Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Domovinski rat

Domovinski rat Domovinski rat bez politike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.02.2010., 01:59   #681
Tinkić@

Pišeš gluposti jer ne možeš progutat poraz. Objašnjenje je jednostavno bili smo bolji. a ovi tvoji maloumni mislili da će im granicu čuvati netko drugi.
Trebali su pregrist strah i suprotstavit se Hrvatskoj vojsci.
Ne traži izgovor u frustriranim ljudima, pa sami ste htjeli krajinu. Što ju niste i sačuvali?
Za borbu treba imati između ostalog i hrabrosti.
laki5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2010., 02:37   #682
Quote:
TinkiVinki kaže: Pogledaj post
Mislim da si promasio celu temu ili si se malo zbunio uglavnom to sto pises nema veze sa nicim sto sam ja pisao.
Kako nema ?

Ti pišeš o "jadnom demobilisanom dalmatinskom korpusu" , koji ste vi tada imali.

A kao da ste nešto bolje mogli imati ?

Pa mi smo vas našim ratovanjem doveli u tu situaciju da bolje od toga ni nemožete.

I mislim da si ti sa svojim teorijama promašio ne temu , nego cijeli forum.

Ovo ti je zadnje mjesto na svijetu gdje ćeš naći razumijevanje za svoje "poteškoće".
Keva is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2010., 03:34   #683
Quote:
TinkiVinki kaže: Pogledaj post
Prezvakano milion puta,mislim da je smesno i samo to hocu da kazem izvlaciti zakljucke kad je u pitanju ova akcija o bilo kakvoj prekretnici o ratu,slomu Krajine,pokazanoj superiornosti HV koja je i poslednjem tamo nekome u Krajini pokazala ovo ono bla bla bla i ta prica.
Operacija Maslenica jest prekretnica jer nakon nje HV što god je planirao, to je i izvršio. Prije Maslenice nije postojala snaga koja je mogla JNA odnosno kasnije SVK otkidati dio po dio "vekovnih ognjišta" s kojih se najčešće begalo mjereno u minutama, a ne satima. Srpskoj vojsci je nakon Maslenice preostalo jedino odgovarati na ono što je HV radio. HV je postavljao pitanja, a SVK je davala odgovore. Najčešće krive.
Maslenica nije slom Krajine, ali je slom započeo sa Maslenicom.
O superiornosti HV od Maslenice nadalje govore srpski generali Mrkšić i Sekulić koji su priznat ćeš o tome prozvaniji govoriti nego TinkiVinki, Decimus ili bilo tko drugi na ovom forumčetu.

Quote:
Kad se uporedi stanje u kom se nalazila SVK u trenutku pocetka akcije a to je stanje totalne demobilizacije sa nekim malim pogranicnim grupama milicije sa oruzjem pod kontrolom UN i celom tom zonom koja je pala a bila pod kontrolom UN
Nitko ne poriče da je SVK bila u očajnom stanju na tom području. General Bobetko u svojoj knjizi navodi da je predsjednik Tuđman upravo i inzistirao da se ta akcija što prije isplanira zbog, prema njegovim riječima, očajnog stanja SVK na tom području i pružene prilike. To se zove iskorištenje prilike, spada u kategoriju ratnog lukavstva, a ne ratne perfidije kako to srpska strana najčešće prikazuju, pa i ti.
Baš nam je žao nad tvojom kuknjavom kako ste bili slabi. Jeste, bili ste preslabi i zato ste i dobili po pički. Što ste očekivali da će vam se HV smilovati jer ste eto imali "totalnu demobilizaciju" i imali vojsku u kurcu?
Inače 15.2.1993. brojno stanje 7. dalmatinskog korpusa je bilo 27.984 boraca (uključeni i dobrovoljci). I što je nakon 15.2. napravljeno?

