Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas > Poljoprivreda

Poljoprivreda Kako privređivati plodovima zemlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.01.2010., 17:17   #21
Quote:
fahrenheit 37 kaže: Pogledaj post
Jedan od glavnih razloga zašto je to tako je kvaliteta i ponuda presadnica povrća...
Hrvatska je,uz neke bivše članice SSSR i bivše Jugoslavije zemlja gdje još možete kupiti presadnice golog korijena povrća,pa čak i neke vrste cvijeća...
Takve presadnice su nekvalitetne,često podložne napadima raznih bolesti,imaju slab primitak nakon sadnje i u prosjeku sazrijevaju 2-3 tjedna kasnije od kontejnerski uzgojenih presadnica...
Činjenica je da na našem tržištu takve presadnice još uvijek sudjeluju sa više od 70%,pa nije niti čudno da ljudi lagano odustaju od sadnje povrtnjaka...
Do kada će to biti tako vrijeme će pokazati,ali u Europskoj uniji toga na sreću nema,ali su i kontejnerske presadnice povrća duplo skuplje nego su kod nas...
e.ja se već dugo bavim time i napokon sam skužio zašto takvih presadnica ima još uvijek na našem tržištu.zato što jedan veliki dio žena kad kupuje presadnicu moli Boga da joj se ne primi,jer ako se primi onda će morati kopati a ovako kupuje dva do tri puta jedno te isto (a za toliko su uglavnom jeftinije od kontejnerskih) pa onda kaže mužu koji je ili kamiondžija ili građevinac,što znači da izbiva od kuće a donosi lovu,kako njihova zemlja nešto ne valja jer joj sve propada,jer je već tri puta podsađivala i opet nište.I tako ona napravi dvije tri godine i onda muž popizdi i posije travu jer da neće ona njemu bacat lovu na bašču a na kraju svejedno sve moraju kupiti.A ona glupa komšinica Mara nek se i dalje j..e sa svojim vrtom.Ionako kad mi nešta usfali ja ukradem u njenoj bašči.
__________________
tkošto
salel is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2010., 17:46   #22
Bavim se kontejnerskim uzgojem presadnica i mogu ti reći da su se i muževi malo školovali u zadnje vrijeme...
Izgleda da su skužili igru,pa svake godine sve više muško društvo kupuje,a komentari su im obično "kak kad ženu pošalju uvijek kupi neko jeftino smeće "i onda nema ništ od vrta...
A dosta ih voli kupovat od muškaraca,jer babe na placu im uvijek uvale "muda pod bubrege"...
Čak sam doživio kak baba vadi presadnice iz jedne kutije i slaže ih u tri vrste na štandu i nema šanse da njoj nekaj pofali,uvijek svega ima...
fahrenheit 37 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2010., 20:21   #23
Muškarci uglavnom i jesu normalni kupci.A i prodavači(proizvođači)
__________________
tkošto
salel is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2010., 02:03   #24
imam svoga povrca .. nikome se ne da radit oko toga to je problem.

svi bi jeli ne bi radili.
ali definitivno sam za svoje povrce dakle uzgoj kod doma, bolji je osjecaj, nemos sve ali koliko se moze..
__________________
Rađe nabroj koncerte i što se po diskačima svira
mentalny is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2010., 14:14   #25
Quote:
fahrenheit 37 kaže: Pogledaj post
Bavim se kontejnerskim uzgojem presadnica .
ok, di ih mogu nabaviti sad kada dođe proljeće?
lee_chan is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2010., 15:10   #26
Quote:
lee_chan kaže: Pogledaj post
ok, di ih mogu nabaviti sad kada dođe proljeće?
Jastrebarsko..
fahrenheit 37 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:39.