Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fantastika (SF, fantasy, horror...)

Fantastika (SF, fantasy, horror...) We create Worlds!
Podforum: A Song of Ice and Fire

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.07.2007., 14:07   #41
Prošla je skoro godinu dana od posljednjeg posta a "Zlatni kompas" - prvi dio ekranizacije Pullmanove trilogije - opako nam se približio. Film se očekuje negdje oko Božića što je podatak ironičan kolko može bit s obzirom na glavnu poruku romana. "Njegove tamne tvari" nisu mi se svidjele prvenstveno zbog Pullmanovog zamornog propovijedanja o zlu religije, no, kada pogledam trailere i slike iz "Golden Compass", fakat dobim želju pogledat film. Mislim: Nicole Kidman, Eva Green, Daniel Craig i Sam Elliot u steampunk avanturističkom filmu sa cepelinima? Jedini način da film izgleda još bolje je da neko ubaci nindže sa električnim gitarama.

Znam, znam: holivudska sam kurba. No svejedno brijem da bi "Golden Compass" mogao ići gledat u kino.

IMDB podaci o filmu "Golden Compass"
Glupinickname is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2007., 14:53   #42
Znas kaj, G-nick?

Ovo mi je sad vec malo spooky, jer otprilike u isto vijeme dok si ti pisal taj post (14:07) ja sam bas gledala trailer... ...i mislila si kak je "The Golden Compass" definitivno jedan od filmova na mojoj Must See listi... i onda sam mailala link par frendova... i nakon toga mislila - ajmo vidit jel ko kaj postal na .hr... i onda vidim ovaj post... i...

Jel' ti to mene spijuniras, ha?
__________________
You can never have too many knives, his father had told him. Unless they're pointed at you, and by people who don't like you much. ~ Last Argument of Kings
Hood is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2007., 16:57   #43
Quote:
Hood kaže: Pogledaj post
Ovo mi je sad vec malo spooky, jer otprilike u isto vijeme dok si ti pisal taj post (14:07) ja sam bas gledala trailer... ...i mislila si kak je "The Golden Compass" definitivno jedan od filmova na mojoj Must See listi... i onda sam mailala link par frendova... i nakon toga mislila - ajmo vidit jel ko kaj postal na .hr... i onda vidim ovaj post... i...
Ja sam vidio trailer još koncem prošlog tjedna ali sam tek sad poslao linkove frendovima i na forum. Usput sam spojio dviej stare teme o tom serijalu.
Quote:
Jel' ti to mene spijuniras, ha?
Nemreju mi dovoljno platit za to.
Glupinickname is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2007., 23:02   #44
Naravno da je Pullmanovo ljutkasto-čili-papričicasto "obračunavanje" s krščanstvom ili općenito "zlom organizirane religije" retardirano Retardiran je i obračun Johna McClanea sa "zlim h4x0r terroristorzima" u Die Hard 4.0. Pa je film opako jebanje majaka, hippie-ka-yeah motherfucker.

Hoću reć, meni (a svi znamo kakav sam i kako stojim po pitanju Svete Majke Crkve ) je Pullman bio zabavan zbog "internal consistency" priče i zbog moralnosti glavnih likova i tako. Malo mi je new-ageovski i pre commie-pinko-treehugerski at times, ali ono, načelno je fora. Mislim, baš zato kaj je tak sva righteously zajapuren u licu i sav uzmahan i tuče šakom po ... rekao bih Bibliji, ali očigledno nekoj svojoj knjizi, kod mene osobno nije uspio uzrokovat jednu iotu propitkivanja toga je li institucionalizirana religija zla. Dapače, he's a funny, funny guy . But one that writes good shit
__________________
And there's another country, I've heard of long ago, Most dear to them that love her, most great to them that know;
We may not count her armies, we may not see her King; Her fortress is a faithful heart, her pride is suffering;
And soul by soul and silently her shining bounds increase, And her ways are ways of gentleness, and all her paths are peace.
GnothiSeauton is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2007., 22:45   #45
Predobra trilogija, meni osobno jedna od boljih tog zanra.

