Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.10.2011., 13:22   #1041
Quote:
b.ana kaže: Pogledaj post

sjeti se samo da nam je san bio ući u 37tt,ja još 3 dana i živci se polako oporavljaju!sad novi cilj:38tt
što se tiče prirasta bebe,i moja je malo manja,ali ja ne brinem,bitno mi je da napreduje razvoj,a mama se svim silama trudi da se malo debljamo,ali očito nešto krivo radim jer sve ode u maminu guzu
Hm, imam istu tehniku debljanja bebe, i moram priznati da sam polučila isti rezultat kao i ti Ne znam gdje griješimo?

Meni je ok to što je beba malo manja, nismo ni mm ni ja veliki, ali definitivno nije dobila preporučenih 230 gr tjedno u ova 2 tjedna...nego upola toliko...

A jebat ga, valjda ćemo lakše rodit. Bio bi red.
kaktusic is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2011., 13:48   #1042
Quote:
kaktusic kaže: Pogledaj post
Hm, imam istu tehniku debljanja bebe, i moram priznati da sam polučila isti rezultat kao i ti Ne znam gdje griješimo?

Meni je ok to što je beba malo manja, nismo ni mm ni ja veliki, ali definitivno nije dobila preporučenih 230 gr tjedno u ova 2 tjedna...nego upola toliko...

A jebat ga, valjda ćemo lakše rodit. Bio bi red.
moj malac se rodio u 38. tjednu, a od 33. tjedna do poroda dobio je svega 400gr. dr. hafner je rekao dovoljno da se beba razvija i nije bilo nikakvih problema. na kraju se rodio s 2200gr. porod je bio super brz i lagan, sjedila sam 2 sata nakon poroda, a 3 sata kasnije i hodala. puno smo papali i brzo rasli.
nemoj brinuti, bitno da dobiva nešto.
rossi79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2011., 13:58   #1043
Quote:
rossi79 kaže: Pogledaj post
moj malac se rodio u 38. tjednu, a od 33. tjedna do poroda dobio je svega 400gr. dr. hafner je rekao dovoljno da se beba razvija i nije bilo nikakvih problema. na kraju se rodio s 2200gr. porod je bio super brz i lagan, sjedila sam 2 sata nakon poroda, a 3 sata kasnije i hodala. puno smo papali i brzo rasli.
nemoj brinuti, bitno da dobiva nešto.
hvala ti

nogica raste besprijekorno, trbuščić je cca 2 tjedna manji ali glava je legendarna- ispada da se smanjila od prošlog tjedna s tim da me prošli tjedan gledao drugi dr na drugom aparatu, a ovaj jučer kaže da je glava jako nisko i modelira se prema mojoj zdjelici pa i to može biti razlog manjem BPD-u.

samo da se rodi živa i po mogućnosti zdrava...a mm može nabit u neku stvar svoju želju za troje djece. da još jednom ovo prolazimo...tnx but no tnx.

on topic- prohodna do ovoja i glavice; koliko mi je poznato, i s takvim nalazom se može izgurati nekoliko tjedana? Nemam ambicija čekati termin, ali još nekoliko dana bi bilo lijepo...
kaktusic is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2011., 14:01   #1044
Quote:
kaktusic kaže: Pogledaj post
Hm, imam istu tehniku debljanja bebe, i moram priznati da sam polučila isti rezultat kao i ti Ne znam gdje griješimo?

Meni je ok to što je beba malo manja, nismo ni mm ni ja veliki, ali definitivno nije dobila preporučenih 230 gr tjedno u ova 2 tjedna...nego upola toliko...

A jebat ga, valjda ćemo lakše rodit. Bio bi red.

Čuj,nakon toliko ležanja,živciranja kroz cijelu trudnoću,strahovanja,bio bi red da nas viša sila počasti laganim porodom
Ja idem idući tj na pregled pa me baš zanima kako moj pišonja napreduje.
b.ana is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2011., 15:52   #1045
Quote:
kaktusic kaže: Pogledaj post
hvala ti

nogica raste besprijekorno, trbuščić je cca 2 tjedna manji ali glava je legendarna- ispada da se smanjila od prošlog tjedna s tim da me prošli tjedan gledao drugi dr na drugom aparatu, a ovaj jučer kaže da je glava jako nisko i modelira se prema mojoj zdjelici pa i to može biti razlog manjem BPD-u.

samo da se rodi živa i po mogućnosti zdrava...a mm može nabit u neku stvar svoju želju za troje djece. da još jednom ovo prolazimo...tnx but no tnx.

