Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.04.2009., 19:44   #141
Quote:
Velociraptor kaže: Pogledaj post
Auti na baterije i hibridni auti su zlo. Veliko zlo, jer proizvodnja, skladistenje i recikliranje baterija kosta jako puno energije, koja ne raste na granama. kao ni energija za njihovo punjenje. A jos vece zlo je propagandna kampanja koja ih velica i nudi kao alternativu klasicnim otto, diesel, wankel, miller... i inim motorima sa unutrasnjim sagorijevanjem, i to na bazi toga da su ekoloski podobniji. How yes no...

Moderni dizel ili Otto motor u malom autu sa modernim tehnologijama moze postici ucinkovitost i ekolosku podobnost nedostiznu hibridima i elektricnim autima. A uzmimo u obzir i da razvoj motora sa unutrasnjim sagorijevanjem jos nije dosegnuo svoj zenit. Npr, kompanija mce-5 je na proslom zenevskom salonu pokazala prototip svog 1.5 litrenog turbo motora sa promjenjivom kompresijom koji iz 1.5 litre obujma proizvodi 220 ks, a trosi u prosjeku 6,7 l/100km, mijenjajuci kompresijski omjer od 6,7:1 do 18:1.
Baterije su teske, skupe, traju znatno manje od klasicnih motora. Kad se sve to uracuna, jedna Toyota Prius je stetnija po okolis od Hummera, i to duplo. Istrazivanje je radila jedna tvrtka u Kanadi, probat cu naci rezultate.
Potpisujem, ovo je i rezime mog razmišljanja, no volim čuti i argumentirane stavove s druge strane, mada se ne slažem s njima.
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2009., 19:50   #142
Quote:
Anton kaže: Pogledaj post
Potpisujem, ovo je i rezime mog razmišljanja, no volim čuti i argumentirane stavove s druge strane, mada se ne slažem s njima.
Samo ste pogrijesili u jednoj stvari. Zaracunali ste da ce motori s unutarnjim izgaranjem napredovat, a niste uracunali da ce i tehnologija baterija napredovat. Da je elektricni auto sad bolji od benzinskog/dizela puno brze bi penetrirao.
No, kako rekoh, jednom cemo morat s fosilnih goriva prec na nesto drugo. Ja cekam fast breedere.
Monsignor.m is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2009., 20:06   #143
Quote:
Monsignor.m kaže: Pogledaj post
Samo ste pogrijesili u jednoj stvari. Zaracunali ste da ce motori s unutarnjim izgaranjem napredovat, a niste uracunali da ce i tehnologija baterija napredovat. Da je elektricni auto sad bolji od benzinskog/dizela puno brze bi penetrirao.
No, kako rekoh, jednom cemo morat s fosilnih goriva prec na nesto drugo. Ja cekam fast breedere.
napredovat ce i motori s unutrasnjim izgaranjem... od varijabilne kompresije, elektromagnetskog razvoda ventila, upotrebe keramike i kompozita u izradi samog motora, sinteticka goriva, vodik... Ne moraju se samo fosilna goriva koristiti za pogon.

Elektromotor je super stvar, jer je jednostavan, pouzdan i jeftin za napravit. Medjutim, problem je izvor energije. Baterije su zanista zasada, gorive celije takodjer(proizvodnja vodika)... Dok se ne nadje prikladan izvor energije, el. motor nece nista postici.
__________________
Monkeys are really the end of the line in the pet world. I think when you're at the monkey level of pet ownership, have a kid. I mean, come on. I mean, you're so close. If you need a pet that can roller skate and smoke cigars, it's time to think about a family
Velo C. Raptor is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2009., 22:18   #144
Quote:
Anton kaže: Pogledaj post
Ne, nisi u pravu.Ovo ti kažem kao osoba koja se bavi autima već desetak godina i s razlogom vozim starije aute.Na stranu to što veći dio stvari mogu obaviti sam, i bez obzira na to, stariji auti jesu jeftiniji.Pogledaj samo ugradnju plina.U nove ti dođe 13 000 kn ili više od toga.Za moj je bilo 4200 kn.
Znaš koliko dođe npr. generalka na Mercedesu W123, model 200D, dakle generalka, dijelovi, ruke, hladnjak?5500 kn.
Sada si zamisli koliko to dođe na novom autu.




