Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fantastika (SF, fantasy, horror...)

Fantastika (SF, fantasy, horror...) We create Worlds!
Podforum: A Song of Ice and Fire

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.05.2007., 13:47   #1
A Nightmare on Elm Street serijal

Nightmare on elm street serijal sam jednostavno volio kako klinac i dan danas mi je najdraži serijal uz Evil dead. Pa sam pokrenuo ovaj topic da ćujem kaj mislite o serijalu o Freddy Krugeru. Evo kaj ja mislim

1. Meni je ovo najbolji slasher ikad, odlića ideja s dobrom izvedbom (režiro ipak Wes Criven),dobra gluma (posebno Robert Englund kao Freddy ),solidni killovi pamtim onaj još s Johnny Depp u krevetu. I najbolji horror ubojca i meni negativac ikad u horror filmu. Jedino je kraj malo .

2. Ma ok je ali mi je najlošiji dio u serijalu . Glavni lik vrišti ko cura pleše po sobi, ide u gay bar mislim . Režija je solidna no scenarij je iskreno bedast u par slućajeva papiga koja pošizi i napada ljude a kasnije odjednom izgori. No bar je zabavan i da se malo gledat i killovi nisu loši.

3. Meni najbolji nastavak svakako sam imao najviše zabave gledajući ovaj dio. Prića i ideja je dobra ,režija solidna , a ima i par dobrih fora .

4. Zabavan dio s dobrim smrtima. Pogledati se svakako da.

5. Ma glupi dio sa rođenim djetetom, pomalo djetinasti efekti, ali zabavne smrti, naročito onaj na motoru i još par stvari.

6. Ma malo je scenarij lobav i efekti predjetinjasti i režija je slabija nego u prošlim djelovima. No smrti i scene s freedyem su zabavne i . Kad se samo sjetim scene kad igra na nintendu . Ma zabavan je barem .

7. Svakako jedan od najboljih djelova. Odlična ideja i par sjajnih scena , odlićna režija i gluma. Malo mi je falilo starog štiha iz serijala no ovo je po meni treći najdraži dio u serijalu.
michael_x is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2007., 15:47   #2
ja bi to sve ponovno rado gledala, al ne znam gdje da nabavim.
__________________
čak i sunce ima pjege
Dalje krunice od moje vunice
:Serek:
The White Rabbit is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2007., 16:25   #3
Ja sam gledao 1,2,3 i 6
1 vrlo dobar, ozbiljan? Ona smrt u krevetu je ludilo
2. Manje vise, sjecam se scene u skolskom autobusu, meni mnogo dobra
3. najbolji dio i prvi sto sam gledao. Volim na slican nacin kao alien 2. dio.

6. komirao sam se kad sam vidio ono sa nintendom

Meni jedan od najdrazih horora (ali ih nisam mnogo gledao). Freddy rula.
__________________
Moj dan je okončan; napuštam Evropu. Morski vazduh sažeći će mi pluća, preplanuće me izgubljena podneblja. Plivati, gnječiti travu, loviti, nadasve pušiti; piti pića žestoka poput kipuće kovine - kao što činiše oni dragi preci oko vatri. Vratiću se gvozdenih udova, tamne puti, oka besomučnog: po mojoj obrazini, ceniće da sam soja jaka. Imaću zlata: biću dokon i surov.
Tyler is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2007., 17:10   #4
Freddy Krueger je idol moje mladosti.

1 dio): Legenda
2): Tada glup, sad simpatičan.
3): Odličan
4): Onako... zgodan.
5): Tja... ali dobro, Freddy je to, pa ajde, nema veze što je glup.
6): Bezveze .

(6 nastavak je u kinu bio 3D film.
, (Samo djelimično, tj. završni obračun )
Prije filma dobilo se 3D naočale i uputstvo: «Kada glavna junakinja u filmu stavi 3D naočale, i vi stavite svoje naočale."
U filmu je stavljanje 3D naočala bio dio zapleta: kada junakinja u snu stavi 3D naočale, to je simbolična gesta koja joj omogučuje da vidi nešto u snovima čime može srediti Freddyja.
Tada počne završni obračun koji je u «3D tehnici» od koje boli glava.)

