Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.02.2014., 09:03   #4141
Ja sam išla na "hladni" CR i dobila opću, nisu me ni pitali da li želim spinalnu...navodno spinalna ide samo kad je u pitanju visoki tlak i trudnicu moraju držati pri svijesti...
Dobila sam anesteziju u venu, ništa nisam udisala...

A bebu sam vidjela tek 24 sata kasnije, nakon što su me dovezli iz intenzivne, do tad sam jedva dobila ikakvu informaciju...uredna trudnoća, uredno sve..samo nije htio van..a nisu mi htjeli reći ni koliki je ni je li živi zdrav dok nisam došla na odjel...najgorih i najdužih 24h u životu...
Eto zato ne želim carski, ako ne moram...pa taman i popucala sva...volim biti svjesna i izboriti se za sve što trebam, a ovako kad me onesvijeste i kad se probudiš - sve je gotovo i nema ispravka...ne znam..možda griješim..vidjet ćemo za koji mjesec
Njonjalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2014., 09:07   #4142
Ja sam bila na potpunoj anesteziji, neznam kako je sa spin. ali meni nije ništa falilo, probudiš se i ništa neznaš niti čuješ,čini mi se da čim sam zaspala da sam se i probudila, čim sam došla sebi a došla sam nakon 10.min donjeli su mi
da ju vidim ,donjeli mi moje stvari mobitel i odmah su me mogli vidjeti roditelji i muž, i to još dok sam bila na intenzivnoj. Kad sam se probudila bolova nisam uopće imala, a nesjećam se dali sam cijeli svoj boravak u bolnici i uzela 3 injekcije protiv bolova, poslije sam uzela još jedan voltaren ali u tableti čisto zbog neke sigurnosti poslije više nisam ništa ni uzimala mislim da nisam ni osjetila više ništa nakon 3 dana.

Meni su dok sam čekala dali nešto u venu ali to nije bila anestezija, kada je doktor došao stavili su me na stol sredili trbuh(mazanje jodom) do tada sam cijelo vrijeme udisala kisik (anesteziolog koji sjedi iza tebe sve ti fino govori šta ti rade) i onda je rekla udahnite i osjetila sam samo neki grozan miris i to je to..znači ja sam preko maske dobila anesteziju. Poslije te voze na intenzivnu tamo sam se probudila već sam dobila nešto za bolove tako da bol nisam ni osjetila, sestre ti stavljaju infuziju i automatski tlakomjer na koji si priključen 24.h i također imaš i kisik, sestre te stalno obilaze i stišću ti trbuh da izađe ostatak krvi iz maternice. Sutra dan te peru,oblače čiste stvari i ustajanje, malo teži dio ali čim se ustaneš više nema prob, malo se gibaš sa fizioterapeutom i to je to, poslije te sele na poluintezivnu tamo ti donose bebu par puta na dan ,dobivaš injekcije za bolove ako ti trebaju (samo tražiš,a sestre same i pitaju želi li tko) injekcije za trombozu (dok neizađeš iz bolnice) i za maternicu, sestre te tetoše kao malu bebu piješ slatke čajiće i uživaš. Tu su posjete pola sata u danu i smije ti doć tko želi ali ne više od 4 osobe u istom vremenu, tu ideš sama na wc ako možeš ako ne sestre te vode, ja sam sve sama mogla, na prvo tuširanje te vode sestre i one ti pomažu i peru te poslije možeš i sama, pohvale za sve sestre na poluintenzivnoj rade sve živo trude se maksimalno...kada kreneš sam na wc skidaju ti kateter ...Kada neprimaš više infuziju sele te u sobe di si stalno sa bebama odnose ih samo navečer i za vrijeme posjete...poslije ti daju još samo nekakve granule koje popiješ sa vodom da obaviš stolicu, jer bez toga nepuštaju kući i to ti je cijeli proces..Sve u svemu menni nije bilo grozno niti loše iskustvo.. E da išla sam na dogovoreni CR.
__________________
Samo za tajjjjjj osjećajjjjjjj :-)

Zadnje uređivanje Lasta83 : 03.02.2014. at 09:55.
Lasta83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2014., 09:37   #4143
Quote:
vedrana84 kaže: Pogledaj post
ja mislim da kod hitnih obicno daju potpunu anesteziju , bar su mi u st tako rekli (mozda nisam u pravu), meni su dali spinalnu jer sam vec dobila epi, pa da ne propadne kateter. s obzirom da sam vec 8 sati bila na dripu, i dobila sam dolantin itd, mislim da to nema veze sa vrstom anestezije, mozda nisam u pravu.