on topic- prohodna do ovoja i glavice; koliko mi je poznato, i s takvim nalazom se može izgurati nekoliko tjedana? Nemam ambicija čekati termin, ali još nekoliko dana bi bilo lijepo...
kaktus, ja u istim dilemama kao i ti.

trbuh u 36. tjednu navodno isti kao u 32., a glava i noge rastu.
al gledano kod drugog gina i na drugom ultrazvuku!
ja vjerujem da je krivo izmjerio ovaj drugi s bolničkom aparaturom. ja imam filing da ona raste i da je dobro jer je jako živahna.
inače, otvorena sam isto koliko i ti, gin rekao da bi mogla rodit između 38. i 39. tjedna.
sad sam 36+4
livadica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2011., 16:30   #1046
Quote:
livadica kaže: Pogledaj post
kaktus, ja u istim dilemama kao i ti.

trbuh u 36. tjednu navodno isti kao u 32., a glava i noge rastu.
al gledano kod drugog gina i na drugom ultrazvuku!
ja vjerujem da je krivo izmjerio ovaj drugi s bolničkom aparaturom. ja imam filing da ona raste i da je dobro jer je jako živahna.
inače, otvorena sam isto koliko i ti, gin rekao da bi mogla rodit između 38. i 39. tjedna.
sad sam 36+4
ima nas, ima

ma jebemlimu i ultrazvuk i sve...te mjere nevjerojatno ovise o aparatu, oku koje gleda, bebinom položaju...kako je meni jedan od ove dvojice objasnio, jedino je bedrena kost nepodložna utjecaju smještaja bebe, položaja; i glava i trbuh su mekani i par mm gore-dolje idu bez problema, a to je odmah razlika od pokojeg tjedna. za 10 godina će netko dokazati da UZ izaziva IUGR i da smo s tim pustim UZ-ovima dolijevale ulje na vatru. Ali ajde ti ne napravi protoke jednom tjedno kod sumnje na IUGR i posteljice Grannum II i mirno spavaj...nema šanse...

Ja sam danas 36+2 I baš osjećam pritisak na creviks i mjehur...meni reče jučer dr da bi, s obzirom na takvu otvorenost, već za tjedan-dva to moglo krenuti...jebešmisveredom ako sa 37+1 neću protrčat stepenicama na peti kat i natrag 22 puta dnevno, samo da krene
kaktusic is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2011., 16:44   #1047
Quote:
kaktusic kaže: Pogledaj post
Ja sam danas 36+2 I baš osjećam pritisak na creviks i mjehur...meni reče jučer dr da bi, s obzirom na takvu otvorenost, već za tjedan-dva to moglo krenuti...jebešmisveredom ako sa 37+1 neću protrčat stepenicama na peti kat i natrag 22 puta dnevno, samo da krene
ja sam s 32+4 završila na sd s klasičnim predporođajni stanjem, bila sam otvorena skoro 3 prsta. bila sam sigurna da će porod krenuti u roku od dan dva. dr. hafner je uspio nekako trudove zaustaviti i pustio me doma s 37 tjedana. rekao mi je samo izdržite do 38+0 onda radite što hoćete, nema više ležanja... kad krene krene bez obzira što je beba bila mala po težini. i ja sam stvarno ležala do 38+0, a onda sam u 2 dana nadoknadila sve što ove tjedne nisam stigla. nije ni čudo da sam onda rodila s 38+2.
rossi79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2011., 17:41   #1048
Quote:
kaktusic kaže: Pogledaj post
ima nas, ima

ma jebemlimu i ultrazvuk i sve...te mjere nevjerojatno ovise o aparatu, oku koje gleda, bebinom položaju...kako je meni jedan od ove dvojice objasnio, jedino je bedrena kost nepodložna utjecaju smještaja bebe, položaja; i glava i trbuh su mekani i par mm gore-dolje idu bez problema, a to je odmah razlika od pokojeg tjedna. za 10 godina će netko dokazati da UZ izaziva IUGR i da smo s tim pustim UZ-ovima dolijevale ulje na vatru. Ali ajde ti ne napravi protoke jednom tjedno kod sumnje na IUGR i posteljice Grannum II i mirno spavaj...nema šanse...