Quote:
i sad HV koja izvodi napad na takvu vrstu teritorije sa hiljadama svojih pripadnika naoruzanih opremljenih uz podrsku artiljerije napreduje sve dok se stanje sa druge strane nije kliko toliko konsolidovalo
HV je stala jer je ostvarila svoje ciljeve (stvaranje uvjeta za prometno povezivanje Dalmacije s ostatkom Hrvatske), a ne zato što se srpska vojska "konsolidovala".


Quote:
da bi ubrzo nakon konsolidacije napadi bili zaustavljeni na svim pravcima da bi uz neka pristigla pojacanja vasa odbrana visila toliko da ste morali iz citave Hrvatske da dovlacite pojacanje u vidu gardijskih brigada pored onolike Dalmacije
Napadi nisu zaustavljeni nego je HV ostvarenjem cilja prešla u obranu. Pojačanja su stigla kako bi zamijenila postrojbe umorene u napadu. Mi smo si to mogli priuštiti i dovući bojne iz cijele Hrvatske, za razliku od SVK koja nije mogla poslati vod iz općine u općinu. Mogli smo dovući i još nekoliko brigada, a ne 2-3 bojne, što se na sreću SVK nije ostvarilo. Kad u ratu nešto ne možeš onda se ne treba kurčiti previše. Jer obično dobiješ po pički.

Quote:
e pa i pored toga sto nije vraceno bog zna sta osim Skabrnje malo kasnije koju vam je Dragance uzeo
Zauzimanje sela veličine Škabrnje, mora da je velika utjeha.

Quote:
takva HV koja napreduje samo dok nema nista ozbiljno ispred sebe nije bas mogla da utice na moral ljudi
16.2.1993. "Sa zabrinutoscu je primljeno saznanje iz ovog izvestaja da je Banijska ceta napustila svoje polozaje i da je "u poslednja 2-3 dana doslo do osipanja dobrovoljaca iz sastava OG-1". Navedeno je da je iz Raznatovicevih "tigrova" otislo 450 lica, iz "vukova" 244, iz Kosmetsko-toplickog odreda 107 i iz sastava milicije Banije 73. Ukupno je polozaje napustilo 874 dobrovoljca."

Mora da je moral 16.2.1993. bio izuzetno visok kad beži 450 "tigrova" i 250 "vukova". Kad se u 3 dana (i to kad je situacija navodno" konsolidovana") u bežaniju da 800 ljudi, kako se tek bježalo kad situacija nije bila "konsolidovana".

Quote:
ceo koncept obrane Krajine koji im je nametao Beograd ne brinite se ako oni nesto pokusaju mi smo tu mi sve drzimo u svojim rukama e onda kad se nesto dogodi onda im posalju Arkana i raznorazne dobrovoljce tako da je kod njih vise to izazivalo sumnju i frustacije kad je konacan put do njihovog cilja u pitanju nego pokazana moc HV na Maslenici.
Mora da je to jako frustrirajuće. Protivnik slab, nikakav, jadan i bijedan, a stalno se gube bitke, a na kraju i rat.

Inače jedan stari majstor koji je proučavan i na visokim školama JNA je "vjerovao u to da vješt strateg mora biti u stanju svladati neprijateljevu vojsku i ne napadajući je, zauzeti njegove gradove ne opsjedajući ih i srušiti vlast u njegovoj zemlji ne prljajući mačeve krvlju."

Kad pročitaš još jednom ovaj citat gore shvatićeš zašto je za mene reintegracija istočne Slavonije najsjajnija hrvatska pobjeda. Ti se tješi i dalje vojnim "uspjesima" oronulog kapetančića.
Decimus is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2010., 03:45   #684
@Trotoar

Prije svega:

Par pitanja za tebe. Je li u Muškovcima bio neki haubički položaj? Jesu li to bile haubice 105mm iz 4. lpbr?
Tko je držao Mali Alan, 4. lpbr ili 9. mtbr? Je li ti poznato je li posada onog vašeg tenka koji je roknut na Malom Alanu preživjela?
Decimus is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2010., 10:29   #685
Tinki, onaj smrad od Dragana nije zauzeo cijelu Škabrnju već samo Ražovljevu glavicu, a time je Škabrnja postala neodrživa. Sve do "Oluje" Škabrnja je bila ničija zemlja. Ali Škabrnja uopće nije ni bila strateško važna. Važni su bili Tulove Grede, Novigrad i Kašić, jer bez da se drži navedeno ne može se postaviti pontonski most u Masleničkom ždrilu i držati otvorena Magistrala.
Inače ti stalno govoriš kako je HV napala nespremne vaše minimalne snage. Podsjećaš me na vaše saveznike Britance koji su se bunili kada su u američkom ratu za nezavisnost "Amerikanci" iz zasjede počeli ubijati britanske časnike - jer kao to nije gentlmenski ubijati iz zasjede i još časnike ubijati.
Vi Srbi imate taktike ratovanja još iz I. svj. rata, a još su vas poslije braća Rusi naučili masovnim napadima uz što veću buku. Smisao modrnog ratovanja je napasti neprijatelja tamo gdje se to najmanje nada i gdje je najslabiji.
zdfil is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2010., 10:32   #686
Decimus, ja znam samo da je onaj T-55 na Velebitu pogođen iz Fagota i to kada je išao u pomoć 19 ranjnih i mrtvih četnika. On je tukao po našim vojnicima koji su bili na svojim položajima, ali zapovjednik tenka očito nije skužio da su naši iza zavoja i da im je došao na samo 100 metara tako da su njegove granate prebacivale naše vojnike. Očevidac mi priča da je nakon pogotka savršeno planuo te da su mu čak i zakovice na kotačima popucale.
zdfil is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2010., 11:28   #687
Quote:
16.2.1993. "Sa zabrinutoscu je primljeno saznanje iz ovog izvestaja da je Banijska ceta napustila svoje polozaje i da je "u poslednja 2-3 dana doslo do osipanja dobrovoljaca iz sastava OG-1". Navedeno je da je iz Raznatovicevih "tigrova" otislo 450 lica, iz "vukova" 244, iz Kosmetsko-toplickog odreda 107 i iz sastava milicije Banije 73. Ukupno je polozaje napustilo 874 dobrovoljca."

Mora da je moral 16.2.1993. bio izuzetno visok kad beži 450 "tigrova" i 250 "vukova". Kad se u 3 dana (i to kad je situacija navodno" konsolidovana") u bežaniju da 800 ljudi, kako se tek bježalo kad situacija nije bila "konsolidovana".
Moram da krenem od ovoga,hehehe pa Arkan nikad nije mao vise od 300 ljudi na frontu a ni uopste mislim a koliko mi je poznato dole je diosao sa nekih 120 ili ti jednom cetom a iz njegovih redova dezertiralo 450 znaci ostalo ih je minus -330 hehehe smijurija zesca isto tako i sa Vukovima neznam odakleti ovaj dokument ali odakle god da je sa takvim necim se brise posle velike nuzde.


Quote:
Operacija Maslenica jest prekretnica jer nakon nje HV što god je planirao, to je i izvršio. Prije Maslenice nije postojala snaga koja je mogla JNA odnosno kasnije SVK otkidati dio po dio "vekovnih ognjišta" s kojih se najčešće begalo mjereno u minutama, a ne satima. Srpskoj vojsci je nakon Maslenice preostalo jedino odgovarati na ono što je HV radio. HV je postavljao pitanja, a SVK je davala odgovore. Najčešće krive.
Maslenica nije slom Krajine, ali je slom započeo sa Maslenicom.
O superiornosti HV od Maslenice nadalje govore srpski generali Mrkšić i Sekulić koji su priznat ćeš o tome prozvaniji govoriti nego TinkiVinki, Decimus ili bilo tko drugi na ovom forumčetu.
Prekretnica u ovim ratovima nije bila vojna vec politicka,a pocela je kada je Sloba pod pritiscima Amera digao ruke od Krajine a Franjo od Herceg bosne,inace akcija Maslenica u kojoj su se brojale stotine Hrvatskih zrtava a pomeranje beznacajno nemoze biti nikako prekretnica.Da ste to uradili nakon 30.1 mogao bi se sloziti a ovako ne.