mike nisi rekla zasto si oba puta dobila spinalnu? jesi li trazila opcu? jesi pitala svog gina u vezi toga?
E pa neznam...prvi puta su me mučili da rodim prirodno onda sam taj cijeli dan dobila epiduralnu i to valjda 4 doze i kada su vidjeli da ne ide ( nakon 30 sati porađanja) dali su mi u taj isti kateter spinalnu nisu me pitali ( još je anesteziolog komentirao pa nesmijemo joj više dati koliko je dobila epiduralne)
Uglavnom loše iskustvo a ja 1 puta nisam znala što trebam raditi...
Drugi puta sam došla na naručeni CR no taj isti dan sam se otvorila 5 cm i hitno u salu i dr.me pitao hoću li prirodno ja sam rekla da oni odluče i odlučili su se na CR pa kada je Dr.napravio CR imao je što vidjeti obzirom da sam bila u 41tjednu maternice nije ni bilo jedva su me zakrpali...
Ja sam samo tužna što da su mi gledali ožiljak od 1CR vidjeli bi da je tanak i da moraju prije napraviti CR, ovako ja imam dijagnozu po kojoj je rizični imati 3 bebu (ne svojom zaslugom)..
mike1623 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2014., 09:42   #4144
Quote:
irres kaže: Pogledaj post
ja sam tek na otpusnom pismu vidjela da piše
ruptura uteris incompleta silenta

znaš li možda jel to također jako rizično ili?
mislim ako ovako doslovno prevedem bilo bi nekompletna tiha ruptura mat....
l nitko od doktora nije ništa komentirao ni spomenuo, dal je to normalan nalaz?
Ja sam čitala da je trudnoća poslije takvih dijagnoza rizična no u 1-2% prođe s komplikacijama i zahtijeva kontrolu svaki tjedan se treba mjeriti koliko se rez istanjio...
Dobra vijest što maternica nije puknula već je bila izrazito tanka pred puknućem...zbog toga se oni brinu a kod mene je bilo već 2 reza.
Imam sada 36 godina pa kažu ukoliko se odlučim da trebam što prije jer kako žena stari tako se i tkivo valjda tvrdne pa više nije tako gipko kao kod mlađe rotkinje i s time su veće šanse da se opet jako istanji pai pukne...
Tako su oni meni objasnili...
Kako čitam dosta Forume o porodima i svemu samo me zanima kako su nekolicina žena rodile 6 ili 7 puta na Carski?!
mike1623 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2014., 09:53   #4145
Quote:
Lasta83 kaže: Pogledaj post
Ja sam bila na potpunoj anesteziji, neznam kako je sa spin. ali meni nije ništa falilo, probudiš se i ništa neznaš niti čuješ,čini mi se da čim sam zaspala da sam se i probudila, čim sam došla sebi a došla sam nakon 10.min donjeli su mi
da ju vidim ,donjeli mi moje stvari mobitel i odmah su me mogli vidjeti roditelji i muž, i to još dok sam bila na intenzivnoj. Kad sam se probudila bolova nisam uopće imala, a nesjećam se dali sam cijeli svoj boravak u bolnici i uzela 3 injekcije protiv bolova, poslije sam uzela još jedan voltaren ali u tableti čisto zbog neke sigurnosti poslije više nisam ništa ni uzimala mislim da nisam ni osjetila više ništa nakon 3 dana.