Ja sam danas 36+2 I baš osjećam pritisak na creviks i mjehur...meni reče jučer dr da bi, s obzirom na takvu otvorenost, već za tjedan-dva to moglo krenuti...jebešmisveredom ako sa 37+1 neću protrčat stepenicama na peti kat i natrag 22 puta dnevno, samo da krene
da, gin se žalio da ju ne može ulovit jer je u akciji, pa sam to pripisala tome. i drugi gin je potvrdio da je lako moguće da nije dobro obuhvatio trbuh na mjerenju.

ja isto pišam ko luda zadnje dane, i čak me nešto i pecka, rekla bi i od tog pritiska na mjehur.
ja ipak neću trčat na 37+1 jer su za taj dan najavili snijeg.
livadica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2011., 19:00   #1049
kaktusic, ajde se smiri, mislim da stvarno nemas razloga za paniku.
Evo, ja sam izmedju ostalog, bila otvorena za prst do ovoja i glavice od 33. tjedna, rodila na 39+2.
I, zeno, pusti vise te mjere (jel to profesionalna deformacija?), to je tako okvirno... Ovisno o polozaju bebe, cak i najbolji strucnjaci na najboljim uzv mogu ohoho fulati.
To se meni desilo, pisala sam vec. Em su mjere bile svakakve, em je bebo prema njima bio gorostas.

Opusti se i uzivaj, bit ce ti poslije zao sta si se toliko zivcirala.
A sigurna sam i iskreno se nadam da apsolutno nemas razloga za to.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2011., 19:22   #1050
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
kaktusic, ajde se smiri, mislim da stvarno nemas razloga za paniku.
Evo, ja sam izmedju ostalog, bila otvorena za prst do ovoja i glavice od 33. tjedna, rodila na 39+2.
I, zeno, pusti vise te mjere (jel to profesionalna deformacija?), to je tako okvirno... Ovisno o polozaju bebe, cak i najbolji strucnjaci na najboljim uzv mogu ohoho fulati.
To se meni desilo, pisala sam vec. Em su mjere bile svakakve, em je bebo prema njima bio gorostas.

Opusti se i uzivaj, bit ce ti poslije zao sta si se toliko zivcirala.
A sigurna sam i iskreno se nadam da apsolutno nemas razloga za to.
jebiga, kad sam štreber pa se izbezumim kad nije sve po PS-u
hvala ti
kaktusic is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2011., 19:25   #1051
Quote:
kaktusic kaže: Pogledaj post
jebiga, kad sam štreber pa se izbezumim kad nije sve po PS-u
hvala ti
Vidim ja da vec razmisljas o specki iz ginekologije.

Stvarno ne brini, 100% sam uvjerena da ce sve biti ok.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2011., 11:04   #1052
Da li netko zna je li ovaj nalaz dobar?
Pretraga:bris cerviksa-bakteriološki aerobno i anaerobno
Nalaz:rijetki leukociti,rijetke bakterije
KOPITO 1983 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2011., 11:42   #1053
Quote:
KOPITO 1983 kaže: Pogledaj post
Da li netko zna je li ovaj nalaz dobar?
Pretraga:bris cerviksa-bakteriološki aerobno i anaerobno
Nalaz:rijetki leukociti,rijetke bakterije
sve ok
kaktusic is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2011., 21:54   #1054
pojašnjenje terminologije

Bok cure, evo i ja sam se pridružila vama na ležanju na lijevom boku. Pročitala sam dosta strana unazad i mogu reći da ste me utješile. Inače sam u 31 tt i prije 2 tj su mi na hitnoj rekli da sam otvorena--išla sam jer se nisam dobro osjećala i napiso mi gin rodni dio 1,5 cm, ušće 1,5 cm. od onda sam bila na pregledu kod 2 ginića--soc koji mi je napisao sljedeće: rodni dio skraćen, ušće uloživo za vrh prsta. naravio mi je i vag uzv na kojem se vidi da je distance 26mm i nije komentirao kakvo je ušće, (onak izgleda ko Y meni laiku). uz to vidi se glavica skroz naslonjena na ušće. otišla u drugom giniću na pregled on kaže rodni dio smekšan, održan za 1,5 cm, ušće je otvoreno 1,5cm.
e sad dali su ovo označava isto stanje cervixa ili ne?
inače od 18 tt imam BH kontrakcije koje nisam kužila da je to to--mislila sam da se to beba gura , a sad od kad mirujem totalno su se smirile.. javljaju se češće jedino dok su crijeva puna plinova i dok mi jače rade (obično kad se legnem na leđa) tako da sam ugl na bokovima.. vidjela sam da je i kaktusić isto primjetila..
joj jedva čekam pregled za 10 dana da vidim stanje.. inače sam stalno u krevetu osim što idem piškit svakih sat, sat i pol jer sam stalno žedna.. strah me da to nije puno dizanja.. isto tako povremeno me počne grčiti u kukovima i jednostavno moram se dić, napavit đir po stanu.