Quote:
Nitko ne poriče da je SVK bila u očajnom stanju na tom području. General Bobetko u svojoj knjizi navodi da je predsjednik Tuđman upravo i inzistirao da se ta akcija što prije isplanira zbog, prema njegovim riječima, očajnog stanja SVK na tom području i pružene prilike. To se zove iskorištenje prilike, spada u kategoriju ratnog lukavstva, a ne ratne perfidije kako to srpska strana najčešće prikazuju, pa i ti.
Baš nam je žao nad tvojom kuknjavom kako ste bili slabi. Jeste, bili ste preslabi i zato ste i dobili po pički. Što ste očekivali da će vam se HV smilovati jer ste eto imali "totalnu demobilizaciju" i imali vojsku u kurcu?
Inače 15.2.1993. brojno stanje 7. dalmatinskog korpusa je bilo 27.984 boraca (uključeni i dobrovoljci). I što je nakon 15.2. napravl
Zamenjujes teze i pravis se naivan ne radi se o ocajnom stanju jer da bi stanje bilo ocajno vojska mora da postoji i da je aktivna nakon i povlacenja JNA mobilisana TO je demobilisana a oruzje pod kljucem tako da to stasnje je prouzrokovano ispunjavanjem uslova Venovog plana, i to nije nikakvo lukavstvo kako ti kazes vec najobicnije krsenje mirovnog sporazuma koji je i Zagreb potpiso.

Quote:
HV je stala jer je ostvarila svoje ciljeve (stvaranje uvjeta za prometno povezivanje Dalmacije s ostatkom Hrvatske), a ne zato što se srpska vojska "konsolidovala".
TO je trik kojim se sluzite da bi zamaskirali broj mrtvi i neuspeh akcije zaustavljeni ste,koje ste vi to povezivanje napravili otvoren put pod kisom granata i sam vas general Stipetic kaze da ciljevi nisu ispunjeni i da su nerealno planirani valjda je on pozvaniji od tebe da kaze sta je i kako je bilo.

Quote:
Zauzimanje sela veličine Škabrnje, mora da je velika utjeha.
Pa s obzirom da vi niste ni toliko nakon kontre mora da je i ne samo to vi se branite kako je Skabrnja pala zbog toga sto je SVK drzala Razovljevu glavicu dominantnu kotu pa nju ste vi drzali pa ste je izgubili a nakon nje i Skabrnju a da je to uspeh pokazuje i to sto niste uspeli da je vratite a i kako ste prosli oni kad su vam Varazdinci krenuli na Veljansku kosu potpuna katastrofa ipak se tad napred nije moglo a Dragance je to uradio sam sa tamosnjim Alfama.
TinkiVinki is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2010., 11:32   #688
Quote:
zdfil kaže: Pogledaj post
Tinki, onaj smrad od Dragana nije zauzeo cijelu Škabrnju već samo Ražovljevu glavicu, a time je Škabrnja postala neodrživa. Sve do "Oluje" Škabrnja je bila ničija zemlja. Ali Škabrnja uopće nije ni bila strateško važna. Važni su bili Tulove Grede, Novigrad i Kašić, jer bez da se drži navedeno ne može se postaviti pontonski most u Masleničkom ždrilu i držati otvorena Magistrala.
Inače ti stalno govoriš kako je HV napala nespremne vaše minimalne snage. Podsjećaš me na vaše saveznike Britance koji su se bunili kada su u američkom ratu za nezavisnost "Amerikanci" iz zasjede počeli ubijati britanske časnike - jer kao to nije gentlmenski ubijati iz zasjede i još časnike ubijati.
Vi Srbi imate taktike ratovanja još iz I. svj. rata, a još su vas poslije braća Rusi naučili masovnim napadima uz što veću buku. Smisao modrnog ratovanja je napasti neprijatelja tamo gdje se to najmanje nada i gdje je najslabiji.