«Wes Craven's New Nightmare» je . To uopče nije dio serijala, nego metafilmska fora u kojem demon koji je preuzeo lik Freddyja progoni glumce koji su glumili u prvom «Nightmareu». Sjajno!
Tomislav B is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2007., 22:44   #5
ma meni su 1,3,7 odlićni i klasike
4 vrlo dobra
2,5,6 -manje više ok loš scenarij je u svima freddy spašava film svojim forama
Freddy vs jason ovaj sam zaboravio - ma ok fali malo šore i u pozornosti su samo oni klinci i morala se on žena mješat u fajt na kraju . Ćak mi se freddy malo ćinio slabim usuprot prošlim djelovima straha u ulici brjestova. Nije rekao ništa posebno osim ellcom to my world bitch i killovi su slabi od jasona i freddya . Fajt je komićno izveden freddy kao neki japanac iz kung fu filma lema Jasona a Jason tu kao neki vitez ili gladijator spor prima udarce. Ćak je i kraj bedast pa ne otkriš ko je pobjedio . No po meni freddy ga je

Namjeravaju napraviti film o tome kako freddy je postao ta stvar iz noćnih mora nešto više kao tcm begining ili hanibal rising . to me iskreno veseli jer ga već dugo nisam vidio u kinu . No nadam se da će biti puno bolje nego tcm begining ili hanibal rising jer to su bili filmovi za .
michael_x is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2007., 23:00   #6
najbolji mi je prvi dio, a najzabavniji 6. dio.

1,2, freddy's coming for you
3,4, better lock your door
5,6, grab your crucifix
7,8 better stay up late
9,10, never sleep again

__________________
sex bez kondoma i zvijezda iz hong konga
dane18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2007., 16:24   #7
1. E tu je sve počelo. Glavni upečatljivi negativac, žrtve, originalna ideja, humor i citati, scena u krevetu, zabavni killovi. A kraj je zapravo bio prostor za novi nastavak, kao i za friday the 13th, ona scena sna su dodali distributori za nastavke.

2. ovaj nastavak je bio tako loš da ga čak i Wes craven mrzi, i da kaže da nema nikakve veze s ovim filmom. Freddy kruger se čak i premalo pojavljuje, i onda u onoj blesavoj sceni kada ubija mlade, kao da pustite krvoločnog psa pred ovce. A i osjeća se gay štih, svi dečki su goli. Ima tu par dobrih fora, ali svejedno, ovo je najlošiji u serijalu.

3. E tu je već dobio metarmofozu i izgovarao legendarne citate. Kao kada se štreber pretvori u čarobnjaka i baca magiju na njega, a freddy ga zgrabi: dobar si, mali, ali ja ne vjerujem u bajke. Ima čak i više odlično bizarnih smrti poput lutkarskih vena. A niti kraj nije tako loše napravljen, dobra ideja u stilu supernatural.

4.E tu se već počeo preobražavati u slasher, zabavne scene smrti, dobra ideja, slasher tematika...

5.tu su se već promijenili efekti, ludnica sa scenom na motoru iako je doista malo djetinasto + završnica s dječakom.

6.scenarij je naivan, ali cijeli film je kao neka zajebancija u stilu crtića. Hrpa zabavnih scena, ludih likova, scena s nintendom ili završetak.

7.E ovo se zove originalnost. Luda ideja spojiti film i stvarnost, kao da je freddy doista stvaran lik. iako ima fora iz originala, odličan nastavak.

8. http://movieworld.blog.hr/arhiva-200...tml#1622710253

Hm, mislim da ću pogledati maraton A nightmare of elm street.
Constantine is online now  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2007., 22:32   #8
Meni dobar serijala. Orginal je vlo orginalan i odlićno izveden ali kraj je malo ali ne uništava film .

Dvojka mi je bila loš nastavak. Glupi likovi i par nelogićnih scena . Krivim scenariste za ovaj film režija je bila ok.

Trojka je meni bila jako zabavna i možda bolja od orginala. Par dobrih killova poput onog sa žilama i televizorom. Ovde je već viđen onaj humoristićan štih što mi ne smeta previše u filmu jer ima po meni dosta dobre fore. Ćak je i lik Freddya poćeo bio žešći i fora .

Četvorka je meni dobra no malo je po meni ipak pretjerala s ludostima. Naćin na koj se Freddy vrati mi je bio glup: pas piša vatru i otvori se zemlja i izađe Freddy.
No film je jako zabavan i ima dobra komićna ubojstva pa mi nije loš nastavak.

Peticu nisam gledao

Šestica je bila preblesava i scenarij je naivan. No ovo je po meni bio jako zabavan nastavak sa ludim killovima koji su me užasno . Nije nekaj no bolji od dvojke

Sedmica je uz 1 i 3 dio meni odlićna. Svakako je po meni najmraćnija i najstrašnija film u serijalu. Ideja je odlićna i a izvedba je isto dobra . Film gubi komićne štihove i ozbiljan je ko orginal.

