Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.08.2009., 14:23   #221
Quote:
zekoslav095 kaže: Pogledaj post
Je, ali u Lidlu i kupuju ljudi koji zele proci sto jeftinije.

Moj stari tamo navrati povremeno jer mu je na putu do posla. Kupio je nedavno nekakav cudan sladoled sa deklaracijom na cirilici ,okusa šlaga, upakiran u (kak moj stari to zove) "rusko pakiranje". Kaze da su takve kupovali sezdesetih u bivsoj SFRJ
Kaj se tiče sladoleda, lidl ima najbolji sladoled od karamele i onaj s grožđicama i kikirikijem, čak mu ni ledov nije do koljena
__________________
ex load katfile upstore filejoker
EasyOn is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2009., 16:01   #222
Bojim se da bi ovaj Konzum (Agrokor) mogao doživjeti sudbinu Mercatora da ga velika većina ljudi počinje izbjegavati i to iz više razloga. Miče brandirane hrvatske marke (Gavrilović, Klara...)
prodaje meso "no name" porijekla, pitaj Boga otkud a da ne govorim o plaćanjima dobavljačima. Kad bih na blagajni rekao da ću im platiti za 250-360 dana mislili bi da sam lud a kad oni tako rade to je normalno. Bye, bye Konzum.
dkoli45 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2009., 18:12   #223
U četvrtak je otvoren u Trogiru novi Lidl, a Konzum je bio poluprazan. U srijedu sam primijetila da je počeo smanjivati cijene na većini proizvoda.
Inače je poznato da Todorić za vrijeme sezone poveća cijene, a onda ih na jesen smanjuje.
Neki su primijetili da cijene u dućanima Konzuma variraju. Npr. u Okrugu Gornjem (taj je sada zatvoren) je cijena sira u listićima bila 16,99 kuna, a onome u Trogiru (samo je jedan dućan) 13,99.
Još da otvori i novi veliki Kerum, Konzum će u Trogiru garant propast.
__________________
Puno te jube volin, punooo....
Eshyy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2009., 13:57   #224
Konzum me u Makarskoj vidi samo ako mi nestane Lavazza kave jer je Kerum i Tommy ne drže-zašto??Inače je kupujem u Splitu u Emmezetti. Obavezno prije lita podignu cijene,a onda na kraju daju na sva zvona nekakva sniženja,a to je u stvari vraćanje na staro(mada nisam baš sigurna da se vrate na staru cijenu).Inače,koliko sam vidila i čula,smanjio mu se broj kupaca ovde,ljudi radije idu Keruma i Tommyja,tako da je čak bilo govora da je prodao SuperKonzum nekim Francuzima.A i oni dućani unutra se svako malo zatvaraju koliko im dobro ide!
Makar is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2010., 18:05   #225
U subotu sam u Konzumu kupila po akcijskoj cijeni 1kg svinjskog buta.Mesar mi je meso samljeo i jučer smo radili pljeskavice za ručak. Kod mješanja meso se užasno lijepilo za prste, ali pravi horor je nastao kad smo počeli peći na roštilju. Prvo se užasno napuhnulo, zatim splasnulo a izvana je poprimilo neku poluplastičnu opnu, tako da se savijalo poput gume. Apsolutno nejestivo...
Da li je itko imao takvih iskustava i o čemu se tu radi? Možda o nečemu u čemu je meso bilo konzervirano?
Mile-Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2010., 11:22   #226
Konzum vara kupce na više načina, a zašto kažem samo konzum, zato što je to istina. Imaju najjače državno kumstvo i povezanost sa bankama i tako uništavaju postojeću konkurenciju gdje god stignu, naročito u manjim sredinama. Skupi su, jako skupi kad se uzme u obzir da njihova ''akcijska'' razno razna dobra ne zadovoljavaju pravilnike o kakvoći i vijeku trajanja EU, pa otkupljuju to polutrulo meso i tu ga prodaju nama jer naša država nas kupce takvim zakonima ne štiti. Svima je bitna lova. I tako sam išla istraživati gdje da ja kupim nešto više mesa za sušit i pao je Tommy i Mercator. Oboje dobavljaju iz slavonije, barem je tada bio slučaj. I takvih situacija ima mali milijon. Primjerice, živcira me što plasiraju svoje K-plus proizvode kao da su hrvatski, a 80% i više je sve uvoz vjerovatno u rinfuzi koji samo mijenja ambalažu. Još bi željela napomenuti da strani dućani, poput spara, lidla itd. imaju već uhodan biznis po pravilima EU, a Konzumovac radi na domaćem terenu kak hoće. U tom slučaju moram reći da nije isti slučaj sa svim proizvodima, neki EU proizvodi su puno lošije kvalitete od naših i na nekim područjima imamo strože propise (npr. količine aditiva i sl.). A šajze je što kupac nije zaštićen, i nema saznanja o takvim stvarima, i tu je država kriva jer nas je dužna informirati. Tj. dužna je svojim instrumenitma utjecati na lance da nas MORAJU informirati o svojim proizvodima i štititi NAS a ne Todorića. Isto tako, država je najveći kriminalac kad dozvoljava Todoriću da i ono što otkupljije od hrvatskih gospodarstava radi na najlihvarskiji način. Primjerice, požalio mi se jedan vlasnik male proizvodnje peradi da mu Todorić ima odgodu plaćanja od 6mj. na piliće koje kupuje od njega! Kaj je to u redu? Da jedan multimilijarder stigne još 100 puta okrenut lovu dok ovaj jadnik muku mući sa plaćanje struje, hrane itd...Tak vam to funkcionira ljudi moji, živjela hrvatska!
Lotta_la is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2010., 11:48   #227
Quote:
felicidade kaže: Pogledaj post
Čitam temu i vidim da su i drugi iskusili njihove muljavine s cijenama. Neki dan ušla sam u Konzum, u kvartu gdje sam prije živjela (u to vrijeme bio je to neki privatni dućan, kasnije pretvoren u Konzum). Vidim da su na akciji Kplus jaffa keksi, koji su stvarno jednako dobri kao i svi drugi. Ispod je uredno pisalo da se duplo pakiranje može kupiti po cijeni jednostrukog, tj mislim 4,99. Uz to kupila sam i jedne žvakaće koje koštaju pet kuna. Pripremim iz svog sitniša devet kuna, kad mi baba na blagajni kaže - 16,99. Što znači, da je veliko pakiranje keksa bilo 12kn, dakle puno više nego kraševi jaffa keksi u bilokojem dućanu. Gamad jedna, lažu i za te "akcije". A kakva jesam (dobrica) bilo mi je neugodno bilošto reći i to sam uredno platila...