nadam se curke da ste uspjele izdržati do famoznih 36 tt, ja vjerujem da mi hoćemo, ali da me povremeno uhvati strah, DA i onda se isplačem pa mi bude lakše.
*bibi* is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2011., 23:14   #1055
bibi, nisam stručnjak, ali čini mi se da oba nalaza označavaju više-manje isto stanje. koliko sam ja skužila, bitnije od uloživosti (koja kod tebe nije ništa pretjerano strašno, 1.5 cm je mislim=vrh prsta...može i bolje, al bome može i puno gore) je nalaz cervikometrije.

Sad, neki ginići prave frku čim je cerviks ispod 35 mm, dok drugi kažu da tek s manje od 20-25 mm treba biti oprezan. Tu si na nekoj graničnoj vrijednosti, 26 mm, ali si i u relativno dobrim tjednima...moj cerviks je još od 22. tjedna bio oko 34 mm, pa sam ležala i ležala i ostao je na tome do 32 tt kad se počeo skraćivati...u 34 tt su mi oba dr kod koja sam išla na pregled rekli da su to već sigurni tjedni i da im je moj cerviks sad skroz nezanimljiv

...i evo tek sa 36 tt mi rekoše- otvorena za cijeli prst, ali sad je to super

Tako da zapravo trebaš izgurati još koja 3 tjedna i na konju si, a to sigurno hoćeš Kako su meni govorili, bitno je da je unutarnje ušće očuvano...najbolje da je T oblika, ali i Y i V su dobri; tek ako je U oblik, povezuje se sa mogućim skorim porodom.

(evo mi uđosmo i u 37.tt s tim nikakvim cerviksom i kontrakcijetinama i inim sranjima, pa smo još 2u1 )
kaktusic is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2011., 11:21   #1056
kaktusic hvala za pojašnjenje. super da si tak dugo izdržala, pozitivni primjeri uvijek dobro dođu. ja se isto nadam da ću izdržati do 36 tt, a bilo bi dobro i duže. strah me jedino da li se otvaram dalje, jer ni ovo nisam ništa osjetila.. ovo je nalaz iz 30tt i rekli su mi svi da je pitanje kad se to počelo dešavat. znam da jedino što mogu jest nadat se najboljem i čekat sljedeći tjedan i pregled--onda ću biti 33 tt.
ej da te pitam--kad kažu rodni dio skraćen, jel to znači da se cervix počeo smanjivati? jer to mi je ginić napisao u 26 tt, ali ništa mi nije rekao za mirovanje ili bilo što

ugl pozitivne vibre svima
*bibi* is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2011., 12:33   #1057
Da ti budem iskrena, ne znam šta mu dođe "rodni dio"... jel to misli na rodni dio maternice (to bi definitivno bio cerviks) ili postoji rodni dio cerviksa (jel vanjski ili unutarnji, valjda vanjski, jer je unutarnji nedostupan palpaciji)...od mojih dr nitko nije koristio takvu terminologiju Ali mislim da se definitivno odnosi na skraćenost cerviksa.

Bit će sve OK, ne brini...već sa 32 tt su pluća prilično zrela, a 34 tt su
kaktusic is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2011., 12:53   #1058
ma da tak sam si i ja prevela.. tako da mi je već u 26tt cervix bio skraćen, ali obzirom da nisam dobila upozorenje nisam se baš nešto smirila.. tko zna kak bi bilo da jesam, al kasno je sad o tome..

sad mi je prvi cilj 34 tt, a onda dalje, dva po dva tjedna, odnosno dan po dan
ma vjerujem da će to sve biti ok
*bibi* is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2011., 14:50   #1059
Drage moje, samo da javim da sam se i dalje otvarala. Ostala u Petrovoj na tokolizi i dogurala do 36+2 (dalje nije išlo). Sa 7 cm otvorenosti ostavili bi me da i dalje ležim, ali napravili su mi test plodne vode i bio je pozitivan (dakle curi a ja mislila pobjeglo mi) pa sam završila na induciranom. Sam porod je zbog otvorenosti bio jako brz (valjda nagrada za ležanje). Procjna bebe je bila 2700, a dan kasnije se rodio sa 2.960 i 49 cm, tako da nije morao u inkubator. 3. dan su nas pustili doma i sad imamo već tri tjedna i super napredujemo.

