Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.02.2009., 01:02   #41
Zbilja, dođe i posere temu. Ne mogu zamisliti kako bih pogledao djeci u oči da nisam bio branitelj. Njuške poput tog nebuloze ne mogu pojmiti taj osjećaj.

Jučer sam unovčio dividendu, baš mi je nestalo novaca u džepu. Udio ne namjeravam prodati.
Bismarck is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2009., 07:00   #42
Quote:
Bismarck kaže: Pogledaj post
Zbilja, dođe i posere temu. Ne mogu zamisliti kako bih pogledao djeci u oči da nisam bio branitelj. Njuške poput tog nebuloze ne mogu pojmiti taj osjećaj.

Jučer sam unovčio dividendu, baš mi je nestalo novaca u džepu. Udio ne namjeravam prodati.
Čekaj malo, koju dividendu, od prošle godine ?
pjosip is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2009., 07:55   #43
Arrow zakon je jedno a stvarnost nešto sasvim drugo

Iako se Vlada RH obvezala da će prije privatizacije HEP-a, Hrvatskih šuma, Hrvatskih voda, Pošte staviti po 7 % dionica u Fond za branitelje od toga neće biti ništa.
Eventualno će ući HEP i to do 2015., ako je suditi prema Upravnom odboru fonda.

Svi branitelji će dobiti udio i od tih 7 % , bez obzira da li su/će prodati sve ili samo dio udjela.

U prvom Zakonu o hrvatskim braniteljima su definirana neka prava branitelja (koji nisu ostvarili status HRVI) poput maksimalnog dječjeg doplatka, prekvalifikacija, dokvalifikacija, stambenog zbrinjavanja, povlastica pri odlasku u mirovinu, upisa djece na fakultete i sl.
O tome koliko je ljudi o tome bilo informirano i da li im je to u tom trenutku bilo imalo bitno je nešto sasvim drugo. Država je, formalno gledano, svoj dio ispunila besprijekorno, a što su u međuvremenu radile institucije i sami branitelji je nešto sasvim drugo.

Zbog recesije će udjeli sasvim sigurno pasti, a mali dokaz tome je da je Šuker stopirao isplatu Braniteljskih stipendija i financijske pomoći iz Zaklade koje se obje financiraju iz Fonda za branitelje - što je prema prvom Statutu Fonda i prvoj izmjeni protuzakonito...
rahela70 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2009., 08:00   #44
Quote:
casio kaže: Pogledaj post
*cut*

Znaš li ti zašto se datum 05.kolovoza 1990. uzima kao početak sudjelovanja u Domovinskom ratu? naravno da ne znaš. Zato jer 05. kolovoza 1990. godine u Zagrebu postrojila prva oružana postrojba redarstvenika. Ne brkaj sa postrojavanjem u Kranjčevićevoj.Da ti nebih morao opet prati balavi nos po podu.

*cut*
Ako se sjećam datum je uzet zbog toga što je na taj dan zvanično oformljena ekipa iz Lučkog i Rakitja - oni su bili specijalna postrojba policije, redarstvenik mi više zvuči kao "prašinar"
Ako sam u krivu unaprijed se ispričavam.
rahela70 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2009., 10:00   #45
Quote:
rahela70 kaže: Pogledaj post
Ako se sjećam datum je uzet zbog toga što je na taj dan zvanično oformljena ekipa iz Lučkog i Rakitja - oni su bili specijalna postrojba policije, redarstvenik mi više zvuči kao "prašinar"
Ako sam u krivu unaprijed se ispričavam.
U krivu si utoliko što misliš da SP nisu bili redarstvenici.

Policija-Redarstvo.

Postoji i medalja "Prvi redarstvenik"
__________________
Zrno po zrno pogača, kamen po kamen palača, metak po metak rafalna paljba.
Rafalna Paljba= is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2009., 11:30   #46
Kako sada stoje stvari, neću prodavati.
__________________
tough ain't enough
Garovix is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2009., 11:45   #47
Quote:
rahela70 kaže: Pogledaj post
Iako se Vlada RH obvezala da će prije privatizacije HEP-a, Hrvatskih šuma, Hrvatskih voda, Pošte staviti po 7 % dionica u Fond za branitelje od toga neće biti ništa.

Otkud ti ove informacije ?
pjosip is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2009., 23:07   #48
Quote:
pjosip kaže: Pogledaj post
Čekaj malo, koju dividendu, od prošle godine ?
od pretprošle
Bismarck is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2009., 01:57   #49
Quote:
Albatros kaže: Pogledaj post
Evo zanima me kao branitelja jeste li prodali svoje udjele u braniteljskome fondu ?

Ja nisam i ne namjeravam, ne dao Bog baš velike krize onda će se morati.

Pozdrav domovini !
Tak vam je svejedno, ionak ce vam sve uzeti
krigla11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2009., 09:04   #50
Krigla, stvar je u tome da mi koji smo ih dobili smo u jednom trenu pomislili da je to neka trajna vrijednost, kao da su nam zlatnike dali. Tvoje predviđanje je realno, isto kao i ono da će se udjeli oploditi, no ovisi o drugima a ne o nama to što imamo (ili smo imali).

