Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.05.2014., 12:14   #521
prije par godina je bilo 200€ (komplet sa pripremom i kontrolnim pregledom) + 90€ snimanje u Mariboru da se ustanovi točna rotacija. Po meni isplativo jer ne riskiraš da domaći maheri nešto fulaju, a učinak je trajan.
joskoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2014., 11:38   #522
Evo istraživao sam zadnje 2 godine to namještanje atlasa pa evo vam moji rezultati. Uzeo sam kontakte 100-tinjak ljudi koji su bili na namještanju i obišao sam nekoliko ljudi koji namještaju atlas, ali na kraju nisam obavio. Oko 70% ljudi nije osjetilo nikakve promjene (dosta njih je čak se pogoršalo), 30% kaže da ima promjena na bolje. Od tih 30%, 20% ih je reklo da misli da im je bolje (što pridajem autosugestiji). 10% je bilo sigurno da im je pomoglo (vjerovatno i tu ima onih koje je sram priznati da su bacili novac, to je normalno, takvi su ljudi). Zaključio sam da to može pomoći u možda najviše 5% slučajeva, a pošto to nije dovoljno istraženo ne zna se još u kojih 5% pomaže.
Također uvidio sam da je veliki problem nestručnost, većina nema nikakav dokaz da to može raditi i da je stručnjak za to, i potpišete da za ništa ne odgovaraju. Mislim da ima samo jedan u Hrvatskoj koji to stručno obavi. To doslovce može svatko početi raditi, prođete nekakav kratak tečaj i to je to.
Valjda na tom tečaju svi dobiju isti tekst za naučiti jer svi imaju istu priču koja djeluje uvjerljivo. Kralježnica vam je pogrbljena, noga kraća i te fore što ima 99%ljudi. To s kraćom nogom koja se čudesno ispravi odmah nakon tretmana je takva iluzija da vam izgleda stvarno. Ali po meni to mogu povjerovat samo oni koji i vjeruju da mađioničar stvarno prereže čovjeka na pola jer tako stvarno izgleda.
Uglavnom uspješnost je u najboljem slučaju 5% i moj je savjet da idete samo ako imate velikih bolova i nemate šta izgubiti, ali morate biti svjesni da nisu velike šanse.
To je samo moje istraživanje i moji zaključci, te bih volio da netko stvarno obavi službeno znanstveno istraživanje.
Plavooki Joe is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2014., 11:50   #523
mislim da ti je više-manje dobra analiza. Takve stvari se ne rade bez temeljitog proučavanja.

Znanstvene analize sigurno nećeš vidjeti godinama jer je Atlas tabu tema u medicini.
joskoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2014., 14:33   #524
Smile

Quote:
woolverine kaže: Pogledaj post
Zato sto su joj dijagnosticirali MS, bila je na ATLASU taman u vrijeme kad je bila na terapijama kortikosteroidima, što nije baš najbolje jer sad neznamo točno što je pomoglo ili je pomoglo oboje u kombinaciji.

Nakon terapije kortikosteroidima sam joj kupio i riblje ulje od mislim da se zove "ENERZONE"-a, koje isto košta kao da je od zlata, jer su joj rekli da to navodno pomaže.

Za sada se nikakvi simptomi nisu vratili
kako je sada ,obzirom da je prošlo dosta vremena, ja imam isto Ms i razmišljam o namještanju Atlasa
Lp
bgonzales is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2014., 15:36   #525
Namjestanje atlasa je jedan on najboljih tretmana koji mozete uraditi ako imate problema sa kicmom i glavoboljama. Gledao sam neke klipove na youtubu vezano za namjestanje. Ovdje (http://glavobolja-migrena.com/namjestanje-atlasa/) je objasnjeno sta se tacno radi. Ideja je da atlas bude okomit na kicmu.
Cuo sam se atlas moze vise puta podesavati dok negdje kazu da ne moze
bo-ba is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2014., 00:16   #526
Quote:
Plavooki Joe kaže: Pogledaj post
Evo istraživao sam zadnje 2 godine to namještanje atlasa pa evo vam moji rezultati. Uzeo sam kontakte 100-tinjak ljudi koji su bili na...
Bila sam na namještanju Atlasa i samo mogu reći da potpisujem tvoj post i pripadam većini ljudi. A posebno se slažem s dijelom oko dužine noge i sl.
__________________
Pčelarica :)
Fem is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2014., 16:22   #527
Vidim da je akcija sad u poliklinici Leptir. Bio tko tamo na namjestanju atlasa da kaze iskustva? Planirala sam uplatiti.
petraaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2014., 19:21   #528
Atlasprofila

Quote:
gogi35 kaže: Pogledaj post
Evo vidim da se ovde vodi zustra rasprava o tom famoznome kraljesku pa da i ja malo pripomognem ovoj forumaskoj zajednici!