Meni su dok sam čekala dali nešto u venu ali to nije bila anestezija, kada je doktor došao stavili su me na stol sredili trbuh(mazanje jodom) do tada sam cijelo vrijeme udisala kisik (anesteziolog koji sjedi iza tebe sve ti fino govori šta ti rade) i onda je rekla udahnite i osjetila sam samo neki grozan miris i to je to..znači ja sam preko maske dobila anesteziju. Poslije te voze na intenzivnu tamo sam se probudila već sam dobila nešto za bolove tako da bol nisam ni osjetila, sestre ti stavljaju infuziju i automatski tlakomjer na koji si priključen 24.h i također imaš i kisik, sestre te stalno obilaze i stišću ti trbuh da izađe ostatak krvi iz maternice. Sutra dan te peru,oblače čiste stvari i ustajanje, malo teži dio ali čim se ustaneš više nema prob, malo se gibaš sa fizioterapeutom i to je to, poslije te sele na poluintezivnu tamo ti donose bebu par puta na dan ,dobivaš injekcije za bolove ako ti trebaju (samo tražiš,a sestre same i pitaju želi li tko) injekcije za trombozu (dok neizađeš iz bolnice) i za maternicu, sestre te tetoše kao malu bebu piješ slatke čajiće i uživaš. Tu su posjete pola sata u danu i smije ti doć tko želi ali ne više od 4 osobe u istom vremenu, tu ideš sama na wc ako možeš ako ne sestre te vode, ja sam sve sama mogla, na prvo tuširanje te vode sestre i one ti pomažu i peru te poslije možeš i sama, pohvale za sve sestre na poluintenzivnoj rade sve živo trude se maksimalno...kada kreneš sam na wc skidaju ti kateter ...Kada neprimaš više infuziju sele te u sobe di si stalno sa bebama odnose ih samo navečer i za vrijeme posjete...poslije ti daju još samo nekakve granule koje popiješ sa vodom da obaviš stolicu, jer bez toga nepuštaju kući i to ti je cijeli proces..Sve u svemu menni nije bilo grozno niti loše iskustvo..

Interesantno a gdje si ti rodila?mislim u kojoj bolnici?
Privatno ili ?
mike1623 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2014., 09:57   #4146
Quote:
mike1623 kaže: Pogledaj post
Interesantno a gdje si ti rodila?mislim u kojoj bolnici?
Privatno ili ?
Ja sam ti rodila u Petrovoj, ništa privatno.
__________________
Samo za tajjjjjj osjećajjjjjjj :-)
Lasta83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2014., 10:59   #4147
Quote:
Lasta83 kaže: Pogledaj post
Ja sam ti rodila u Petrovoj, ništa privatno.
Aha izgleda da su sve bolje od Sv.Duha...
Bitno je da sve dobro prođe.
mike1623 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2014., 11:12   #4148
Quote:
Njonjalica kaže: Pogledaj post
...navodno spinalna ide samo kad je u pitanju visoki tlak i trudnicu moraju držati pri svijesti...
Ovo nije istina Ja sam imala normalan tlak cijelu trudnoću, a za carski su mi dali spinalnu anesteziju.

Quote:
Njonjalica kaže: Pogledaj post
Eto zato ne želim carski, ako ne moram...pa taman i popucala sva...volim biti svjesna i izboriti se za sve što trebam, a ovako kad me onesvijeste i kad se probudiš - sve je gotovo i nema ispravka...ne znam..možda griješim..vidjet ćemo za koji mjesec
Ovo je zaista grozno i zato je spinalna zakon! Odmah čuješ bebu kada je izvade, odmah ti je pokažu, ja sam je poljubila onako svu toplu direkt iz mene
I onda su mi je donijeli kada su je oprali da je opet vidim i rekli mi apgar.
Muž je čekao vani i bio prisutan pri pranju kada ju je slikao.
I onda smo oboje došli u apartman i ubrzo su nam donijeli našu bebu s kojom smo se malo družili, a ona nas je samo gledala i nije uopće plakala.
Preprepreprekrasno.
Ok, to cijelo iskustvo sam i platila masno.
__________________
Luce <3
Wonder Woman is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2014., 11:14   #4149
Quote:
mike1623 kaže: Pogledaj post
Interesantno a gdje si ti rodila?mislim u kojoj bolnici?
Privatno ili ?
Quote:
mike1623 kaže: Pogledaj post
Aha izgleda da su sve bolje od Sv.Duha...
Bitno je da sve dobro prođe.
Slažem se da je bitno da sve dobro prođe ali isto tako mislim da su bolnica i njezino osoblje tu da ženama,majkama olakšaju boravak u bolnici a ne da se trude na sve načine otežati taj boravak. Niti jedna bolnica nije savršena i svugdje ima neka crna ovca, ali rodit se mora pa bilo na ovaj ili onaj način, ugl.sve se brzo zaboravi kada se dođe kući
__________________
Samo za tajjjjjj osjećajjjjjjj :-)
Lasta83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2014., 12:24   #4150
u st nije kao u zg, ides u šok sobu, bebicu su mi donili pokazat na 10 min i to je bilo to do sutradan kad su me smjestili na odjel. nikakve stvari ne smis imat u sok sobi, doslovno ko pale sam na svijetu, gol golcat, prekriven plahtom, ni gumicu za kosu nisam imala, ni naočale za vid, o mobitelu da ne govorim, nisu dopušteni (iako je jedna cura imala prokrijumčareni, njoj je bio treći cr, pa mi ga je posudila da se javim mm-u, hvala joj do neba na tome! )