Ovo što kaže albatros, kad bude kriza da će onda prodavati, ako ide samo po tom kriteriju, a ne ovom emocionalnom kako je kod većine, može već početi tražiti svoju potvrdu.
Smileman is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2009., 11:34   #51
Moj muž ima 36 udjela... ne misli ih prodati...
amareda is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2009., 11:49   #52
Čuj ako voda dođe do grla u obitelji, ako se baš MORA, što se financa tiče što ti drugo preostaje nego prodaja udjela ?
Nadam se da do toga neće doći.
Albatros is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2009., 13:09   #53
Od početka me nervirao podataka da njemci upravljaju braniteljskim fondom, a registar branitelja je kao šatro tajan.
Prijelomni trenutak je bio kad je "braniteljski" fond prodao dionice INE jer ako on ne drži u svom portfelju dionice INE, ja ne vidim razloga za njegovo postojanje.
Taj dan sam ih prodao. Čije bi dionice trebao imat u svom portfelju, Shell-ove možda. Također je prodaju mog dijela požurio podatak o naknadama upravnom odboru (Dečak, Kosor i ostala gamad) te podatak da će se fond ukinuti ako ga napusti preko 50% udjelničara.
Ja sam za ukidanje i moja kap pomaže to tkati.
__________________
I Love U
hehehoho is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2009., 20:39   #54
Branitelji jeste li prodali svoje udjele ?
Ni slucajno.
Koriolan is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2009., 13:27   #55
Quote:
pjosip kaže: Pogledaj post
Otkud ti ove informacije ?
Iz Upravnog odbora Fonda i iz Odbora za branitelje pri Saboru
__________________
" Budi spreman na obranu pred svakim tko od vas traži obrazloženje nade koja je u vama."
rahela70 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2009., 13:29   #56
Quote:
rahela70 kaže: Pogledaj post
Iz Upravnog odbora Fonda i iz Odbora za branitelje pri Saboru
Da li su dali i kakvo objašnjenje ?
pjosip is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2009., 19:30   #57
Quote:
krigla11 kaže: Pogledaj post
Tak vam je svejedno, ionak ce vam sve uzeti
svaka čast na predviđanjima,eto nema 1,4 milijarde kuna

ako je lova spremna na isplatu a nema isplate pa gdje je onda?

najbolja mi je izjava od Jadranke"To je laž!"

uostalom branielji koji šute o onima koji su lažni branitelji sami su krivi zbog lošeg položaja u društvu,pa ako je neko mjerodavan kompetentan da prijavi lažnjaka onda je prije svega to onaj isti branitelj koji je sa njim u HVIDR-i,pa ako oni žmire na to šta očekuju onda od drugih ljudi
fiser is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 22.02.2009., 19:49   #58
Dajte ljudi, pa naravno da nisu uzeli lovu iz fonda, nego je fond izgubio lovu na burzi jer se ulagalo u INU i HT, ali baš mi je drago da će konačno mnogi osvijestiti situaciju u kojoj se nalazimo. Ja kad sam dao nalog neki dan da mi se isplate udjeli zapravo sam izrazio nepovjerenje prema načinu kako ulažu novce za nas. Vladi je frka da se fond ne ukine zbog povlačenja udjela, ne daj Bože da se to desi još prije izbora.

Ne kažem da ću s tim novcem koji dobijem upravljati bolje od ERSTE INVESTA, ali ako već gubim, onda neka moj potpis bude ispod odluke, a ne njihov za moju lovu.
Smileman is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2009., 19:56   #59
Quote:
Smileman kaže: Pogledaj post
Dajte ljudi, pa naravno da nisu uzeli lovu iz fonda, nego je fond izgubio lovu na burzi jer se ulagalo u INU i HT, ali baš mi je drago da će konačno mnogi osvijestiti situaciju u kojoj se nalazimo. Ja kad sam dao nalog neki dan da mi se isplate udjeli zapravo sam izrazio nepovjerenje prema načinu kako ulažu novce za nas. Vladi je frka da se fond ne ukine zbog povlačenja udjela, ne daj Bože da se to desi još prije izbora.

Ne kažem da ću s tim novcem koji dobijem upravljati bolje od ERSTE INVESTA, ali ako već gubim, onda neka moj potpis bude ispod odluke, a ne njihov za moju lovu.
Nije fond izgubio lovu zbog stanja na tržištu nego ljudi koji su dali nalog za prodaju prije 2mj. nemogu dobit svoje novce,sada te love nema.
fiser is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2009., 20:02   #60
Quote:
Sh@dow kaže: Pogledaj post
Braniteljski fond ulagat će najviše u državne obveznice



znači danas je već debelo u državnim obveznicma.

a mislio si da znaš gdje se tvoji novčeki ulažu.
Dionice svakoga fonda koji ulaže u državne obveznice treba što prije prodat i zaboravit da si ih ikad imao. Samo ne zaboravit pokupit lovu od prodaje i pametno je potrošit.

Razlog - Država novce dobivene od obveznica ulupava u socijalu, umjesto u gospodarstvo.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:46.