Ono sto je mene najvise dojmilo su odnosi izmedju ljudi i njihovih daemona. Tako dubok, kompliciran, prozimajuci odnos koji svatko od nas ima kao viziju THE odnosa sa zivotnim partnerom. A zapravo je to odnos sa daemonama koje mi - na ovom svijetu - ne vidimo. I to je onaj djelic mozaika koji nam nedostaje. Radi kojeg smo i usamljeni i tuzni i nevoljeni i pokusavamo to kompenzirati kroz druge ljude, umjesto da se spojimo sa tim nevidljivim dijelom sebe.

Citava ta prica sa daemonama, od njihovog poprimanja oblika, do ponasanja kad netko od njih umire, ili kad dodje do prevelike udaljenosti nekog covjeka i njegove daemone mi je prepredobra.
__________________
Shit happens.
Barca is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2007., 14:47   #46
Quote:
Barca kaže: Pogledaj post
Ono sto je mene najvise dojmilo su odnosi izmedju ljudi i njihovih daemona. Tako dubok, kompliciran, prozimajuci odnos koji svatko od nas ima kao viziju THE odnosa sa zivotnim partnerom. A zapravo je to odnos sa daemonama koje mi - na ovom svijetu - ne vidimo. I to je onaj djelic mozaika koji nam nedostaje. Radi kojeg smo i usamljeni i tuzni i nevoljeni i pokusavamo to kompenzirati kroz druge ljude, umjesto da se spojimo sa tim nevidljivim dijelom sebe.

Citava ta prica sa daemonama, od njihovog poprimanja oblika, do ponasanja kad netko od njih umire, ili kad dodje do prevelike udaljenosti nekog covjeka i njegove daemone mi je prepredobra.
Nekom nedostaje, netko ima. Ja imam baš takav odnos sa svojom Pumom.
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2007., 15:02   #47
Quote:
Begemotica kaže: Pogledaj post
Nekom nedostaje, netko ima. Ja imam baš takav odnos sa svojom Pumom.
Svaka cast
__________________
Shit happens.
Barca is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2007., 14:49   #48
ajme!!! vidjeh trejler, i mislim da će sve tri strpat u jedan film... ono, vidio sam scenu kad hoda lyra po onom zidu ispod kojeg nema ništa, i mislim da je to iz druge ili treće knjige... a ima i oklopljenih medvjeda... a ma kako će samo to sve potrpati unutra?!?! ali inače, čini mi se super trejler, a fora mi je i preobrazba ona, ima jedna scena, kad se pantalaimon preobrazi iz mačke u tigra... a ma ne znam, skeptičan sam prema radnji, ali mi se sviđa izgled...

inače, obožavam te knjige!!!
jaqen h'ghar is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2007., 01:05   #49
7. 12. 2007. je datum filma... Baš me zanima...