Nije uvijek tako, eno naveo sam ti primjere.
Plin nije odrzavanje, a isto tako moras gledati da motor u kojeg ugradnja plina kosta 4200 kn nije bas stedljiv kao danasnji motori. Za moju ladu nivu s karburatorom je plin kostao 4700 kn tako da neznam koji ti to motor imas.

Naravno da isti zahvat na novom automobilu zahtjeva vise novca, pogotovo jer vecina samostalnih mehanicara i nije sposobna ih servisirati. To uopce nije moja poanta. Ideja novih automobila je bas da i ne trebaju generalke, niti ikakvo radikalno odrzavanje osim onih generalno potrosnih dijelova. Tek oko 100,150k km dolaze prvi veci zahvati, dotad se auta vec rijesis.

A ovi linkovi sto si ih naveo samo pokazuju prijasnju filozofiju gradnje automobila. Poanta nije da auto izgleda sto cjelije nakon sudara, sto je ocito slucaj s ovim mercedesom, jer to znaci da je veci dio energije presao na putnike, sto je ono sto se izbjegava. Dakle, to sto je auto manje unisten nego mnogi danasnji samo pokazuje da je nesigurniji. Bitni su podaci s lutaka, te koliko je energije do njih stiglo nakon deformacijskih zona. Ako je automobil precvrst tamo gdje bi trebale biti zone, onda je jednako tako nesiguran kao i onaj kod kojih se deformira sve.

Zadnje uređivanje F10EXX : 05.04.2009. at 22:32.
F10EXX is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2009., 22:41   #145
Quote:
F10EXX kaže: Pogledaj post
Plin nije odrzavanje, a isto tako moras gledati da motor u kojeg ugradnja plina kosta 4200 kn nije bas stedljiv kao danasnji motori. Za moju ladu nivu s karburatorom je plin kostao 4700 kn tako da neznam koji ti to motor imas.
1.6 benzinac, a troši oko 9-10 litara, ovisno o vožnji, plina jel.

Quote:
Naravno da isti zahvat na novom automobilu zahtjeva vise novca, pogotovo jer vecina samostalnih mehanicara i nije sposobna ih servisirati. To uopce nije moja poanta.
Eto, vidiš i sam da su skuplji novi auti.

Quote:
Ideja novih automobila je bas da i ne trebaju generalke, niti ikakvo radikalno odrzavanje osim onih generalno potrosnih dijelova. Tek oko 100,150k km dolaze prvi veci zahvati, dotad se auta vec rijesis.
Ne trebaju generalke?Pa normalno da ne trebaju, kada se prodaju sa 150 000 km.Ovaj Mercedes je imao generalku na 500 000, i to preventivnu.Nego, šta misliš koliko dođu ti potrošni dijelovi?Pogledaj malo cijene i usporedi ih sa starijim autima.
U biti, ovim dokazuješ moju tvrdnju, da je skuplji novi auto. Jer ja ne znam kako je tebi isplativo dati recimo 15 000 eura svake npr. 3 godine, a ja dam 2000 eura npr. i još uložim 1000 eura i miran sam idućih 10 godina, minimalno.

Quote:
A ovi linkovi sto si ih naveo samo pokazuju prijasnju filozofiju gradnje automobila. Poanta nije da auto izgleda sto cjelije nakon sudara, sto je ocito slucaj s ovim mercedesom, jer to znaci da je veci dio energije presao na putnike, sto je ono sto se izbjegava. Dakle, to sto je auto manje unisten nego mnogi danasnji samo pokazuje da je nesigurniji. Bitni su podaci s lutaka, te koliko je energije do njih stiglo nakon deformacijskih zona. Ako je automobil precvrst tamo gdje bi trebale biti zone, onda je jednako tako nesiguran kao i onaj kod kojih se deformira sve.
Ne, ne, ne...Pogledaj opet.Jasno se vidi da ima deformacijske zone, koje apsorbiraju energiju sraza, a kavezna konstrukcija ostaje bez značajnih deformacija.To i je poanta, i nikako nije ovo što ti misliš ( "čvrst kao kocka, pa te rastrga jer energija ode na tebe" ).