Ali Konzum me više neće vidjeti. Sve im je skuplje nego drugdje. Preferiram Mercator, Plodine i Billu.
Konzum većinu akcija ima samo u Super konzum prodavaonicama, onim velikim a ne kvartovskim. To je marketinški trik. Kvartovski su uvijek puno skuplji i imaju drugačije akcije pa tko tamo kupuje nek provjeri na koje se dućane odnose.
Lotta_la is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2010., 13:15   #228
pa zašto onda prodaje konzumu a nekom drugom lancu ?
inače odgoda plaćanja je vjerojatno samo kod nas tog vani nema jel tako ?
nego imaju meso iz vana,a kupuju i od tvog prijatelja ?
jel onda imaju meso iz hr ili ne

ali je ipak taj mali konzum jeftiniji od malog privatnog 20m dalje
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2010., 13:46   #229
Redovito kupujem meso u Konzumu i nikad nisam imao baš nikakvih zamjerki... polutrulo meso
od kud ti to? Ok, uvijek postoji mogućnost da nešto čemu je istekao rok slučajno ostane na polici... ja to nisam nikad doživio ali u tolikom broju prodavaonica vjerovatno se negdje dogodi takav propust...

Meni je meso koje kupujem u konzumu bolje od mesa od bilo kud drugdje...

I poznato je da su mali konzumi skuplji od Super konzuma, ali kako je i killer rekao i ti "mali konzumi" su još vuijek jeftiniji od malih kvartovskih prodavaonica...
__________________
VIŠE MESA U BUREKEEEEEEE!!!
Legion drinks his weight, drinks like Richard Burton, dance like John Travolta, now
Legion is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2010., 15:49   #230
Quote:
Legion kaže: Pogledaj post
I poznato je da su mali konzumi skuplji od Super konzuma, ali kako je i killer rekao i ti "mali konzumi" su još vuijek jeftiniji od malih kvartovskih prodavaonica...
Jest, zato u mojoj zgradi bez problema žive 2 mala dućana + koka već godinama uz mali Konzum i malo veći Konzum u susjednoj zgradi doslovno 20 m dalje
clouseau is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2010., 17:59   #231
Quote:
Legion kaže: Pogledaj post
Redovito kupujem meso u Konzumu i nikad nisam imao baš nikakvih zamjerki... polutrulo meso
od kud ti to? Ok, uvijek postoji mogućnost da nešto čemu je istekao rok slučajno ostane na polici... ja to nisam nikad doživio ali u tolikom broju prodavaonica vjerovatno se negdje dogodi takav propust...