slazem se sa ww sta se tice spinalne, sve vidiš, čuješ, pokažu ti bebicu, kažu apgar, mjere itd.
__________________
Padnem. Ustanem. Popravim krunu. Nikad ne odustanem!
vedrana84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2014., 12:47   #4151
meni prva trudnoča i hitni carski
to što su mi napravili ne meni strašno,a što se tiče samog postupka
u petak u 6h ujutro dobila gel,ništa pa subota opet u 6h ujutro gel-ništa,u subotu u 18 h opet gel-ništa,i u nedjelju opet ujutro gel i ništa oko 10 h me prikopčali na drip i ništa do 17 h kad su bebi otkucaji išli stalno ispod 20 hitno na carski.
Jedva mi piknuli u leđa polegli me,i cijelo vrijeme se zezali jer sam se od panike počela gubiti..
nisu me htjeli ind.iako sam imala extra visok tlak i šečeraš,
znači od petka od 6h ujutro do nedjelje u 17 h nisam izašla iz rađaone..
nakon poroda,pokazali mi dijete i odnjeli na pranje,vratili se rekli apgar i br.i odnjeli je..
zbog gužve na odjelu babinjača mene u intenzivnoj držali 2 dana i ta 2 dana nisam vidjela dijete,
što se tiče bolovna nisam primila ljekove jer me nije boljelo,osim ono klasično dizanje i kašljanje..al mi za to nisu trebali lijekovi..

nadam se da če iduči porod biti bolji pa makar opet i carski-jer ponavljam zaista nikakvih problema,oporavak super
__________________
prije ili kasnije,sve dođe na svoje
zbunjenajako is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2014., 13:51   #4152
Quote:
Wonder Woman kaže: Pogledaj post
Ovo nije istina Ja sam imala normalan tlak cijelu trudnoću, a za carski su mi dali spinalnu anesteziju.
Takvo objašnjenje je meni dato


Quote:
Wonder Woman kaže: Pogledaj post
Ok, to cijelo iskustvo sam i platila masno.
..e vidiš...to sam čekala...na žalost, niti mi je ponuđena spinalna, niti mi je ponuđeno da platim išta, nisam vidjela bebu 24h, ni muža, nikoga...
Netko je već napisao, na intenzivnoj ležiš, sestre te obilaze kao roboti svaka 2-4h kao da si stvar, ležiš tamo gola, pod plahtom u hladnoj bijeloj sobi i samo čuješ svoj aparat za otkucaje srca i tlakomjer, kao i aparate još 3-4 žene, nema razgovora, nema mobitela...0 bodova...meni klaustrofobičnoj i uvijek na gasu to je bilo grozno...poluintenzivna, što je to? ..sestre su se krstile lijevom i desnom kako sam bez obzira na bolove skakala s kreveta na krevet i na noge za tuš samo da se riješim te intenzivne i ležanja u krevetu i dođem konačno do svoje bebe i muža
Njonjalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2014., 11:05   #4153
Moj je carski bio hitni, pod opcom anestezijom.
Ja sam ih žicala spinalnu, na sto su mi rekli da nema vremena za nju.

Ne znam sto bih rekla, operacija ko operacija, ali sa spinalnom imas prvi kontakt s bebom i mislim da je to oooogroman plus.

U st ide ovako: nakon operacije ides na intezivnu, tamo ti pokazu bebu na doslovno minut, i slijedeci put je vidis tek nakon 12-24 h, kad te puste s intezivne u sobu.

Moja je bebica zavrsila na neonatalogiji, tako da mi ju nisu donijeli ni na pokazivanje
Muz ju je vidio cim se rodila, i u posjetama (za vrijeme kojih sam jos bila na intezivnoj). Prvo sam ju vidjela na slikama, tek slijedeci dan uzivo.