No, debelo smo OT.
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2009., 22:42   #146
Quote:
Monsignor.m kaže: Pogledaj post
Samo ste pogrijesili u jednoj stvari. Zaracunali ste da ce motori s unutarnjim izgaranjem napredovat, a niste uracunali da ce i tehnologija baterija napredovat.
Vjerojatno, samo, dokle?

Quote:
Da je elektricni auto sad bolji od benzinskog/dizela puno brze bi penetrirao.
Ali nije, bar ne trenutno.

Quote:
No, kako rekoh, jednom cemo morat s fosilnih goriva prec na nesto drugo. Ja cekam fast breedere.
OK, riješio bi se fosilnih goriva, no zašto i SUI?
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2009., 23:15   #147
Quote:
Anton kaže: Pogledaj post
Ne trebaju generalke?Pa normalno da ne trebaju, kada se prodaju sa 150 000 km.Ovaj Mercedes je imao generalku na 500 000, i to preventivnu.Nego, šta misliš koliko dođu ti potrošni dijelovi?Pogledaj malo cijene i usporedi ih sa starijim autima.
U biti, ovim dokazuješ moju tvrdnju, da je skuplji novi auto. Jer ja ne znam kako je tebi isplativo dati recimo 15 000 eura svake npr. 3 godine, a ja dam 2000 eura npr. i još uložim 1000 eura i miran sam idućih 10 godina, minimalno.

Auti su mi na leasing pa ih ne moram prodavati.

Ti se vozis u autu starom 20 godina koji ne da nema klimu nego nema niventilaciju? Hvala al ne. Da ne govorim npr kako bi izgledao nakon puta od 700 km u takvom autu u 7 mjesecu. Ukoliko auto imas kao sredstvo za rad i napravis 70k km godisnje, mene novi auto stoji daleko manje u konacnici nego da gubim vrijeme sa starim autom. Koliko traje generalka, ili bilo koji drugi servis? Hocu li dobiti zamjensko vozilo? Ako ga nemam tjedan dana, to mi moze u tom trenutku znaciti i vise od vrijednosti samog auta, i to ne ovog od 2000 + 1000 eura.

Quote:
Anton kaže: Pogledaj post
Ne, ne, ne...Pogledaj opet.Jasno se vidi da ima deformacijske zone, koje apsorbiraju energiju sraza, a kavezna konstrukcija ostaje bez značajnih deformacija.To i je poanta, i nikako nije ovo što ti misliš ( "čvrst kao kocka, pa te rastrga jer energija ode na tebe" ).
No, debelo smo OT.
Da ima deformacijske zone, onda bi se deformiralo vise od prvih 10 cm automobila. No imas pravo, debelo smo OT.
F10EXX is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2009., 00:23   #148
Quote:
F10EXX kaže: Pogledaj post
Auti su mi na leasing pa ih ne moram prodavati.
Pa nije leasing besplatan.

Quote:
Ti se vozis u autu starom 20 godina koji ne da nema klimu nego nema niventilaciju? Hvala al ne. Da ne govorim npr kako bi izgledao nakon puta od 700 km u takvom autu u 7 mjesecu.
Kako bi izgledao?Pitam, jer sam radio takve kilometraže u takvim autima, po takvom vremenu, i stvarno mi ništa nije nedostajalo, pa čak niti klima.Imam klimu u jednom autu, ali radije otvorim šiber ili prozor, nego uključim klimu.
I šta će ti ventilacija ljeti, samo bude još gore, puše topli zrak.
Ti se nikada nisi vozio u autu bez klime?Ili si živio u SAD-u ili imaš 19 godina.