Sta se tice same treapije...skupa je i boli ,nemam nikakvih snimaka da bih sebi a ni drugima dokazao da se tu nesto ipak pomaklo ali sa rezultatima sam izuzetno zadovoljan...dugogodisnje tegobe poput boli u dnu kraljeznice,bol u vratu,nesnanice i sta ti ja znam sta jos su za sada kao rukom odnesene!

To su moja iskustva...tek sam bio pa jos ne znam kako ce to biti dugorocno ali nakon dugogodisnje borbe sa bolovima u kraljeznici i tisuce i tisuce kuna koje su tokom godina otisle na raznorazne fizioterapeute jer nijedan nije davao trajnije rezultate ne zalim za nijednom kunom kojom sam dao za ovaj tretman!

Jos ce tu biti par kontrola pa cemo vidjeti konacno stanje za koji mjesec..

Slazem se s onima koji misle da je cijena poprilicno paprena i nije bas da mi je to bilo drago kad sam tek isao ali sad kad je to sve proslo i vidim rezultate osobno bih bio platio i troduplo da me rijesi bolova!

Nevjerne Tome po forumu necu niti pokusati uvjeravati jer svatko ima pravo na svoje misljenje a ostataku koji kazu da im je gore ili da im nije pomoglo.. zao mi je sta su neki razocarani ali iskreno i ja bih bio da sam ostavi 200 eur a da sam se kuci vratio sa istim ili gorim bolovima ali na srecu u mene to nije bio slucaj!

Evo da se na kraju osvrnem i na neke od kometara na zadnjoj stranici...

@Applicable-slazem se s vama u potupnosti,vjerujem da terapija svakome pomaze na individualan nacin,nekome manje,nekome vise a nazalost nekome uopce ne sudeci po nekim komentarima...


@sanja1331-otprilike sam i ja osjetio slicna poboljsanja...sad spavam ko beba!


@PAZ III-iskreno vi mi niste jasni?Kazete da nikad u zivotu niste imali problema sa kraljeznicom?pa zasto ste uopce isli to namjestati?
Iscasanje?Ne znam sad sta bi to trebalo biti ali nisam bas siguran da sa onim svojim aparatom mogu prouzrokovati takva iscasenja?Nazalost imao sam u zivotu dosta padova pa samim ti i iscasenja (mladost-ludost) ali sila koja je pri tome bila je visetruko veca da bi se tako nesto dogodilo!
Sta se tice kceriju i sinova u to ne zelim ulaziti...ljude u strukama dijelim na strucne i nestrucne i tu je za mene kraj!
Kazete da svima govore isto,duza noga, kraca noga i to...pa vjerovatno zato sto kod ljudi to tako i je,kriva kicma,kriva zdjelica,kriva noga,probajte zakucati dvije letvice iste duzine na manju letvicu pa onda tu plohu nakosite i naravno da ce po automatizmu jedna otici u zrak tj. biti ce kraca...mozda ja tu anatomiju krivo percipiram, neka me netko slobodno ispravi ...
Kazete,citali ste po drugim forumima da se ljudi masovno zale...Dajte molim vas stavite linkove ovdje pa da se svi skupa informiramo o toj problematici?

Na kraju krajeva tko zdrav ide i to namjestati i placati,ja prvi ne bih otisao da me nije bolila kraljeznica a samim tim i kuk a posljedica svega je kraca noga za koju sam,usput, znao vec godinama i sta se mene tice svako dobro i hvala g. Tomljenovicu u Splitu i svim njegovim djelatnicima!

Za kraj...ovo je bio moj post pohvale za njih ali nemojte misliti da isto tako necu biti i kritican prema njima ako mi se situacija nedaj boze pogorsa,o da,hocu i te kako!

Pozdrav!
Da se nadovezem na svoj post o ovom dijelu kritike...

Prosla je i druga godina od kada sam bio na namjestanju atlasa i sada su dojmovi ovakvi...

