Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fantastika (SF, fantasy, horror...)

Fantastika (SF, fantasy, horror...) We create Worlds!
Podforum: A Song of Ice and Fire

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.03.2004., 23:56   #1
Exclamation Preporuke za SF književna djela (knjige, antologije, zbirke kratkih priča, kratke priče)

Spojio sam sve teme koje se odnose na preporuke za SF knjige do u davnu prošlost pa sve do najnovijih upita 21.10.2012. Molim autore tema da se pronađu u ovoj temi, i da pronađu preporuke na sve što ih zanima.

Gnothi Seauton


tek sam počeo čitati sf romane, pročitao sam od a.c. clarcka Božji čekić i sviđa mi se pa bi molio za preporuke... hvala!
__________________
spin desire

Zadnje uređivanje GnothiSeauton : 21.10.2012. at 22:00.
farot is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2004., 00:01   #2
Topic sam premjestila iz ocitih razloga, ovdje ces naci vise zaljubljenika i znalaca nego na knjizevnosti.

Moje skromne preporuke Asimov: Ja, robot.
__________________
"Having sex is like playing bridge. If you don't have a good partner, you'd better have a good hand."
--Woody Allen
darin is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2004., 00:30   #3
zelazny- gospodar svjetlosti
herbert-dina
ian m. banks- sjeti se flebasa - meni najdrazi sf!

te 3 bi ti ja preporucio ali odi na www.sfsite.com i pogledaj top listu najboljih sf-ova. siguran sam da ces naci previse knjiga!!
__________________
Tko pod drugim jamu kopa,
najsladje se smije!
cemo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2004., 00:32   #4
ajme!! zaboravih!!

pod prvo i osnovno procitaj simmons-hyperion!!!
__________________
Tko pod drugim jamu kopa,
najsladje se smije!
cemo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2004., 10:24   #5
Quote:
cemo kaže:
ajme!! zaboravih!!

pod prvo i osnovno procitaj simmons-hyperion!!!
Potpisujem!

Onda možeš na Dinu, pa na ostatak Clarkeovog opusa.

Mislim da je to solidan početak
__________________
She blinded me with science!
Tufir II is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2004., 10:34   #6
Quote:
ian m. banks- sjeti se flebasa

hehe....
legenda Horza Gobulchul

Sve Banksovo vrijedi pročitati od SF romana do Fictiona.
npr. WASP factory..
__________________
Bow down before the one you serve.You're going to what you deserve.
subc0mandante m0ris is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2004., 10:39   #7
Quote:
subc0mandante m0ris kaže:


Sve Banksovo vrijedi pročitati od SF romana do Fictiona.
npr. WASP factory..
cuo sam za taj wasp factory. mi mozes ukratko objasniti o cemu se radi (buduci da danas idem u knjiznicu ).
__________________
Tko pod drugim jamu kopa,
najsladje se smije!
cemo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2004., 11:08   #8
huh..
Wasp factory je roman o klincu koji živi sa svojom obitelji na malom otoku pored Škotske.
Mali je teški duševni bolesnik i paranoik koji ljude drži podalje od otoka tako da je sagradio žrtvenike na koje pridonosi žrtve...od malih životinjica do članova svoje obitelji.
Neću dalje da ti ne pokvarim zadovoljstvo.
__________________
Bow down before the one you serve.You're going to what you deserve.
subc0mandante m0ris is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2004., 12:24   #9
Banks

Against a dark background je odlicna
..ali taj Banks se ne sali, svaku 3str. trebam rijecnik, a lijen sam za to i razbija mi koncentraciju.
Prije neki dan sam poceo sa Art of weapons....ista stvar
Svima koji ne traze cheezy-wonder-land-type sf toplo preporucam Banksa (fiction nisam citao), malo je suroviji i mracniji (barem naslov sa pocetka) ali jedan od pisaca koji stvarno imaju talenat za pisanje.
__________________
pa na Kubu, čini koji đir..
Valis is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2004., 14:00   #10
Hyperion pod obavezno, a uz put možeš si i pogledati topic, na ovom podforumu Top 5 SF knjiga.
__________________
VIŠE MESA U BUREKEEEEEEE!!!
Legion drinks his weight, drinks like Richard Burton, dance like John Travolta, now
Legion is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2004., 14:19   #11
Valis...