Quote:
Ukoliko auto imas kao sredstvo za rad i napravis 70k km godisnje, mene novi auto stoji daleko manje u konacnici nego da gubim vrijeme sa starim autom. Koliko traje generalka, ili bilo koji drugi servis? Hocu li dobiti zamjensko vozilo? Ako ga nemam tjedan dana, to mi moze u tom trenutku znaciti i vise od vrijednosti samog auta, i to ne ovog od 2000 + 1000 eura.
Gle, da se razumijemo, jedno je kada ti tvrtka plaća auto ili kada imaš tvrtku i kupiš ga isto tako za službene potrebe, a drugo je kada je to tvoj privatni auto.
Dakle, sigurno neću očekivati da netko tko ima službeni auto, vozi auto star 20 godina.No, za osobne potrebe, stvarno ne vidim razloga zašto ne, i dalje tvrdim da računica ide na stranu starog auta.
A i gdje radiš da napraviš 200+ km dnevno, trgovački putnik?

Quote:
Da ima deformacijske zone, onda bi se deformiralo vise od prvih 10 cm automobila. No imas pravo, debelo smo OT.
Ajde, nemoj pretjerivati, pa u frontalnom sudaru se cijeli prednji kraj zdrobi do kaveza, isto je i sa stražnjim krajem, dok čeoni i prevrtanje minimaliziraju deformacije kavezne konstrukcije što i je najbitnije, pogotovo pri prevrtanju.

I je, OT smo, ali mogu moderatori otvoriti novu temu na Gospodarstvu, neka odvoje ove poruke za početak, stari vs. novi auto, računice, pa da vidimo.
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2009., 17:41   #149
Quote:
Anton kaže: Pogledaj post
Sarkazam?
ne.

Quote:
Anton kaže: Pogledaj post

S ovime se ne slažem, dapače, glupo razmišljanje....., 1984.?
nemoj posle rec da sam se ja pocel vrijedjat i nedolicno ponasat...

i ne kuzim kakve veze ima 1984-a sa dobro organiziranim javnim transportom?

ak je tebi jedini nacin da sacuvas svoju osobnost, individualnost i slobodu "osobni auto" ...

pa ne mislis valjda da bumo i na mars isli jednog dana u osobnim automobilima?


meni je jasno da bu tvoja abiotska nafta to sve izgladila....ali o tome nemam vise namjeru diskutirat....

Zadnje uređivanje hrexpat : 06.04.2009. at 18:18.
hrexpat is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2009., 10:27   #150
Quote:
hrexpat kaže: Pogledaj post
ne.
Ajde dobro.

Quote:
nemoj posle rec da sam se ja pocel vrijedjat i nedolicno ponasat...
U što smo osjetljivi, šta, sve neke mimoze na ovom forumu?To što ti mene podjebavaš sa svojim patronizrajućim stavom, na koji uopće nisam reagirao tipa na čega se pokreću prozori i sl. sranja ( vjerovao ili ne, ima i auta sa ručnim dizanjem prozora ), to nema veze jel?
Kako nekome reći da ima glupo razmišljanje, a da se ne uvrijedi?Nisi mi ti glup, niti smatram da si glup, nego mi imaš glupo razmišljanje, ako to zaslužuje karton, onda dobro, neka dobijem karton.

Quote:
i ne kuzim kakve veze ima 1984-a sa dobro organiziranim javnim transportom?

ak je tebi jedini nacin da sacuvas svoju osobnost, individualnost i slobodu "osobni auto" ...
Je, jer ti auto dopušta individualnost.Volio bih vidjeti sustav javnog transporta koji bi bio tako idealno složen, da te može odvesti doslovno u svaki kutak kugle zemaljske.

Quote:
pa ne mislis valjda da bumo i na mars isli jednog dana u osobnim automobilima?
Kakve veze imaju letovi u svemir, sa osobnim automobilom?