Meni je meso koje kupujem u konzumu bolje od mesa od bilo kud drugdje...

I poznato je da su mali konzumi skuplji od Super konzuma, ali kako je i killer rekao i ti "mali konzumi" su još vuijek jeftiniji od malih kvartovskih prodavaonica...
Ni ja nisam dosad imala prigovora na meso. Ali eto, one ispečene pljeskavice stoje skoro 2 tjedna na sobnoj temeperaturi, a nisu promijenile miris. Baš me zanima do kad??? Konzervirano do neba...
Znam da više po akcijskoj cijeni ne kupujem!!!
Mile-Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2010., 09:56   #232
Konzum prljavo laže u reklamama.
Primjerice da je: "Najjeftiniji, a domaći."
Domaći je samo vlasnik, proizvodi baš i nisu. Istina je da ima domaćih proizvoda, ali čini mi se da ih je manje nego u drugim dučanima, a kada bi izbacili agrokor proizvode, postotak naših proizvoda u konzumu bi bio zaista nizak.
Što se najjeftinijeg tiče to definitivno nije istina. Često sam u Konzumu, Billi i Kauflandu i vidljivo je da su Konzumove cijene nešto više (recimo 5%) za veliku većinu proizvoda. To se posebno vidi na važnijim artiklima (mlijeko, meso, kruh). Razlika u cijeni je od nekoliko 10-aka lipa do nekoliko kuna, ovisno o proizvodu.
__________________
Domo
d0m0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2010., 21:57   #233
U Konzumu vjerovatno niti ne postoji proizvod koji ne završava sa 99 lipa,u boljem slučaju kuna.
Isto tako gotovo nikad ne dobiješ natrag točan iznos sitniša kod njih.
zacky is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2010., 12:19   #234
Quote:
Mile-Zg kaže: Pogledaj post
Ni ja nisam dosad imala prigovora na meso. Ali eto, one ispečene pljeskavice stoje skoro 2 tjedna na sobnoj temeperaturi, a nisu promijenile miris. Baš me zanima do kad??? Konzervirano do neba...
Znam da više po akcijskoj cijeni ne kupujem!!!
Daj nemoj bulaznit... pljeskavice dva tjedna na sobnoj temperaturi ... nisu promijenile miris ... da stvarno dva tjedna stoje na sobnoj temperaturi promijenili bi i miris i boju i već bi ti crvi išli van iz njih...
__________________
VIŠE MESA U BUREKEEEEEEE!!!
Legion drinks his weight, drinks like Richard Burton, dance like John Travolta, now
Legion is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2010., 12:55   #235
Quote:
Legion kaže: Pogledaj post
I poznato je da su mali konzumi skuplji od Super konzuma, ali kako je i killer rekao i ti "mali konzumi" su još vuijek jeftiniji od malih kvartovskih prodavaonica...
Ovo je istina. Tu blizu mene ima jedan Konzum i neki dućan Prehrana (tako se zove, čini mi se). Uglavnom, ta Prehrana je skupa k'o sam vrag Nevjerojatno da su u odnosu na Konzum cijene za neke artikle više za čak 7 kn.

Uglavnom, kod njih kupujem ako baš moram tipa, jedan artikal. Za sve ostalo idem u Konzum jer mi je dosta jeftinije, iako je i Konzum skup. Nažalost, nemam baš izbora tu. A više od cijena, kod Konzuma me smeta ograničen izbor marki.
__________________
x
Elektra is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2010., 11:10   #236
Quote:
KILLERDOG kaže: Pogledaj post
pa zašto onda prodaje konzumu a nekom drugom lancu ?
inače odgoda plaćanja je vjerojatno samo kod nas tog vani nema jel tako ?
nego imaju meso iz vana,a kupuju i od tvog prijatelja ?
jel onda imaju meso iz hr ili ne

