Natrag   Forum.hr > Društvo > Prirodne znanosti

Prirodne znanosti Čista znanost za jako pametne i one koji takvima žele postati
Podforum: Armstrong Station - Astronomija i astrofizika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.06.2006., 01:36   #1
(Nešto veći) meteor pao na Norvešku?!

Evo linka:

http://www.aftenposten.no/english/lo...cle1346411.ece

Za gore navedeni izvor se tvrdi da je vjerodostojan (ozbiljni news site, ne neki 'I want to belive' šalabajzeri). Čudi me da nikaj od toga nije objavljeno u mainstream medijima.

Kaj se događa? Astronomi, oglasite se!

intruder800vl is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2006., 01:43   #2
I ja sam za to čuo tek na EVE online. Aftenposten su večernje novine tako da nisu baš Science ali sumnjam da bi muljali nešto ovakvo.

Vjerojatno se ne piše o tome jer nitko nije nastradao. To da je opalilo new york sada bi imali rat na meteorite
__________________
Knowledge is power but ignorance is bliss
BOINC - Seti@Home - BOINC - LHC@Home - BOINC - Einstein@Home - BOINC - SIMAP - BOINC - Orbit@Home
IMF - Šah [AxMi-24 - Axhind]
AxMi-24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2006., 01:44   #3
Vjerojatno bude sutra u dnevnim novinama.

Javio je kod nas T-Portal (ovo nije reklama).
__________________
microstock
*_spike is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2006., 01:47   #4
Ne pišu o tomu jer nema stradalih, ali zato su često tu 'udarne' vijesti tipa 'Brittney Spears se poskliznula i slomila potpeticu'.

'bem ti medije!
intruder800vl is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2006., 02:00   #5
Quote:
AxMi-24 kaže:
Vjerojatno se ne piše o tome jer nitko nije nastradao. To da je opalilo new york sada bi imali rat na meteorite
Čekaj, možda otkriju da iza toga stoji Al-Qa'ida. Možda je upravo stigla snimka na kojoj bin Laden preuzima odgovornost za udar, kao demonstraciju moći i naznaku osvete za Al Zarqavija

intruder800vl is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2006., 02:08   #6
Quote:
intruder800vl kaže:
Ne pišu o tomu jer nema stradalih, ali zato su često tu 'udarne' vijesti tipa 'Brittney Spears se poskliznula i slomila potpeticu'.

'bem ti medije!
Pa to je važna informacija. Šta ako je pala nezgodno i probušila silikone???
__________________
Knowledge is power but ignorance is bliss
BOINC - Seti@Home - BOINC - LHC@Home - BOINC - Einstein@Home - BOINC - SIMAP - BOINC - Orbit@Home
IMF - Šah [AxMi-24 - Axhind]
AxMi-24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2006., 02:13   #7
Quote:
AxMi-24 kaže:
Pa to je važna informacija. Šta ako je pala nezgodno i probušila silikone???
Odmah bi dobili 'breaking news' na CNN

intruder800vl is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2006., 02:25   #8
Neznam, iako mi se cini glupo da izmisljaju takve price malo mi je sumnjivo par stvari. Prvo slika meteora, kazu da je preletio u 2h ujutro, a nebo skroz svijetlo. Pa kod nas po danu ne bude tako svijetlo nebo (jasno mi je da je gotovo polarno podrucje al ovo je vec poprilicno jako). Dopustam mogucnost da je bila nesto duza ekspozicija pa da je uhvatio vise svjetla, ali mi je svejedno sumnjivo. Drugo sto mi je sumnjivo je ovo o tome da se par minuta kasnije cuo udarac i detektirao sezmicka aktivnost. Prosjecni meteor se krece brzinom od 40-50km/s, gledajuci da meteor moze sustizati Zemlju ili joj ici u susret eventualna relativna brzina krece se od 15km/s do 80tak km/s. Znaci meteor bi imao poprilicnu brzinu pri ulasku u atmosferu sto bas i ne daje neku mogucnost leta od 10 minuta. Vidio sam dosta meteora, vidio sam i neke koji su bili pa mislim i ovoliko svijetli (bila je noc pa ne mogu tocno prosuditi). Kod ovoga cak ne vidim dimni trag sto sam vidio kod nekih. No sve to jos moze nekako se i zanemariti, ali ovo da je udar usporediv atomskoj bombi u Hiroshimi mi je vrlo sumnjivo. Jednostavno sumnjam da je onaj meteor mogao napraviti takav udar. Dopustam mogucnost da je udario, ali mislim da snaga udara nije ni priblizna eksploziji atomske bombe u Hiroshimi.
Saber is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2006., 02:36   #9
To je sasvim normalno. Kod mene (oko 1000 km južnije) je bilo svijetlo u ovo doba dana. Tako da je to skroz OK.

Meteorit uspori osjetno dok prolazi kroz atmosferu. A atomska bomba je zbilja bila kilava. Energija može biti slična ali efekt se može jako razlikovat.
__________________
Knowledge is power but ignorance is bliss
BOINC - Seti@Home - BOINC - LHC@Home - BOINC - Einstein@Home - BOINC - SIMAP - BOINC - Orbit@Home
IMF - Šah [AxMi-24 - Axhind]
AxMi-24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2006., 02:39   #10
Quote:
Saber kaže:
Neznam, iako mi se cini glupo da izmisljaju takve price malo mi je sumnjivo par stvari. Prvo slika meteora, kazu da je preletio u 2h ujutro, a nebo skroz svijetlo.
To je područje polarnih dana/noći, dakle - tokom ljetnih mjeseci sunce ne zalazi

http://hr.wikipedia.org/wiki/Polarni_dan
intruder800vl is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2006., 16:11   #11
Pa di ti AxMi živiš. Piše Munchen a prema tvom opisu smjestio bi te u Oslo, Stockholm i slične gradove na jugu Norveške i Švedske
__________________
Somewhere, something incredible is waiting to be known.

http://www.youtube.com/Zvjezdoznanci
Acheron is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2006., 17:22   #12
Dok se nisam preselio u Minhen (prije godinu dana) sam živio u Linkčping-u (200 km južno od Stockholm-a)
__________________
Knowledge is power but ignorance is bliss
BOINC - Seti@Home - BOINC - LHC@Home - BOINC - Einstein@Home - BOINC - SIMAP - BOINC - Orbit@Home
IMF - Šah [AxMi-24 - Axhind]
AxMi-24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2006., 05:56   #13
Quote:
intruder800vl kaže:
Odmah bi dobili 'breaking news' na CNN

A najgore stvar u tome je to da bi na CNNu to fakat završilo u "highlights of the day".
bariole is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:08.