Quote:
meni je jasno da bu tvoja abiotska nafta to sve izgladila....ali o tome nemam vise namjeru diskutirat....
Još malo patroniziranja?Ni ja se ne sprdam s tobom, na ove fiks ideje o javnom transportu, pošto sam prometnjak po struci, pa bi mogao i ti se malo spustiti na zemlju i prihvatiti neku drugu teoriju, bez obzira što si RGN-ovac, ako uopće jesi.
Uostalom, metana ima u neograničenim količinama, sve i da nema abiotske nafte.
Uostalom2, bilo je takvih stručnjaka poput tebe i 1973. i 1979., sa idejama o 20 godina nafte i sl. pričama, pa eto, gle čuda, još je ima.
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2009., 17:45   #151
nekaj za elekro-auto ljubce ... http://www.theoildrum.com/node/5263#more
hrexpat is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2009., 10:15   #152
Nissan i Renault najavili proizvodnju električnih automobila za kinesko tržište


Japanski proizvođač automobila Nissan Motor i njegov francuski partner Renault danas su izjavili da će Kinu, inače najveće svjetsko automobilsko tržište, opskrbljivati električnim automobilima.

Navedene su kompanije vladu najmnogoljudnije države svijeta detaljno upoznale s planom prodaje i razvoja mreže posebnih postaja na kojima bi se punili akumulatoriradi plasiranja tih automobila na kinesko tržište početkom 2011. godine, prenosi Reuters.

U skladu s ranije potpisanim sporazumom između kineskog ministarstva industrije i Nissana, kao prvi grad u kojem će biti prodavana vozila na električni pogon odabran je Wuhon, glavni grad provincije Hubei.
laser is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2009., 14:24   #153
Quote:
laser kaže: Pogledaj post
Nissan i Renault najavili proizvodnju električnih automobila za kinesko tržište


Japanski proizvođač automobila Nissan Motor i njegov francuski partner Renault danas su izjavili da će Kinu, inače najveće svjetsko automobilsko tržište, opskrbljivati električnim automobilima.

Navedene su kompanije vladu najmnogoljudnije države svijeta detaljno upoznale s planom prodaje i razvoja mreže posebnih postaja na kojima bi se punili akumulatoriradi plasiranja tih automobila na kinesko tržište početkom 2011. godine, prenosi Reuters.

U skladu s ranije potpisanim sporazumom između kineskog ministarstva industrije i Nissana, kao prvi grad u kojem će biti prodavana vozila na električni pogon odabran je Wuhon, glavni grad provincije Hubei.
A šta misliš zašto Kina?Ako je ova vijest istinita, dakako.

Pa zato što Kina nema nikakve zakone za ekologiju ( ne da nema, nego se uopće ne provode ), pa gdje onda najbolje testirati milijune tona baterija nego u Kini?
Neće se valjda u svom dvorištu bacati smeće.
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2014., 16:29   #154
Pozdrav.
Dal ima tu vlasnika električnih automobila iz Zagreba i okolice, kupljenih ili prepravljenih?
Ako se netko prepozna kao takav, molim da mi se javi u inbox.

Hvala!
__________________
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe!"
Za europskim stolom
Angel_of_Death is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2014., 02:53   #155
Quote:
Velociraptor kaže: Pogledaj post
Auti na baterije i hibridni auti su zlo. Veliko zlo, jer proizvodnja, skladistenje i recikliranje baterija kosta jako puno energije, koja ne raste na granama. kao ni energija za njihovo punjenje. A jos vece zlo je propagandna kampanja koja ih velica i nudi kao alternativu klasicnim otto, diesel, wankel, miller... i inim motorima sa unutrasnjim sagorijevanjem, i to na bazi toga da su ekoloski podobniji. How yes no...

