Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fantastika (SF, fantasy, horror...)

Fantastika (SF, fantasy, horror...) We create Worlds!
Podforum: A Song of Ice and Fire

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.07.2003., 10:25   #1
Dan Simmons: "Hyperion"

htio bi pročitati toliko spominjanu sagu,pa bi vas zamolio kako redom idu knjige ako imaju podnaslove ili nešto slično
hvala
strider2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2003., 11:29   #2
Hyperion, Pad Hyperiona, Endymion, Uspon Endymiona. Slučajno su mi sve na stolu.
stitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2003., 11:36   #3
a dali se isplati to čitati
mislio sam to pročitati dok čekam da se u knjižnicu ne vrati house corrino --jer to slično tome
strider2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2003., 12:24   #4
Čitam tetralogiju drugi put. Je li to dovoljno?
stitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2003., 12:48   #5
Nemoj uopce pitati dal se isplati. Ja ti mogu samo zavidjeti i jedva cekam dan kad cu zaboravit radnju knjige da ju mogu ponovno citat. Nazalost svega se sjecam jer je fenomentasticna (slican problem imam jos samo s Tolkienovim Gospodarima, samo me film sjebo ).

UZIVAJ!!
Sil is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2003., 21:27   #6
"Endymion" i "Uspon Endymiona" moš slobodno ne pročitat. Jedina im je svrha da pokvare prve 2 knjige.

S druge strane "Hyperion" i "Pad H..." su remek-djela.
Nephrite is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2003., 09:07   #7
Na netu sam pronaso Hyperion 5 - Orphan of the Helix i ne znam kaj je to? Kaj Simmons pise i petu knjigu, mislim... moze napisat jos 10, wtf??
Sil is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2003., 20:46   #8
Koliko se sjećam Helix su bili oni ljudi što su živjeli u trostrukom braku. Možda je to (zapravo ako se dobro sjećam) kratka priča o njima.


Simmons trenutno piše Illium. Prvi dio SF duologije kojima obrađuje Homerove epove u svemiru. To su u biti jedine knjige koje s nstrepljenjem očekujem. Simmons je po meni najjači pisac posljednjih 15 godina.
Nephrite is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2005., 10:56   #9
di to

na kojoj si to stranici vidio]
__________________
Sinoć, vraćajući se kući, ušao sam u pogrešno dvorište i udario u drvo koje nemam.
beljo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2005., 10:59   #10
procitaj

neces se razocarat i nije istina da su zadnje dvje knjige pokvarile stvar.
Ljubav nas pokrece to je pouka
__________________
Sinoć, vraćajući se kući, ušao sam u pogrešno dvorište i udario u drvo koje nemam.
beljo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2005., 13:10   #11
Quote:
Sil kaže:
Na netu sam pronaso Hyperion 5 - Orphan of the Helix i ne znam kaj je to? Kaj Simmons pise i petu knjigu, mislim... moze napisat jos 10, wtf??
to je kratka priča o onim amoneum spectrum helix ljudima ili kako se već zovu
__________________
Past Revelations,
my true dominion.
red helmet is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2005., 12:43   #12
Hyperion

Prve dvije knjige su mi možda i najbolja SF djela koja sam ikada držao u ruci
Endimion Prvi knjigu tog serijala sam još i pročitao, na sredini druge sam od svega skupa odustao...

Ili da to kažem ovako... Koliko su mi prve dvije dobre toliko su mi druge dvije loše
__________________
VIŠE MESA U BUREKEEEEEEE!!!
Legion drinks his weight, drinks like Richard Burton, dance like John Travolta, now
Legion is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2005., 16:01   #13
viš, ja to nikad nisam percipirao kao četiri odvojene knjige već jedno cjelovito djelo. i smatram da je to najkvalitetniji SF ikad napisan.
__________________
n/a
paučko is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2005., 18:27   #14
Quote:
paučko kaže:
viš, ja to nikad nisam percipirao kao četiri odvojene knjige već jedno cjelovito djelo. i smatram da je to najkvalitetniji SF ikad napisan.
Slažem se!
 
Odgovori s citatom
Old 27.09.2005., 19:03   #15
Quote:
sety kaže:
Slažem se!
__________________
The Answer to the Great Question Of Life, the Universe and Everything Is...
Forty-two
Bozidar is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2005., 11:15   #16
Slažem se svama da je knjiga dobra, ali meni je ipak bolji Gibsonov Neuromancer.
__________________
Yo!
Prijatelj tvoje mame is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2005., 22:54   #17
Vidim da je svi hvale , ali stas kad je knjiga/ep zakon.Valjda Simmons nije crko nek napise jos koji nastavak
F.Uriel is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2010., 23:09   #18
bok svima, evo mislim frendici kupit Hyperiona, ali ne znam da li da uzmem u hrvatskom prijevodu ili na engleskom? negdje sam cula da je nas prijevod dosta los, pa me zanima je li to točno
murcielago is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2010., 23:14   #19
Quote:
murcielago kaže: Pogledaj post
bok svima, evo mislim frendici kupit Hyperiona, ali ne znam da li da uzmem u hrvatskom prijevodu ili na engleskom? negdje sam cula da je nas prijevod dosta los, pa me zanima je li to točno
Ako ti frendica čita engleski, kupi joj na engleskom.
__________________
···•••··· That’s an easy guess. I’m clearly an annoying person and have problems with both genders. ···•••··· Soulless minion of orthodoxy ···•••···
Pušenje je ovisnost, a pušači smrde. ···•••··· Words to live by: Nie mój cyrk, nie moje małpy. ···•••··· hr.wikipedia i kriplovi ···•••··· 2D:4D = 0.863
···•••··· Detektor sarkazma, razrađen, uščuvan, svježe kalibriran, s atestom, povoljno prodajem ili mijenjam za artikl po dogovoru. ···•••···
Lastan is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2010., 12:14   #20
da i mene duze vremena zanima ova saga pa ako ima netko volje neka malo vremena neka kaze par rijeci o tom svijetu i likovima
magnum8 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:04.