Neko vrijeme nakon namjestanja ni sam vise nisam bio siguran da li sam ucinio dobro ili ne ali odgovor sam dobio kada me je nakon cca godinu dana od namjestanja doslovno ukocilo,imao sam ukljesetnje zivca u lumbalnom djelu te sam deset dana bio tesko i nikako sposoban za samostalan zivot...nakon tretmana namjestanja atlasa sam bio upucen da ce mi se mozda desavati slicne stvari pa rekoh, ok, kraljeznica se jos namjesta, budi strpljiv, proci ce i to....

Nekih 6-7 mjeseci iza toga sam bio relativo ok uz povremene bolove u lumbalnom dijelu ali to vjerovatno mogu zahvaliti znacajnijoj sportskoj aktivnosti kroz proljece i ljeto pa me nije toliko ni boljelo...

Situacija sa kraljeznicom je kulminirala prije cca 4 mjeseca kada mi se prvo uklijestio zivac iza lopatice uz ukocenost cijelog vratnog dijela koji do danas osjecam unatoc tome sta sam vec bio na tri tretmana u tri razlicite osobe ukljucujuci i atlasprofilax centar...

da situacija bude gora,prije dva mjeseca me je opet ukocilo u lumbalnon dijelu da sam skoro opet ostao prikovan za krevet ali sreca bio sam donekle pokretan pa sam to nekako i prebrodio ali ta ista sreca je bila kratkog vijeka te me je prije tri tjedna opet ukocio lumbalni dio ali ovaj put uz veliku bol u zdjelici i kuku uz tesku da ne kazem nikakvu pokretljivost...

Nisam vise ni pokusavao ici u centar unatoc njihovoj usluznosti da mi probaju rijesit problem...

Otisao sam na masazu kod fizioterapeuta ali ni to mi nije pomoglo vec sam u ocaju otisao kod jednog poznatog lokalnog kiroprakticara kod kojeg me iskreno uvijek bilo strah i otic jer se jedan moj prijatelj vratio od njega gori nego sta je bio (to su njegove rijeci) ali kao sta rekoh u onoj boli sam posustao i odlucio pa sta god bude jer sam za njega, ruku na srce, cuo vise dobrih nego losih rijeci ...

Nemam rijeci...apsurdno bi bilo reci da me covjek skroz izlijecio ali mi je itekako pomogao sa svim bolovima te konacno hodam uz jos neke male smetnje u lumbalnom dijelu...

Za kraj...atlasprofilax mi je u pocetku trenutno ucinio znacajno poboljsanje ali na duze staze od svih mojih problema nije se puno toga promijenilo...

Iako su gospoda jako usluzna i ljubazna za svaki moj problem svaki se tretman bez obzira na vrtu boli tretira isto sto smatram ne bas odgovarajucim pristupom...

Jos ni sam ne znam da li sam ovo trebao uraditi ali pretpostavimo da mi je atlas zaista bio kriv i da su ga namjestili ali ovo sve sta sam prozivio u meduvremenu je prestrasno ako je to posljedica ravnanja kraljeznice...

Mozda ce se jednoga dana ovo sve smiriti i kraljeznica leci na svoje mjesto ali za sada mi je tesko reci da sam zadovoljan ucinjenim...

Zelio sam ovo podijelti sa svima onima koji ce se mozda u buducnosti odluciti za ovaj tretman da znaju sta mogu ocekivati od svega toga...

Pozdrav!
gogi35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2014., 03:52   #529
pogledaj atlantotec, imaju drugačiji pristup i tehniku.
joskoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2014., 09:10   #530
jučer sam namjestila atlas u Poreču,prvih nekih dojmova nemam,osim povećanja energije,nisam mogla zaspati a prije bih bila dosta umornija kasno navečer i puno lakše okretanje glave u jednu stranu,u desno

e sas,sam postupak nije bolio,više je bio neobično ugodan,sa trncima i strujanjima u glavi,a nakon tretmana sam osjetila neki mir
Navečer kako se to malo ohladilo altasne kosti me bole kao da sam imala prometnu,a jutros još i više,a proće za koji dan
zanima me dali su nekoga boljele kosti kad se to ohladilo ?
i osjećam da mi pri bržem pokretu glave škljocne altas?
Itko slična iskustva? na kontrolu sam naručena za cca 2 tj
Atlas sam namještala mehaničkim postupkom Atlas profilax metodom