Moderni dizel ili Otto motor u malom autu sa modernim tehnologijama moze postici ucinkovitost i ekolosku podobnost nedostiznu hibridima i elektricnim autima. A uzmimo u obzir i da razvoj motora sa unutrasnjim sagorijevanjem jos nije dosegnuo svoj zenit. Npr, kompanija mce-5 je na proslom zenevskom salonu pokazala prototip svog 1.5 litrenog turbo motora sa promjenjivom kompresijom koji iz 1.5 litre obujma proizvodi 220 ks, a trosi u prosjeku 6,7 l/100km, mijenjajuci kompresijski omjer od 6,7:1 do 18:1.
Baterije su teske, skupe, traju znatno manje od klasicnih motora. Kad se sve to uracuna, jedna Toyota Prius je stetnija po okolis od Hummera, i to duplo. Istrazivanje je radila jedna tvrtka u Kanadi, probat cu naci rezultate.
Interesantni su ovi pet godina stari komentari tipa EV nikad nece zazivjeti.

Danas vec imamo na milione hibrida i najmanje 600K cistih EV-a, proadaja raste godisnjim tempom od 200%, auti se prodaju prije nego su izasli s proizvodne trake, baterije se razvijaju brzinom svjetla i proizvode u megatvornicama, a cijena pada i uskoro ce biti poravnana s konvencionalnim automobilima.
Vec danas alternativni izvori struje daju 1/4 svjetske struje, ciji se trosak proizvodnje takodjer poravnao s proizvodnjom iz konvencionalnih izvora. Ekoloske struje koliko hoces.

Pogotovo bode oci ova bedastoca s usporedjivanjem Prius-a i Hummer-a. Tako nesto moze izaci samo po narudzbi kanadske naftne industrije. Hummer je skuplji i unutar zivotnog ciklusa od 250K milja potrosi trideset tisuca ili vise goriva. Prius-ova baterija je samo $3000 i traje 300K milja (dokazano na taxi sluzbi u San Francisku). Dakle trajnost nije u pitanju, a recikliranje baterija je apsolvirano.

Gdje nadje taj primjer od 6,7 l kao uzor? Prius potrosi 3 litre manje. Varijabilnu kompresiju je probao SAAB jos davno, pa nista od toga.

Jednako je netocan i stav o ekoloskom otisku. Ekoloski otisak SUS motora pocinje kod prve testne busotine, pa preko transporta do rafinerije i od rafinerije, te samog pumpanja u rezervar. Da ne spominjemo termalni gubitak od 80% pri radu motora. Taj Hummer potrosi vise energije u slobodnom hodu pred semaforom nego jedan EV u voznji, a shodan je i ekoloski otisak.
__________________
"Only puny secrets need protection. Big discoveries are protected by public incredulity."
Marshall McLuhan
nezdravrazum is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2015., 13:54   #156
za sve one koji stalno kenjaju kako se vrši ogromno zagađenje prilikom proizvodnje električnih auta ili baterija

http://www.24sata.hr/znanost/teslina...trositi-447524
Mahun is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2015., 16:12   #157
I da i ne. Ovo se tiče same proizvodnje automobila. No litijske baterije, iskopavanje rude i proizvodnja zagađuju dosta.
__________________
T. 20.11.2004.-1.12.2013. S. 2014?-7.1.2023. Sometimes maybe good, sometimes maybe shit
JKD01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2015., 16:20   #158
Da, naravno, a proizvodnja fotonaponskih panela je isto 0 CO2.

Kablove, zgradu, robote nisam ni spomenuo.
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2015., 20:21   #159
Zelena Demagogija

Powered by RATIONALITY@
__________________
SLOBODNI LJUDI SLOBODNI SAMO AKO SMIJU IMATI ORUŽJE DA BI ZAŠTITILI SVOJ ŽIVOT,
IMOVINU, SVOJE SUGRAĐANE I OBITELJI OD DRUGIH NASILNIH GRAĐANA
KAO I OD NEPOŠTENE VLASTI I DA SE OBRANE OD TIRANIJE VLADARA.
JAWS is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2015., 13:28   #160
Električni automobili će imati budućnost kad se riješi infrastruktura i brzina punjenja, ovako su super za grad, ali ništa više od toga. Pa neću valjda na pola puta ZG-ST stajati 2 sata na punjenju?
TSikavicas is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:41.