Kad smo već kod Banksa i njegovog univerzuma.
Genijalno mi je što knjige piše iz drukčije perspektive.
Npr...Consider Phlebas je napisana kao anti-Culture knjiga ali odmah poslije piše knjigu Player Of Games u koja je u najmanju ruku pro-Culture.
Nema ultimativnog zla, samo drukčiji pogled na život.
__________________
Bow down before the one you serve.You're going to what you deserve.
subc0mandante m0ris is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2004., 18:03   #12
Quote:
cemo kaže:
ajme!! zaboravih!!

pod prvo i osnovno procitaj simmons-hyperion!!!
Ozbiljno? Nekako mi se cini Asimov kao prva preporuka, no dobro. Mislim, svaka cast Simmonsu za Hyperion; raznovrsno pripovjedanje kod razlicitih hodocasnika, karakterizacija, neizvjesnost, price unutar price, horror feeling,... hm, da... mozda i imas pravo
The_Equilibrist is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2004., 18:26   #13
Quote:
subc0mandante m0ris kaže:
Nema ultimativnog zla, samo drukčiji pogled na život.
sad, kad malo bolje razmislim, vecina pisaca koje cijenim pisu upravo na taj nacin, zanimljivo je kad tako karakteriziraju likove.
U Against a Dark Background lik koji nosi pricu, Lady Sharrow je kao pozitivka, ali nekad je fucking bitch itd.
+/- mi nekako vise pase u fantasy
..i da, Banks odlicno spaja S sa F
__________________
pa na Kubu, čini koji đir..
Valis is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2004., 18:02   #14
Što nitko ne spomene Gibsona, i on ima odlične romane
yahoocom is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2004., 19:47   #15
uz Simmonsa procitaj i knjige od C. S. Friedman - The Madness Season, In Conquest Born, This Alien Shore i Coldfire trilogy (mjesavina sf-a, fantasy-a i horrora)
__________________
Death to the Deadites!
EvilDead is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2004., 00:17   #16
tnx svima!
__________________
spin desire
farot is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2004., 00:37   #17
Smile

preporuha: Lijetna kraljica,Zimska kraljica , sve od R:R:Martina, Osmica od K.Neville , sve od Clarka, sve od Pola andersona .......
jupi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2005., 14:26   #18
Preporuke za dobru SF knjigu/e

Mozete li mi preporuciti neke knjige koje ima za posudit u hrvatskim knjiznicama,znaci nesto dostupno.Cito sam Asoiaf djelove i jedva cekam A feast for crows,ali do onda ima vremena za nes novo......posto sam nov u citanju sf-a,molim sto vise preporuka,samo nemojte m,i preopurucat Artemiasa Fowla i slično(ispricavam se alergican sam na navedeno) Unaprijed hvala!
__________________
"Night gathers, and now my watch begins. It shall not end until my death. I shall take no wife, hold no lands, father no children. I shall wear no crowns and win no glory. I shall live and die at my post. I am the sword in the darkness. I am the watcher on the walls. I am the fire that burns against the cold, the light that brings the dawn, the horn that wakes the sleepers, the shield that guards the realms of men. I pledge my life and honor to the Night's Watch, for this night and for all nights to come"
Jon Targaryen is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2005., 14:30   #19
Ispricavam se na velikoj grešci,ne SF knjigu nego FANTASY knjigu,joj i ja znam bit glup......
__________________
"Night gathers, and now my watch begins. It shall not end until my death. I shall take no wife, hold no lands, father no children. I shall wear no crowns and win no glory. I shall live and die at my post. I am the sword in the darkness. I am the watcher on the walls. I am the fire that burns against the cold, the light that brings the dawn, the horn that wakes the sleepers, the shield that guards the realms of men. I pledge my life and honor to the Night's Watch, for this night and for all nights to come"
Jon Targaryen is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2005., 14:33   #20
uh.... ako te zanima samo fantasy a knjiga treba biti na hrvatskom na pamet mi pada
1) LOT serijal (Algoritam) al to si valjda čitao
2) Dragonbone Chair (T.Williams, Algoritam objavio na hrvatskom)
3) Song of Ice and Fire serijal al to si čitao, i jebo te stvarno ne znam dal postoji još koji fantasy objavljen na hrvatskom
e da,
4) R.Zelazny i serijal o Amberu imaš, al ja bih reko da to nije čisti fantasy
5) imaš i serijal Books of the Long sun od Genea Wolf, objavili Izvori, ali to je isto više sf makar ima fantasy elemenata
6)imaš i seriju knjiga o Forgotten Realmsima, ne znam kako se zove izdavač, to je fantasy al je kvaliteta teksta malo u kurcu
6.5) imaš komični fantasy - Vanja Spirin i njegov serijal i Discworld serijal T.Pratchetta
7) imaš Brodolom na Darkoveru il tako nekako i to je koliko znam početak jednog velikog serijala. al je ta prva knjiga isto više sf
8) Vjetrovito utočište - Windheaven
9) vidio i knjige prema igri Diablo al nisam čitao - kvaliteta teksta upitna
10) vidio i knjige o U. Le Guin - Pričanje i Lijeva ruka tame
11) ima serijala i knjiga na ekavici iz bivše Juge koje je objavljivao, kako se ono zvala, a da, Andromeda (valjda), Gene Wolfe - Urth of the new sun serijal, Zemljomorje, ...
12) e da, a imaš i Harry Pottera
__________________
There is surely nothing other than the single purpose of the moment.
kreho is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:41.