Samo da ne dobijemo još jedne Kronike iz Narnije!
Luster_do_poda is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2007., 14:57   #50
Quote:
Begemotica kaže: Pogledaj post
Nekom nedostaje, netko ima. Ja imam baš takav odnos sa svojom Pumom.
Ja imam tri mačke i jednog cucka tak da ne stignem razvijati dubokoumne odnose sa svakim od njih ponaosob. Al evo, sad mi jedan mačak leži u krilu dok ovo pišem i nemrem ga nikak maknut od sebe. Kad sam ga probao skinut, primio se sa svim kandžama za moju trenirku i odbio se pomaknut.
Glupinickname is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2007., 14:58   #51
Quote:
GnothiSeauton kaže: Pogledaj post
Retardiran je i obračun Johna McClanea sa "zlim h4x0r terroristorzima" u Die Hard 4.0. Pa je film opako jebanje majaka, hippie-ka-yeah motherfucker.
The jury is still out on this one. To ću povjerovat tek kad pogledam film.
Glupinickname is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2007., 14:59   #52
Quote:
glupinickname kaže: Pogledaj post
Ja imam tri mačke i jednog cucka tak da ne stignem razvijati dubokoumne odnose sa svakim od njih ponaosob. Al evo, sad mi jedan mačak leži u krilu dok ovo pišem i nemrem ga nikak maknut od sebe. Kad sam ga probao skinut, primio se sa svim kandžama za moju trenirku i odbio se pomaknut.
Ja nisam stekla dojam da prica o svom zivotinjskom ljubimcu.
Opet, mozda me moja mastovita priroda zavarala.
__________________
Shit happens.
Barca is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2007., 15:02   #53
Quote:
Barca kaže: Pogledaj post
Ja nisam stekla dojam da prica o svom zivotinjskom ljubimcu.
Opet, mozda me moja mastovita priroda zavarala.
Kakvo je to onda ime Puma? Tak il nazivaš mačku ili dijete kad očeš da ga tuku u osnovnoj školi. Taj Puma bolje da onda krene na kung fu ili jao si ga njemu.
Glupinickname is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2007., 15:06   #54
Quote:
glupinickname kaže: Pogledaj post
Kakvo je to onda ime Puma? Tak il nazivaš mačku ili dijete kad očeš da ga tuku u osnovnoj školi. Taj Puma bolje da onda krene na kung fu ili jao si ga njemu.
Opet, ne vjerujem ni da se radi o djetetu ili partneru

Ali, kao sto rekoh, mozda zena fakat misli na svoju kornjacu ili tako nesto. Moja masta zna biti skroz poremecena u nekim stvarima.

A kakvo je ime Puma?
mmmmm, jako ugodno
__________________
Shit happens.
Barca is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2007., 18:31   #55
Quote:
glupinickname kaže: Pogledaj post
Ja imam tri mačke i jednog cucka tak da ne stignem razvijati dubokoumne odnose sa svakim od njih ponaosob. Al evo, sad mi jedan mačak leži u krilu dok ovo pišem i nemrem ga nikak maknut od sebe. Kad sam ga probao skinut, primio se sa svim kandžama za moju trenirku i odbio se pomaknut.
Ja imam dva psa, a broj mačaka se varira, a Puma je my familiar i sa mnom je već 10 godina. Ona je divlja šumska mačka, i živi u šumi, iako sa mnom provodi večinu onog vrijemena kad sam kod kući.
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2007., 18:33   #56
Quote:
glupinickname kaže: Pogledaj post
Kakvo je to onda ime Puma? Tak il nazivaš mačku ili dijete kad očeš da ga tuku u osnovnoj školi. Taj Puma bolje da onda krene na kung fu ili jao si ga njemu.
I btw susjedov vučjak koji ima više kila od mene nakon okršaja s njom cijeli dan je cvilio u grmu.
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2007., 00:30   #57
Quote:
Begemotica kaže: Pogledaj post
Ona je divlja šumska mačka, i živi u šumi, iako sa mnom provodi večinu onog vrijemena kad sam kod kući.
Ček, kaj fakat divlja mačka? Kaj toga još uopće ima u Hrvatskoj?
Glupinickname is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2007., 09:28   #58
Quote:
glupinickname kaže: Pogledaj post
Ček, kaj fakat divlja mačka? Kaj toga još uopće ima u Hrvatskoj?
Za širu Hrvatsku ne znam, a u Istri ima. Da vas upoznam?
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2007., 10:21   #59
Quote:
Begemotica kaže: Pogledaj post
Za širu Hrvatsku ne znam, a u Istri ima. Da vas upoznam?
Može! Daj pošalji kakvu sliku da vidimo tu mačku!
Glupinickname is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2007., 10:46   #60
Ona ne da da je fotografiraju, imam samo svoj crtež:
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:45.