Freddy vs Jason je manje više za fanove obadva serijala. Odlićan fajt , solidna prića no ponekad scenarij i likovi su nezanimljivi u ćemu je i problem jer na kraju je fajt prekinut i ne znamo ko je pobjedio. Po meni se ćinilo da je Jason.
Metal Snake is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2009., 19:47   #9
Meni je Nightmare on elm street jedan od najboljih horor serijala uz Friday 13th naravno. Nightmare on elm street kolekciju sam prije neka 2 tjedna skinuo s neta i odusevio se ponovnim gledanjem najstrasnijeg lika moje mladosti... Slazem se s vasim komentarima u vezi nastavaka; 2 i 6 dio bili su malo lošiji u odnosu na druge... A šta se tiče Freddy vs. Jason film mi je prva liga, ono, ima akcije, humora, priča mi je sroz ok, za bacit mozak na pasu i jednostavno uzivat....)
Jason Voorhees is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2010., 03:31   #10
Sve osim prvog dijela je totalni trash.
LordOfGod is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2010., 16:37   #11
Jel gledao tko ovaj novi remake? Jel valja kaj? Po traileru mi izgleda dobro...
__________________
Ko ne voli životinje ne voli ni ljude!
strijelčic@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2011., 16:53   #12
A Nightmare on Elm Street (franchise) -moje ocene-

A Nightmare on Elm Street (1984) - 9/10
A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge (1985) - 6/10
A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors (1987) - 8/10
A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master (1988) - 7/10
A Nightmare on Elm Street 5: The Dream Child (1989) - 7/10
Freddy's Dead: The Final Nightmare (1991) - 5/10
New Nightmare (1994) - 3/10
Freddy vs. Jason (2003) - 4/10
A Nightmare on Elm Street (2010) - 2/10



Freddy's Nightmares (TV Series 1988–1990) - nisam gledao
__________________
One day, we won't be able to close our eyes anymore.
Jacob J. Harper is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2015., 12:58   #13
Baš ponovno gledam cijeli serijal, Dream Warrios je jako dobar, dobru priču ima, najbolje mi je kad se Nancy tek pojavi i nastavi riječi pjesme,
i kaže 'nemoj nikad zaspati' i kasnije kad je Kirsten uvuće u svoj san ... Dream Master mi je isto dobar ... jedinica naravno

samo nisam siguran jesam li gledao Wes Craven New Nightmare's .. još mi je samo taj ostao.



a soundtrack kako je tek dobar

dokken-dream warriors HQ
Stranger FX is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2017., 05:35   #14
Moje skromno misljenje je da je treci dio najbolji u seriji, tj. da ima najbolju radnju, koliko god je to moguce reci za filmove ove vrste.

Drugi mi je najdrazi zato sto ne pretendira da bude vise od obicnog slashera. Osim toga Krueger nikada nije bio strasniji kao ovdje. Film odudara od ostalih u seriji tako da ovaj put svoje zrtve ne ubija u njihovim snovima nego preuzima kontrolu nad glavnom likom. Tu su naravno i implikacije da je Jesse gay sto je donekle cak komicno. Citav film je fakticki Jessejev coming out.

Prvi je uzasno precijenjen, vjerojatno zbog toga sto je prvi i naravno djelo kreatora serijala, Cravena. No The Serpent and the Rainbow je daleko bolji Cravenov film.

Ostali dijelovi su cisto smece.
Freidenker is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2018., 13:12   #15
Serijal sam voljela gledati kao klinka u nižim razredima osnovne škole i ostala mi je upečatljiva scena kada se Freddy nadvije nad bolnicu i "upravlja" djetetom kao s lutkom na konce.

Cijeli serijal sam ponovno odgledala tijekom studija i tada mi je ostavio dojam dosadnjikavih filmova.

Izgleda da mi se pojam "strašnog" u tih 15-ak godina drastično promijenio pa su mi sada filmovi poput "Kruga" ili Kingovog "1408" ono što je nekad bio Freddy.
Ime Prezimenko is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2018., 19:05   #16
Thumbs up

Quote:
Stranger kaže: Pogledaj post
Baš ponovno gledam cijeli serijal, Dream Warrios je jako dobar, dobru priču ima, najbolje mi je kad se Nancy tek pojavi i nastavi riječi pjesme,
i kaže 'nemoj nikad zaspati' i kasnije kad je Kirsten uvuće u svoj san ... Dream Master mi je isto dobar ... jedinica naravno

samo nisam siguran jesam li gledao Wes Craven New Nightmare's .. još mi je samo taj ostao.



a soundtrack kako je tek dobar

dokken-dream warriors HQ
moze li mi neko reci u kom je nastavku scena u kojoj se ručica od pipe za vodu pretvara u Fredijevu šaku??
tkktamara3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2018., 19:56   #17
Quote:
tkktamara3 kaže: Pogledaj post
moze li mi neko reci u kom je nastavku scena u kojoj se ručica od pipe za vodu pretvara u Fredijevu šaku??
A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors, negdje na početku filma, mislim da bi to trebalo biti ovo negdje oko 1:50 u videu:

Parvis is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2018., 00:22   #18
iz 6. dijela serijala - pjesma

Samantha fox - now i lay me down

https://www.youtube.com/watch?v=IutXLjkw9IM
__________________
Awakening
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:57.