Ati mene na vase saveznike Muslimane 93 vidim podrzavas njihovu "Lukavu strategiju"i Sefera Halilovica.
TinkiVinki is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 23.02.2010., 12:18   #689
Pa ja se ponosim što su nam Muslimani bili saveznici.
Rat je igra lukavstva, a ne kao vaši na Vukovaru. Pa ajmo braćo kao Sava Kovačević na juriše na ukopanog neprijatelja.
Prihvati već jednom činjenicu da Velika Srbija do linije Virovitica-Karlovac-Karlobag neće nikada postojati, prihvati činjenicu da ćeš u mojoj lijepoj Domovini uvijek biti pripadnik nacionalne manjine i prihvari činjenicu da je i akcija "Maslenica" dio tog veličanstvenog mozaika kockica velike pobjede hrvatskog naroda.
Meni je dovoljno da je zahvaljujući toj akciji moja cura nakon skoro dvije godine progonstva vidjela svoj spaljeni i porušeni dom u selu Maslenica i da se svaki dan kada dođem do nje tamo mogu slobodno šetati.
A ne mogu ti ni opisati kako se osjećam kada dođem na izlet kraj Manastira Krupa (prekrasno mjesto koje odiše ljepotom i svetošću i koje predstavlja onaj normalniji dio srpskog naroda) i kada naletim na desetak parkiranih automobila sa tablicama Republike Srbije. Znaš kako ih ponosno gledam i mislim u sebi, hvala ti Bože da si čuvao i dao snage hrvatskim braniteljima da se ja mogu ovuda slobodno šetati.
zdfil is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2010., 12:38   #690
Akcija Maslenica u srpskim udžbenicima je poznata pod kodnim nazivom "Traktorijada prvi deo",cilj te akcije bio je provjeriti spremnost traktora,izdržljivost i klirens djelovanja.Akcija je uspjela u potpunosti,desetak sela u Zadarskom zaleđu je iseljeno u rekordnom vremenu,traktori su se pokazali kao izrazito izdržljivi i tehnički spremni za sve zadaće koje se pred njih stave.U munjevitom naletu traktorske brigade za samo 2 dana ostali su bez desetak sela,bez zrače luke,bez masleničkog mosta,što se smatra izuzetnim uspjehom.Tako je hrabra srpska vojska izvojevala još jednu veličanstvenu pobjedu,koja će biti slavljena kao početak primjene taktike munjevitog traktorskog manevra,koja se i dan danas proučava na svim važnijim vojnm školama u svijetu.Način na koji srbi pale i voze traktore je još uvijek nepoznanica za cijeli svijet,nijedan narod nije ovladao tome izuzetnom tehnikom!Daljnji uspjesi traktorskih brigada su prezentirani u akcijama Bljesak,Oluja,Zima 94,Ljeto 95,Maestral,Južni potez ili po srpskim udžbenicima "Traktorijada 2,3,4,5,6,7" deo.
seargent fred is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2010., 14:37   #691
Quote:
Decimus kaže: Pogledaj post
@Trotoar

Prije svega:

Par pitanja za tebe. Je li u Muškovcima bio neki haubički položaj? Jesu li to bile haubice 105mm iz 4. lpbr?
Tko je držao Mali Alan, 4. lpbr ili 9. mtbr? Je li ti poznato je li posada onog vašeg tenka koji je roknut na Malom Alanu preživjela?
jeste, haubice 105mm su bile u muškovcima.
mali alan su držali ličani, a za posadu tenka ne znam.
Trotoar is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2010., 14:40   #692
Quote:
zdfil kaže: Pogledaj post
evo idem odmah sutra pitati mještane
Hvala na podacima.
znaš li možda i što je bilo s Maslenicom 1991-1993.
napisaću nešto o tome kad mi posao dozvoli
ok?
Trotoar is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2010., 14:55   #693
Quote:
Trotoar kaže: Pogledaj post
napisaću nešto o tome kad mi posao dozvoli
ok?
samo polako.
I spremi se na proljeće za Velebit
zdfil is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2010., 22:38   #694
Quote:
seargent fred kaže: Pogledaj post
Akcija Maslenica u srpskim udžbenicima je poznata pod kodnim nazivom "Traktorijada prvi deo",cilj te akcije bio je provjeriti spremnost traktora,izdržljivost i klirens djelovanja.Akcija je uspjela u potpunosti,desetak sela u Zadarskom zaleđu je iseljeno u rekordnom vremenu,traktori su se pokazali kao izrazito izdržljivi i tehnički spremni za sve zadaće koje se pred njih stave.U munjevitom naletu traktorske brigade za samo 2 dana ostali su bez desetak sela,bez zrače luke,bez masleničkog mosta,što se smatra izuzetnim uspjehom.Tako je hrabra srpska vojska izvojevala još jednu veličanstvenu pobjedu,koja će biti slavljena kao početak primjene taktike munjevitog traktorskog manevra,koja se i dan danas proučava na svim važnijim vojnm školama u svijetu.Način na koji srbi pale i voze traktore je još uvijek nepoznanica za cijeli svijet,nijedan narod nije ovladao tome izuzetnom tehnikom!Daljnji uspjesi traktorskih brigada su prezentirani u akcijama Bljesak,Oluja,Zima 94,Ljeto 95,Maestral,Južni potez ili po srpskim udžbenicima "Traktorijada 2,3,4,5,6,7" deo.
Svaka čast,do suza si me nasmijao,tražilo se misto više u Traktor manevru,pravo je čudo da nisu došli do Soluna,možda i bi da je bilo nafte dovoljno
miškić is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2010., 22:41   #695
Quote:
Trotoar kaže: Pogledaj post
jeste, haubice 105mm su bile u muškovcima.
mali alan su držali ličani, a za posadu tenka ne znam.
E ove su nam Ha105mm dale dosta brige,misli da se položaj nalazio u Simića varošu,imali su gadnih nevolja kada smo ih locirali
miškić is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2010., 23:08   #696
Quote:
zdfil kaže: Pogledaj post
Decimus, ja znam samo da je onaj T-55 na Velebitu pogođen iz Fagota i to kada je išao u pomoć 19 ranjnih i mrtvih četnika. On je tukao po našim vojnicima koji su bili na svojim položajima, ali zapovjednik tenka očito nije skužio da su naši iza zavoja i da im je došao na samo 100 metara tako da su njegove granate prebacivale naše vojnike. Očevidac mi priča da je nakon pogotka savršeno planuo te da su mu čak i zakovice na kotačima popucale.
Mislim da on nije nikom išao pomoći jer su tih 19 ili koliko već izginuli par dana ranije. Nisam siguran.
Tenk je inače dobio 2 fagota i to s Ruje.
Decimus is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2010., 23:24   #697
Ja ne mogu ništa točno tvrditi. Samo prenosim priču koji mi je rekao vojnik koji je bio tamo.
Morati ću ga malo još o tom priupitati
Inače, samo budala može ići ratovati tenkom na Velebit. Svi koji su bili na toj cesti znaju što je to. Širina je malo šira od tenka, a s jedne strane stijena dok je s druge dublja ili plića provalija. E jesu ti četnici bili biseri s oklopom.