Hvala svima
__________________
Belive and receive
leptirica 2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2014., 19:39   #531
da javim da me danas manje puno manje boli i da sam doživjela neku pozitivnu promjenu,puno sam sigurnija u sebe,sad neznam dali to samo sa Atlasom ima veze ili ...pila sam Zoloft AD mjesec dana pa da nije od njega i skinula se naravno...ipak mislim da je od Atlasa
__________________
Belive and receive
leptirica 2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2014., 01:05   #532
Bio danas kod Vlade Marusevca na tretmanu korekcije atlasa... Razlog zbog kojeg sam otisao je bio iskljucivo glavobolje i migrene, ostalih problema nemam. Da ne ponavljam postupak, bio je isti kao i kod vec opisanih a osjecaj je odlican. Glava mi je u svim smjerovima okretnija, drzim se uspravnije a za glavobolje cemo vidjeti. Napominjem da sam barem dva puta tjedno imao jake glavobolje protiv kojih sam se borio analgeticima. Vidjet cemo da li ce glavobolje nestati ili se barem prorijediti. Javim...
gmican is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2014., 11:46   #533
Kod mene se jave rijeđe,bolje sam,generalno više energije,staloženija moram napomenuti i cirkulacija mi je bolja,,,,uvijek sam patila od hladnih ruku i nogu,a sad osjetim neku toplinu u rukama što govori u prilog boljoj cirkulaciji,po meni ima nešto u tome,upravo nagovaram muža da ode i napravi korekciju
__________________
Belive and receive
leptirica 2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2015., 12:43   #534
Oprez

Dana 29.1.2015. bila sam na korekciji atlasa u Slavonskom Brodu. Mislila sam kako će se prvo rengenski snimiti atlas da se vidi je li uopće zakrivljen (što smatram nužnim), ali nije. Obavljen je pregled od strane atlasprofa i iako mi je doista utvrdio sve nedostatke, nije obavljeno snimanje. Isfrustrirana s 20 godišnjim migrenama, bolovima zbog išijasa te bolova zbog deformirane vratne kralježnice ipak sam dopustila zahvat. Zahvat je toliko BOLAN da sam u jednom trenutku zabranila nastavak. Atlasprof mi je rekao da sad ne mogu odustati jer se zahvat mora završiti jer sad nismo nigdje. Jedina utjeha u svemu je što traje 10 minuta. Nakon zahvata osjećala sam se neopisivo sretno i dobro da sam počela plakati. Kriva je zabluda i needukacija da se atlas više ne može zakriviti. Lijepo u prospektu piše da se takvo stanje mora održavati stalnim masiranjem vratne kralježnice i ramena, pa ništa ne traje vječno. Potrebno je steći naviku ispravnog držanja također kako bi stanje duže trajalo, vježbati. Pa ne obećavaju vam čudo. Svako se stanje u organizmu treba njegovati, kao i cvijet, ako ga ne zalijevate uvene i ugine. Imam ručni masator i sada ću svaki dan dok pijem jutarnju kavu masirati vrat i ramena. Nadam se da me moja brzopletost i prevelika želja da bolovi prestanu neće skupo koštati. Sada ću tražiti svog obiteljskog liječnika da idem rengenski slikati atlas. Cijena je skuplja, ali koiko novaca potrošimo u nevažne gluposti i kada bi to stavili na papir vidjeli bi da ste platili 5 zahvata atlasa. Ono što sam naučila u životi je da možemo imati i puno novaca, ali ponekad zdravlje ne možemo platiti ni tisućama kuna ili eura. Sada je kod nas akcija i plati se 800,00 kn. Danas se osjećam dobro, nema svakodnevne glavobolje, glavu okrećem, spuštam i dižem bezbolno i s nevjerovatnom lakoćom, ali bih ipak UPOZORILA da ukoliko izostane snimanje atlasa se ne podvrgavate zahvatu. Oduševljena stanjem nakom zahvata odmah sam naručila i djecu, ali ću sada do snimanja svog atlasa i prakse namještanja bez snimanja od toga odustati.
daca13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2015., 20:30   #535
atlas

Dodala bih samo kako vjerujem da 98% ljudi ima zakrivljen atlas jer do zakrivljenja dolazi prilikom poroda dok babice dijete izvlače za glavicu van. Činjenica da ako ja ispravim atlas će se moje dijete roditi nezakrivljenog atlasa je, po mom mišljenju lažna i utemeljena vjerovatno na pokvarenom telefonu jedne susjede drugoj,pa trećoj, jer opet bi pri porodu babica istezala vrat i pomicala glavicu lijevo desno.
daca13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2015., 11:22   #536
Znanje je moć. Neznanje pobuđuje strah.

