Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.05.2015., 22:41   #81
Meni isto riknula baterija i u petak odem na NP Lučko i kaže lik baterija, uzeo novi za 122 kn.
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2015., 10:05   #82
Moj ENC uređaj je sve lošije radio i "hvatao" signal, dok neki dan nije skroz prestao radit.

Stao sam u Rugvici i dao ga "tetku" na šaltru da ga testira i on kaze sve ok, ENC je triput zapištao i sve radi.
Odam ja u auto i pred rampu , rampa se neće dignut.
Frajer izađe i kaže maši malo s njim i ja ko budala mašem, ked eto digne se rampa.
Na izlazu nisam uspjeo izaci na encu nego sam ga dao tipu i on ga je skenirao pa sam izašao.


Uglavnmom, promjenio sam bateriju.
Inace je u ENC-u size AA 3.6V nepunjiva Tardian Li-SocI2 baterija.
http://www.tadiranbat.com/pdf.php?id=TL-5903

Litijske baterije su visoko kvalitetne i prema spec. gube ispod 1% energije godišnje pri 20celizijusa.
Ako se ENC uređaj drži na niskim temperaturama i na visokim dolazi do bržeg/većeg gubljenja energije od specificiranog godišnje.
Li-SocI2 baterije imaju sposobnost regeneracije ali ne pri visokim i niskim temperaturama (na šajbi ili preko zime na šajbi.)

Po trgovinama i ebayu ćete naći Litijske baterije, pa i ovu za 37kn size AA/2
http://www.elmatis.hr/ProductDetails...roductId=45138

Ja sam zamjenio bateriju na nacin da sam paralelno spojio novu i nakon toga u kratkom roku precvikao žicu stare i onda odspoio skroz staru.
Pri tome uradaj nije izgubio ni u jednom trenuutku napajanje (na staroj bat je bilo 2.1Volt) i ENC uredaj i dalje radi.

Uređaj može biti napravljen na način da se iz njega izbrišu podaci ako izgubi napajanje jer postoje takove memorije.

Moj nije. Bateriju ću nadzirati i ne držati ENC na šajbi jer je size AA/2 i ima 1200mAh umjesto 2200mAh.

Ako netkome treba ponoć oko zamjene baterije, mogu pomoći ali ne garantiram uspjeh jer ovisi o stanju stare baterije i da li je uređaj već izbrisan zbog pada napona.
Inaće naponske razine u tehnologiji koja je koristena u ENC-u 0-5V tj TTL tehnologija http://www.allaboutcircuits.com/text...oltage-levels/ , pa bi sve trebalo biti u redu s ENC uređajem doknapon na bateriji ne padne ispod 2.0V.

Nadalje. u ENC uređaju je par digitalnih certifikata u keystoreu (to je ono što se briše iz uređaja tj zaboravlja se pristup i pin kojim se automatski otključava keystore u kojem su certifikati) kojima se u trenutku naplate (izlaska s hAC) identificira, verificira i potpisuje platni nalog s iznosom troška.
Zašto ?
Jer svi digitalni e-nalozi moraju biti digitalno potpisani prema zakonu o platnom prometu u HR i nitko vam ne smije ništa naplatiti ako to vi ne odobrite.

Slična tehnologija je i u PAYPass (beskontaknim bankovnim kreditnik karticama) koje vam sada omogučavaju da platite na blagoajni bez unošenja pina.


Nadam se da sam pomogao..

Zaključak:
- može se baterija zamjeniti u ENC uređaju ali ponekad je lakše i brže "nabaviti" drugi ENC.)

Zadnje uređivanje avialias : 30.06.2015. at 10:25.
avialias is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2015., 12:24   #83
Moj isto prestao raditi, rampa se ne dize dok na displayu pise trazim signal. Rastavio sam ga i baterija je bila na 0,6V. Baterija je velicina AA sa 3,6V, ovakva: http://www.njuskalo.hr/baterije-punj...oglas-15746427
Po stranici proizvodaca baterije traju 10god...
Spojio sam 3kom punjive AAA od 1.2 u seriju da dobijem 3,6V i to spojio paralelno na staru bateriju. Ne dize rampu no ima promjena, sada na displayu napise: NEDOZVOLJEN STATUS tako da cu zakljuciti da je enc proradio samo bi ga trebalo aktivirati ili identificiirati kod njih u sistemu.



ENC sam kupio u ljeto 2011 no na njemu stoji datum prozivodnje 48 tjedan 2008. Sastavio ga i otisao do HACa u lucko reklamirati uz napomenu da sam u startu dobio uredaj star 3god. Dobio sam drugi samo je bilo potrebno doplatiti 30kn za nosac posto je novi enc drugaciji model. Ovaj puta iza broja enca pise 1515 sto bi znacilo da je proizveden 15tjedan 2015 - pazite na datume proizvodnje kad kupujete ili reklamirate.