ali je ipak taj mali konzum jeftiniji od malog privatnog 20m dalje
Pa tako sam i napisala kao i što kažeš. Imaju malu ponudu od naših lokalnih dobavljača i po njima gaze kak stignu. Zašto mu prodaje? Zato što nema kome, gospodarstvo nam je u komi! I šta on jadan može, mora dizat kredite da bi pokrio troškove u tom razdoblju od pola godine jer mu ovaj ne plaća. A Todorić to zna pa ih sve iskorištava. Mislim da ti je bilo dnevniku neki dan o katastrofalnoj odgodi plaćanja kod nas u usporedbi sa europom. Bolje opet pročitaj moj post jel me pitaš neke stvari koje nisam izjavila. A što se odgode plaćanja tiče, ti da si mali privatnik kao neki ovdije vidio bi na svojoj koži da se odgode na tebe ne odnose, sve moraš platiti i unaprijed po predračunu, a onda drugi veliki imaju odgode od pola godine. Mislim da to nije realno niti u redu. Naravno da poduzeća koja posluju duži niz godina dogovaraju odgodu plaćanja, pregovaraju i sl. Ali toga u ovom slučaju nema, uzmi ili ostavi sistem, jel
Lotta_la is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2010., 12:41   #237
Quote:
Legion kaže: Pogledaj post

I poznato je da su mali konzumi skuplji od Super konzuma, ali kako je i killer rekao i ti "mali konzumi" su još vuijek jeftiniji od malih kvartovskih prodavaonica...
U mom kvartu je najjeftiniji mali Gavranović, oni u svim malim dućanima imaju i onu svoju marku Ultragros. Tamo je puno jeftinije kupiti primjerice kruh, mlijeko, brašno, ulje i ostale osnovne namirnice nego u ostalim malim dućkasima u mom kvartu. I tak je fini njihov kruh, njam, najm. A tek krafnice. Tak da nije uvijek slučaj. Ali znam da u nekim kvartovima nije ista priča, nemaju neki izbor.
Lotta_la is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2010., 13:26   #238
Quote:
Lotta_la kaže: Pogledaj post
Pa tako sam i napisala kao i što kažeš. Imaju malu ponudu od naših lokalnih dobavljača i po njima gaze kak stignu. Zašto mu prodaje? Zato što nema kome, gospodarstvo nam je u komi! I šta on jadan može, mora dizat kredite da bi pokrio troškove u tom razdoblju od pola godine jer mu ovaj ne plaća. A Todorić to zna pa ih sve iskorištava. Mislim da ti je bilo dnevniku neki dan o katastrofalnoj odgodi plaćanja kod nas u usporedbi sa europom. Bolje opet pročitaj moj post jel me pitaš neke stvari koje nisam izjavila. A što se odgode plaćanja tiče, ti da si mali privatnik kao neki ovdije vidio bi na svojoj koži da se odgode na tebe ne odnose, sve moraš platiti i unaprijed po predračunu, a onda drugi veliki imaju odgode od pola godine. Mislim da to nije realno niti u redu. Naravno da poduzeća koja posluju duži niz godina dogovaraju odgodu plaćanja, pregovaraju i sl. Ali toga u ovom slučaju nema, uzmi ili ostavi sistem, jel
ja jesam mali privatnik,i kod mene nema odgode plaćanja,štoviše dio ili sve treba avanso ići
čuj država je kriva za periode,jer oni to i diktiraju podosta
jel todorić kriv što to može? ako si ti privatnik,trebala bi znati da je svima nama zarada na prvom mjestu i da što smo jači imamo bolju poziciju za pregovore.
kako nema drugih,nisi li ti rekal u postu da ima i mercator,billa,itd.

i nije samo manja količina iz hr,nego preko 70%

i ja isto kupujem u privatnoj pekari koja mi je dalje od konzuma,jer imaju bolji kruh i jeftiniji
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona

Zadnje uređivanje KILLERDOG : 01.02.2010. at 13:36.
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2010., 20:51   #239
Quote:
Legion kaže: Pogledaj post
Daj nemoj bulaznit... pljeskavice dva tjedna na sobnoj temperaturi ... nisu promijenile miris ... da stvarno dva tjedna stoje na sobnoj temperaturi promijenili bi i miris i boju i već bi ti crvi išli van iz njih...
Ne moram ja bulaznit, Legion....dokaz je tu na tanjuru, jedino je malo plastičniji nego prvog dana, a evo prošlo je 15 dana. Ako želiš slikom te mogu uvjerit.
Inače, 35 godina brinem o prehrani svoje obitelji i jako dobro znam šta je meso i kako izgleda 1. i 15. dana,ne moraš mi to objašnjavati, ali to NIJE meso.
A ti, ako voliš kupuj i dalje, ja NEĆU, pa jednog dana kad se razboliš sjeti se nečijeg bulažnjenja.
Sretno!
Mile-Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2010., 21:24   #240
Okrenuo mi se želudac kad sam vidila plisnavo Pik-ovo meso u frižideru. Bljak.
zamantana is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:12.