Zadnje uređivanje zdfil : 23.02.2010. at 23:26. Reason: dodatak
zdfil is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2010., 23:24   #698
Quote:
miškić kaže: Pogledaj post
Svaka čast,do suza si me nasmijao,tražilo se misto više u Traktor manevru,pravo je čudo da nisu došli do Soluna,možda i bi da je bilo nafte dovoljno
seargent fred is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2010., 23:29   #699
Quote:
TinkiVinki kaže: Pogledaj post
Moram da krenem od ovoga,hehehe pa Arkan nikad nije mao vise od 300 ljudi na frontu a ni uopste mislim a koliko mi je poznato dole je diosao sa nekih 120 ili ti jednom cetom a iz njegovih redova dezertiralo 450 znaci ostalo ih je minus -330 hehehe smijurija zesca isto tako i sa Vukovima neznam odakleti ovaj dokument ali odakle god da je sa takvim necim se brise posle velike nuzde.
Izvještaj Komande OG-1 Glavnom štabu SVK. Očito se radi o skupljanju prnja nakon što su u SVK shvatili da su "Tigrovi" i "Vukovi s Vučjaka" došli više zbog pljačke, a manje zbog borbe. Nešto se poslije nisu baš puno pojavljivali po Hrvatskoj, osim u švercu s 5. korpusom Armije BiH.

Quote:
Prekretnica u ovim ratovima nije bila vojna vec politicka,a pocela je kada je Sloba pod pritiscima Amera digao ruke od Krajine a Franjo od Herceg bosne,inace akcija Maslenica u kojoj su se brojale stotine Hrvatskih zrtava a pomeranje beznacajno nemoze biti nikako prekretnica.Da ste to uradili nakon 30.1 mogao bi se sloziti a ovako ne.
Političari pokreću i završavaju ratove.

Quote:
Zamenjujes teze i pravis se naivan ne radi se o ocajnom stanju jer da bi stanje bilo ocajno vojska mora da postoji i da je aktivna nakon i povlacenja JNA mobilisana TO je demobilisana a oruzje pod kljucem tako da to stasnje je prouzrokovano ispunjavanjem uslova Venovog plana, i to nije nikakvo lukavstvo kako ti kazes vec najobicnije krsenje mirovnog sporazuma koji je i Zagreb potpiso.
Govoriš o prvim danima. Što sa 2/1993. kad ste se "konsolidovali"?


Quote:
TO je trik kojim se sluzite da bi zamaskirali broj mrtvi i neuspeh akcije zaustavljeni ste,koje ste vi to povezivanje napravili otvoren put pod kisom granata i sam vas general Stipetic kaze da ciljevi nisu ispunjeni i da su nerealno planirani valjda je on pozvaniji od tebe da kaze sta je i kako je bilo.
Htio priznati ili ne više se nije išlo trajektom preko Paga nego preko mosta na Maslenici. "Kiša granata" je bila prvih dana dok oni koji su ih ispaljivali nisu počeli dobijati po pički za svaku ispaljenu. Poslije se to nešto utišalo.


Quote:
Pa s obzirom da vi niste ni toliko nakon kontre mora da je i ne samo to vi se branite kako je Skabrnja pala zbog toga sto je SVK drzala Razovljevu glavicu dominantnu kotu pa nju ste vi drzali pa ste je izgubili a nakon nje i Skabrnju a da je to uspeh pokazuje i to sto niste uspeli da je vratite
Kao što rekoh to mora da je "veličanstven uspjeh SVK". Uzeli smo Hrvatima Ražovljevu glavu! U jebote! A izgubili Novigrad, Paljuv, Kašić, Zemunik, Crno ...

Quote:
i kako ste prosli oni kad su vam Varazdinci krenuli na Veljansku kosu potpuna katastrofa ipak se tad napred nije moglo a Dragance je to uradio sam sa tamosnjim Alfama.
Nije mi poznato ništa što se zove Veljanska kosa. Dakle o tome ne pišem. To mora da je neka strateška točka.
Decimus is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2010., 23:45   #700
Nažalost ta Veljanska kosa je jako važna strateška točka jer se njenom kontrom prekida komunikacija Benkovac - Zemunik Gornji, a time bi se znatno skratila bojišnica te bi se oslobodila pritiska hrvatska sela Zemunik Gornji i Suhovare.
zdfil is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:18.