Zadnje uređivanje nixa1 : 04.07.2015. at 12:35.
nixa1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2015., 12:41   #84
Ja nedavno uzeo novi nakon sto je stari riknuo i ne radi najbolje. Moram ga skinuti sa nosaca i mahati s njim kroz prozor ko zadnji debil.
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2016., 20:20   #85
doduše, možda i nisam baš pogodio skroz temu, no naišao kako mi je i danas riknuo onaj stari veliki ENC za binu istru - Ypsilon

no, kako ste ovdje korisnici ENC-a za relaciju RI - ZG i obratno, a čini mi se da ću često putovati prema Zagrebu, je li vožnja sa ENC-om, odnosno prethodnim uplatama što jeftnija za navedenu relaciju? Npr. sa ENC-om za tunel Učka je 50% off, tako da umjesto 30, plaćam 15 kuna - ili je za RI - ZG 100%-tni iznos naplate, 70 kn? Vjerovatno ću za 100 kn morati kupiti onaj "novi", manji ENC pa bi usput kada sam na toj relaciji stao na naplatnim i kodirao za tu relaciju, ako ima popusta, naravno?

Gledao sam danas i FAST ENC izlaz, o čemu je riječ? I u jednoj prethodnoj temi spominje se SMART CARD kao jeftinija opcija, šta je to?
hazmat is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 14:21   #86
Da oživim temu: jel još uvijek mijenjaju enc-ove kojima je krepala baterija i istekla garancija? Evo ja imam onu ciglu i ono, radi užas!
Najgore mi je što sam dva puta popušio na ulasku u Zagreb gdje me je s brze trake vratio nazad na autocestu a kad ulazim moram stajati neko vrijeme pred čitačem i redovito dobijem "uređaj nije pronađen" i onda nakon par sec me očita i pusti...
dostaje is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 15:03   #87
Quote:
dostaje kaže: Pogledaj post
Da oživim temu: jel još uvijek mijenjaju enc-ove kojima je krepala baterija i istekla garancija? Evo ja imam onu ciglu i ono, radi užas!
Najgore mi je što sam dva puta popušio na ulasku u Zagreb gdje me je s brze trake vratio nazad na autocestu a kad ulazim moram stajati neko vrijeme pred čitačem i redovito dobijem "uređaj nije pronađen" i onda nakon par sec me očita i pusti...
Ne rješava ti problem ali bar akutno daje savjet...ja ne idem na Fast ENC traku iz tog razloga, nije vrijedno rizika bacanja natrag u gužvu Lučkog.
Nick Fallin is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 15:11   #88
Quote:
dostaje kaže: Pogledaj post
Da oživim temu: jel još uvijek mijenjaju enc-ove kojima je krepala baterija i istekla garancija? Evo ja imam onu ciglu i ono, radi užas!
Najgore mi je što sam dva puta popušio na ulasku u Zagreb gdje me je s brze trake vratio nazad na autocestu a kad ulazim moram stajati neko vrijeme pred čitačem i redovito dobijem "uređaj nije pronađen" i onda nakon par sec me očita i pusti...
Mislim da ne mjenjaju ako je izvan garancije. Moj još taljiga iako ponekad imam isti problem ko i ti - ako vidim onu usranu francusku usku antenicu (original na toj sramoti što nam Šarinić uvali) na ulazu/izlazu znam koliko je sati. Ove novije široke su bolje, bolje hvataju.

Što se ENC-a tiče - kažu mi dečki iz Baterijskog centra u Đorđićevoj da se ne isplati zamjena baterije - baterija 80 kn a novi ENC 100. A nema garancije da će nakon izmjene sve radit - pa ko hoće sam reskirat ... napred.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 15:12   #89
Zadnji put sam ga zeznuo jer nisam išao u lijevu fast traku koja me može baciti već sam išao u desnu tamo gdje se mora ići dalje i tamo sam čekao da me očita i očitalo je...

i zvao sam danas ARZ (jer je moj enc od njih) i veli mi ženska da mi vjerojatno ne očitava ako nije zalijepljen u svom kućišu na šajbi. Reko lol, pa ja ga u ruci ispružim malte ne u semafor za očitanje pa svejedno krepava...

btw. je li istina da je "smart card" u stvari bilo koja kartica npr. visa od tekućeg od PBZ-a?
dostaje is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 15:46   #90
Da, princip je isti.

Ovo što ti je ženska rekla ima doneke istine (usrani Sagem i njihove "antene") jer snop je vrlo uzak i cilja sredinu auta - recimo ako ja u kombiju stavim ENC iza špigla, na vrh šajbe - nikad ga neće očitat - MORA bit na dnu šajbe (jer u prvom slučaju moram doći tako blizu rampi da je nosom već dotičem. Ali ako pogledaš - dno šajbe kombija je vrh šajbe nekog osobnog auta ...
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 16:12   #91
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Da, princip je isti.

