Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas > Poljoprivreda

Poljoprivreda Kako privređivati plodovima zemlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.08.2012., 10:42   #21
Quote:
Bizi_manga kaže: Pogledaj post
hm..heh..zanimljivo Ma sigurno postoji ta mafija, al ipak vjerujem da se može i osigurati. Hvala ti na informaciji!

Može netko šta detaljnije o tome reći?
nepostoji mafija . nego pošteni ljudi koji plate koncesiju 6 000 kn ili više.
obrt 1200 kn. sanitarnu 400 kn štand kako tko. atest za štand 600 kn. porez svaka tri mjeseca 360kn . pa platiš kao neki doprinos obrtničkoj komori 800kn.
pazi kad to sve platiš još nemaš štand. nega ili kupiš za još toliko para ili ga napraviš.
i onda ti dođe nekin tip koji ništa to nije platio i prodaje na crno i ruši ti promet. to je mafija a ne ljudi koji sve pošteno plate. ja bi isto postupim kad mi takvi šetaju s kukuruzom. pa šta sam ja budala ako to sve poplačam.
duka4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2012., 10:45   #22
Quote:
Bizi_manga kaže: Pogledaj post
Pozdrav!

Evo vratio se ja sa mora i ostao zapaljen za jedan poslić. Naime, gledam kako tamo ljudi prodaju kukuruz na plaži. Cijena po klipu je 12 kn, radniku daju 2 kn po prodanom klipu i ostali prihodi im sigurno ne prelaze 3 kn po klipu. Al eto recimo neka im ostane 50%. Ali stvar je u tome da oni prodaju u velikim brojkama, u prosjeku 400-500 kom. dnevno.

Jel ima netko neke informacije jel to sve legalno rade ili ipak siva ekonomija? Već drugu, treću godinu razmišljam o tome ali nikada se nisam pokušao informirati.

Molio bih ako netko može pomoći jer stvarno bih volio slijedeće godine se baciti u taj posao. Jel oni moraju dobiti dozvolu od grada? Ako da, jel plaćaju šta?
400 500 klipova ha ha ha. da toliko prodajem pjevao bi cijle godine.
prosjek ti je na nekoj normalnoj lokaciji izmeđi 60 i 90 klipova od 10 sati do 20 sati.
duka4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2012., 12:12   #23
Pa to je 600 do 900 kn na dan, x 45, jednako 30000 kn. Nije za baciti.
__________________
thinking is difficult, therefore let the herd pronounce judgment
diabolica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2012., 17:01   #24
Quote:
diabolica kaže: Pogledaj post
Pa to je 600 do 900 kn na dan, x 45, jednako 30000 kn. Nije za baciti.
Da se takvi novci mogu samo talo lako zaraditi pola države bi prodavalo kuruzu na moru.
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2012., 20:49   #25
Pa nije baš tako:
Sjedim ja jedne godine na Rabu u hladovini, pijem gemišt, žena hekla, deca se utapljaju u moru, i odjednom neka buka iza mene, rekoh šta je ovo, nije neki kombajn, kad ono dere se teta: kuruza, pa češki, slovački, talijanski, njemački i još par jezika izgovoriti nije stigla a ono ekipa se sjatila oko nje. I sad taman mi deca izronila nakon 10 minuta da uzmu zrak, jer neznaju plivati, i prva riječ umjesto "upomoć, neznam plivati" oni izgovoriše "tata i ja bi kuruzu" i šta sad, sendviče od 10 deka parizera i četvrt kruha smo već pojeli, moram kupit kuruzu. Pitam ženu oš ti?, veli ona može. I tako,jedva pustim gemišt iz ruke, dignem se ja, dođem do tete kuruze, reko molim 4 komada kuhane kuruze, veli ona nema više! Kako nema više, pitam se ja pa prije 200 sekundi je došla??? Veli ona , ček da nazovem. I tako stojim ja pored dilera kuruze, ona nazove broj, i veli , čuj daj mi dovezi još 50 komada , sve sam prodala, a tek sam tu , neznam gdje. I tako kaže ona meni za jedno dvaest minuta , dođem ponovo, kad mi dovezu robu. A česi su lijepo svaki po 2 komada kupili. Cijena 10 kuna za kuhani klip.
Samo to nije obična kuruza, to je šećerac, i malo se raspitaj, oni koji znaju siju šećerac, jer znaju gdje će ga i kome prodati. Ili još bolje , oni dolje dogovaraju sa ovima gore sjetvu za njihove potrebe u sezoni. Nije to pajdaš, bc ovaj, pioniri maleni ili monsanto kuruza.
Nije to pol države, nego samo oni koji znaju. Kad bih ja znao popraviti auto, ne bih platio 3500 kn za neko remenje, već bih ga sam riješio.
__________________
thinking is difficult, therefore let the herd pronounce judgment
diabolica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2014., 13:44   #26
Quote:
Bizi_manga kaže: Pogledaj post
U kojem mjestu je točno prodavao? Jel prijavio obrt?
Mene i najviše brine ta mafija, da moram tako nazvati.
I da, jel se on orijentirao na prodaju na plaži ili?
vi ste mafija. koja to radi na crno a ne ljudi koji plate da bi krenuli na počtku ljeta 9000kn. pa naravno da popizde kad im tako netko na crno uleti. i pričaš gluposti. prodaje se od 70-120 kukuruza dnevno.
duka4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2014., 23:39   #27
Quote:
Crni vitez kaže: Pogledaj post
Imamo posijan kukuruz kokičar. Da li nteko zna da li postoji mogućnost strojnog branja. Koliko sam se ja raspitivao svi su mi rekli da kroz berač propada a sa kombajnom je neka slična stvar. Imam 2 jutra pa ih nebi brao ručno.

Hvala.

Pa naravno da ima rasipa ali to ti je nista tak da nezbrini , cijena berbe po jutru sa kombajnom u zrnu ili bourgonom u klipu ti je oko 500 kn ovisi od mjesta do mjesta i oko 2-3 sata posla za tih dva sata , s tim da se tvrd ( suh ) bere a ne pecenjak za one koji neznaju
Podravec19 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:08.