Pogledajte ovu emisiju.
https://www.youtube.com/watch?v=nOHVNSxyfOk
daca13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2015., 23:07   #537
ATLAS I TEHNIKE

Ako zelite atlas snimiti prije ili poslije namestanja, to je moguce samo tehnikom Atlantotec. Oni su jedini u svijetu koji imaju zasad najsofesticiranu tehniku i ct scaning u vezi C1-atlasa. Na svijetu je oko 20-30 atlastehnika a najblizi je u Sloveniji- http://www.atlantotec.com/sl
Atlas profilax i atlasrelax tvrde da su svi atlasi rotirani lijevo i imaju tehniku da namestaju atlas samo prema desnoj a istina je da 30% ljudi ima atlas rotiran u desno-o tome je atlantotec terapeut-Bostjan- pisao na 8 stranici ovog foruma.
taj terapeut je zavrsio atlasprofilax kurs i ostavio tu tehniku bas zbog nesigurnog pristupa i neizradene tehnike atlasprofilax
linkovi:https://www.facebook.com/atlantotec.si
video- http://www.atlantotec.com/en/method/video-testimony
kuhar1970 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2015., 16:52   #538
Samo bi se kratko osvrnula na namještanje atlasa budući da sam na žalost prošla jedan bolni a to je Atlas profilax i nakon toga jedan bezbolni.
Uglavnom namještanje atlasa ne bi smjelo boljeti. Atlas profilax namješta to s aparatom i UŽASNO, ali UŽASNO boli i nikome to ne preporučujem. Za upola manje novaca atlas se može namjestiti bez imalo boli.
Razlika je u tehnici.
Uglavnom moja je preporuka poslušati kuhara1970 ili otići kod provjerene osobe koja to zna namjestiti ali bezbolnom tehnikom.
Meni je nakon metode Atlas profilax-a atlas krivo namješten tako da sam ga trebala ponovo ispravljati, ali nisam htjela ponovo trpiti bolove već sam otišla kod osobe koja mi je vratila atlas tamo gdje treba bezbolnim načinom. Promjenu vidim u stavu držanja budući da sam se prije držala prilično pogrbljeno.
Sanjci1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2015., 20:44   #539
Pozdrav!

Samo bih se osvrnula na komentar Pere Gmaza, koji je spomenuo Vladu Toljenovica (koji je radio na Martinkovcu) kako je on odmah skuzio da je Vlado dosao samo po lovu. E pa reci cu jednu stvar, poznajem Vladu osobno i taj covjek je vise novaca u zivotu podijelio nego sto je zaradio. Uz to sada je i smanjio cijenu na 1300 na 800 kuna, a napravo je atlasa i atlasa besplatno.

On je i jedini specijalizirani AtlasProfilax majstor, dobio je licencu direktno od svicarca koji je otkrio samu metodu namjestanja atlasa kao uzroka mnogih bolesti. Medutim sada je toliko mnogo sarlatana, sto onih koji su radili sa Vladom pa odlucili ne dijeliti novac s nikim, sto onih koji su vidjeli da je atlas super za zaraditi novac a nemaju nikakvo znanje.

Ono sto je bit atlasa je da tijelo ima vecu sposobnost regeneracije, a sve se to odvija u nasoj glavi. Dakle kada je atlas zakrivljen na jednu stranu on pritisce krvne zile i protok krvi pa i samog kisika u mozak nedostaje. Kada se oslobode ti kanali, prvo se odrazava na glavi a zaim na ostatku tijela.
Ono sto je potrebno je imati jaku autosugestiju sa kojom se vase tijelo samoizlijeci, budete li mislili da nista ne valja, da vam je jos gore itd, naravno da se stanje nece nesto popraviti..
Moja mama se preporodila n akon atlasa i to sam ja svojim ocima gledala, od zene koja je bila na rubu, u menopauzi, dobila reumatoidni artritis, sada je zivahna zena, opet vesela i mlada. Okrenula se i meditaciji i jogi u koje prije uopce nije vjerovala kao pozitivne.

Btw. Vlado kaze kada je nekome atlas ok, i ne namjesta ga. Naravno i ne naplacuje
SunnyShine is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2015., 03:16   #540
potvrđujem što je kuhar rekao - rađe obavite snimanje i cijelo tijelo se kod njega zagrijava i masira prije zahvata.

vidio sam emisiju NRZ ali nisam automatski išao na profilax nego sam cijeli internet pretražio da budem siguran.

čovjek ima brdo slika prije-poslije i sa različitim rotacijama pa ga slobodno tražite da pokaže.
nobrainer is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:10.