Ovo što ti je ženska rekla ima doneke istine (usrani Sagem i njihove "antene") jer snop je vrlo uzak i cilja sredinu auta - recimo ako ja u kombiju stavim ENC iza špigla, na vrh šajbe - nikad ga neće očitat - MORA bit na dnu šajbe (jer u prvom slučaju moram doći tako blizu rampi da je nosom već dotičem. Ali ako pogledaš - dno šajbe kombija je vrh šajbe nekog osobnog auta ...
to vidim na busevima, svi imaju dole enc i sl, na dnu sajbe u sredini..
quo vadis is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 16:14   #92
ideš... pa ja sam mislio da to ima širok snop, ko wifi, a ne da cilja direktno neku točku...
što je ond anajbolje ga staviti u sredinu dolje od šajbe u autu?
dostaje is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 16:18   #93
Ako ti ne smeta pogledu .....
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 16:24   #94
a što je s onim crnim opdručjem na šajbi iza retrovizora? to smeta radio valovima ili se može na to zalijepiti?
ne znam kako je to obično na autima, kod mene je to baš veliko područje
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 16:26   #95
Quote:
x-type kaže: Pogledaj post
a što je s onim crnim opdručjem na šajbi iza retrovizora? to smeta radio valovima ili se može na to zalijepiti?
ne znam kako je to obično na autima, kod mene je to baš veliko područje
pa to i je predvideno za takve stvari.. ja sam u autu normalnom, zalijepio tu i radi bez greske.
quo vadis is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 16:29   #96
pa logično mi je tu staviti, ali zasad ga u ruci držim pa mašem. (ja sam mislio da je to površina koja nije potrebna za praćenje prometa pa je namazana time kao zaštitom od sunca)
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 16:34   #97
Quote:
dostaje kaže: Pogledaj post
ideš... pa ja sam mislio da to ima širok snop, ko wifi, a ne da cilja direktno neku točku...
što je ond anajbolje ga staviti u sredinu dolje od šajbe u autu?
ne moze imati siroki snop, jer bi onda moglo ocitati autu iza tebe, ili onome u drugoj traci..
u autu ga mozes staviti iza retrovizora, meni tamo najbolje lovi, a i ne smeta vidokrugu.

zamjena hac-ovog je oko 120kn.
e sad, paradoks je da se mijenjati uredaj uopce ne isplati, puno je isplativije uzeti novi (logika ala hac naravno).
znaci pe*ri zamjenu uredaja (zbog krepane baterije) naplacuju 120kn, a ako uzimas novi uredaj, platis najmanji paket (sa enc-om) 380kn i na racunu dobijes 333kn, sto bi znacilo da sam uredaj kosta 47kn..
dakle potrosi iznos na postojecem encu na nacin da ako ti na ulazu ne ucita enc, uzmi karticu, i kod izlaza frajeru u naplatnoj daj karticu skupa sa enc-om, i on ce ti cestarinu rucno skinuti s enc-a.
kad potrosis sve, kupuj novi i bok.
Zekac is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 17:06   #98
Quote:
x-type kaže: Pogledaj post
pa logično mi je tu staviti, ali zasad ga u ruci držim pa mašem. (ja sam mislio da je to površina koja nije potrebna za praćenje prometa pa je namazana time kao zaštitom od sunca)
NE MAŠI!!! Mora stajat MIRNO na jednom mjestu.

Što se područja na šajbi tiče - to je većinom zaštita od sunca (jer taj dio ne pokrivaju sjenila). No ako imaš neku fancy šajbu sa IC zaštitom (što je većinom napareni sloj aluminija) ili grijanu šajbu (opet aluminij) - e onda ti ENC možda neće hvatat signal jer taj tanki sloj aluminija ipak stvara kakav-takav Faraday-ev kavez, pogotovo za visoke frekvencije.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 17:18   #99
Quote:
Zekac kaže: Pogledaj post
dakle potrosi iznos na postojecem encu na nacin da ako ti na ulazu ne ucita enc, uzmi karticu, i kod izlaza frajeru u naplatnoj daj karticu skupa sa enc-om, i on ce ti cestarinu rucno skinuti s enc-a.
kad potrosis sve, kupuj novi i bok.
Hvala - super informacija koju ću vjerojatno morati upotrijebiti jer uređaj radi sve slabije, a i ne moram se gombati sa šalterskim radnicima.

Povrat novaca sa ENC računa je pretpostavljam teška procedura.
Nick Fallin is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 17:34   #100
Mozes ga kupiti i odmah i traziti da ti s ovog racuna prebace preostali iznos na novi
Tihi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:48.