Vidim da smo sve dogurale relativno daleko i da nema brige. U bolnici je bilo dosta žena koje su rodile puno ranije (sa 28 tj.) i sa bebama je sve ok. Mame ostale u bolnici s bebom, hrane ih svojim mlijekom i bebe lijepo nepreduju.

Držim fige da izdržite što duže! Puse od mene i bebača!
leptirica25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2011., 15:27   #1060
Quote:
leptirica25 kaže: Pogledaj post
U bolnici je bilo dosta žena koje su rodile puno ranije (sa 28 tj.) i sa bebama je sve ok.
leptirica25, čestitam i drago mi je da si dogurala do 36. tjedna i da je sve ok na kraju.

ali htjela bih se nadovezati na quotano jer beba rođena u 28. tjednu nije ok. radi se o nedonošću koje može imati različite zdravstvene probleme zbog nedonesenosti, odnosno nezrelosti. ti su problemi u pravilu veći i učestaliji što je trudnoća kraće trajala. u pravilu nedonoščad ima bitno više zdravstvenih i razvojnih problema i bitno veću smrtnost nego terminska novorođenčad. te probleme možemo podijeliti u one koji izravno ugrožavaju život nedonoščeta i na one koji to čine manje izravno. život nedonoščeta je ugrožen zbog nezrelosti njegovih organa i organskih sustava. svi problemi ili bolesti u novorođenčadi skloni su brzom pogoršanju. to je u nedonoščadi izraženo još i više. ti zdravstveni problemi među ostalim uključuju dišne, probavne, neurološke te probleme sluha, vida, ponašanja, neuromotornog razvoja i tjelesnog rasta u visinu. najsmrtonosnija je nezrelost pluća i mozga. u plućima nedonoščadi nedostaje tvar koju zovemo surfaktant, a djeluje tako da nakon prvog udaha održava pluća otvorenima, što omogućuje nesmetano disanje. kad surfaktanta nema, što se u plućima nedonoščadi događa sve učestalije kako je trudnoća kraćeg trajanja, bez liječenja često nastupa pogoršanje i smrt, a ako nedonošče preživi mogu zaostati određene posljedice uzrokovane manjkom kisika. bolest koju zovemo respiratorni distres sindrom ili hiposurfaktoza obilježena je ispočetka ubrzanim disanjem koje s vremenom prelazi u stenjnje i borbu za zrakom. Pritom bolesnik postaje plavkast, cijanotičan zbog manjka kisika. to se stanje danas može liječiti, čak vrlo uspješno, različitim mjerama, primjenom kisika, aparata za umjetno disanje (respiratora) te u posljednjihpetnaestak godina i davanjem surfaktanta izravno u pluća. najčešće se primjenjuje surfaktant životinjskog podrijetla ili sintetizirani. što je manjak surfaktantablaži, to je i uspjeh liječenja veći. najčešće je težina dišnih poremećaja uzrokovanih manjkom surfaktanta povezana s trajanjem trudnoće. no već ovdje treba istaknuti da pri liječenju ozbiljnijih zdravstvenih problema liječnici ne liječe nedonošče samo od osnovnog poremećaja ili bolesti, nego često i od pratećih problema uzrokovanih prematuritetom, odnosno nezrelošću organizma. stoga je i liječenje ovog poremećaja složeno, a uspjesi variraju. inače, liječenje primjenom kisika i respiratora je složeno, zahtijeva veliko znanje i iskustvo liječnika i medicinskih sestara kako bi se provodilo učinkovito uz brigu za sigurnost bolesnika. medicinska tehnologija koja se danas primjenjuje je skupa pa je i liječenje ovog poremećaja skupo. ako se primjenjuje surfaktant, to dodatno poskupljuje liječenje ovog stanja. drugi poremećaj koji može biti fatalan, a može se pojaviti i u djece rođene u terminu, jest krvarenje u mozak. ipak, krvarenja u mozak su češća u nedonoščadi i ovise o trajanju trudnoće, ali i o nekim drugim čimbenicima. krvarenja u mozak nastaju zbog nezrelosti krvnih žila, pojavljuju se u različitim područjima mozga i mogu biti različite veličine, odnosno težine. što je trudnoća kraće trajala to je veći rizik za pojavu opasnijega ili većeg krvarenja. osim toga krvarenja mogu biti i obostrana. krvarenje izravno oštećuje mozak razaranjem moždanog tkiva, a moguće je i neizravno oštećenje mozga zbog nakupljanja likvora, odnosno moždane tekućine.
rossi79 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:22.