sad auto biti ispravan.
Nego, reci mi, taj problem sa potrošnjom ulja; oprosti ako sam naporan i ako ispada da pametujem, ali moram pitati; ako audi tvrdi da je potrošnja od 4 dcl/1000 km normalna, zašto bih uopće to morao riješavati?
Samo pitam.
I u odnosu na ovaj popravak brtve glave, koliko košta popravak što se tiče ulja? Skuplje, jeftinije ili jednako kao brtva glave?
Proizvođač se na taj način ograđuje, evo npr. meni piše da je za moju Astru normalna potrošnja ulja 0.6 l na 1000 km, dakle više nego za Audi. Međutim, da kucnem u drvo auto mi ne troši ulje kao što nije ni trošio taj 1.6 motor. Po meni auto koji je dobro održavan/ispravan ne smije trošiti ulje.

Ne mora to nužno značiti da nešto gadno ne valja s autom, možda negdje na motoru lagano slini/curi, (mislim da je starome jednom na čepu kartera curilo jer se navoj sje***). Ipak vrlo često potrošnja ulja ukazuje na moguće neispravne klipove i klipne prstenove koji dopuštaju da ulje dospije u prostor izgaranja.

Što se tiče cijene popravka, većinom je to više nego za brtvu glave, ali opet ovisi što je kvar...
__________________
This is just my opinion so don't get all butt hurt.
adidasclimacool is offline  
Old 25.02.2018., 16:55   #78
rijetko komentiram.. ali nakon što sam prelistao temu, jednostavno moram.. autore ti si kralj svijeta odabir auta, dijagniza kvara, nastup na forumu... očaran sam, uljepšao si mi dan
gumeni dedek is offline  
Old 25.02.2018., 21:40   #79
Quote:
neznalica1111 kaže: Pogledaj post
ajde pročitaj "stenogram", pa pogledaj tko je prvi pristupio bahato.
Drugo, ulje nije loše.
Treće, audi.com tvrdi da je potrošnja od 0.5 l/1000 km normalna pojava.
Četvrto, sad znamo da ideš na skijanje. Sad si faca.
Peto, iz ravnoteže te može izbaciti štošta, ali ne, ti si i ovime pokazao koliko si pun sebe, a bome, i masnoća, a vjerojatno i celulita, pa stoga, trk u fitnes klub i druži se s "metrićima" i lgbtovcima, i razmisli o posjetu doktoru jer od kardiovaskularnih bolesti umiru punije osobe
Pardon,imadoh goste,nakrkah se hrane,alkohola i cigareta,pa sam sad (valjda razumijevaš) još jači,puniji masnoća i celulita,masnoća... Daklem,tebi je normalno da auto na tank goriva satare pola litra ulja? Aferim.

Vezano za skijanje,da,u pravu si,idem na skijanje (živim nekakvih sat i pol sad od vrhunskih skijališta),igram čak i tenis?!? Kuglanje isto volim vikendom,košarka srijedom,nogomet nekad subotom. Fitnes zasad nula,navraća me radni kolega da gonjam kick-boks sa njim al ne stignem. I plus,to je već jedan veliki jebač,onako na izgled jel... Šaka kao lopata i te fore

Uglavnom,da ne govorimo više o meni,priznaj jednostavno da nemaš veze o svome autu,rješenje tvog problema ne bi našao ni da ti ga neko nacrta,a glavni problem tvog života je kad pojedinci bolje poznaju materiju od tebe,odnosno ispadne da su sposobniji na bilo kom polju nego ti. Onda počnu te metro-peško priče... Kad već nemaš drugih argumenata,logično
__________________
Dobrodošao u Kiflastan. (preuzeto :D)
Šargija is offline  
Old 25.02.2018., 22:57   #80
Meni samo nije jasno kak ljudi uspiju zaklat i najizdrzljiviji motor
A, ulje
Pardon.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:00.