Tako da... Definitivno glasam za spinalnu i zivo me boli kua za neki 'neugodni' osjecaj izvlacenja bebe.
__________________
hello how low
bambix is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2014., 12:05   #4154
U Vinogradskoj u intenzivnoj je beba skoro cijelo vrijeme bila sa mnom. Od trenutka kada su mi ju donijeli (cim sam se mogla pomaknuti) do preseljenja na odjel drugi dan mozda nije bila ukupno 2-3 sata. Sestre bi ju odnijele presvuci i obaviti preglede. Cak su mi ju stavile na moj krevet buduci da do njenog krevetica nisam mogla i stavljale ju u njen krevetic kada bi sa mnom nesto radile.
Liana- is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2014., 08:49   #4155
Preporuka je da izmedju 2 carska bude 2 godine, a ne izmedju porodani druge trudnoce. Tak su meni objasnili, izmedju mojih hahara je razlika 22mj

Sent from my GT-P3110 using Tapatalk
morsko prase is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2014., 10:04   #4156
Quote:
bambix kaže: Pogledaj post
Moj je carski bio hitni, pod opcom anestezijom.
Ja sam ih žicala spinalnu, na sto su mi rekli da nema vremena za nju.

Ne znam sto bih rekla, operacija ko operacija, ali sa spinalnom imas prvi kontakt s bebom i mislim da je to oooogroman plus.

U st ide ovako: nakon operacije ides na intezivnu, tamo ti pokazu bebu na doslovno minut, i slijedeci put je vidis tek nakon 12-24 h, kad te puste s intezivne u sobu.

Moja je bebica zavrsila na neonatalogiji, tako da mi ju nisu donijeli ni na pokazivanje
Muz ju je vidio cim se rodila, i u posjetama (za vrijeme kojih sam jos bila na intezivnoj). Prvo sam ju vidjela na slikama, tek slijedeci dan uzivo.

Tako da... Definitivno glasam za spinalnu i zivo me boli kua za neki 'neugodni' osjecaj izvlacenja bebe.
eto to sam ja i napisala - daju opcu kod hitnog. i sve ostalo potvrđujem, ja sam imala pratnju koja je dobila bebicu cim sam rodila i bila s njom po ure dok su mene sivali (uspavali su me da me zasiju ) i naravno, koliko god mi je cr bilo uzasno iskustvo, volila bi kod drugog opet dobit spinalnu da vidim bebu odmah
__________________
Padnem. Ustanem. Popravim krunu. Nikad ne odustanem!
vedrana84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2014., 12:12   #4157
Ak nekaj nije ok s bebom odnijet ce ju u vidu magle od vas...tako da ne vidim neko mazenje. Samo ako je sve super sto se nadam da ce biti svima vama!

Sent from my GT-P3110 using Tapatalk
morsko prase is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2014., 12:59   #4158
s mojim je sve bilo ok, pa su ga odma odnili, tako da nije bas tako.
__________________
Padnem. Ustanem. Popravim krunu. Nikad ne odustanem!
vedrana84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2014., 15:03   #4159
Quote:
morsko prase kaže: Pogledaj post
Ak nekaj nije ok s bebom odnijet ce ju u vidu magle od vas...tako da ne vidim neko mazenje. Samo ako je sve super sto se nadam da ce biti svima vama!

Sent from my GT-P3110 using Tapatalk
U mom slucaju bi razlika bila ogromna. Pod spinalnom bi vidjela svoju bebu. Prvo, bila bi svjesna poroda, vidjela bi kako je vade, mjere i kako ju stavljaju u inkubator i donose meni na pokazivanje.
Muzu su je odmah pokazali, bio je s njom nekih 15-ak min.

Pod opcom sam se probudila na intezivnoj i cekala duuugih 10 min (ma moglo je bit i 100 min) doktora s informacijama. A vidjela ju tek slijedeci dan.

U splitu ne daju bebama na intezivnu, a jasno mi je i zasto, zaista nema mjesta za krevetic. A majke su ionako drogirane od anestezije pa nema ni smisla, tj. ja sam par sati dolazila sebi, sto od anstezije, sto od morfija za bolove...
__________________
hello how low
bambix is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2014., 21:53   #4160
Nakon svih tih losih iskustava s tzv. prirodnog poroda u nasim bolnicama, carski mi se cini kao najsigurniji... Nisam jos cula da se na carskom nesto djetetu ili majci lose dogodilo, a ovi ko fol prirodni uz dripove, prokidanja, rezanja i krpanja, znam nekoliko slucajeva gdje je dijete ostalo bez kisika i trajno ostalo invalid. Prirodno je i umrijeti na porodu pa mi to prirodno nista ne znaci...nije mi samo jasno zasto se kod dogovorenog carskog ne ceka pocetak trudova ili bar se napuni 40 tj vec se dogovara ranije?
petroslava is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:23.